Jump to content
Sign in to follow this  
b-lee

......

Recommended Posts

"Τι εθνικότητας ήταν ο Μέγας Αλέξανδρος;"

Το βίντεο είναι πραγματικά για γερά νεύρα:

http://www.youtube.com/watch?v=xj5byhbyYbU

Ερώτηση στο αγγλικό τηλεπαιχνίδι "Take it or leave it" :

-Τι εθνικότητα ήταν ο Μέγας Αλέξανδρος;

Απάντηση:

-Έλληνας! (με βεβαιότητα..) Απάντηση τηλεπαιχνιδιού:

-Λάθος!Ήταν απ'την Μακεδονία και είχε γεννηθεί στην Πέλλα το 356 π.Χ.!!!" Οι Σκοπιανοί στο διαδύκτιο και στους τηλεοπτικούς τους σταθμούς πανηγυρίζουν.. Aφιερωμένο σε όσους θεωρούν"γραφική"την προπαγάνδα των Σκοπίων και επίσης "γραφικούς" όσους Έλληνες συνεχίζουν να αγωνίζονται

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Θα έλεγα τίποτα για τα γεννητικά όργανα της μητέρας αυτών που κάνουν το τηλεπαιχνίδι αλλά μας διαβάζουν και μικρά παιδιά!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Είμαστε ένα ξεφτυλισμένο έθνος... -_-

Και αν κάποιοι προσβλήθηκαν με την άποψή μου, να συμπληρώσω: "στην πλειοψηφία του..."

:mB_faskelo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σημείωση πως δεν μπορώ να το δώ καθώς είναι κλειδομένο στη δουλεία το youtube.

Εάν ρωτάει από πια χώρα-κράτος τότε πράγματι είναι λάθος η απάντηση.

Αλλά όσον αφορά την Εθνικότητα ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ! ΕΛΛΗΝΙΚΗ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πλάκα πλάκα πάντως έχει καθιερωθεί το όνομα Μακεδονία ε;

Έχω δεί πολλά διαβατήρια που το γράφουν...

Και θυμάμαι όταν ήμουν λύκειο που υπήρε ένα παιχνίδι γεωγραφίας για pc και την έλεγε Μακεδονία...

Έχει άρκετά χρόνια που ξεκίνησε αυτό, απλά εμείς αργήσαμε να το πάρουμε χαμπάρι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το παιχνίδι αυτό έχει πολλά χρόνια που γίνεται. Φέτος γνώρισα έναν Ιρλανδό, ο οποίος είχε έρθει για ένα ποτό στην καφετέρια που δουλεύω και μετά από λίγη ώρα πιάσαμε την κουβέντα και μου είπε ότι βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη για την διεθνή έκθεση και θα καθόταν για λίγες μέρες μετά θα συνέχιζε τις διακοπές του ΣΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..... εννοείται πως μόλις τον άκουσα να ξεστομίζει κάτι τέτοιο λίγο έλειψε να τον λιντσάρω :angry::knife::kill:

Είναι προπαγάνδα που υποστηρίζεται και από διάφορες άλλες χώρες για την το αν η Μακεδονία είναι ή δεν είναι Ελληνική...... οπότε και ο κόσμος έρχεται σε μια σύνχηση και δεν ξέρει τι να πιστέψει. Ο συγκεκριμένος Ιρλανδός μόλις κατάλαβε ότι ξεστόμισε μια μεγάλη πατάτα αμέσως μαζεύτηκε και μου εξήγησε το τι συμβαίνει στην χώρα του αλλά και στις τριγύρω από αυτήν.

Θάνατος στους προβοκάτορες προπαγανδιστές που κρύβονται πίσω από τέτοιου είδους συμφέροντα :angry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

....τι να πω !!!...ειμαστε χαϊβάνια!...τέλος!!!

....εδω ζουμε αναμεσα σε "ντοπιους προδοτες" ....απο τους Αγγλους τι περίμενες ?...μια ζωη ρουφιάνοι ! ...αλλα επρεπε να ηταν κανας πόντιος σαν και μενα εκει και να το γκρέμιζε το μαγαζι!

........... :smoke:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ο καθένας υποστηρίζει τα πράγματα και τα γεγονότα όπως έχει μάθει (ή τον έχουν μάθει). Δυστυχώς η ημιμάθεια είναι η χειρότερη όλων. Δεν έχει νόημα να θυμώνεις με ανθρώπους που δεν γνωρίζουν. Τους εξηγείς και αν δεν το δέχονται, απλά τους λυπάσαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
....τι να πω !!!...ειμαστε χαϊβάνια!...τέλος!!!

....εδω ζουμε αναμεσα σε "ντοπιους προδοτες" ....απο τους Αγγλους τι περίμενες ?...μια ζωη ρουφιάνοι ! ...αλλα επρεπε να ηταν κανας πόντιος σαν και μενα εκει και να το γκρέμιζε το μαγαζι!

........... :smoke:

Πόντιος είμαι ρε φίλε Ιωάννη.... γιατί με προσβάλλεις έτσι -_-

Συγκεκριμένα το σκηνικό έγινε στο καφέ Μουσείο που είχες έρθει κι εσύ μια Πέμπτη :winking: Ελπίζω να κατάλαβες και ποιος είμαι..... ο μπάρμαν του μαγαζιού, αν δεις τις φωτό εκείνης της συνάντησης, σε μία που είμαστε όλοι η παρέα..... αυτός πίσω-πίσω ο "μαύρος" είμαι εγώ :D .

Και για να ακριβολογώ είμαι ΚΑΡΑΠΟΝΤΙΟΣ, πάππου προς πάππου δηλαδή!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πόντιος είμαι ρε φίλε Ιωάννη.... γιατί με προσβάλλεις έτσι -_-

:meeting: ...προς Θεου βρε αδελφε !...τι να σε προσβαλω !...φυσικα και σε θυμάμαι! ..και γω καραποντιος ειμαι !

...παραπανω εννουσα να ηταν στην εκπομπή ενας Ελληνας τελος παντων (λιγο παραπανω θερμοαιμος) και να τα εκανε τα studio καλοκαιρινα !

......... :cheers:

*...και για να ξεκαθαρισω κατι ακομα λεγοντας τους "ντοπιους προδοτες" εννοω τους "αγορασμένους" πολιτικους μας

Τροποποιήθηκε από τον IoannisPanagiotidis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
:meeting: ...προς Θεου βρε αδελφε !...τι να σε προσβαλω !...φυσικα και σε θυμάμαι! ..και γω καραποντιος ειμαι !

...παραπανω εννουσα να ηταν στην εκπομπή ενας Ελληνας τελος παντων (λιγο παραπανω θερμοαιμος) και να τα εκανε τα studio καλοκαιρινα !

......... :cheers:

*...και για να ξεκαθαρισω κατι ακομα λεγοντας τους "ντοπιους προδοτες" εννοω τους "αγορασμένους" πολιτικους μας

Το καλό είναι φίλε Ιωάννη ότι ο συγκεκριμένος λόγο του ότι με το που το είπε με είδε που παράτησα την δουλειά που έκανα για να τον επαναφέρω στην τάξη μαζεύτηκε.

Παραδέχτηκε ότι υπάρχει μια σύγχυση γύρω από το θέμα. Ο ίδιος, όπως και πολύ συμπατριώτες του, γνώριζε ότι η Μακεδονία είναι Ελληνική αλλά λόγω της παραπληροφόρησης που υπάρχει άρχισε να το χάνει..... (να μου πεις γιατί να κάτσει να ασχοληθεί παραπάνω, αφού το μεταδίδουν παντού ότι άλλο η Ελλάδα κι άλλο η Μακεδονία).

Τεσπα, το θέμα είναι σήκωμα μανικιών και βουρ στον πατσά..... ξύλο, πολύ ξύλο. Πρώτα τα δικά μας τα φιντάνια, κι εννοώ τους βουλευτές μας, και αμέσως μετά τα μου.....πανα της γείτονας χώρας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

τι λες τωρα και να βγουν τιποτε προοδευτικοι διεθνιστες και να σε φωναζουν εθνικιστη του κερατα???

post-5147-1222340634.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Θα έλεγα τίποτα για τα γεννητικά όργανα της μητέρας αυτών που κάνουν το τηλεπαιχνίδι αλλά μας διαβάζουν και μικρά παιδιά!!!!

Απο μένα εχεις το ελεύθερο.. :rolleyes: Πεθαίνω με τα ποστ σου ώρες ώρες..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μα την Παναγία όταν το είδα μου ήρθε να κοπανήσω τον υπολογιστή!

Αλλά όταν αυτά συμβαίνουνε τόσα χρόνια και εμείς δεν κάναμε τίποτα είναι φυσικό επακόλουθο αυτό...

Α ρε γαμώ το... έτσι και μας βλέπουν οι πρόγονοί μας και αυτοί που δημιούργησαν πολιτισμό αλλά και αυτοί που θυσιάστηκαν

θα ντρέπονται για εμάς!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρουμανος ηταν.λαθος εκανε η εκπομπη.η μηπως ηταν γυφτος...χριστιανος που μιλουσε αλβανικα?

η μηπως βουλγαρος μουσουλμανος που μιλουσε ελληνικα?..μπερδεμα αυτη η υποθεση...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
ρουμανος ηταν.λαθος εκανε η εκπομπη.η μηπως ηταν γυφτος...χριστιανος που μιλουσε αλβανικα?

η μηπως βουλγαρος μουσουλμανος που μιλουσε ελληνικα?..μπερδεμα αυτη η υποθεση...

Δεν είσαι ενημερωμένος!!! Δεν μιλούσε τίποτα!!! Ηταν ΜΟΥΓΚΟΣ !!!! :lol: :lol: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...το βγαλανε το βιντεακι !...ποιος ξέρει τι παίχτηκε?

τους πήρανε χαμπάρι μαλλον!!!....τους ψευταραδες!!! :shades:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μαλλον θα το βγαλανε για ολα τα υβριστικα σχολια που υπηρχαν απο κατω.Τα διαβασατε?Μιλαμε για πολυ βρισιδι.

Τετοιο μισος που μας εχουν δεν το φανταζομουνα.

Φυσικα δε συζηταω που εχει γεμισει η θεσσαλονικη απο εκδρομικα με τους λιγδιδες να σκαρφαλωνουν στο αγαλμα του Φιλλιπου να βγουν φωτο και διπλα στον Λευκο πυργο και να λενε ..ολα αυτα ειναι δικα μας,ηρθαμε να δουμε την μακεδονια μας,ηρθαμε να δουμε την πατριδα μας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε παιδιά, το κόλπο είναι γνωστό.

Πόσα χρόνια έχει που βγήκε στην επιφάνεια αυτή η ιστορία με το όνομα; 16; 18; κάτι τέτοιο.

Σήμερα λοιπόν, στη γείτονα χώρα όλα τα παιδιά ηλικίας μέχρι 16ή 18 περίπου είναι πεπεισμένα οτι το όνομα της χώρας τους είναι "Μακεδονία" και η κακιά Ελλάδα, προσπαθεί να τους το στερήσει.

Στη χώρα μας δε, τα παιδιά της ίδιας ηλικίας, απλά έχουν μπερδευτεί και αμφιβάλλουν.

Σε 5 χρόνια, τα παιδιά αυτά θα είναι 23 και θα είναι και περισσότερα.....

Το ίδιο έγινε και με την Κύπρο.

Πως μπορείς να πεις σε έναν 35 χρονο Τουρκοκύπριο οτι εκεί που γεννήθηκε και έχει γνωρίσει για πατρίδα και σπίτι του, ανήκει αλλού;

Η τεχνική της καθυστέρησης....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δεν μασάμε εμείς ρε.. κάνουμε διαφήμιση!

Live your myth in Greece..

Ρε δεν πάμε καλά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
δε συζηταω που εχει γεμισει η θεσσαλονικη απο εκδρομικα με τους λιγδιδες να σκαρφαλωνουν στο αγαλμα του Φιλλιπου να βγουν φωτο και διπλα στον Λευκο πυργο και να λενε ..ολα αυτα ειναι δικα μας,ηρθαμε να δουμε την μακεδονια μας,ηρθαμε να δουμε την πατριδα μας.
¨

:pray: :pray:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

το σταυρο σου να τον κανεις οταν σου πω οτι αυτα τα ειχα και on camera ,αλλα βλεπεις δε τα λεγανε αυτα τιποτα ξανθες με ωραιο κολο για να το παιξει η επικαιρη τηλεοραση μας.Βλεπεις κραταμε ενα επιπεδο . :mB_faskelo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
το σταυρο σου να τον κανεις οταν σου πω οτι αυτα τα ειχα και on camera ,αλλα βλεπεις δε τα λεγανε αυτα τιποτα ξανθες με ωραιο κολο για να το παιξει η επικαιρη τηλεοραση μας.Βλεπεις κραταμε ενα επιπεδο . :mB_faskelo:

Ενταξει..Παρτο αλλοιως...

Οταν εδω και 27!!! χρονια, (εχω τις σφραγιδες, στο παλιο μου διαβατηριο, που δηλωσα χαμενο, και δεν το παρεδωσα, αρα εχω ΚΑΙ! σφραγιδες, ΚΑΙ! "χαρτοσημα") οι "δικοι μας" βαρουσαν "καρσιλαμαδες"οταν εβλεπαν την σφραγιδα "Repuplica Macedonia", εμεις τι να λεμε τωρα....(Σαν τις κλαμμενες-εκ των υστερων-"χηρες"...)

Τροποποιήθηκε από τον black_hawk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα