Jump to content
Sign in to follow this  
okourkoulos

λάστιχα για ΚΤΜ Adventure

Recommended Posts

Πάλι μόνο το μπροστά βρίσκω.

Αφού το πρόβλημα όμως είναι το εμπρός και το δύσκολο είναι το πίσω, μάλλον συνδυασμός βλέπω να παίζει στο τέλος.

Δοκίμασε και το www.tyreone.it

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα γίνονται με χρήματα και χρόνο!

Να τη κρατήσω λέω. (τι άλλο να πάρω?!)

Αλλά βλέπουμε.

Με άγχωσε ο Mathosalas που τη πούλησε και πήρε BMW GS 1200

ts ts ts..... :knuppel2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το οποίο GS πουλάει/πούλησε... πουλάει και το στρώμα και σκέφτεται να γυρίσει στο ΚΤΜ, αυτό που το πας?? :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε ειμαστε απο τον ιδιο σταυλο και θα σου πω τι εχω κανει και εγω οπου και μου βγικε και σε καλο...

1. Θεμα αντιπρωσιποιας: μολις αγορασα τι μηχανη ειχα διαφορα θεματακια με το τροπο που μου την παραδωσασν οπου και εστειλα emai στην μαμα εταιρια ,και το εχω ποσταρει...με αποτελεσμα ο ενας να τα ριχνει στον αλλον και στο τελος οθτε συγνωμη δεν ακουσα

2. ημουν τυχεροσ με τα λαστιχα και οταν το αγορασα ,οπωσ και με την δευτερη αλλαγη μου!!!

3. μολισ την προιγουμενη εβδομαδα θα εκανα την τριτη αλλαγη λαστιχων, και μετα απο προιδοπιοιση του συνεργεια μου για τα λαστιχα και για τισ ποσες φορες ισως θα αναγκαστουμε να τα αλλαξουμε με εβαλαν σε σκεψεις...ο ιδιος μου ειπε οτι υπαρχει εγγηυση και οσεσ φορες και να το αλλαξουμε θα μασ καλυψουν (γενικως τον ευχαριστω πολυ για το ποσο καλα μου εχει φερθει σε εμενα και στο μοτορι μου, και επειδη αξιζει οπωσ αναφερουμε τα κακα να αναφερουμε τα καλα ειναι ο ηλιας, το εξουσιοδοτιμενο στην Βουλιαγμενης). Επισης μου εδωσε και την εναλακτικη να περιμενω λιγακι αμα θελω, γιατι η continental θα βγαλει τισ διαστασεις τισ δικιες μας σε πιο στριταδικα λαστιχα μπρος-πισω...αν μπεις στο site θα τα βρεις. Τελικα ειπα να περιμενω και ενασ καλος φιλος επειδη το δικο του το παει χωμα μου χαρισε τα λαστιχα του. Η διαφορα ειναι οτι αφτοσ φοραει το trail της πιρελι μπροστα(πιο ασφαλτινο).Ειχα τισ αμφιβολιεσ μου, ομωσ το εκανα, το αποτεσμα ειναι ΜΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟ!!!!!!! :clapping2: με το λαστιχο αυτο εχω πολυ καλητερη αισθιση!!!ειναι λιγο πιο νεωρικο, αργει να ζεσταθει αλλα αφου ζεσταθει του παει γαντι!!!!! στριβει υπεροχα, μενω Βαρκιζα και τα λιμανακια ειναι ο μονος μου δρομος... :mB_kalo_e:

η συμβουλη μου ειναι ειτε να περιμενεις αμα μπορεισ μεχρι να βγουν tis continental ειτε κανε οτι εκανα εγω...και αν μενεις αθηνα να συναντιτηθουμε να τα δοκιμασεις ....ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το μετανιωσεις

επισης καστος για tubless ama endiaferese einai 650!

Σ'ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες σου!

Μπροστά έχω βάλει το Trail κι έχει τρελή διαφορά, όντως!

Με κάποιες ρυθμίσεις στις αναρτήσεις δε κοσκινίζει αλλά απλά κουνιέται!

Όσο πιο πολύ βάρος έχει πίσω τόσο πιο πολύ κουνάει.

Για τα Continental δε το ήξερα και με εκπλήσσει πολύ ευχάριστα.

Θα το κοιτάξω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σήμερα θα πάω να αλλάξω το πίσω για να βάλω το Continental TRAIL ATTACK.

Πιο δρομίσιο είναι.

Για να δούμε διαφορά.

Πολλοί λένε τα καλύτερα πάντως.

Υπάρχουν κι άλλοι που λένε ότι κι αυτά κουνανε!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το τελευταιο adventure που οδηγησα φορουσε Pirelli MT-60 αν θυμαμαι καλα.Μην περιμενεις κριτικες ελαστικων απο μενα,απλα να ξες το μηχανακι βεντουζαρε παντου κ παντα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Περίεργο, πρέπει να έχει αλλάξει στεφάνια αυτό που οδήγησες!

Το Adv παίρνει μόνο με σαμπρέλα από τη μαμά ΚΤΜ.

Υπάρχουν, όμως, πολλοί που είτε αλλάζουν διαστάσεις, ή τις φτιάχνουν έτσι ώστε να παίρνουν Tubeless ελαστικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αγαπητε

για το 950 (adv) βγαινουν πλεον αρκετα λαστιχα. Αν σε παιρνει οικονομικα η καλυτερη λυση ειναι να εχεις δυο ζευγαρια, ενα ασφαλτινο και ενα χωματινο. Στην περιπτωση αυτη θα σου προτεινα το Conti TKC 80 σαν χωματινο , επειδη ειναι πολυ καλο στο χωμα-λασπη, με αρκετα ισχυρο σκελετο και με εξαιρετικη προσφυση στην (στεγνη) ασφαλτο, και το Pirelli Trail που ειναι καινουριο, σχεδον αποκλειστικα ασφαλτινο. Σαν χωματινο υπαρχει και το Metzeler Karoo T, που ειναι ίσως καλυτερο στο χωμα απο το Continental (λεω ...ισως). Στα ασφαλτινα μπορεις να κοιταξεις και στην Continental που βγαζει και αυτη στις διαστασεις του Adv πλεον.

Αν δε σε παιρνει οικονομικα, ή αν χρησιμοποιεις το μηχανακι σου κυριως σε ασφαλτο και περιστασιακα κανεις "εκδρομικο εντουρο" (...) τα στανταρ pirelli AT νομιζω ειναι η χρυση τομη.

Για τα Continental TKC 80 υπολογισε γυρω στα 230€, για τα Pirelli Trail γυρω στα 250€ και τα αντιστοιχα Conti δεν γνωριζω μπορω όμως να μαθω αν θελεις και να σου πω.

Αυτα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα