Jump to content
Stomu Yamashta

Πάω για το καλύτερο,ας ελπίσω ότι έτσι θα είναι.

Recommended Posts

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα στην εταιρία που ήμουν για 4 γεμάτα χρόνια.Από Δευτέρα ξεκινάω σε άλλη εταιρία,με ίδιο αντικείμενο (καρδιοχειρχουργικά υλικά) αλλά με καλύτερο-θέλω να πιστεύω και πιστεύω-μέλλον για την ίδια και για εμένα.

Συναισθήματα ανάμεικτα και αρκετό άγχος.Πήρα την κατάλληλη απόφαση?Θα μου βγει σε καλό?Τα χρήμτατα είναι περισότερα αλλά δεν είναι μόνο αυτός ο παράγοντας που με έκανε να παραιτηθώ και να πάω "για άλλα".Περιβάλλον,προοπτικές,συνεργασία-"δεσιμο" με τον καινούργιο ιδιοκτήτη,δυνατότητες καλύτερης εργασίας και άλλα μετράνε εξίσου,αν όχι περισότερο.

Στεναχωριέμαι γιατί όπως θα ξέρετε ορισμένοι μετά από 2 εβδομάδες που δήλωσα παραίτηση ο ένας από τους 2 τωρινούς διαχειριστές της εταιρίας που αφήνω σκοτώθηκε.Και τώρα στα δύσκολα φεύγω κι εγώ..Αλλά που να ήξερα?

Έχω μια οικογένεια (2 παιδιά) και θέλω το όσο το δυνατόν το καλύτερο για όλους μας.Ξέρω ότι θα αυξηθούν οι ώρες δουλειάς,αλλά όπως πολύ ωραία είχε πει κάποιος "δεν φτιάχενις ομελέτα αν δεν σπάσεις τ'αυγά!).

Ελπίζω όλα να πάνε καλά,να είναι τα πράγματα όπως τα περιμένω και εύχομαι και να έχει το MyBike έναν Σταύρο ικανοποιημένο και σε καλή διάθεση.

Ένα νέο κεφάλαιο ανοίγεται στην επαγγελματική μου ζωή.Θα προσπαθήσω με όλες μου τις δυνάμεις να "γράψω όμορφες σελίδες"...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή σταδιοσρομία Σταύρο!

Κάθε αρχή και δύσκολη, όμως τα καλά κόποις κτώνται!

Αναμένουμε τον ανανεωμένο Stomu Yamashta! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πολύ εύστοχες οι παρατηρήσεις σου για το περιβάλλον εργασίας και τις προοπτικές. Δεν είναι μόνο τα χρήματα :thumbsup1:

Κάθε αρχή και δύσκολη. Αλλά τίποτα σημαντικό στη ζωή δεν έρχεται εύκολα.

Καλή τύχη Σταύρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σταύρο στην ίδια θέση με σένα ήμουνα τον Φλεβάρη που μας πέρασε. Απο τη στιγμή που αυτό που κάνεις έχει θετικό αντίκτυπο σε σένα και την οικογένεια σου τότε είναι το σωστό! Μήν στενοχοριέσαι για το μέλλον της εργασίας που αφήνεις! ΟΥΔΗΣ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ. Θα βρούνε την άκρη αυτοί! Το θέμα είναι να δημιουργήσεις καλύτερες συνθήκες ζωής για τα παιδιά σου, τη γυναίκα σου και εσένα! Να κοιτάς πάντα μπροστά και να ΑΝΑΖΗΤΑΣ πάντα το καλύτερο και ποτέ να μην πληρώνεσαι με λιγότερο χρήμα απ όσο αξίζεις εσύ και αυτό που προσφέρεις στη δουλειά σου! Και δέν είναι μονο ο καλύτερος μισθός που αλλάζει κάποιος δουλειά! Παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο οι συνθήκες εργασίας, οι σχέσεις με τους άλλους εργαζόμενους και ιδιοκτήτες, ο χώρος εργασιας κ.α πολλά! Όσο πιό καλά νιώθεις στην εργασία σου τόσο πιο αποδωτικός θα είσαι και αυτό θα μετρήσει άν ο εργοδότης είναι σωστός!!!

Σιδεροκέφαλος να είσαι και και να μην φοβάσαι τίποτα! Να συνεχίσεις να κοιτάς μπροστά !

Σίγουρα έκανες την πιο σωστή επιλογή οπότε δεν θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία. Θα σου ευχηθώ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την καινουρια σου δουλειά!

Φιλικά

Δημήτρης ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλη αρχη Σταυρο!! Ολα θα πανε καλα!!!!!

ΥΓ: Εχεις διαβασει το βιβλιο "Ποιος πηρε το τυρι μου?" αν οχι παρ'το! Ειναι σε στυλ παραμυθιου και προσωπικα θα ηθελα να το ειχα διαβασει πριν 3 χρονια! Παρ'το και θα με καταλαβεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σταύρο, πήρες μια απόφαση χωρίς να είσαι αναγκασμένος. Συνειδητά και υποσυνείδητα, είναι για σένα η σωστή.

Αν σου κάτσει και στην πράξη έτσι όπως το υπολόγισες, μέσα σε κανα δυό μήνες δεν θα σου μείνει καμία αμφιβολία.

Σου το εύχομαι. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή επιτυχία στο καινούριο σου ξεκίνημα.

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σας ευχαριστώ πολύ όλους και όλες για τις ευχές.Να που το ιντερνετ είναι όμορφο,πως να μην αρχίσω με ψηλά το ηθικό και την διάθεση?

Να είστε όλοι καλά!

Thx!! :cheers::ok::bye:

Τροποποιήθηκε από τον Stomu Yamashta

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Πάντα αρμενίζουμε προς το καλύτερο Σταύρο άρα η επιλογή είναι καλή ! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλή συνέχεια φίλε...πίστεψέ το.....και να ξέρεις ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάς καλύτερα.

Καλή συνέχεια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σταυρο σου ευχομαι τα καλυτερα στο νεο σου ξεκινημα και ολα να πανε οπως τα υπολογιζεις.... ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλη επιτυχία και μην το σκέφτεσαι η δουλειά σου ειναι δύσκολη απο μόνη της αν και το περιβάλλον είναι σκατά ε δεν έχει γούστο

αντε σιδεροκέφαλος

Υ.Γ ορθοπαιδικά υλικά έχετε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Και πάλι ευχαριστώ πολύ και τα υπόλοιπα παιδιά για τις όμορφες ευχές!

Να είστε καλά,καλημέρα!

:bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα