Jump to content
Sign in to follow this  
leandros

KTM 990 SM T 2009 - Η ΚΤΜ χτυπά με νέο μοντέλο

Recommended Posts

Πραγματικα αυτο το ΚΤΜ μου εκανε αμεσως το κλικ!

Παρα πολυ ωραιο μοτορι, ανταποκρινεται πολυ καλα στα Ελληνικα δεδομενα,ειναι πανεμορφο και σιγουρα εχει και δυναμη!

Στημενο πολυ στιβαρα με πολυ καλα περιφερειακα που σιγουρα θα του προσδιδουν μια παρα πολυ καλη οδικη συμπεριφορα!

Απο την αλλη ομως ρε γμτ, εχω καποιους ενδοιασμους!

Γενικα τα ΚΤΜ τα γουσταρω παρα πολυ!Παντα τα γουσταρα απο τα πρωτα μικρα διχρονα enduro που καβαλησα παλιοτερα!

Επειτα ομως δεχεσαι το feedback για την ΚΤΜ και απο ιδιοκτητες και απο περιπτωσεις βλαβων που διαβαζεις συχνα πυκνα!

Διαβαζεις και κατι αρθρα σαν αυτο........http://megaleio.blogspot.com/2007/07/blog-post_27.html και αρχιζεις και την ψαχνεις λιγο παραπανω!!!

Θυμαμαι μετα και την περιπτωση του Carlos με το 990 Adventure(χειροπιαστα πραματα δλδ και οχι κατι που διαβασα καπου ή μου ειπε καποιος) ,και εκει αρχιζω και ανησυχω λιγακι!

Το αρθρο δεν αναφερει τοσο πολυ για το αν ειναι ζημιαρικα η οχι τα ΚΤΜ ,αλλα περισσοτερο για τον τροπο με τον οποιον δουλευουν τα συνεργεια της ΚΤΜ στην Ελλαδα και στο οτι δεν γινεται στην ουσια ελεγχος απο την μητρικη εταιρια στην Αυστρια!

Αυτο σε συνδιασμο με την υψηλη τιμη που συνηθως εχουν τα μοντελα της ΚΤΜ αποτρεπει αρκετους αγοραστες πιστευω!!!

Μακαρι να αλλαξει η κατασταση γιατι πραγματικα τα ΚΤΜ ειναι πολυ αξιολογα μηχανακια και πολυ ιδιαιτερα!Προσφερουν μεγαλη απολαυση κατα την οδηγηση και εχουν αυτο το κατι που τα κανει να διαφερουν απο τον ανταγωνισμο!!!

Ειδωμεν λοιπον γιατι αυτο το 990 Supermoto T εχει μπει στο στοχαστρο..........!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Πραγματικα αυτο το ΚΤΜ μου εκανε αμεσως το κλικ!

Παρα πολυ ωραιο μοτορι, ανταποκρινεται πολυ καλα στα Ελληνικα δεδομενα,ειναι πανεμορφο και σιγουρα εχει και δυναμη!

Στημενο πολυ στιβαρα με πολυ καλα περιφερειακα που σιγουρα θα του προσδιδουν μια παρα πολυ καλη οδικη συμπεριφορα!

Απο την αλλη ομως ρε γμτ, εχω καποιους ενδοιασμους!

Γενικα τα ΚΤΜ τα γουσταρω παρα πολυ!Παντα τα γουσταρα απο τα πρωτα μικρα διχρονα enduro που καβαλησα παλιοτερα!

Επειτα ομως δεχεσαι το feedback για την ΚΤΜ και απο ιδιοκτητες και απο περιπτωσεις βλαβων που διαβαζεις συχνα πυκνα!

Διαβαζεις και κατι αρθρα σαν αυτο........http://megaleio.blogspot.com/2007/07/blog-post_27.html και αρχιζεις και την ψαχνεις λιγο παραπανω!!!

Θυμαμαι μετα και την περιπτωση του Carlos με το 990 Adventure(χειροπιαστα πραματα δλδ και οχι κατι που διαβασα καπου ή μου ειπε καποιος) ,και εκει αρχιζω και ανησυχω λιγακι!

Το αρθρο δεν αναφερει τοσο πολυ για το αν ειναι ζημιαρικα η οχι τα ΚΤΜ ,αλλα περισσοτερο για τον τροπο με τον οποιον δουλευουν τα συνεργεια της ΚΤΜ στην Ελλαδα και στο οτι δεν γινεται στην ουσια ελεγχος απο την μητρικη εταιρια στην Αυστρια!

Αυτο σε συνδιασμο με την υψηλη τιμη που συνηθως εχουν τα μοντελα της ΚΤΜ αποτρεπει αρκετους αγοραστες πιστευω!!!

Μακαρι να αλλαξει η κατασταση γιατι πραγματικα τα ΚΤΜ ειναι πολυ αξιολογα μηχανακια και πολυ ιδιαιτερα!Προσφερουν μεγαλη απολαυση κατα την οδηγηση και εχουν αυτο το κατι που τα κανει να διαφερουν απο τον ανταγωνισμο!!!

Ειδωμεν λοιπον γιατι αυτο το 990 Supermoto T εχει μπει στο στοχαστρο..........!!!

Παρ'ολο οφ τοπικ απαντω σαν κατοχος του 990.

Η ΚΤΜ ειναι εταιρια που χρονο συν τον χρονο βελτιωνει την ποιοτητα της.(Αντιθετως με τη BMW).

Αυτο φαινεται απο την αναφορα βλαβων σε σχεση με το πρωτο μοντελο της σειρας LC.

Ηταν καινουργιος κινητηρας απο το Ο(μηδεν) και ας πουμε οτι ειχε το δικαιωμα να κανει λαθη.

Σημερα οι βλαβες ειναι ελαχιστοτατες.Αυτο που μενει σαν αρνητικο ειναι μονον το κοστος των σερβις.

Εαν δηλαδη καταφερει η ΚΤΜ να μεγαλωσει τα διαστηματα των σερβις τοτε θα κερδισει πολλους νεους φιλους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το μηχανάκι του Κώστα είναι "παράδειγμα" προς αποφυγήν.. και όχι για να βασιστούμε και να βγάλουμε συμπεράσματα. Το μηχανάκι είχε άλλα θέματα και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Για όσες ιστορίες με προβληματικά ΚΤΜ έχεις, μπορώ να σου βρω x10 που θα σου πουν 40k χλμ απροβλημάτιστα..

Να κάνω quote και το γνωστό.. τα Honda δεν χαλάνε.. τα Yamaha δεν χαλάνε.. τα Suzuki δεν χαλάνε.. 5.000 συνεργεία πως ζούνε; :P

Ότι θα σου βγάλει κάτι να το πάρεις σαν δεδομένο. Προετοιμάσου για τα χειρότερα και ας είναι μια ευχάριστη έκπληξη αν δεν παρουσιάσει κάτι. Από την προσωπική μου εμπειρία η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα πραγματικά προσπαθεί να προωθήσει και να στηρίξει τα μοντέλα της. Παρόλαυτα σε δύσκολα ανταλλακτικά υπάρχει μια σχετική αναμονή.

Πιστεύω πως αν το πάρεις καινούργιο, με 2 χρόνια εγγύηση, δεν έχεις τπτ να φοβηθείς.

*Το RC8 πάει για αντικατάσταση ντεπόζιτου :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Στο blog μου μπορώ να γράψω όοοοοτι θέλω, όοοοοπως θέλω και για όοοοοτι θέλω.

Αυτό δεν με κάνει αξιόπιστο.

Εσύ εκτιμάς ότι κάνεις καλύτερη δουλεία από τον συνάδερφο σου, δεν θέλεις να πληρωθείς περισσότερο από αυτόν?

Και μία επισύμανση στον blogger.

Οι παραγγελίες των ανταλλακτικών γίνονται κατευθείαν στην εταιρεία και η παράδοση τους είναι μέσα σε 3-5 εργάσιμες.

P.S. στον φίλο DeadRider

To Τ βασίζεται στο SM, αλλά έχει άλλη γεωμτερία, άλλη διαδρομή αναρτήσων και είναι τελικά, άλλο μοντέλο.

Προκειμένου να βγάλει "ασφάλτινο" ADV κάνει ότι και η Ducati με το Multi από το 2003.

Καθαρά ασφάλτινη μοτοσυκλέτα με 17άρες ζάντες (και όχι ημίμετρα) για το κοινό που θέλει On-Off αλλά δεν πρόκειτα να δεί χώμα ούτε στην πλάζ.

Τροποποιήθηκε από τον kefalas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Το μηχανάκι του Κώστα είναι "παράδειγμα" προς αποφυγήν.. και όχι για να βασιστούμε και να βγάλουμε συμπεράσματα. Το μηχανάκι είχε άλλα θέματα και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Για όσες ιστορίες με προβληματικά ΚΤΜ έχεις, μπορώ να σου βρω x10 που θα σου πουν 40k χλμ απροβλημάτιστα..

Να κάνω quote και το γνωστό.. τα Honda δεν χαλάνε.. τα Yamaha δεν χαλάνε.. τα Suzuki δεν χαλάνε.. 5.000 συνεργεία πως ζούνε; :P

Ότι θα σου βγάλει κάτι να το πάρεις σαν δεδομένο. Προετοιμάσου για τα χειρότερα και ας είναι μια ευχάριστη έκπληξη αν δεν παρουσιάσει κάτι. Από την προσωπική μου εμπειρία η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα πραγματικά προσπαθεί να προωθήσει και να στηρίξει τα μοντέλα της. Παρόλαυτα σε δύσκολα ανταλλακτικά υπάρχει μια σχετική αναμονή.

Πιστεύω πως αν το πάρεις καινούργιο, με 2 χρόνια εγγύηση, δεν έχεις τπτ να φοβηθείς.

*Το RC8 πάει για αντικατάσταση ντεπόζιτου :P

Βασιλη δεν εχω καμια ιστορια για προβληματικα ΚΤΜ!Μην παρερμηνευεις τα γραφομενα μου!

Δεν εγραψα με σκοπο να ξεκινησει παλι κοντρα εναντιον των ΚΤΜ! Ισα ισα το αντιθετο...!

Και το αρθρο που εβαλα το εχει γραψει ιδιοκτητης ΚΤΜ και δεν μιλαει για τα μοντελα της ΚΤΜ ,αλλα για την αντιμετωπιση των συνεργειων!

Οσον αφορα τωρα το μηχανακι του Κωστα συγκεκριμενα ,το ανεφερα μονο και μονο επειδη ηταν πραγματικα απιστευτο αυτο που τραβηξε το παιδι, ΕΙΔΙΚΑ με τα συνεργεια της ΚΤΜ!

Κατα τα αλλα εγω προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος και να δεχομαι ολες τις αποψεις για την Αυστριακη εταιρια ειτε αυτες ειναι θετικες ειτε αρνητικες! :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΝΕΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ 2009!!!!

Αντε να το δουμε και απο κοντα!!!

Ευχομαι να ειμαι ο πρωτος που θα το παρει!

Τροποποιήθηκε από τον Vezouvios

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
ΝΕΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ 2009!!!!

Αντε να το δουμε και απο κοντα!!!

Ευχομαι να ειμαι ο πρωτος που θα το παρει!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Προεδρα, θα φας ξυλο απο τους αλλους ρε!!!!Ξερεις εσυ! :P :D

Sorry για το spam!Σβηστε το αν θετε! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Και το αρθρο που εβαλα το εχει γραψει ιδιοκτητης ΚΤΜ και δεν μιλαει για τα μοντελα της ΚΤΜ ,αλλα για την αντιμετωπιση των συνεργειων!

Οσον αφορα τωρα το μηχανακι του Κωστα συγκεκριμενα ,το ανεφερα μονο και μονο επειδη ηταν πραγματικα απιστευτο αυτο που τραβηξε το παιδι, ΕΙΔΙΚΑ με τα συνεργεια της ΚΤΜ!

Έχεις δίκιο και συγνώμη αν ξέφυγα από την αναφορά σου.

Απλή επισύμανση όμως.

Από πόσους φίλους/γνωστούς σου, έχεις ακούσει να είναι ευχαριστημένοι με τα συνεργεία που κατά καιρούς έχουν επισκευθεί?

Επίσης, πόσοι από αυτούς (και εμένα μέσα), μόλις βρούν συνεργείο που τους ικανοποιεί, μένουν μαζί του μέχρι....

Το αυτό που συμβαίνει με τα συνεργεία ΚΤΜ-DUCATI-BMW-APRILIA συμβαίνει με όοοοολες τις εταιρείες.

BTW

Αρκετοί από τους εξουσιοδοτημένους KTM-DUCATI (υποθέτω ότι ισχύει και για άλλες φίρμες αυτό) που γνωρίζω προσωπικά, είναι κολλημένοι με την εταιρεία, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πωλειται στρωμα σε τιμη ευκαιριας για εμενα, συνοδευομενο απο ολοσωμη μου φωτο με λαχανι στρινκ.

Σε 18 μηνες [που θα περπατησει λιγο το ΚΤΜ} και αφου γυρισω απο το ακρωτηριο:D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
...συνοδευομενο απο ολοσωμη μου φωτο με λαχανι στρινκ.

Την πουλας μόνη της;Στην Espreso δουλευω!!! :lol: :lol: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΤΕΛΕΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

Η ΚΤΜ τελικα εχει βαλει στοχο και αυτη να αλλαξει πορεια και να μπει στον ανταγωνισμο με ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ για την κορυφη και θα το καταφερει πιστευω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν προσπάθησα ούτε πέτυχα νομίζω να "παρερμηνεύσω τα γραφόμενα σου". Δεν σκοπεύω να κοντράρω κανέναν, ούτε θίγομαι όταν κάποιος σχολιάζει συνεργεία που δεν γνωρίζω. Γουστάρω όμως να εκφράσω την άποψη μου, ειδικά τώρα που έχω πάρει μια γεύση.

Επειδή έζησα την κατάσταση με το εν λόγω adventure μάλλον πιο κοντά από κάθε άλλον (πλην του Κώστα) γνωρίζω πως είναι ιδιαίτερη περίπτωση (όχι ο Κώστας, το μηχανάκι ε!). Τέτοια, που δεν θα μπορούσε να μείνει ικανοποιημένος πουθενά.

Το "άρθρο" είναι η προσωπική άποψη ενός κακομαθημένου που προφανώς καθυστέρησαν να του φέρουν ένα ανταλλακτικό και κλαίγεται. Που να εξηγήσεις στον άμοιρο πως όταν γίνεται ανάκληση στην εγγύηση, δλδ ΔΩΡΕΑΝ, για φοροτεχνικούς αλλά και ενδο-εταιρικούς λόγους, η εταιρεία πρέπει να γνωρίζει για ποιο μηχανάκι πρόκειται να αποστείλει το ανταλλακτικό. Είναι εκ φύση αδύνατο λοιπόν να βρίσκεται ένα δωρεάν ανταλλακτικό στην αποθήκη στην Αθήνα και να περιμένει πότε και αν θα πάω να το πάρω.

Αν θες μια αντικειμενική άποψη πάρε την εξής.

1. Μην αγοράσεις ΚΤΜ εκτός εγγύησης. Ναι, είναι ζημιάρικα.. τέλος το ξέρουμε. Λύση; Η εγγύηση.

2. Η ελληνική αντιπροσωπεία κάνει αξιότιμες προσπάθειες να αναγνωριστεί και να εδραιωθεί στον χώρο.

3. Υπάρχουν αρκετά καλά συνεργεία για ΚΤΜ. Φυσικά ισχύει και το αντίθετο.

Βασιλη δεν εχω καμια ιστορια για προβληματικα ΚΤΜ!Μην παρερμηνευεις τα γραφομενα μου!

Δεν εγραψα με σκοπο να ξεκινησει παλι κοντρα εναντιον των ΚΤΜ! Ισα ισα το αντιθετο...!

Κατα τα αλλα εγω προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος και να δεχομαι ολες τις αποψεις για την Αυστριακη εταιρια ειτε αυτες ειναι θετικες ειτε αρνητικες! :cheers:

Το τονίζω ότι δεν κοντράρω εσένα. Απλά έχω κουραστεί να ακούω "διάφορα".

Για να δούμε τι γράφει ο φίλος.

1. Γιατί η ΚΤΜ τους αφήνει να δουλεύουν με αυτό τον τρόπο?

2. Με ποιά κριτήρια γίνονται εξουσιδοτημένο συνεργείο?

3. Γιατι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά σε stock στην ΚΤΜ και σε κάθε πρόβλημα πρέπει να περιμένουμε απο Αυστρία να έρθουν? και μιλάμε πχ για πρόβλημα συμπλέκτη που ΟΛΑ τα 950 βγάζουν. Αφού βλέπετε ρε άχρηστοι οτι είναι σοβαρό το πρόβλημα και χρειάζονται ανταλλακτικά συνέχεια γιατι δεν κρατάτε ένα stock?

4. Τα συνεργεία (εξουσιοδοτημένα) δρουν ανεξέλεγκτα και κάνουν οτι θέλουν. Και λέω: Είναι τόοοοοοσο δύσκολο να φτιαχτεί μια επιτροπή απο την ΚΤΜ που θα ελέγχει τη δουλειά των μαστόρων? που θα επιβλέπει και θα αξιολογεί ανα τακτά διαστήματα τα συνεργεία? που θα καταγράφει τα προβλήματα των ιδιοκτητών για να βρίσκει λύσεις?

1. Καμία ΚΤΜ δεν θα πεί στον μάστορα πως θα τρέξει το μαγαζί του. Άμα γουστάρουν ο ένας τον άλλον έχει καλώς, αν όχι.. κατεβάζει την γκαντεμοταμπέλα και τέλος. ;)

2. Με πολλά. Και οικονομικά και τεχνικά (πχ. προυπηρεσία ή συμμετοχές σε αγώνες). Αν θες να μάθεις στέλνεις μια άκακη αίτηση και θα σου απαντήσουν.

3. Έλεος με αυτή την ερώτηση.. πάρτε το χαμπάρι όλες οι εταιρείες αυτό κάνουν.

4. Φυσικά και υπάρχουν αξιολογήσεις. Τελευταία φορά είχα ακούσει ότι το καλύτερο είναι στην Πάτρα.. πάμε; :P

Ορίστε ότι πιο αντικειμενικό έχω:

Προσωπικά έχω κάνει 2 ανακλήσεις και ετοιμάζομαι για ακόμη 2.

Οι 3 από τις 4 έγιναν προληπτικά, πριν γίνουν δλδ πρόβλημα. Η 4η έγινε μετά το πρόβλημα αλλά είναι ασήμαντη, δεν έχει λειτουργική σημασία.

Για την πρόληψη, τα εύσημα στο συνεργείο.

Αν το πάρεις καινούργιο θα έχεις 2 χρόνια εγγύηση. Τέλος. Μην μασάς. Εμένα με έχουν αντιμετωπίσει υποδειγματικά. Για την ακρίβεια δεν έχω ασχοληθεί καν. Πάω, δείχνω στο μάστορα το πρόβλημα και μετά από λίγες μέρες με παίρνει τηλ. για ραντεβού.

Για τα ανταλλακτικά ίσως χρειαστεί να περιμένεις 10-15 μέρες. Αν είναι σε εγγύηση ίσως λίγο παραπάνω. Ίσως και λιγότερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Το "άρθρο" είναι η προσωπική άποψη ενός κακομαθημένου που προφανώς καθυστέρησαν να του φέρουν ένα ανταλλακτικό και κλαίγεται. Που να εξηγήσεις στον άμοιρο πως όταν γίνεται ανάκληση στην εγγύηση, δλδ ΔΩΡΕΑΝ, για φοροτεχνικούς αλλά και ενδο-εταιρικούς λόγους, η εταιρεία πρέπει να γνωρίζει για ποιο μηχανάκι πρόκειται να αποστείλει το ανταλλακτικό. Είναι εκ φύση αδύνατο λοιπόν να βρίσκεται ένα δωρεάν ανταλλακτικό στην αποθήκη στην Αθήνα και να περιμένει πότε και αν θα πάω να το πάρω.

Εδω πιστευω κρινεις λιγο εξ ιδίων τα αλλότρια!Μπορει το παληκαρι να μην ειναι ολα αυτα που πιστευεις ,αλλα πραγματικα να γνωριζει τι γραφει και τι λεει! :_thumbsup:

Σε ολα τα αλλα συμφωνω μαζι σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

οσο το βλεπω τοσο το ερωτευομαι...

Γιατι ειμαι συγουρος οτι θα γινουν μαζικες πωλησεις μοτο απο mybikers για να αγορασουν KTM????

οσο το εαν χαλαει η οχι αυτα ειναι παπαρολογιες,,ειναι να μην σου κατσει στραβη οπως εγινε στην περιπτωση του carlo!!

Μηπως να ανοιξει ενα καινουργιο thread που θα λεει

Μηπως σιγα σιγα θα παρουμε ολοι απο ενα ΚΤΜ??

Τροποποιήθηκε από τον Vezouvios

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Γ@#@&ι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wub: :wub: :wub: :wub:

νατα νατα,,,και αλλος ερωτευμενος...

Μου φαινετε θα ktmiastoume ολοι μας!! :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
οσο το εαν χαλαει η οχι αυτα ειναι παπαρολογιες,,...

Οταν τα ελεγα ΚΑΙ εγω ή κανενας αλλος ΚαΤεΜας,καποιοι εσκιζαν τα ιματια τους οτι ειμαστε "πορωμενοι και μονοχνωτοι" και σας τα ζαλισαμε με τα παλιοΚαΤέμια...Πεστα... :_thumbsup:

Οσο για το νεο ΚΤΜ...πότε βγαινει ειπαμε;... :devil:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Η ΚΤΜ βγάζει τα πιο όμορφα μηχανάκια , είναι και οι Ιταλοι με τα ss αλλα βγήκε και το RC8 και τι να πω , οταν βλέπεις ενα μοντέλο της ΚΤΜ δεν πιστεύεις οτι έχει βγεί στην παραγωγη και μπορείς να το αγοράσεις. Αυτο το συναίσθημα που νιώθω τα τελευταία χρόνια οταν βλέπω ενα μοντέλο της ΚΤΜ είναι ίδιο με εκείνο που ένιωθα όταν έβλεπα πρωτότυπα μοντέλα σε εκθέσεις αλλά ήξερα οτι δεν θα βγούνε ποτέ !!! ε η ΚΤΜ τα βγάζει , είναι φοβερό !!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την πουλας μόνη της;Στην Espreso δουλευω!!! :lol: :lol: :lol:

Μονο ο αγοραστης θα εχει τετοια προνομια μη χαλασει και η εικονα μου στις θαυμαστριες :D

Βεβαια μια μεριδα ζελατινας δεν το εκανε και ταξιδιαρικο,ειδωμεν απο κοντα ειμαι θετικοτατος ομως

αρκει να στριβει σαν ΚΤΜ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα