Jump to content
Smias

Κοιταξτε ενα "DRZ"

Recommended Posts

Θελω και 'γω !

post-4101-1199492696_thumb.jpg

Τροποποιήθηκε από τον Smias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Η μαργαριτα της Βraking μπροστα ειναι ολα τα λεφτα! τετοια θελω να βαλω! (αλλα θα μου στοιχησει 270 η δισκοπλακα και αλλα 100 ο αντάπτορας = 370 ευρω)

κουκλι το DRZ!

Τροποποιήθηκε από τον OrEsTiS82

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Tεποζιτο + καλυματα ψυγειου απο RM 125-250 , τα αλλα απο RMZ μαλλον...

Τροποποιήθηκε από τον Smias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φρενα της Braking,Μασκα της Polisport,ζαντες απο την Excel,η εξατμιση δε φενεται παιζει απο την ακρη να ειναι της acrapovic...

Φτερακι μπροστινό μαλλον της Acerbis.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Akra εχει και το δικο μου , αλλα ετσι το πηρα....

Yoshimura simply the best ! Για το συγκεκριμενο μοτο τουλαχιστον .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ωραιο εβαλε και πισω αναρτηση και ψηλωσε τον κολο για να φενεται πιο ωραιο πιστευω με 600-700 ευρω κανεις ανετα αυτα που εκανε και αυτος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ομορφια.....εγω το μονο που σκεφτομαι να κανω στο δικο μου ειναι να βαλω αλλη σελα ..... corbin εχει ενα 300αρι αλλα....θα μπορω να παω μια βολτουλα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:_w00t:.... οντως μπουμπουκι! ...κουκλι! :_rock-on:

...

:blush: ...αν και δεν ειμαι οπαδος της "μεταποίησης"!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και στοιχίζει όσο δύο RMZ.

Μαμίσιο το DRZ δεν φοράει καλά περιφερειακά αλλά την δουλειά του την κάνει ωραία και όμορφα. Δεν θα σου λείψει το γκάζι αλλά έχει χαμηλά όρια.

Εγώ έχω χωμάτινο με τηλεσκοπικό μπροστινό, (αν και το Motard και αυτό τηλεσκοπικό έχει...).

Ο κινητήρας του είναι πολύ καλός και το βάρος σε πολύ καλά επίπεδα.

Δεν είναι όσο απροβλημάτιστο όσο θα περίμενει. Μου έχει βγάλει ορισμένα πραγματάκια και δεν το πολυχρησιμοποιώ κιόλας. Μόνο 1500km έχω κάνει απο τότε που το πήρα.

Σε Suzuki, ΔΕΝ βάζεις Acrapovits.Bάζεις Yoshimura.

(Και σε Ducati βάζεις Termignoni).

Άμα δεν την είχα βρει τόσο φτηνά, δεν θα την έπαιρνα. Πάνω απο 4.500 δεν θα τα έδινα για αυτή την μηχανή.

Αντιθέτως, κάτι παραπάνω απο 6 χιλιάρικα θα τα έδινα για ένα Husky και του ψιλομετάνιωσα που δεν πήρα.

Έχει ένα φιλαράκι το 610, πολύ όμορφο. Βγάζει τα άλογα απροβλημάτιστα, έχει γκάζι και στήσιμο ωραίο. Παρά το ότι είναι 200cc παραπάνω έχει πιο χαμηλή θέση οδήγησης και ίσως μεγαλύτερο ground clearance, απόσταση απο το έδαφος.Και εννοείται πιο άνετη σέλα.

Όχι ότι με πειράζει η σέλα - σερβιέτα του DRZ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

H μ@λ@κι@ ρε γμτ στις βελτιωσεις ειναι οτι μπορεις να το κανεις φοβερο το μηχανακι σου πανω στον ενθουσιασμο σου,και μετα απο καποιο καιρο η να το βαρεθεις η να το δωσεις για αλλη κατηγορια μοτοσυκλετας και οσα λεφτα εδωσες δεν θα τα παρεις πισω οταν την πουλησεις,τυχερος ειναι ο επομενος που θα το παρει και εσυ θα εχεις γ@μηθει να πληρωνεις τοσο καιρο. :)

Εγω σκεφτομαι μελλοντικα σε 1-1.5 χρονο να παρω και ενα Street,αλλα και ενα μηχανακι για χωμα (οχι ακριβο) και φοβαμαι μην δωσω το 610 μου γιατι θα εχω το street για καθε μερα και το εντουρακι για βολτες χύμα, το 610 ποτε θα το οδηγω; εχω αγχωθει! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πολυ ομορφο ρε παιδια...αλλα τοσο μεγαλο μεγαλο δισκοφρενο μπροστα δε χριαζεται ουτε jumbo στην προσγηωση!!!

:lol: :lol: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το εδειξα και στο Thumpertalk και ενας Ιταλος μας εστειλε λινκς με αυτο το μηχανακι !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Χρειαζεται τετοιο δισκοφρενο σε δυνατα μονοκυλινδρα (για την δυναμη του DRZ οντως δεν χρειαζεται αλλα αφου γουσταρε καλα εκανε και το εβαλε),εαν εχεις ενα μονοκυλινδρο 50-55-60 αλογα χρειαζονται τετοια φρενα και καλυτερα :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Βρηκα λιγες πληροφοριες για το μηχανακι Με αυτα πυ εχει στο μοτερ ειναι γυρο στα 50κατι λιγα τροχο, αν ηταν 470 θα ειχε 60hp :

It's a DRZ400E with a 434 Athena kit and with RMZ plastics and more other modifications that Alessandro made by himself.

It is not a "ready to race" but a street bike.

More info here (in italian...): http://www.drz-italia.com/smf/index.php?topic=909.0

Photos: http://www.drz-italia.com/smf/galler...07_9_57_12.JPG

Work in progress:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το street για την πόλη....δεν περνάει πάνω απο καθρέφτες.

Ούτε είναι τόσο ευέλικτο.

SM rule για την πόλη.

Χώματα δεν βγαίνει το Husqy σου?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εχει νευρο το μηχανακι, και οταν εχω τα σουργελα μπροστα μου με τα αυτοκινητα να σταματανε αποτομα με εκνευριζουν,και να ειμαι συνεχεια με πρωτη ταχυτητα η δευτερα,αλλα ειναι πολυ λεπτο δε κολλαει πουθενα, και πεζοδρομια και τα παντα, αλλα κουραζει εμενα μεσα στην πολη,δε κουραζεται εκεινο :)

Για μεσα στην κινηση θελω πιο μικρο μηχανακι, οχι τοσα αλογα,δεν θα περασω με Street την ομονοια σε ωρα αιχμης,χειροτερο απο SM θα ειναι το ξερω :)

Τροποποιήθηκε από τον OrEsTiS82

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα