Jump to content
Sign in to follow this  
Παναγιώτης Κ.

Πρώτο πρόβλημα...........

Recommended Posts

Μέτα απο εννιά χρόνια, για πρώτη φορά κάτι δέν δούλεψε........ :shock:

Κόλλησε ο διακόπτης της αλλαγής μεσαίας - μεγαλης σκάλας, και οι απέναντι τα είδαν όλα μέχρι να ξεκολλήσει. Φυσικά μόλις ξεκόλλησε ξαναδοκίμασα, και, επιβεβαιώνοντας την επαναληψιμότητα του, το πείραμα πέτυχε.......... και ο διακόπτης ξανακόλλησε...........γμτ μου. Μιά γρήγορη ματιά μου έδωσε την εικόνα πως, λόγω φθοράς, έχουν αυξηθεί οι τριβές και το ελατήριο δεν μπορεί να τον σπρώξει έξω. Ή αισθηση στη λειτουργία του δεν δίνει την εντύπωση πως κάτι έχει σπάσει ή ραγίσει.

Για να ακούσω συμβουλές, γράσσο ή λίγο σπρέι αλυσίδας (με τεφλόν), μετά το φύσιμα βέβαια. :think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

B) :D :D Καμμια συμβουλη φιλε,απλα το εργαλειο σου βγαζει φρονημιτες και στο δειχνει :D :D

Να τα βλεπουν αυτα καποιοι αλλοι που μιλουν για αξιοπιστιες :2funny:

HONDA κυριοι,χαλασμενο κουμπακι μετα απο εννια χρονια(και το οποιο με λιγο σπρευ επαφων,μπορει να φτιαξει),τι να λεει ο καθενας τωρα για αξιοπιστια.Εδω υπαρχει το ζωντανο παραδειγμα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

μετα απο 9 χρονια???μπραβο...δεν το αλλαζεις αφου θα σου ξαναχτυπησει ετσι κ αλλιως...ποσο να κανει..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

....και εγω θα συμφωνησω !....λιγο σπρει επαφων και θα στρώσει!

...ειπα και γω ...τι να ειναι? ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙ????? Σου έβγαλε τετοιο πρόβλημα???????? Πέτα το! Ντροπή !!! Σπάνε και τα Honda!!! Τα ιαπωνικά είναι μούφες!!! :devil::devil::devil:

Λιγο σπρέι φίλε και ξέγνοιασες!!!

VIVA HONDA :_thumbsup::_thumbsup::_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Λιγο WD40 στο διακοπτη και παλι σε 9 χρονια να ξαναδεις "θεμα" :)

Νομίζω πως το πρόβλημα προέρχεται απο την πολύχρονη χρηση που έχει ¨αγριέψει¨ λίγο τις επιφάνιες του μπουτόν και προκαλεί αυξημένη τριβή. Πιστεύω πως αυτό που μάλλον χρειάζομαι είναι κάτι που θα λειτουργήσει σάν λιπαντικό. Αυτό που προτείνεις τί είναι;

Πάντως ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όλων σας.

Ακούς εκεί.............ούτε δεκαετία δεν έβγαλε χωρίς πρόβλημα.............τσ τσ τσ τσ τσ τσ .......το παλιοχρέπι.......

Τροποποιήθηκε από τον Παναγιώτης Κ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Νομίζω πως το πρόβλημα προέρχεται απο την πολύχρονη χρηση που έχει ¨αγριέψει¨ λίγο τις επιφάνιες του μπουτόν και προκαλεί αυξημένη τριβή. Πιστεύω πως αυτό που μάλλον χρειάζομαι είναι κάτι που θα λειτουργήσει σάν λιπαντικό. Αυτό που προτείνεις τί είναι;

Πάντως ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όλων σας.

Ακούς εκεί.............ούτε δεκαετία δεν έβγαλε χωρίς πρόβλημα.............τσ τσ τσ τσ τσ τσ .......το παλιοχρέπι.......

Φίλε Πάνο...

το προβλημά σου είναι πολυ σοβαρο....

Μπορείς να κανεις μυνηση στην Honda και να ζητησεις πίσω τα λεφτά σου...

Ειναι αναξιόπιστο....

Τελικά τα Honda σπανε... :( :( :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Κατ΄αρχήν WD 40, μονο!Μάλλον έχει κολλήσει λόγω αχρηστείας από υγρασία/σκόνη.Αυτό είναι το μόνο πρόβλημα που έχω και εγώ στο Dominator μετά από 20 χρόνια.Θα το αλλάξω το παλιομηχανάκι να ησυχάσω!!

Δεύτερον, σκέψου πολύ σοβαρά την αλλαγή της μηχανής σου με κάτι πιο αξιόπιστο..

Θα σου συνιστούσα κάτι σε Ιταλικό, να μην έχεις πλέον ποτέ ξανά ηλεκτρικό πρόβλημα (έτσι και αλλιώς δε δουλευουν)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Κατ΄αρχήν WD 40, μονο!Μάλλον έχει κολλήσει λόγω αχρηστείας από υγρασία/σκόνη.Αυτό είναι το μόνο πρόβλημα που έχω και εγώ στο Dominator μετά από 20 χρόνια.Θα το αλλάξω το παλιομηχανάκι να ησυχάσω!!

Δεύτερον, σκέψου πολύ σοβαρά την αλλαγή της μηχανής σου με κάτι πιο αξιόπιστο..

Θα σου συνιστούσα κάτι σε Ιταλικό, να μην έχεις πλέον ποτέ ξανά ηλεκτρικό πρόβλημα (έτσι και αλλιώς δε δουλευουν)

:D :D :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τι έκανε λέει?!?!?!?!? Κι ενός φίλου μου το Varadero, από τον ίδιο διακόπτη ξεκίνησαν τα προβλήματα και μετά από λίγο καιρό του βάρεσε μπιέλα, μετά του κάηκε ο εγκέφαλος, μετά έκοψε πλαίσιο και στο τέλος έπαθε και το χειρότερο απ όλα.Του κάηκε η λάμπα από το κωλοφάναρο (η μία απ τις δύο) Πούλα το όσο είναι ακόμα καιρός να προλάβεις τα χειρότερα :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Τι έκανε λέει?!?!?!?!? Κι ενός φίλου μου το Varadero, από τον ίδιο διακόπτη ξεκίνησαν τα προβλήματα και μετά από λίγο καιρό του βάρεσε μπιέλα, μετά του κάηκε ο εγκέφαλος, μετά έκοψε πλαίσιο και στο τέλος έπαθε και το χειρότερο απ όλα.Του κάηκε η λάμπα από το κωλοφάναρο (η μία απ τις δύο) Πούλα το όσο είναι ακόμα καιρός να προλάβεις τα χειρότερα :grin:

Τι να το πουλήσω, ποιός θα βρεθεί να το πάρει με τόσα εν δυνάμει προβλήματα. :whistling:

Παρε Honda σου λένε μετα, να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Οι προπαγανδιστές............... :whip:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Λιγο WD40 στο διακοπτη και παλι σε 9 χρονια να ξαναδεις "θεμα" :)

:_hi:

.......έγινε σαν καινούργιο......

Σας θενκιώ μετα βεριματσίων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτό που προτείνεις τί είναι;

.......έγινε σαν καινούργιο......

Σας θενκιώ μετα βεριματσίων.

Αντε ωραιος!!!Και καλες βολτες... :_thumbsup: Και που'σαι...το WD40 κανει για χιλιες χρησεις...Λιπαινει ξελασκαρει ξεσκουριαζει κλπ κλπ κλπ...αχρειαστο να'ναι :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ηθικόν δίδαγμα:

Εαν θες να τα φτιάξεις με τη κόρη του μηχανικού, ΜΗΝ πάρεις HondA...... :yes:

Πάρε Κάι Τον Μάστορα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάρε Κάι Τον Μάστορα

...Καλα, ανθρωπε μου..Τι υπονοεις? ΚΑΙ! Honda, ΚΑΙ! μαστορα???? :_w00t::scared:

:P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

...Καλα, ανθρωπε μου..Τι υπονοεις? ΚΑΙ! Honda, ΚΑΙ! μαστορα???? :_w00t::scared:

:P

Οχι ρε δεν υπονοει τιποτα... :_thumbsup: Το λεει καθαρα."Παρε ΚΤΜ που χαλαει"...Και εχει ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο... :lock:

edit:Ενα emoticon αυτο με τη λευκη σημαια δεν λειτουργει;Μπορει να το φτιαξει καποιος να το χρησιμοποιουμε οταν θελουμε; :mellow:

Τροποποιήθηκε από τον mAthosalas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα