Jump to content
Smias

Κοιταξτε ενα "DRZ"

Recommended Posts

Ο Ανδρεας στα 'πε ολα!

Το δικο μου εχει ακομα την ιδια μπαταρια απο τοτε που βγηκε για πρωτη φορα στο δρομο , 12ός του '05 !

Οπως ειπε κι ο Ανδρεας το μηχανακι εχει πουλησει τρελα στην Αμερικη και απο ανταλακτηκα-εξτρα κτλ υπαρχουν τα παντα σε πολυ προσιτες τιμες :_thumbsup:

Βρες ενα μαμα και ολα θα γινουν μετα στην ωρα τους , εδω ειμαστε !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

γιατι δεν κοιτας και του ανεστη (martinacos) που το πουλαει και αυτος, μονο που ειναι ηγουμενιτσα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ειχα σκοπο οταν ξαναγραψω να βαλω και φωτο απο το drz μου...οταν ειπα στ φιλαρακια μου οτι θα τ παρω μου ειπαν ολοι για xt value for money λενε...ενα φιλαρακι μου που γεννηθηκε με μια μηχανη στ κ..λο λεει θα σου βγαλει τη παναγια ατο drz, εχει κραδασμικο κινητηρα και δεν ειναι ανετο εστω και για μες στην πολη (λεπτη σελα επισης), δε θα μπορω να το πουλησω μετα, παω για παντρια αμα τ παρω.βασιλη τι λες???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χαχαχαχα καλό............

Το DRZ μπροστά στο ΧΤ σε σχέση κραδασμών είναι παναγίτσα.

Σορρυ για το θάρρος.....αλλά παπαριές σου λένε...

Το θέμα άνεσης σχετικό είναι....μην σου πω καλύτερα θέμα συνήθειας....σε όποιαδήποτε άλλη μηχανή ανέβω για ώρα πιάνομαι. Θέλει ο κώλος μου σερβιέτα σέλα μάλλον.....

Ας οδηγήσουν την βάρκα το ΧΤ όπως οδηγείτε ένα DRZ και ας πούνε μετά την άποψη τους. 200 κιλά μονοκύλινδρη μηχανή δεν είναι μοτάρντ ούτε fun bike....ουτε enduro....ούτε η Yamaha δεν ξέρει τι είναι.

Μεταπώληση παίζει και πολύ καλύτερη από την τιμή που θα πιάσει ένα ΧΤ.

Στο χέρι σου είναι.....ότι σε τραβάει περισσότερο να πάρεις και όχι ότι σου λένε οι άλλοι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

χαχαχαχα καλό............

Το DRZ μπροστά στο ΧΤ σε σχέση κραδασμών είναι παναγίτσα.

Σορρυ για το θάρρος.....αλλά παπαριές σου λένε...

Το θέμα άνεσης σχετικό είναι....μην σου πω καλύτερα θέμα συνήθειας....σε όποιαδήποτε άλλη μηχανή ανέβω για ώρα πιάνομαι. Θέλει ο κώλος μου σερβιέτα σέλα μάλλον.....

Ας οδηγήσουν την βάρκα το ΧΤ όπως οδηγείτε ένα DRZ και ας πούνε μετά την άποψη τους. 200 κιλά μονοκύλινδρη μηχανή δεν είναι μοτάρντ ούτε fun bike....ουτε enduro....ούτε η Yamaha δεν ξέρει τι είναι.

Μεταπώληση παίζει και πολύ καλύτερη από την τιμή που θα πιάσει ένα ΧΤ.

Στο χέρι σου είναι.....ότι σε τραβάει περισσότερο να πάρεις και όχι ότι σου λένε οι άλλοι.

ρε συ εγω για τ drz πηγαινα και αυτο γουσταρω...απλα μου τα πρηξαν και γι αυτο εγραψα εδω...το xt δε μ αρεσει, ειδικα τ τελευταια μοντελα που ειναι οπως ειπες σα βαρκα...την επομενη φορα θα χει και φωτο παιδια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγνωμη κι ολας αλλα " ο κλασικος ο μ@λακας ο Ελληνας.." Οσον αφορα το ρολο "play bike" η μερα και η νυχτα . Και στη τελικη το drz4oo βγαζει τα ιδια και κατι παραπανω αλογα , με λιγοτερη ροπη , αλλα ειναι και 30κιλα κατω... Το ενα ειναι ενα φθηνο 600αρακι για το αλλο ειναι ενα μηχανακι πολυ πιο κοντα σε "καθαρο" και διασκεδαση . Το ενα εχει μοτερ απο το '90 και το αλλο δεκα χρονια μετα με την αναλογη τεχνολογια... Ειναι σα να συγκρινεις ενα V-Strom μ'ενα Dorsoduro .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Συγνωμη κι ολας αλλα " ο κλασικος ο μ@λακας ο Ελληνας.." Οσον αφορα το ρολο "play bike" η μερα και η νυχτα . Και στη τελικη το drz4oo βγαζει τα ιδια και κατι παραπανω αλογα , με λιγοτερη ροπη , αλλα ειναι και 30κιλα κατω... Το ενα ειναι ενα φθηνο 600αρακι για το αλλο ειναι ενα μηχανακι πολυ πιο κοντα σε "καθαρο" και διασκεδαση . Το ενα εχει μοτερ απο το '90 και το αλλο δεκα χρονια μετα με την αναλογη τεχνολογια... Ειναι σα να συγκρινεις ενα V-Strom μ'ενα Dorsoduro .

μ@αλακα δε ξερω ποιον εννοεισ...εγω στ αρ...δια μου το drz γουσταρω...αυτο μου ειπε και το φιλαρακι μου, με το xt θα πας και μια βολτα πιο ανετα και θα τ ευχαριστηθεις πιο πολυ, εγω το xt εχω οδηγησει μονο και αυτο ηταν 125 κιολας...ο αλλος ειχε διχρονα κυριως και ειχε τ rmx και το crm, κυριως μιλουσε για το μοτερ και οτιτο xt εχει πιο στρωτο μοτερ και αμα θελω κατι με περισσοτερη ταχυτητα ας παρω κατι απο ευρωπη, τα αλλα τ φιλαρακια μου οπως κ εγω δε ξερουμε και πολλα απο μηχανες, γι αυτο γραφω εδω να μου πει καποιος ποσο αξιζει το drz σε σχεση με αλλα mottard οχι για το ποιος ειναι μαλακας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Οπα παραεξηγηση!!!

Εννοω οτι 8 στους 10 θα σου πουνε 'παρε ΧΤ600 κι οχι το αλλο το μικρο' , δε βριζω τον φιλο σου ! Οπως Γεωργιου speaking ! Το ΧΤ600 εχει σαφως πιο ανετη σελα απο τη μαμα σελα του drz400 αλλα εχει και τα αντιστοιχα παραπανισια κιλα...

Το drz ειναι σαφως πιο παιχνιδιαρικο , οσο απο δυναμη εχει οση χρειαζεται και ευκολα τσιμπαει κι αλλη!

Αν δε σε βολεψει η σελα του απλα της βαζεις λιγο υλικο και γινεται πιο ανετη , ο Ανδρεας/Lavazutra εφτιαξε τη δικια του με μηδαμινο κοστος και ειναι τελια!

:cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

3 x 3 mod???τι ακριβως ειναι???λεει εξατμιση +3 x 3 mod+ JETTING λεει

Το 3Χ3 στην ουσία ειναι μια τρύπα που ανοιγεις στον παπά 3 Χ 3 ιντσες για να ρουφάει περισσότερο αέρα στο φιλτροκούτι

Εξάτμιση = ολόσωμη. Δεν εννοεί απλά το τελικό.

Jetting = τα ζιγκλερ και βελόνες του fcr .

Αυτά.....αν έχεις και άλλες απορίες ρωτα.....η αν θες να σου στειλω ενα μαιλ που τα έχω όλα μαζεμένα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ανοιγεις τρυπα εχοντας το ιδιο φιλτρο αερα??? ή αλλαζεις και φιλτρο...αυτο το twin air..δε στελνεις και το mail εκεινο που ελεγες????

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ανοιγεις τρυπα εχοντας το ιδιο φιλτρο αερα??? ή αλλαζεις και φιλτρο...

Εννοειται οτι βαζεις και ενα πιο "ελευθερο" (π.χ. Κ&Ν))

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Όχι ρε εσυ στο φίλτρο του αέρα....

Κατω από την σέλα το DRZ έχει μια τρύπα (τον παπά) για να ρίχνει αέρα στο φίλτροκούτι και να τον ρουφάει το φίλτρο του αέρα.

Καταργείς τον παπα (τον βγάζεις...ένα λάστιχο σαν σωλήνας είναι) και την τρύπα που μένει (νομίζω 1,5Χ1) την μεγαλώνεις (κόβεις το πλαστικό) σε διαστασεις 3Χ3.

Εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα......απλά εβγαλα τον παπά και έβαλα ένα Κ&Ν.....αλλά ακόμα το ψάχνω..ίσως χρειαστεί να το κόψω λίγο , πιθανότατα 1Χ3.

Καλό θα ήταν να το αφήσεις για το τέλος αφου εγκαταστήσεις τις υπόλοιπες μετατροπές (fcr, φίλτρα αέρα, ζιγκλέρ, εξατμίσεις) για να έχεις το περιθώριο να διορθώσεις χωρίς να λύσεις το μισό μηχανάκι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

. Δειχνει και το τζεταρισμα στο μαμα καρμπ. :_thumbsup:

Ο τροπος ανοιγεις αυτη τη τρυπα ειναι θεμα επιλογης , εγω π.χ δεν εβαλα τρυπανι-ποτηρι και μετα αυτο το "υπεροχο" λαστιχο στη τρυπα , καμινετο + πυρομενο μαχαιρι και δως'του!

Τροποποιήθηκε από τον Smias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολυ καλο βιντεακι αναλυτικοτατο...

αααχχχ αντε να ερθει το καλοκαιρι να αγορασω και εγω το drz μου :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολυ καλο βιντεακι αναλυτικοτατο...

αααχχχ αντε να ερθει το καλοκαιρι να αγορασω και εγω το drz μου :wub:

ξερω που κοβεις, το ειδα ωιντεακι, απλα να ανοιξεις μια τρυπα κ να χεις τ ιδιο φιλτρο δε μου φαινεται λογικο, γι'αυτο ρωτησα

Υ.Γ. το thumpertalk μαμαει...thx smias!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Υ.Γ. το thumpertalk μαμαει...thx smias!

Τσεκαρε κι αυτο ,πιο οικογενιακο "μαγαζι" :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα μου κάνει κόλπα το δικό μου μετά το ρύθμισμα του κάρμπ απο βδομάδα το πουλάω......μου έχει σπάσει τα νεύρα. ranting3.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αμα μου κάνει κόλπα το δικό μου μετά το ρύθμισμα του κάρμπ απο βδομάδα το πουλάω......μου έχει σπάσει τα νεύρα. ranting3.gif

...να μου σπασει και τα δικα μου???μαμα οσο γινεται και αν βρω απο ιδιωτη καλως...μεχρι τωρα 2 απο εμπορα...μαμησε τα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Την 20/2/2010 at 8:22 ΜΜ, το μέλος sakis 400 έγραψε:

ρε συ εγω για τ drz πηγαινα και αυτο γουσταρω...απλα μου τα πρηξαν και γι αυτο εγραψα εδω...το xt δε μ αρεσει, ειδικα τ τελευταια μοντελα που ειναι οπως ειπες σα βαρκα...την επομενη φορα θα χει και φωτο παιδια

Τραγικός έτσι?Το xt αν είναι βάρκα το Drz είναι κρουαζιέροπλοιο αχαχαχα ο μόνος κάπου έχεις αυτή την άποψη σε ακούνε και τα πιτσιρίκια ντροπή, από ότι είδες έμεινε στην ιστορία το εκπληκτικό xt 660 x με διπλάσια τιμή toy drz αχαχαχ καταρχήν ειναι 150 κιλά μόνο αν βγάλεις εξατμισεις δλδ κανεις το πρώτο στάδιο και πετάει άριστο σε ισορροπία επισης hater you just hater φάε την σκόνη του τώρα και καληνύχτα κορυφή είναι και το λένε όλοι οι καλοί μάστορες μικρέ;) το έδειξε η ιστορία. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πριν 20 ώρες, το μέλος Χαράλαμπος Παπαδόπουλος έγραψε:

Τραγικός έτσι?Το xt αν είναι βάρκα το Drz είναι κρουαζιέροπλοιο αχαχαχα

To 660 ειναι οντως τιμιο μηχανακι, αλλα μεχρι εκει, ακομα και με 1η για να κανεις σουζα θελει συμπλεκταρισμα, 180 κιλα και super motard δεν πανε μαζι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα