Jump to content
gkalas

Εδω και 3 μηνες η μηχανη ερχεται

Recommended Posts

Διαβαστε και πειτε μου τη γνωμη σας.Απο τις 19 ιανουαριου εχω αφησει μια γερη προκαταβολη σε μαγαζι της αθηνας για να δεσμευσω ενα gsxr 1000 (το τελευταιο κομματι που ειχαν σε λευκο) μεχρι να κανω τις διαδικασιες αποσυρσης ενος 50αριου για να γλιτωσω τα γνωστα 1000 ευρω και τα 5 χρονια σηματακια.Μετα απο ενα μηνα που πηρα τα χαρτια της αποσυρσης στα χερια μου,τους ρωτησα ποτε θα εχω τη μηχανη με την αδεια κυκλοφοριας.Μαντεψτε......μηχανη δεν υπαρχει και ερχεται εντος της εβδομαδας.Επειδη πηγα στο μαγαζι εκεινο εκ μερους φιλου που δουλευει εκει,ειπα να δωσω τοπο στην οργη και να μην το τραβηξω παραπερα αρκει να εχω τη μηχανη.Αποτελεσμα ειναι εδω και 2 μηνες η μηχανη να ερχεται καθε εβδομαδα.Παρακαλω πολυ οποιος γνωριζει υπευθυνα πως μπορω να κινηθω ας ποσταρει για να βρω ακρη.Σημερα θα μιλησω με τον υπευθυνο για να παρω πισω τα λεφτα και να παω σε αλλο μαγαζι κατι που ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα αρνηθει.Αποδειξη εχω για τα 5500 ευρω που εχω δωσει και θελω να δω αν καποιος απο δω μεσα εχει παθει κατι αναλογο και πως επραξε.Πριν κραξετε και πειτε ποσο ηλιθιος ειμαι που εδωσα τοσα λεφτα χωρις να δω καν τη μηχανη(η οποια υποτιθεται ηταν στο τμημα service) σας ξαναλεω οτι πηγα απο πολυ καλο παιδι εκει και ο πωλητης το λαμογιο μου το επαιζε ρηγμενος για την τιμη που το πηρα αλλα απο τη στιγμη που ειμαι φιλος του αλλουνου τοτε χαλαλι μου.Δεν μπορουσα να φανταστω ουτε μια στο εκατομμυριο οτι θα παθαινα τετοιο πραγμα ειδικα απο μαγαζι που διαφημιζεται σε ολα τα περιοδικα του χωρου και εχει και 3 μαγαζια.Ευχαριστω και θα σας εχω και νεοτερα απο την ομιλια με τον υπευθυνο σημερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

τηλέφωνο σε δικηγόρο και άσε τις συμβουλές από αριστερά & δεξιά

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχεις δικιο φιλε μου,ρωτησα και δικηγορο και μου ειπε να προσβαλουμε τη συμβαση ή να του στειλει ενα χαρτι για να χεστει.Πριν απο αυτο θα παω να ζητησω τα λεφτα μου πισω και αν αρνηθει θα πραξω αναλογως.Ρωτησα πιο πολυ απο περιεργεια για να δω αν κυκλοφορουνε γενικα τοσο απατεωνες σε αυτο το χωρο και αν εχει ξανασυμβει σε κανεναν αυτο.Μιλαμε για 3 μηνες φιλε μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
καλα, και μαζι με τον δικηγόρο μια καταγγελεία στον ΙΝΚΑ δεν βλάπτει ... ;)

+φωνώ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...3 μηνες ? :huh: ...και δεν μας ξεφουρνιζεις και το ονομα του ..να ξερουμε να του στελνουμε για πελατες τους εχθρους μας!

...εχω ξανακουσει για 3 μηνες αναμονης αλλα αυτο στο ξεκαθαριζουν απ την αρχη !....αν σου λεει ελα την αλλη εβδομαδα και το τραβαει για μηνες .....τοτε επεσες σε καφρο!

...ευτυχώς δεν σου έτυχε μεσ το καλοκαιρι να τρελαθεις !...ευχομαι να την παραλαβεις συντομα! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για την ΜΟ.ΤΕ.Κ εχουμε κανα τηλεφωνο?Θα κανω καταγγελια σε οποιονδηποτε φορεα βρω.Δεν παει αλλο.Τα λεφτα ηξερε να τα παρει.Την μηχανη δεν ξερει να φερει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΜΟΤ.Ο.Ε.

2310 775034

Με τον υπεύθυνο πότε θα μιλήσεις;;

Ούπς.... μπερδεύτηκα... :peep:

EDIT: Εδώ είμαστε..

ΜΟΤΕΚ

Τηλ. 210 8840327 (Δευτ. – Παρ. 09.00 – 17.00)

Τηλ. Και Φαξ. 210 4973364 (Όλες τις ώρες)

Κιν. 6937 273930

Τροποποιήθηκε από τον lamoun

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
...3 μηνες ? :huh: ...και δεν μας ξεφουρνιζεις και το ονομα του ..να ξερουμε να του στελνουμε για πελατες τους εχθρους μας!

...εχω ξανακουσει για 3 μηνες αναμονης αλλα αυτο στο ξεκαθαριζουν απ την αρχη !....αν σου λεει ελα την αλλη εβδομαδα και το τραβαει για μηνες .....τοτε επεσες σε καφρο!

...ευτυχώς δεν σου έτυχε μεσ το καλοκαιρι να τρελαθεις !...ευχομαι να την παραλαβεις συντομα! :_thumbsup:

Το αστειο φιλε μου ειναι οτι μου ειπαν οτι εχουν ενα κομματι εκει τελευταιο και να τους δωσω μια προκαταβολη για να το δεσμευσω ωστε οταν κανω την αποσυρση σε δυο με τρεις μερες να την εχω με την πινακιδα και την αδεια.Οταν τους πηγα τα χαρτια μου ειπαν οτι καναν λαθος και τελικα δεν ειχαν μηχανη και να περιμενω λιγο.Το λιγο ειναι 2 μηνες τωρα και αν βαλεις και τον καιρο που μου πηρε η αποσυρση παει σχεδον 3 μηνες.Οσο για το ονομα του μαγαζιου δεν εχω προβλημα να το αποκαλυψω σε οποιον θελει.Παντως εχει φαει αρκετο θαψιμο σε αυτο το φορουμ.Απλως οταν το ειδα ηταν αργα.

ΜΟΤ.Ο.Ε.

2310 775034

Με τον υπεύθυνο πότε θα μιλήσεις;;

Ούπς.... μπερδεύτηκα... :peep:

Τον παιρνω τηλ αλλα δεν τον βρισκω.Αυριο το πολυ θα τον εχω βρει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΜΟ.ΤΕ.Κ

ΤΗΛ.210 8840327 (δευτ.-Παρ.09.00-17.00)

ΤΗΛ.&ΦΑΞ 210 4973364(ολες τις ωρες)

ΚΙΝ.6937 273930

mail.info@motek.gr

Edit:με προλαβες αλλος...οχι για να δεις τι πιεσεις εχουμε ανεβασει με το θεμα σου.......Ευχομαι να βρεις ακρη.... :)

Τροποποιήθηκε από τον Miyu

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Bγαλτον στον αερα τον απατεωνα. Γιατί συνεχιζεις να εισαι ευγενικος μ΄εναν καφρο?

Ενας απο τους σημαντικοτερους λογους υπαρξης των εξειδικευμενων forum, ειναι η ανταλλαγή πληροφοριών (και) προς αποφυγή παρομοιων σκατίνων-κρετίνων

Επικοινωνησες μαζί του για την επιστροφή της πρκβλ? Αν αρνηθηκε δρασε διαμεσω της νομικης οδού (υποδειγμα ετεροβαρούς συμβατικής ανωμαλίας - η περιπτωση του αρχιμ@λ@κ@)

Τροποποιήθηκε από τον fall

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά, σιγά μην είχε μηχανάκι ο τύπος. Κλασική περίπτωση πωλητή. "Άσε να αρπάξουμε τα φράγκα και μετά βλέπουμε"

Πάω και στοίχημα, ότι ψάχνει σε άλλα μαγαζιά να βρεί GSXR να σου φέρει ή περιμένει το Κ8 και εκεί μετά να δείς έκπληξη στην τιμή.

Και γιατί να πας εσύ να ζητήσεις τα λεφτά?

Βάλε τον δικηγόρο να πάρει τηλέφωνο και να μην ζητήσει καν λεφτά. Να ξεκινήσει μόνο κάπως σαν...

"Καλημέρα σας, ξέρεται, είμαι ο δικηγόρος του κυρίου τάδε και χθές καθώς συζητούσαμε για μιά άλλη υπόθεση του, έτυχε να μου αναφέρει την αδυναμία σας να του παραδώσεται την μοτοσυκλέτα που ΑΓΟΡΑΣΕ στον συμφωνημένο χρόνο (αν ο χρόνος δεν ήταν συμφωνημένος, τότε "σε εύλογο χρόνο) και την επί τρείς μήνες δέσμευση των χρημάτων του.... μπλα μπλα μπλα

(Πάντως να ξέρεις...το "μπλα μπλα μπλα" είναι που θα πονέσει)

;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατήγγειλέ τον όπου μπορείς!!!Ακόμα και στην ΝΑΣΑ!!!Μην ξεχάσεις να το βάλεις το κατάστημα στο άρθρο "οι κορυφαίοι" για να προσέχουμε και οι υπόλοιποι που μπορεί κάποια φορά να βρεθούμε ως πελάτες του.Καλή υπομονή στην συνέχεια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

5 μήνες έιναι πολύ?

Να μην στα πολυλογώ ..κατέβαινα από τα Ιωάννινα με το αθάνατο XTάκι μου :katana:

και κάπου εκέι στην Αμφιλοχία μου μένει στο χέρι το κόκαλο του γκαζιού!!!! Ξέχασα να σου πώ τι έιχα φάει μια καλή την προηγούμενη μέρα{τότε έπεφτα συχνά, δεν ξέρωγιατι ..εχω καταλήξει οτι μου κάνανε ΒΟΥΝΤΟΥ}. Κυριακή μεσημέρι τώρα ούτε οι εβρ@ιοι ανοιχτά, σταματάω σε ένα βενζινάδικο -κλειστό- και αφου κατεβαζω τον βενζινα που εμενε απο πάνω μου δίνει μια κόλα και το κολάω.!.

Αισίως φτάνω μέχρι την Αθήνα και πάω καπάκι στην αντιπροσωπεία στη Μιχαλακοπούλου και ζητάω ένα κόκαλο γιατι παιδιά θα σπάσει αυτό πουθενά θα μείνω από γκάζι κ θα με πατήσει καμια νταλίκα. Α! δεν τ έχω θα στο παραγγείλω κ έλα σε 2 μέρες να το πάρεις{είναι και δύσκολα τα ανταλλακτικά για το ΧΤ!?}. Πάω σε 2 μέρες, έλα σε 3 μου λέει. Πάω σε 3, έλα σε 4.

Ένα πρωίνο του Αυγούστου{5 μήνες μετά} δέχομαι τηλ. απο το μαγαζί. Έλα μεγάλε ηρθε τώρα το ανταλλακτικό που είχες ζητήσει πότε θα περάσεις να το πάρεις???...

.......................,,,,, :shock:

Ξέρεις μεγάλε ,,,τη μηχανή την έχω πουλήσει, έχω πάρει άλλη και δεν ξέρω που να το βάλω το ανταλλακτικό που μου έφερες 5 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
http://www.mybike.gr/lofiversion/index.php/t6918.html

Πατηστε και δειτε.Πλεον καταλαβατε.

Mάλλον δεν είναι η πρώτη φορά....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για το συγκεκριμενο καταστημα εχω ακουσει τα χειροτερα,πηγαινε ζητα τα λεφτα σου πισω και αμα δεν στα δωσει γραψε θεμα εδω να παμε ολοι μαζι να δεις πως θα τα παρουμε πισω,θα τον κανουμε ρεζιλι.

Για αυτο υπαρχουν τα φορουμς για να επικοινωνουμε και να ειμαστε ενωμενοι.

Απο το μαγαζι της Λεωφ.Αλεξανδρας την πατησες η απο το αλλο στην Μιχαλακοπούλου;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καταγγειλε τον παντου τον αλητη :ranting: , δηλαδη για ποσο μακακα σε περναει? Ρωτα και τον δικηγορο σου αν μπορεις να ζητησεις εκτος απο τη επιστροφη της προκαταβολης και αποζημιωση, ετσι για να τον τσουξει χοντρα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
καλα, και μαζι με τον δικηγόρο μια καταγγελεία στον ΙΝΚΑ δεν βλάπτει ... ;)

+++ :thumbsup1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Για το συγκεκριμενο καταστημα εχω ακουσει τα χειροτερα,πηγαινε ζητα τα λεφτα σου πισω και αμα δεν στα δωσει γραψε θεμα εδω να παμε ολοι μαζι να δεις πως θα τα παρουμε πισω,θα τον κανουμε ρεζιλι.

Για αυτο υπαρχουν τα φορουμς για να επικοινωνουμε και να ειμαστε ενωμενοι.

Απο το μαγαζι της Λεωφ.Αλεξανδρας την πατησες η απο το αλλο στην Μιχαλακοπούλου;

Πηγα στη λεωγορο Αλεξανδρας.Να βλεπατε τον πωλητη με τι φιλικο υφος μου μιλουσε και μου ελεγε κι'ολας οτι ειναι ρηγμενος στην τιμη αλλα απο τη στιγμη που εχω φιλο τον.... τοτε χαλαλι μου.Να διευκρινησω οτι με τον υπευθηνο που εχει την επιχειρηση μιλησα αφου εδωσα τα χαρτια της αποσυρσης δηλ μετα απο ενα μηνα και μου ειπε οτι εχει κανει βλακεια ο πωλητης και υπομονη γιατι σε 3 εβδομαδες το πολυ θα την εχω.Μετα απο 3 εβδομαδες μιλαω με την κοπελα που απανταει στα τηλεφωνα και μου ειπε οτι λογω απεργιων και τετοια θα την εχω μεχρι τελος μαρτιου(δηλαδη σε δεκα μερες περιπου απο οταν μου το ειπε).Σημερα που πηρα μου ειπε να περιμενω μεχρι την αλλη εβδομαδα.Πιστευω οτι και ο πιο ψυχραιμοι θα ειχατε αγανακτησει με αυτην την συμπεριφορα.Περιμεντε νεα μου αυριο που θα προσπαθησω να τον βρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υπομονη...τι να πω,αλλα εχω ακουσει τα χειροτερα απο πολυ κοσμο για τα Global,και απο forums και σε προσωπικες συζητησεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οταν πας για παραεισαγωγη αυτα τα σεναρια παιζουν, εαν συνεχισεις την παραγγελεια τουλαχιστον πες του να σου κοψει

ενα ποσο για την ταλαιπωρια αλλα και τους τοκους που αυτος περνει τοσο καιρο με τα λεφτα σου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πηγα στη λεωγορο Αλεξανδρας.Να βλεπατε τον πωλητη με τι φιλικο υφος μου μιλουσε και μου ελεγε κι'ολας οτι ειναι ρηγμενος στην τιμη αλλα απο τη στιγμη που εχω φιλο τον.... τοτε χαλαλι μου.Να διευκρινησω οτι με τον υπευθηνο που εχει την επιχειρηση μιλησα αφου εδωσα τα χαρτια της αποσυρσης δηλ μετα απο ενα μηνα και μου ειπε οτι εχει κανει βλακεια ο πωλητης και υπομονη γιατι σε 3 εβδομαδες το πολυ θα την εχω.Μετα απο 3 εβδομαδες μιλαω με την κοπελα που απανταει στα τηλεφωνα και μου ειπε οτι λογω απεργιων και τετοια θα την εχω μεχρι τελος μαρτιου(δηλαδη σε δεκα μερες περιπου απο οταν μου το ειπε).Σημερα που πηρα μου ειπε να περιμενω μεχρι την αλλη εβδομαδα.Πιστευω οτι και ο πιο ψυχραιμοι θα ειχατε αγανακτησει με αυτην την συμπεριφορα.Περιμεντε νεα μου αυριο που θα προσπαθησω να τον βρω.

Εγώ λέω να τον καταγείλεις στις ενώσεις καταναλωτών και να πας απο αλλού.

Σίγα μην τον έχεις να σου κρατάει τα λεφτά 3 μήνες χωρίς την παραμικρή απόδειξη αξιοπιστίας για το αν θα το φέρει καν τελικά.

Ειδικά μετά απο τόση αρνητική δημοσιότητα που έχει ο τύπος και απο τα άλλα φόρουμ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μαγκες σημερα πετυχα τον υπευθυνο και αφου εγινε ενας χαμος μου ειπε οτι στις 15 του μηνα ερχεται η μηχανη και μαλιστα μιλησα με εναν συνεργατη του υποτιθεται που με διαβεβαιωσε οτι στις 15 το αργοτερο η μηχανη εχει ερθει.Δεν ξερω αν εκανα βλακεια που ειπα οτι θα περιμενω αλλα του τονισα οτι στις 15 αν δεν εχει ερθει μηχανη θα παρω τα λεφτα μου πισω και θα παω σε αλλο μαγαζι.Και οσο σκεφτομαι οτι δεν την πηρα απο ενα αλλο μαγαζι επειδη δεν την ειχε ετοιμοπαραδοτη και θα μου την εφερνε μεχρι 1 μαρτιου σαλταρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα