Jump to content
Sign in to follow this  
ALX™

Τι ειδος μοτο ΔΕΝ θα θελατε να αγορασετε ποτε;

Recommended Posts

custom - το γράφω και με λόγια (εκτός από συμμετοχή στο poll) γιατί έχω δυο λογάκια για αυτό (μη φοβάστε - δυο)

πιστεύω ότι το πιο ολοκληρωμένο είδος μηχανής είναι το on-off και ανάλογα με τις αποστάσεις (και την .αύλα) μιλάμε για μεσαία ή για μεγάλη

ΟΜΩΣ

θα δεχτώ αυτούς που θα πουν ότι η on-off δεν είναι ΣΟΥΠΕΡ καλή σε κάτι (λόγω των συμβιβασμών στην ζυγαριά)

θα δεχτώ αυτούς που πιστεύουν στις γρήγορες

θα δεχτώ αυτούς που πιστεύουν στις μόνο ταξιδιάρες

...μόνο βουνίσιες

κ.α.

ΔΕΝ θα δεχτώ την custom και μόνο

γιατί;

γιατί ΑΝ θέλουμε να μιλήσουμε για custom θα πρέπει να μιλήσουμε για "σοβαρή" (πάντα σε εισαγωγικά κάτι που έχει κρόσια και δέρματα και γελία άβολα τιμόνια σαν σοβαρό) όπως HD ή κάνα Triumph ή κάτι ΠΑΛΙΟ ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΜΕΝΟ

και αυτό γιατί custom εστί: δεν κάνω ΤΙΠΟΤΑ καλά, ούτε μέτρια, αλλά δείχνω κάτι (τα πολλά κυβικά μου, την χειροποίητη κατασκευή μου, την ιστορία μου κ.α.)

επειδή όμως στο 99.9% μιλάμε για ΠΑΠΑΡΙΕΣ όπως steed, όπως virago (ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ) κ.α. τέτοια τα οποία ΔΕΝ είναι ΚΑΝ "δείχνω κάτι" (δηλ. τι δείχνεις; ότι είσαι φτηνιάρικο αντίγραφο κάποιας άλλης;...) γι'αυτό πιστεύω ότι η custom με την έννοια τη σημερινή ειδικά, την καθημερινή, είναι μια μαλακία και μισή με ΜΗΔΕΝ αξία ανάμεσα στις μηχανές, με άλλα λόγια η μηχανή που θα πάρει αυτός που δεν έχει ιδέα

(για να μην πούμε ότι ακόμα και τα HD που είναι "original", έχουν χάσει την αξία τους αποκτώντας νέα νοήματα - δεν φταίω εγώ, οι πελάτες τους φταίνε- σαν ο φερετζές του .ούστη, σαν η μηχανή του γιάπη κλπ.)

οκ ήταν 3 τα λόγια αλλά όχι σεντόνι ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτε supersport, τυπου CBR, R6, R1, Ninja κλπ ...

πηρε ενας φιλος το ninja 636... στο μανιουαλ, εγραφε για το ζεσταμα της μηχανης, να την αφηνεις 3-4 λεπτα στο ρελαντι "BEFORE YOU RACE" ....

Παρολο που μαλλον ειναι οι ομορφοτερες μηχανες, δεν θελω ποτε να τρεξω σε αγωνες, δεν θελω να φοβαμαι να παρω συνοδηγο μην τον παρει ο αερας, και δεν θελω να σηκωνω σουζα και με 5η...

Γενικα πιστευω οτι ειναι ο ορισμος της "σκοτωστρας" και συγκεκριμενα με το 636 δινουν δωρο και μισο φερετρο :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

javaneze mhn les pragmata pou den isxioun (vasika an de se iksera tha elega mhn les paparies alla tespa)

ta supersport mixanakia kanoun 2-3 doulies kai tis kanoun kala

NAI den einai gia metakinish sth polh

NAI den einai gia xwma

alla exoun freana pou kanena ma kanena on-off den exei

exei epidoseis ara kai energitikh asfalia kata makran se sxesh me olles tis alles katigories motosikletwn

exei kata poly megaliterous mesous orous taxititas se sxesh me olla ta alla sto taksidi

strivoun sigoura kalitera apo olla ta alla (giayto exoun ftiaxtei aloste)

vasika an to skeytei kapios me kathara noumera oi supersport mixanes einai oi poio asfalhs an ksereis na thn odigeis swsta

ayta

Vasilis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

όχι βρε cyber δεν είναι έτσι

ή για να το πω καλύτερα, έτσι είναι μόνο όταν κάποιος ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θέλει να το δει έτσι

με τη σειρά όπως τα λες

1) 2-3 δουλειές; ποιές;

2) φυσικά δεν είναι για μετακίνηση στην πόλη - δηλ. ότι κάνει το 90% των οδηγών στο 90% της μοτο-ζωής του (να μιλάμε ρεαλιστικά και όχι τι θα θέλαμε να ισχύει)

3) φυσικά δεν είναι για μετακίνηση στο χώμα και δικαίωμα του αναβάτη να μην τον ενδιαφέρει - φυσικά εδώ πρέπει να μπει ο παράγοντας "ελλάντα"... για να μη σε πάω μακριά, έλα σπίτι μου (Καστέλλα Πειραιάς) να δεις αν μπορείς ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ τον δρόμο με ss moto... και οκ πες τον περνάς... το αν καλοπέρασε η μηχανή και πόσο θα αντέξει σε αυτό το ρωτάς; επίσης ρώτα τον πισινό σου και τα balls πως πέρασαν από την εμπειρία

4) αυτό με τα φρένα ναι κάποτε ίσχυε... σήμερα οι διαφορές έχουν ελατωθεί ΠΟΛΥ περισσότερο από ότι νομίζουν οι ss-άδες... αν μάλιστα πιάσουμε τις καλές ακριβές on-off μπορώ να σου βρω και μοντέλα με πρακτικά μηδενικές διαφορές στο σταμάτημα από ένα GSXR πχ.

επίσης η απολυτότητα των φρένων/ανάρτησης του SS δεν εστί αυτόματα καλύτερα φρένα στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ χρήση (δεν λέμε για το πως θα διορθώσεις αν δεν μπήκες σωστά στην στροφή "Cantalora" στην τάδε πίστα... εκεί οκ πάω πάσω αλλά και χέστηκα)

5) επιδόσεις = ενεργητική ασφάλεια σαφώς - αλλά μέχρι ένα όριο... ναι φυσικά είναι ενεργητική ασφάλεια όταν η νταλίκα (κακώς) πάει με 110 και το εκεί που πας να την περάσεις μαζί με το αυτοκίνητο που είναι πίσω της, το εν λόγω αυτοκίνητο αποφασίζει και αυτό να περάσει οπότε εσύ ρίχνεις μια 150άρα με την ρεπρίζ που τα αυτοκίνητα μόνο στα όνειρα τους βλέπουν πριν προλάβει αυτός να βγει καλά καλά, αλλά ΑΛΛΟ αν κάνεις το ίδιο με 260... εκεί δεν είναι ενεργητική ασφάλεια, εκεί είναι σκότωμα με δικαιολογία ενεργητικής ασφάλειας

εξάλλου το να έχεις τελική 295 ή 330 δεν μπορώ να το συνδέσω με τίποτα με την φράση "ενεργητική ασφάλεια" (και ειδικά τη δεύτερη λέξη)

6) ναι έχουν μεγαλύτερους μέσους όρους - λογικό είναι... αυτό βέβαια (και εκεί they miss the point) δεν σημαίνει και μεγαλύτερη οδηγική απόλαυση... βέβαια μια και έβαλες το ταξίδι στην εξίσωση πες μου ΠΩΣ φτάνει στη Θεσ/νίκη ο άνετος ον-οφφάς (10 λεπτά αργότερα και όχι περισσότερο αν είναι καλός) και σε τι κατάσταση ο ss-άς... ξέρω ποδήλατα με πιο άνετα σελάκια

και φυσικά η στάση... πόσο την αντέχεις; και μην ακούσω την παπαριά που έχω ακούσει περί του ότι αυτή είναι σωστή στάση για το σώμα όχι η άλλη... αυτό μου θυμίζει κάτι που μου είπε μια δηλωμένη αδερφή: "αφού οι αδερφές δεν αναπαραγόμαστε, γιατί συνεχίζουμε και υπάρχουμε; άρα ο Θεός μας διαιωνίζει γιατί πρέπει να υπάρχουμε"... (Paparia Me Voula)

μην βάλω στην εξίσωση τον συνεπιβάτη ε;

7) στρίβουν πολύ καλά... αλλά πίστεψε με... στρίβουν και κάποια άλλα :)

και φυσικά με καθαρά νούμερα οι ss δεν είναι οι πιο ασφαλείς

α) 0-100 2.8sec δεν μου λέει κάτι για ασφάλεια αλλά το αντίθετο

β) v-max 310km/h δεν μου λέει κάτι για ασφάλεια αλλά το αντίθετο

γ) στατιστικά ερωτικών σχέσεων με κολώνες ΔΕΗ έχεις δει; τα νούμερα λένε μια προτίμηση στις ss

πάντως το μαχαίρι είναι απλά μαχαίρι, εκεί θα συμφωνήσω - δεν σημαίνει ότι είναι φονικό εργαλείο εκτός αν κάποιος το κάνει - πόσοι όμως παίρνουν ss για να δουν την τελική της ή αν ξύνει τα αυτιά του αναβάτη μόνο στην πίστα; μην τρελαθούμε ε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

NLS tha ta parw me ligo anapodh sira gia na eksigisw ti enow

ta SS (isws akoma kai ta sport turism DEN einai gia sinodigo) pote den htan kai den kserw an tha einai pote

oi taxitites einai megales h prostasia elaxisth ktl...

fisika kai den einai gia na pigeneis sth doulia sou h gia metakinish sth polh, an thes ss mixanaki exeis kai ena papi or something

otan milaw gia frena den anaferome se taxitites polhs .

ta 2-3 pragmata pou kanoun einai na strivoun na epitaxinoun na pigenoun me megalous mesous orous taxititas kai na frenaroun, oso anafora ta frena

skepsou 2 aktinika tetrapistona/eksapistona pou se sindiasmo me ta amortiser kai ta lastixa (pou den iparxoun se alla mixanakia)

ta kanoun na exoun megalh diafora me ta mega on-off tha psaksw na sou dosw ena sxetiko arthro na deis me noumera gia ti diafores milame

to na exeis ena mixanaki me telikh 320km simenei oti mporeis akoma kai me exontas osa km exei telikh to on-off na epitaxineis poly grigora (me 5h vgazoun 300km ta 1000 tora)

enw ena mega on off mexri 180 (pou idi to pigeneis me gemates strofes ara xaneis repriz)

ta supersport DEN einai gia kathimerinh xrish kai ayto egw prosopika to exw dextei san aksioma

otan milame gia taksidi milame gia GSXR1000 h gia hayabusha ? believe me exoun TERASTIA DIAFORA

oi xronoi pou exeis diafora se ena megalo taksidi ps athina/thesaloniki an kai oi 2 einai kaloi mporei na einai mexri kai 1

wra kai an milame gia sport turism tha ftaseis kai se kirile katastash (oxi katastash on off parayta)

tha sou dosw 2 dika mou paradigmata (athina tripolh 1 wra athina aigio 1:05)

otan lew einai poio asfalh enow oti ta ss exoun lastixa poly malaka pou mporei na mhn kratane polla km mporei na einai akriva alla kratane sxedon pantou

amortiser pou tha kratisoun to mixanaki akoma kai se akrees kliseis ktl

to s/k eixa paei gia mathimata asfalous odigishs opou kanei ta theoritika mathimata o xountras (plz mhn me rwtisei kanenas poios einai aytos)

o typos opos kseroume einai 30 xronia odigos kai poly epitiximenos se enduro paradeyxike omws oti se dromo (ethniki) ta street me th genikoterh enia (ss ,sport, sport turism)

einai oti poio asfales yparxei

tora gia to stripsimo mias kai einai to fetix mou tha pw to eksis, 2 tropoi na stripsei kaneis, me texnikh h me arx*dia

an kapoios me on-off exei arx*dia h texnikh kai enas me ena ss tou lipoun kai ta 2 tha xasei alla me idiwn ikanotitwn odigo allazoun polla

den lew oti den strivoun ta on off alla kai sa texnologia na to pareis plaisia (akampsia),lastixa (lastixa dromou pleon ftanoun 52 mires klish) amortiser

geometria (gwnies kaster ixnh ktl) den vgenei to on off ,vasika pisteyw oti ginete na kaneis ena on-off na strivei apsoga apla meta tha to kaneis mega SM kai oxi on off

to s/k ida kana 100ri mixanes ollon twn idon na strivoun kai katalava oti akoma kai to sv den einai to idaniko gia stripsimo gia na perasw ena ss 600ri mou evgene h pisth

enw o typos htan xalaros kai poly xiroteros mou se texnikh

tora gia tis kolones pou les o kathe spataneos pernei ena ss gemise o topos cbr600rr kai paei kai skotonete malista to poio thanatiforo mixanaki pou paizei einai to papi statistika, to an tha skototheis exei na kanei me to an se troei to deksi xeri sou se kathe fanari kai to an ise o paparas pou paei limanakia h kanei figoura se kathe gomenaki pou vlepei ena street mixanaki einai polla aloga kai thelei sevasmo

parayta NLS parolo pou den symfonoume mou aresei o tropos pou skeytese kai h alithia pisteyw oti einai kapou

sth mesh gia na ime kai pragmatika antikimenikos :D

ayta

Vasilis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

!!!

"parayta NLS parolo pou den symfonoume mou aresei o tropos pou skeytese kai h alithia pisteyw oti einai kapou

sth mesh gia na ime kai pragmatika antikimenikos"

το πιστεύεις ότι πριν φτάσω στο τέλος και το διαβάσω πήγα να γράψω το ίδιο;

κουφόοοο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ladau den tha diafonisw me ayto pou ekanes paste apla tha pw to eksis..

OLLA anekseretos ta giaponezika vgenoun me lastixa soles, pou theloun

allagma meta to strosimo parayta oi xronoi tou r1200 einai entiposiakoi

Vasilis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μα μεγάλε μου εκεί είναι το πιο εντυπωσιακό

δηλαδή με αντίστοιχα λάστιχα (που βγαίνουν στη διάσταση έχε υπόψη) τι θα έκανε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

NLS meta apo ena psaksimo tou 20leptou ida oti to GS exei ta idia brembo me to aplo 999 (ducati) kai emina malakas mporw na pw

(sory gia to malakas alla malon einai ethnikh leksh pia)

omologw pws de to perimena na exoun valei toso dinata frena se mega on-off

pantos meta to psaksimo pou ekana tha pw to eksis

gia na kataliksw kapou kiollas

1on entiposiako to bmw kai mporw na pw oti ksafniastika

2on ta frena twn giaponezikwn SS einai poly ipodiestera se texnologia kai dinamh parola ayta den exoun megales diafores sto frenarisma telika

simperenw oti h "kaliterh" gewmetria tou SS voithaei se pio dinato frenarisma kai etsi oi diafores erhonte ekei pou tis vlepoume se ayto pou ekane post o ladau

3on ta frena paidia einai kati to poly eykolo na veltioseis mia beringer h bembo trompa den einai se apagoreytikes times kai einai genika xrisimo

(vasika kanw to mal*ka gia ta proigoumena post sto siggekrimeno topic peri frenarismatos alla tespa (tha parw tou ladau volta otan to dw na to diapistosw kai monos mou pantos)

as mou pei kapoios an einai aktinika tou GS na mhn to psaxnw :)

Vasilis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
javaneze mhn les pragmata pou den isxioun (vasika an de se iksera tha elega mhn les paparies alla tespa)

ta supersport mixanakia kanoun 2-3 doulies kai tis kanoun kala

NAI den einai gia metakinish sth polh

NAI den einai gia xwma

alla exoun freana pou kanena ma kanena on-off den exei

exei epidoseis ara kai energitikh asfalia kata makran se sxesh me olles tis alles katigories motosikletwn

exei kata poly megaliterous mesous orous taxititas se sxesh me olla ta alla sto taksidi

strivoun sigoura kalitera apo olla ta alla (giayto exoun ftiaxtei aloste)

vasika an to skeytei kapios me kathara noumera oi supersport mixanes einai oi poio asfalhs an ksereis na thn odigeis swsta

LOL ... (Μην κολωνεις στις λεξεις, ειδικα λογω της γνωριμιας δεν θα παρεξηγιομουν)

Δεν νομιζω πως ειπα κατι που δεν ισχυει ... Αλλωστε εξεφρασα απλα την γνωμη μου, δεν αναφερθηκα σε καποιον κανονα ουτε το αντιμετωπισα μηχανικα το θεμα, οπως πολυ καλα το ανελυσες εν συνεχεια ...

Το οτι ειναι "σκοτωστρες" δεν το παιρνω πισω, γιατι πολυ απλα δεν αναφερομουν σε εμπειρους οδηγους που μπορουν να αξιοποιουν στο επακρο την μοτο τους, και που στο φιναλε δεν υπαρχουν και πολλοι... και τον εαυτο μου στην κατηγορια των απλων οδηγων θα τον εβαζα ...

Αναφερομουν οπως προειπες και εχουμε ξαναπει, (το DUKE ειναι πλεον εκτος μοδας,) σε ολα τα vodafone-boys που πλεον αγοραζουν τα CBRrr, R1, 636 κλπ ...(και εδω ξαναφωναζουμε με καποιον αλλο απο εδω μεσα που μου διαφευγει τωρα, τι εχουνε παθει ολοι με τις εξατμισεις κατω απο τη σελα? η θεση της εξατμισης ειναι στα ΠΛΑΓΙΑ!!! :D )

Συγκεκριμενα, εχω ενα φιλο, ενα γνωστο και ενα συναδελφο, οι οποιοι πηγαν απο KLR650s/m, XT600E και Duke, σε 636,636 και CBR1000rr αντιστοιχα ... ελα τωρα να μου πεις οτι αυριο θα ακουσεις για στουκι (θεος φυλαξει) και θα απορεις, γιατι συνεβη αραγε με τοσο "ασφαλης" μοτοσυκλετα ....

με πιανεις πιστευω ...

NLS κιλλερ LOL @ στατιστικά ερωτικών σχέσεων με κολώνες ΔΕΗ έχεις δει; τα νούμερα λένε μια προτίμηση στις ss ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

SS

Δεν έχω κάτι με τα συγκεκριμένα μηχανάκια, ούτε και φυσικά με τους αναβάτες τους (το λέω γιατί ίσως να το σκεφτούνε ορισμένοι)

Απλά είναι μηχανάκια που δεν ταιριάζουνε στον χαρακτήρα μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:D οποιαδηποτε Ιταλικη , να την οδησω Ναι , να την αγορασω ΟΧΙ , και ποτε μηχανες που κανουν πατ-πατ , βλεπε Harley και κατι παρεμφερεις :ph34r:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Εγω δεν θα σχολιασω παρα μονο αυτο του Cyb για τα φρενα των on/off

Και θα το σχολιασω με ενα  Paste :

gallery_2_26_18819.jpg

<{POST_SNAPBACK}>

μια απορια για αυτο το πινακα εχω, οποια τεστ φραναρισματος εχω δει μετρανε την αποσταση και οχι τον χρονο,και το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι το thruxton φρεναρει καλυτερα απο μια fireblade :kaaaala::kaaaala::kaaaala: .Τωρα για τη ψηφοφορια δεν μπορω να ψηφισω καμια γιατι ολες μου αρεσουν και δεν στραβωνω με κανενα ειδος μηχανης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αν γουσταρεις τα gran tourism καλυτερα να παρεις ενα αμαξακι που θα σου ερθει και φτηνοτερα νομιζω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σίγουρα η μηχανή που δεν θα έπερνα ποτέ είναι μια custom όποια νάναι αυτή. Θα ήθελα όμως να πω την γνώμη μου για την κουβέντα παραπάνω σχετικά με τα ss-mega on off- sport touring. Η γνώμη μου είναι η εξής: Σαφώς ένα ss είναι γρηγορότερο παντού απο οποιεσδήποτε μηχανές άλλου τύπου. Σαφώς ένα ss φρενάρει καλύτερα σε ίδιες συνθήκες (ίδιο καλό δρόμο, ίδια λάστιχα) απο οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί. Σαφώς ένα ss στρίβει καλύτερα απο οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί (πάντα σε ίδιες καλές συνθήκες). Σαφώς με ένα ss δεν έχεις και την καλύτερη Μ.Ω που θα έχεις με ένα sport touring σε ένα μεγάλο ταξίδι. Σαφώς με ένα on off έχεις μεγαλύτερη πρακτικότητα απο όποια άλλη μοτό. Τώρα θα εξηγήσω τα εξής: To ss είναι γρηγορότερο σαν απόλυτη ταχύτητα γιατί είναι φτιαγμένο να είναι όσο πιο γρήγορο γίνεται( για την κατηγορία του), όπως επίσης και το να στρίβει είναι προτεραιότητες που δίνει ο κατασκευαστής του γιατί απλά αυτά ζητάει η κατηγορία. Στο θέμα φρεναρίσματος επίσης στην συγκεκριμένη κατηγορία δεν νομίζω να τίθεται θέμα αν και για το φρενάρισμα παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο όπως η κατάσταση της ασφάλτου αφού τα ss δεν έχουν ABS άρα λοιπόν μπορούν να αποδώσουν το τέλοιο φρενάρισμα τους σε πολύ καλή άσφαλτο (άρα σε πίστα) που πιστεύω λοιπόν ότι εκεί δεν παίζονται απο καμιά άλλη μηχανή και βέβαια είναι και ελαφρύτερα (πολύ σημαντικός παράγοντας για το φρενάρισμα). Στην Μ.Ω το sport touring κερδίζει καθαρά ένα ss λόγω του ότι το sport touring είναι φτιαγμένο όπως λέει και το όνομα του να κάνει ταχύτατα ΤΑΞΙΔΙΑ με καλύτερη προστασία, μεγαλύτερους χώρους και γενικά περισσότερη άνεση. Εαν συγκρίνεις σε ένα ταξίδι Αθήνα Θεσσαλονίκη ένα CBR 1000RR με ένα BLACKBIRD 1100XX θα διαπιστώσεις ότι ενώ και οι δύο είναι εκπληκτικές μηχανές και πολύ γρήγορες, στο ταξίδι μεγάλων αποστάσεων πλεονεκτεί το ΧΧ. Τώρα όσο αφορά τα mega on off η γνώμη μου είναι ότι κατασκευάστηκαν για να προσφέρουν όσο μεγαλύτερη πρακτικότητα στον αναβάτη μπορούν,να χωρέσουν για παράδειγμα πολλά πράγματα ή να πάνε καλύτερα απο ένα ss και ένα sport touring σε ένα χωματόδρομο . Το ότι τα κάνουν όμως όλα σίγουρα τους βάζει ένα όριο στο πόσο καλά το κάνουν. Έτσι λοιπόν π.χ σε συνθήκες πίστας ένα CBR1000RR (ss) είναι σαφώς γρηγορότερο απο ένα BLACKBIRD 1100XX (sport touring) ή ένα VARADERO (mega on off). Σε ένα ταξίδι όμως Αθήνα -Θεσσαλονίκη το BLACKBIRD1100XX είναι αυτό που θα φτάσει πρώτο και με πιο ξεκούραστο αναβάτη και βέβαια σε μια διαδρομή που περιλαμβάνει και χώμα (εντάξει λίγο και στρωτό) ο οδηγός του VARADERO θα αισθανθεί πολύ πιο άνετα απο τους δύο άλλους οδηγούς. Παιδιά αυτή είναι η γνώμη μου. :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

OXI Custom!!!

Δεν τα μπορώ με τίποτα...

Για πόλη δεν κανουν,

για στροφες, ούτε συζήτηση,

για τελικές... :grin::grin:

Δέ λέω, υπάρχουν άτομα που ακόμα έχουν το ΙΔΕΩΔΕΣ του Customά.

Αλλα εμένα δε μου ταιριάζει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα