Jump to content
mr.marino

Kawasaki Versys! Σχόλια απο κατόχους και μη...

Recommended Posts

Φίλτρο εγώ κάθε δεύτερη αλλαγή λαδιού... και οι βενζίνες μου κυμαίνονται στα επίπεδα των track day μηνών σου. 1500-2000χλμ μηνιαίως.

Άλλαζε κανα λαδάκι ρε, άκου τον ψηλό! ...και τον ακόμα πιο ψηλό! :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ενταξει,αλλαζω καθε 6000-6500,δεν τα λες και πολλα.

Μην συγκρινεις μονο τα χλμ με τις βενζινες,αλλα και το income. Το δικο μου πιανει την ιπποδυναμη του nc700!! :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ξεθαβω το θεμα για να ακουσω γνωμες σχετικα με τα χρωματα του βερσυς .

Ειμαι σε σταδιο να ψαχνω μεταχειρισμενο βερσυς και εχω βρει διαφορα με διαφορες στο χρωμα .

Αρχικα αποκλειω το μπλε και το ασημενιο .

Η απλη λυση θα ηταν να παρω μαυρο , αλλα πρωτων δεν μου αρεσει που εχει ασημενιο πλαισιο και δευτερον οι δυο προηγουμενες μηχανες μου ηταν μαυρες .

Το πρασινο μου αρεσει πολυ απλα δεν ειναι σιγουρος αν θα το βαρεθω γρηγορα . Το ιδιο και το πορτοκαλι το οποιο μου αρεσει εξισου.

Ποια η αποψη σας πανω στο θεμα ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Mαυρα υπαρχουν απειρα.. Πολυ ωραια σαν χρωματα ειναι αυτα (για εμενα)

Burnt Candy Orange

kawasaki-versys-candy-burnt-orange.jpg

Orange

kawasaki-versys-orange.jpg

Lime Candy Green

VP3318615_1.jpg

Μαυρο το εχουν ολοι... ειναι βαρετο και χαντακωνει το μηχανακι. Αν καιγεσαι για μαυρο προσπαθησε να βρεις το Diablo Black 2009. Αν εισαι για καινουριο αλλαζει το πραγμα γιατι εχεις και αλλα χρωματα να επιλεξεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εμενα μου αρεσει απιστευτα το μπλε που εχουν βγαλει σε versys & er6

IMG_0489-L.jpg

τελειες μοτοσυκλετες με ενα μικρο -

αυτο το ριμαδι το ψυγειο, με τα παραφλου....δεν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

εμενα μου αρεσει απιστευτα το μπλε που εχουν βγαλει σε versys & er6

τελειες μοτοσυκλετες με ενα μικρο -

αυτο το ριμαδι το ψυγειο, με τα παραφλου....δεν...

Eιπε το παιδι οτι δεν θελει μπλε.. Και τι εχει το ψυγειο και τα παραφλου του Versys? EXPLAIN!! :taz:

Y.Γ. και εμενα μου αρεσει το μπλε :)

Τροποποιήθηκε από τον Zappa

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ολα τα ερ, βερσυς εχουν το ιδιο θεματακι!

βραζουν τα παραφλου, το βεντιλατερ δουλευει υπερωριες, και βγαζουν και παραφλου απο την υπερχείλιση αμα λαχει ασχετος αν το παγουρακι ειναι σχεδον αδειο.....

εχω αλλαξει 2 ερ, ενα του 2007, ενα του 2009 με λιγα χλμ και τα 2, αλλα και τα 2 το ιδιο θεμα! 2 διαφορετικα μοντελα με το ιδιο θεμα! βρε λες; χεχε

παντως εκτος απο αυτο, η σειρες ερ βερσυς ειναι κατι παραπανω απο ερωτεύσιμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ολα τα ερ, βερσυς εχουν το ιδιο θεματακι!

βραζουν τα παραφλου, το βεντιλατερ δουλευει υπερωριες, και βγαζουν και παραφλου απο την υπερχείλιση αμα λαχει ασχετος αν το παγουρακι ειναι σχεδον αδειο.....

εχω αλλαξει 2 ερ, ενα του 2007, ενα του 2009 με λιγα χλμ και τα 2, αλλα και τα 2 το ιδιο θεμα! 2 διαφορετικα μοντελα με το ιδιο θεμα! βρε λες; χεχε

παντως εκτος απο αυτο, η σειρες ερ βερσυς ειναι κατι παραπανω απο ερωτεύσιμα

Αυτο που λες δεν μου το κανει. Μου το εκανε μονο ενα φεγγαρι οταν τα ειχε φτυσει ο θερμοστατης (λογικο λοιπον). Και τωρα το καλοκαιρι που ειναι ακομα χειροτερα παλι δεν εχω θεμα (καθοτι αλλαξα θερμοστατη). Το προβλημα ο θερμοστατης το εβγαλε κοντα στα 23.000 χλμ. Για Er6 δεν γνωριζω. Μπας και ειχες βαλει καμια "σιτα" στο ψυγειο μπροστα? Η ο θερμοστατης σου να τα ειχε φτυσει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για μεταχειρισμενο παω δυστυχως και σε τιμη γυρο στα 4.

Συμφωνω κ εγω οτι με το μαυρο χανει λιγο τις γραμμες της και το στυλ της .

Γενικα για πρασινο με κοβω η πορτοκαλι απλα σε οσους το δειχνω ειναι 50/50 και οι πιο πολλοι μου λενε για μαυρο που ειναι πιο κλασικο πιο ουδετερο κτλ κτλ .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για μεταχειρισμενο παω δυστυχως και σε τιμη γυρο στα 4.

Συμφωνω κ εγω οτι με το μαυρο χανει λιγο τις γραμμες της και το στυλ της .

Γενικα για πρασινο με κοβω η πορτοκαλι απλα σε οσους το δειχνω ειναι 50/50 και οι πιο πολλοι μου λενε για μαυρο που ειναι πιο κλασικο πιο ουδετερο κτλ κτλ .

Δικιο εχουν, αλλα και εσυ ειπες οτι ειχες 2 μαυρα μηχανακια πιο πριν. Τολμησε, βαλε χρωμα στην ζωη σου!!! :P

united_colors_of_benetton_Diversity_Marketing.jpg

Y.Γ. Το ειχα μαυρο, το εκανα κοκκινο !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν και το πράσινο μου αρέσει πολύ στις Kawasaki, το Versys σε πορτοκαλί πιστεύω είναι η καλύτερη έκδοσή του, μακάρι να μπορέσεις να βρεις ένα καλό μηχανικά σε τέτοιο χρωματισμό.

Στην τελική μην σκας κιόλας, περνάει κανένας χρόνος, έχεις κρατήσει κάποια χρήματα και το βάφεις ότι χρώμα θέλεις. ^_^

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Λίγο από πρασινάκι.

970322_10151660232718521_601674652_n.jpg

1010869_10151644858713521_1227379963_n.jpg

993934_10151659907903521_649477629_n.jpg

Αν έβρισκα πορτοκαλί ίσως και να μην είχα το πράσινο...αλλά τα κλασσικό μαύρο να είσαι σίγουρος οτι το αδικεί το μηχανάκι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο που λες δεν μου το κανει. Μου το εκανε μονο ενα φεγγαρι οταν τα ειχε φτυσει ο θερμοστατης (λογικο λοιπον). Και τωρα το καλοκαιρι που ειναι ακομα χειροτερα παλι δεν εχω θεμα (καθοτι αλλαξα θερμοστατη). Το προβλημα ο θερμοστατης το εβγαλε κοντα στα 23.000 χλμ. Για Er6 δεν γνωριζω. Μπας και ειχες βαλει καμια "σιτα" στο ψυγειο μπροστα? Η ο θερμοστατης σου να τα ειχε φτυσει?

παιζει, αλλα σε 2 διαφορετικα μοντελα να κανει το ιδιο θεμα, αρα υπαρχει μια φτηνια καπου! καταλαβες πως το λεω! το μονο -

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γουστα ειναι αυτα, προσωπικα πιστευω οτι ειναι πολυ ωραιο μηχανακι, δυστυχως δεν ετυχε να το οδηγησω ακομα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έχει κάνει κάποιος παρέμβαση -αναβαθμιση στα φρένα του Kawasaki versus 2009; υπάρχουν πληροφορίες για βελτίωση; αν κάποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε διότι τα φρένα μου πιστεύω ότι είναι επικίνδυνα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 1 ώρα, το μέλος manostkd έγραψε:

Έχει κάνει κάποιος παρέμβαση -αναβαθμιση στα φρένα του Kawasaki versus 2009; υπάρχουν πληροφορίες για βελτίωση; αν κάποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε διότι τα φρένα μου πιστεύω ότι είναι επικίνδυνα.

VersYs. Πριν πιάσεις τις αναβαθμίσεις που έχουν βαθμό δυσκολίας ξερωγω 2, πιάσε να το λες σωστά, που έχει βαθμό δυσκολίας 0. Και βλέπεις μετά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 7 ώρες, το μέλος manostkd έγραψε:

Καλησπέρα Μάνο.

Καλώς ήρθες στο mybike.gr

Για πες μας σε πρώτη φάση, τι σε χαλάει με τα φρένα του Versys.

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο 650.

Το έχεις από καινούριο? Πόσα χρόνια είναι στην κατοχή σου κ πόσα χλμ έχεις κάνει?

Έχει ABS?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα