Jump to content
georgis4

XT660X η WR250X??

Recommended Posts

Super το εργαλειο!!! :_rock-on:

Γιατι ρε γ@..ω το να μην εχουν και ενα στροφομετρο και αυτο και το ΧΤ660Χ???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Super το εργαλειο!!! :_rock-on:

Γιατι ρε γ@..ω το να μην εχουν και ενα στροφομετρο και αυτο και το ΧΤ660Χ???

Οντως στο στροφομετρο κανανε τη ΓΥΦΤΙΑ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Φτου του - φτου του να μη στο ματιασο !!!

Καλοριζικο !!!

Καλα ειναι τα φτου-φτου και ηδη μου βαλανε πανω 2 ματακια και εναν αγιο χριστοφορο αλλα......ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΕΤΟΝΙ ΣΟΥΠΕΡ ΑΜΟΛΥΒΔΗ για να ασημωσει ρε κανεις πια?χαχαχαχαχαχαχα

Τροποποιήθηκε από τον georgis4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλα ειναι τα φτου-φτου και ηδη μου βαλανε πανω 2 ματακια και εναν αγιο χριστοφορο αλλα......ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΕΤΟΝΙ ΣΟΥΠΕΡ ΑΜΟΛΥΒΔΗ για να ασημωσει ρε κανεις πια?χαχαχαχαχαχαχα

:P :P :P :P :D :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

pare to wr to 450 re flore ti na to kaneis to 250 ti moufa alloste exoun mikroskopiki diafora stin timi alla TERASTIA diafora stin apodosi kai sti diaskedasi. mi me rotiseis tin apopsi mou gia to 660... den einai kali. kai kala kanoun ta amerikanakia pou lynoun carburetors molis t agorasoun. de lynoun olokliro to mixanaki ektos an theloun na tou kanoun kati sygekrimeno. diladi einai malakas o allos epeidi xerei ti thelei apo anartiseis kai carbs??? kai epeidi de fobatai na balei xeri sto mixanaki tou? alloste an exei ena dynamokleido ti na fobithei? ton xekoliari to mastora na fobasai ki oxi ta xerakia sou pou stin teliki oti kanoun tha to kanoun me agapi. min koitas pou oloi edo einai ntougania rempeskedes kolotripides kai ti mixani ti theloun gia na tous blepei o kosmos pano tis! kai sta yp opsin oti ta carburetors theloun diaforetiko rythmisma gia diaforetiko ypsometro, xoma, dromo, laspi kai loipa kai loipa. kata 99% otan agorazeis nea mixani thelei ALLA zigler gia na piasei tin apodosi pou sou leei o kataskeuastis. den xero kata poso to kanoun oloi, alla i KTM as poume sou dinei kai extra zigler me nea mixani gia na baleis auta pou sou xreiazontai. epanalambano min koitas ta ntougania tous ellines kai ta mpourdela pou xeroume san motodinamiki, sarakaki kai mpla mpla mpla....... autoi einai ikanoi na mi sou dosoun KAN to user's manual tis mixanis gia na pas se autous gia allagi ladion... poso mallon ta extra zigler kai poutsilikia.... alites skatofatses.....

xaxaxaxaxa den eida pou pires ti moufa. me geia koroido

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

loipon mages min akouo malakies... thelete iaponiko thumper gyro sta 600 cc, 145 kila ME gemato ntepozito, KOYKLI, axiopisto KAI me strofometro??? e loipon... XT 550 koroida!!!!! mono osoi to xoun xeroun ti simainei... oi ypoloipoi parte poulous xexexexexexexexexeexe

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
pare to wr to 450 re flore ti na to kaneis to 250 ti moufa alloste exoun mikroskopiki diafora stin timi alla TERASTIA diafora stin apodosi kai sti diaskedasi. mi me rotiseis tin apopsi mou gia to 660... den einai kali. kai kala kanoun ta amerikanakia pou lynoun carburetors molis t agorasoun. de lynoun olokliro to mixanaki ektos an theloun na tou kanoun kati sygekrimeno. diladi einai malakas o allos epeidi xerei ti thelei apo anartiseis kai carbs??? kai epeidi de fobatai na balei xeri sto mixanaki tou? alloste an exei ena dynamokleido ti na fobithei? ton xekoliari to mastora na fobasai ki oxi ta xerakia sou pou stin teliki oti kanoun tha to kanoun me agapi. min koitas pou oloi edo einai ntougania rempeskedes kolotripides kai ti mixani ti theloun gia na tous blepei o kosmos pano tis! kai sta yp opsin oti ta carburetors theloun diaforetiko rythmisma gia diaforetiko ypsometro, xoma, dromo, laspi kai loipa kai loipa. kata 99% otan agorazeis nea mixani thelei ALLA zigler gia na piasei tin apodosi pou sou leei o kataskeuastis. den xero kata poso to kanoun oloi, alla i KTM as poume sou dinei kai extra zigler me nea mixani gia na baleis auta pou sou xreiazontai. epanalambano min koitas ta ntougania tous ellines kai ta mpourdela pou xeroume san motodinamiki, sarakaki kai mpla mpla mpla....... autoi einai ikanoi na mi sou dosoun KAN to user's manual tis mixanis gia na pas se autous gia allagi ladion... poso mallon ta extra zigler kai poutsilikia.... alites skatofatses.....

xaxaxaxaxa den eida pou pires ti moufa. me geia koroido

Kαταρχην μαθε απο μηχανακια και κατα δευτερον μαθε μαθηματικα!Με το 450 εχουν μικροσκοπικη διαφορα στην τιμη ετσι??3000+ Και ναι οποιος σκαλιζει καινουριο μηχανακι με το που το παιρνει σπιτι ειναι μαλακας οποως το ειπες...Το να παρεις ενα μηχανακι 50 αλογα και να του βαλεις χερι να σε βγαλει 55.5453453 και αντι να σου κρατησει 15 χρονια απροβληματιστο να σου κρατησει μηνες δεν ξερω πως το βλεπεις εσυ καλο αλλα δε με νοιαζει κιολας...Οσο για το μηχανακι σου μια χαρα ειναι αλλα ως εκει....συγκρινεις μηλα με καρπουζια μας δουλειυεις??Κατι τελευταιο ειναι αν χαιρεσε με το να σου χαριζουν ζιγκλερακια για να εχεις να παιζεις να σου κανω δωρο καμμια 10αρια να χαρεις...Μυαλα σαν τα δικα σου μεγαλε (λεμε τωρα) που νομιζουν οτι ολοι και ολα προσπαθουν να τον κοροιδεψουν ειναι χεσε μεσα....και πολλα εγραψα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

kala apolause tora ti moufa pou pires flore kai se 2-3 mines tha psanxeis na tin pouliseis.... AN exeis myalo! den katalabes tipota ap oti sou pa, o mastoras sou s' exei daskalepsei kala. mprabo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
kala apolause tora ti moufa pou pires flore kai se 2-3 mines tha psanxeis na tin pouliseis.... AN exeis myalo! den katalabes tipota ap oti sou pa, o mastoras sou s' exei daskalepsei kala. mprabo

Ποιος μιλησε για μαστορα?Οκ αν αποφασισω να το πουλησω θα σου στειλω ΠΜ.. :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

mn akous kanenan file ekanes tn swsth epilogh makran...to wr250 einai pl kalostimeno mhxanki akoma k gia pista einai super...g auto aloste exoun k toso kontines times me to xt gt foraei oti kalutero panw tou...kalotaxido k makari na brw k egw kapoia mera ta leuta na t parw k egw gt axizei pl...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τελικά, Γιώργη, πως σου φαίνεται το μοτόρι μας;

Εγώμόλις χθες κατάλαβα ότι το ΧΤΧ 660 φοράει ζάντες Excel (όπως και τα ΥΖ) και φρίκαρα!

Θα ήθελα τη γνώμη σου, μετά από τόσον καιρό:

ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Τελικά, Γιώργη, πως σου φαίνεται το μοτόρι μας;

Εγώμόλις χθες κατάλαβα ότι το ΧΤΧ 660 φοράει ζάντες Excel (όπως και τα ΥΖ) και φρίκαρα!

Θα ήθελα τη γνώμη σου, μετά από τόσον καιρό:

ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ;

Βασικα ακομη μονο 3000 παρα κατι λιγα 20-30 χλμ εχω ακομα.. :lol:

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η οικονομια....βεβαια το ανοιγω το γκαζακι.. :P

Και οι DID οι ζαντουλες μια χαρα ειναι δε ζηλευω....(το R DID δεν εχει και αυτο?)

Ευελιξια παντου μεσα στην πολη (εχω οδηγησει πολλες φορες και το ΧΤακι και σε καποια σημεια το WR φαινεται απλα ποδηλατο!)

Το μονο κακο?Ειτε στις εκκινησεις ειτε στο λιγο παραπανω ανοιγμα στο γκαζι.....ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ!!

Δεν κατηγορω τοσο το λαστιχο οσο τους θεσπεσιους δρομους-παγοδρομια που εχουμε και το μικρο (σχετικα) βαρος απο το μηχανακι

Μεχρι τωρα μονο βενζινη και 2 αλλαγες λαδιων στα 1000 και 2000χλμ (μετα απο δικη μου απαιτηση)...

Αυτα....

Α και μια καμμενη λαμπα μουφα που εβαλα υποτιθεται για πιο λευκο φως και κρατησε 2 μηνες πριν καει η μεγαλη σκαλα... :P

Συμπερασμα μονο και μονο γιαυτα που το πηρα ΕΓΩ και μου τα δινει.....ΑΞΙΖΕ τα 6300..

Τροποποιήθηκε από τον georgis4

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...και το R ζάντες DID έχει.

Συμφωνώ απόλυτα στο θέμα οικονομίας καυσίμου και ευελιξίας στην πόλη. Από την άλλη, όμως, θα μπορούσε κανείς να αντιτείνει πως κανένα 250άρι δεν προβληματίζει τον κάτοχό του σε αυτά τα δύο θέματα.

Εμένα τα ψευδοεντουράδικα λάστιχα πιάνουν πολύ καλά στην άσφαλτο, παρότι ψιλολιωμένα πλέον (6.500 χλμ.).

Το παράπονο που έχω είναι ότι δεν έχω συναντήσει ούτε ένα «αδερφάκι» του στο δρόμο...

Και σε όλο το φόρουμ μόνο εσύ είσαι!

Για τα λεφτά του τώρα: Για τη χρήση που ζητάω θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου με δύο μηχανάκια. Π.χ. ένα μεταχείρο ΧΤ660 για δουλειά-σπίτι-ταξιδάκια κι ένα καθαρό 200άρι εντουράκι για χώμα. Και τα δύο μαζί θα μου στοίχιζαν πάνω κάτω τα ίδια λεφτά, συν ότι θα είχα να συντηρώ δύο μηχανές, η μία εκ των οποίων «καθαρή», οπότε έξτρα χρήματα.

Καταλήγω, επομένως, ότι το WR-250R παρότι ακριβό δεν είναι πεταμένα λεφτά.

Στα συν ο χωμάτινος προσανατολισμός του.

Δηλαδή, μπορεί στην άσφαλτο να μου φαίνεται ως ένα απλό 250άρι (λίγο γκάζι), όμως, στο χώμα η συμπεριφορά του και το γκάζι είναι υπέρ-αρκετά.

ΑΞΙΖΕΙ - ΤΕΡΜΑ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
...και το R ζάντες DID έχει.

Συμφωνώ απόλυτα στο θέμα οικονομίας καυσίμου και ευελιξίας στην πόλη. Από την άλλη, όμως, θα μπορούσε κανείς να αντιτείνει πως κανένα 250άρι δεν προβληματίζει τον κάτοχό του σε αυτά τα δύο θέματα.

Εμένα τα ψευδοεντουράδικα λάστιχα πιάνουν πολύ καλά στην άσφαλτο, παρότι ψιλολιωμένα πλέον (6.500 χλμ.).

Το παράπονο που έχω είναι ότι δεν έχω συναντήσει ούτε ένα «αδερφάκι» του στο δρόμο...

Και σε όλο το φόρουμ μόνο εσύ είσαι!

Για τα λεφτά του τώρα: Για τη χρήση που ζητάω θα μπορούσα να κάνω τη δουλειά μου με δύο μηχανάκια. Π.χ. ένα μεταχείρο ΧΤ660 για δουλειά-σπίτι-ταξιδάκια κι ένα καθαρό 200άρι εντουράκι για χώμα. Και τα δύο μαζί θα μου στοίχιζαν πάνω κάτω τα ίδια λεφτά, συν ότι θα είχα να συντηρώ δύο μηχανές, η μία εκ των οποίων «καθαρή», οπότε έξτρα χρήματα.

Καταλήγω, επομένως, ότι το WR-250R παρότι ακριβό δεν είναι πεταμένα λεφτά.

Στα συν ο χωμάτινος προσανατολισμός του.

Δηλαδή, μπορεί στην άσφαλτο να μου φαίνεται ως ένα απλό 250άρι (λίγο γκάζι), όμως, στο χώμα η συμπεριφορά του και το γκάζι είναι υπέρ-αρκετά.

ΑΞΙΖΕΙ - ΤΕΡΜΑ.

Σε συγκριση παντα με το ΧΤ μιλαω για μεσα στην πολη.....σαν ευελιξια το ιδιο πανω κατω με το ΧR που ειχα αλλα καμμια σχεση σε οικονομια αλλα ΚΑΙ γκαζακι... B)

Επεισης αν ηθελα να ειχα 2 μηχανακια ενοειτε και εγω δεν θα το επερνα ΑΛΛΑ το πηρα με την σκεψη να το παντρευτω!οποτε ΚΑΙ καινουριο ΚΑΙ κανει αυτο που θελω.. :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κι εγώ ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα. Νομίζω ότι είμαι αρκετά ώριμος για γάμο... :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ευχαριστώ. Εκεί είναι η κατανάλωση.

Τροποποιήθηκε από τον remali

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 18/10/2011 at 10:11 ΠΜ, το μέλος remali έγραψε:

Ευχαριστώ. Εκεί είναι η κατανάλωση.

γεια σας, εχω και εγω το wr250x και τωρα μου ζηταει λαστιχακια, φορουσε τα angel city ομως εχω ενδοιασμους σχετικα με το τι να βαλω καθως στο φρεναρισμα ειναι λιγο επικινδυνο να γλιστρισει.Εχουν περασει και τοσα χρονια απο τη συζητηση αλλα θελω βοηθεια απο εσας τους παλιους wrακιδες . Ευχαριστω

Την 17/10/2011 at 2:37 ΜΜ, το μέλος Μενιδιάτης έγραψε:

Το δικό μου, το εντουροειδές, το R, καίει 3,5 λίτρα στα 100χλμ.

.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα