Jump to content
Sign in to follow this  
OrEsTiS82

H DAINESE αναφερει στο Site της Macedonia τα σκόπια

Recommended Posts

Πραγματικα δεν το περιμενα και πραγματικα μου αρεσε πολυ...

Ειναι περισσοτεροι οι ελληνες πελατες!. :winking:

(Παντως, ναι..Και μενα με εξεπληξε!..)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν, τώρα πρόσεξα αυτό το τόπικ. Μπράβο σε όλους όσους έστειλαν mail. Είναι μεγάλη σας επιτυχία η αλλαγή που έκανε η Dainese - και σκέφτομαι ότι όταν με μια τόσο απλή κίνηση αυτοί αναγκάστηκαν να συμμορφωθούν, πόσες κινήσεις...δεν κάνει η ελληνική (;;;;;;;;;;;;;) εξωτερική πολιτική και αφήνει τους σκοπιανούς (και όχι μόνο αυτούς, όλους γενικά τους αφήνει) να αλωνίζουν. Δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ εθνικιστής και τα σχετικά, αλλά ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση, μήπως από τρελό και από...παπά (εκείνον εκεί τον κατάμαυρο κατά τα άλλα μητροπολίτη Θεσσαλονίκης) μαθαίνεις την αλήθεια; Μήπως θα έπρεπε να αλλάξουμε ΕΝΤΕΛΩΣ την προσέγγισή μας, δηλαδή να πούμε "καλώς, πράγματι είσαστε Μακεδονία, επομένως ανήκετε στην Ελλάδα, για λοιπόν ελάτε εδώ..." - και τότε θα έτρεχαν ΑΥΤΟΙ να αλλάξουν όνομα; Αλλά τι περιμένει κανείς, όταν δεν γίνονται ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ, π.χ. όταν μπαίνεις από το νομό Λαρίσης στο νομό Πιερίας από την Εθνική Οδό δεν υπάρχει μια ταμπέλα που να γράφει "καλώς ήρθατε στην ελληνική Μακεδονία"...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
λοιπον παιδια , η Dainese απαντησε στο μαιλ μου το οποιο παραθετω

Dear Mr Karventuozis,

we really appreciate your informing us about the uncorrectness of the information.

We'd like to inform you that we changed the name of the country in the full one: Former Yugoslav Repubblic of Macedonia.

Sorry for the inconvenience caused.

Best Regards

Mariuccia Scalchi

DAINESE S.p.A.

Customer Service

Μήπως πρέπει να φιλοσοφούμε λιγότερο , και να πράττουμε περισσότερα ????

Πολυ ανορθογραφοι αυτοι οι Ιταλοι τι να πεις...

Μηπως δεν απαντησαν ποτε απο τη dainese...γιατι ποτε δεν αναφερονταν στο store locator ως Μακεδονια και δεν αλλαξε βεβαια σε FYROM αφου δεν υπαρχει υποκαταστημα στη χωρα αυτη....

Τροποποιήθηκε από τον lykos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πολυ ανορθογραφοι αυτοι οι Ιταλοι τι να πεις...

Μηπως δεν απαντησαν ποτε απο τη dainese...γιατι ποτε δεν αναφερονταν στο store locator ως Μακεδονια και δεν αλλαξε βεβαια σε FYROM αφου δεν υπαρχει υποκαταστημα στη χωρα αυτη....

????? λες να αυτο-απαντισα ????? :huh:

Ψαξε λίγο και θα το βρεις ... έχουνε 2 καταστηματα στα Σκόπια .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Παιδια μας απαντησαν δεν σας κοροιδευουμε.

Αυτη εδω μου απαντησε: mariuccia.scalchi@ dainese.com

Dear Orestis,

we really appreciate your help for informing us about this uncorrectness in our web site.

We have modified the name of the country with the full one: Former Yugoslav Repubblic of Macedonia.

Sorry for the inconvenience caused.

Best regards

Mariuccia Scalchi

DAINESE S.p.A.

Customer Service

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ΔΕΝ μου εχει ερθει κανα e-mail αλλα σηγουρα στην αρχη του ποστ υπηρχε η Χωρα ως Μακεδονια τωρα στο dealer locator δεν υπαρχει ουτε ως Fyrom Ουτε ως Macedonia ...Μπραβο Ορεστη για την ιδεα σου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Με προπαγανδα εχουν καταφερει οι σκοπιανοι να κλεψουν την ιστορια σας, τωρα αμα δεν σας ενοχλει μερικους δεν πειραζει, αμα δεν κοιμομασταν ορθιοι τοσο καιρο και κυνηγουσαμε τις εταιρειες θα βλεπατε εαν θα εγραφαν τα σκοπια Μακεδονια.

Εγω εστειλα email εσεις αφηστε το να περασει και αυτο ετσι..

.

πρωτον...δεν πηρανε τιποτα με προπαγανδα...καταφερανε οτι καταφερανε βασιζομενοι στη δικη μασ αθλια πολιτικη...και καλα κανανε...αν τηεσ να κατηγορισεισ καποιον...ξεκινα απο τουσ γονεισ σου θειουσ σου ξαδερφια σου που ψηφιζανε ολουσ αυτουσ τουσ ρεμπεσκλεδες που εχουν ξεπουλησει τα παντα...καλα κανεισ και αντιδρας(χωρισ νοημα πιστευω βεβαια) αλλα πρωτου αντιδρασεισ καλο θα ηταν να ξερεισ και ποιον να κατηγορησεισ...οτι αλλαξανε το ονομα στο σαιτ δεν λεει τιποτα...σε λιγο θα το ξαναβαλουν...αν θεσ να κανεισ κατι προσπαθησε να μαθεισ και να βοηθησεισ με τισ πολιτικεσ σου επιλογεσ να αλλαξουν αυτα που προκειτε να γινουν και οχι αυτα που ηδη εχουν γινει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επίσης είχε γίνει πρόταση απο κάποιο κόμμα να ονομαστεί Βόρια Μακεδονία Που εγώ είμαι 100% σύμφωνος γτ σα κράτος έχουμε τη νότια, την ανατολική κ τη δυτική! οπότε! έχουμε τα 3/4

το πολυ πολύ να το κάναμε 4/4 :lipssealed:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πρωτον...δεν πηρανε τιποτα με προπαγανδα...καταφερανε οτι καταφερανε βασιζομενοι στη δικη μασ αθλια πολιτικη...και καλα κανανε...αν τηεσ να κατηγορισεισ καποιον...ξεκινα απο τουσ γονεισ σου θειουσ σου ξαδερφια σου που ψηφιζανε ολουσ αυτουσ τουσ ρεμπεσκλεδες που εχουν ξεπουλησει τα παντα...καλα κανεισ και αντιδρας(χωρισ νοημα πιστευω βεβαια) αλλα πρωτου αντιδρασεισ καλο θα ηταν να ξερεισ και ποιον να κατηγορησεισ...οτι αλλαξανε το ονομα στο σαιτ δεν λεει τιποτα...σε λιγο θα το ξαναβαλουν...αν θεσ να κανεισ κατι προσπαθησε να μαθεισ και να βοηθησεισ με τισ πολιτικεσ σου επιλογεσ να αλλαξουν αυτα που προκειτε να γινουν και οχι αυτα που ηδη εχουν γινει...

Aσε φιλε εγω ουτε γλυφω πολιτικους ουτε τρεχω στις εκλογες, ουτε οι δικοι μου, οποτε πες για αλλους που το κανουν αυτα εγω δεν ασχολουμαι με την πολιτικη αδικα μου την λες.

ΥΓ: "Vardaska" λεγοντουσαν μεχρι το 1945 πως δεν πηραν το ονομα με προπαγανδα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

kai to google απο οπου ΟΛΟΙ παιρνουν τις "διαυθυνσεις" macedonia δεν το γραφει? μΥπαρχουν και ελληνικα φορουμς που το εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το Google ειναι των κωλοαμερικανων τι περιμενεις; να τους λεει Vardaska; αφου πισω απο ολους εκεινοι κρυβονται,ποιος νομιζεις εχει κανει τα βαλκανια μπουρδ*λο τοσα χρονια;

Η λυση για μενα θα ηταν να στειλουμε μερικα F16 να κανουν μερικες βολτες πανω απο τα σκοπια να δουν τα Block+52 απο κοντα να καταλαβουν,γιατι οσοι δεν εχετε δει τι κανουν οι πιλοτοι μας δεν ξερετε τι παει να πει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επίσης είχε γίνει πρόταση απο κάποιο κόμμα να ονομαστεί Βόρια Μακεδονία

Αυτη η προταση, ηταν ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ! οταν ανεξαρτητοποιηθηκαν, στα 1990, αλλα καποιοι δικοι μας ανεγκεφαλοι "μακεδονομαχοι" ΑΡΝΟΥΝΤΑΝ να υπαρχει καν το ονομα "Μακεδονια" σαν συστατικο του ονοματος τους!..

Τα αποτελεσματα, τα βλεπουμε σημερα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Καλά δεν παλεύεσται όλος ο κόσμος αποκαλεί τα Σκόπια "Μακεδονία" μόνο η Ελλάδα τα λέει Σκόπια. Μήπως εμείς είμαστε οι μαμάκες που όταν είχε ξεκινήσει αυτό το θέμα οι αξιαγάπητοι πολιτικοί μας δεν άσκησαν βέτο και απλά μας έκλεισαν τα μάτια και ερχόμαστε να πούμε μετά από 16 χρόνια "α παιδια ξέρετε η dianese τα σκόπια τα λέει "Μακεδονία" δεν πάτε με τα καλά σας. Μήπως πρέπει να αλλάξετε λίγο λογική; μήπως πρέπει να μάθετε ιστορία; Μήπως λέω πρέπει να δούμε τα ουκ ολίγα λάθη που έχουν κάνει οι πολιτικοί μας που εμείς εκλέγουμε; Η Dainese σας πείραξε;

Eπίσης θέλω να συγχαρώ τον oresti82 για την ελεύθερη σκέψη του

Διόρθωση τον nikolakiss συγχαίρω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μηπως οταν πηγαινεις να ψηφισεις πρεπει να διαβασεις σε 4 χρονια παλι το μηνυμα σου; να το πεις στο κεφαλι σου πριν ψηφισει;

Στον μητσοτακη πηγαινε πες τα ,ασε τον Oresti82 ,τοτε ηταν μικρο παιδι...

Ο Ορεστης ουτε τους ψηφιζει και εχει την συνειδηση του ησυχη,εσυ που πας και τους ψηφιζεις να τους χαιρεσαι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φίλε ορέστη δεν αναφέρθηκα σε σένα προσωπικά και ούτε ξέρεις καν αν ψηφίζω αλλά δες λίγο το παρελθόν και άσε την dainese. Και από την άλλη αφού ξέρεις τι έγινε γιατί άνοιξες την συζήτηση για την παραπάνω εταιρεία

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μην τούς ψηφίζεις: έτσι κι αλλιώς αυτοί θα βγούνε!

(Παλιό από τοίχο της Αθήνας) :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

καλο ειναι να στελνετε ενα e-mail απο μονοι σας οποτε βλεπετε κατι τετοιο.

πρεπει να σας γινει συνηθεια.

και αυτο ειναι κυριως για οσους μενουν εκτος αττικης.

οι της αττικης δεν τους αγγιζει το θεμα!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Φιλε μου εμπρακτα βλεπεις οτι ο ΕΝΤΩΣ ΑΘΗΝΑΣ ορεστης ξεκινησε το θεμα και ΜΠΡΑΒΟ του ..Ολοι τις αποψεις μας λεμε και δεν εχει καμοια προσωπικη αντιπαραθεση το θεμα ...Αλλα πεσατε ολοι να τον φατε με νοοτροπιες οτι τι να κανεις τωρα και καλα να παθουμε κτλ (δεν τα λεω για εσενα Πακετα) Ετσι μας μαθανε μας μαθενουν και θελουν να μας μαθενουν ... Βασιζομαστε σε μια ητοπαθεια και μενουμε σε αυτην ...Οκ εστυλε ο Ορεστης ενα -email και μερικοι ακομα ,... Και εγω εστυλα και ΝΤΡΟΠΗ μου που δεν πιστευα οτι θα γινει κατι ..Τελικα ο φιλος μας μας εδιξε οτι κατι μπορει να γινει ... και τι θα μου πητε τι αλλαξε που μια εταιρια αλλαξε την ονομασια ? Γιατι ΠΟΤΕ αλλαξε κατι απο την μια στιγμη στην αλλη? Ποτε οι Ελληνες τα βαλαμε με λιγοτερους απο εμας ? Παντα ειμασταν εμεις και ΟΛΟΙ οι αλλοι ..Απλα το ξεχασαμε κλεισαμε τα ματια μας στο παρελθον μας και την Ιστορια μας την εχουμε για να την <<πουλαμε>> μαζι με κανα σουβλακι το καλοκαιρι στους τουριστες ..ΕΓΩ παντως φιλε Ορεστη κατι εμαθα απο εσενα σε αυτο το ποστ και σε ευχαριστω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

den sti lew

Aσε φιλε εγω ουτε γλυφω πολιτικους ουτε τρεχω στις εκλογες, ουτε οι δικοι μου, οποτε πες για αλλους που το κανουν αυτα εγω δεν ασχολουμαι με την πολιτικη αδικα μου την λες.

ΥΓ: "Vardaska" λεγοντουσαν μεχρι το 1945 πως δεν πηραν το ονομα με προπαγανδα;

to na min asxoleise me tin politiki einai to prwto mwgalo sou lathos...den sou eipa na kommatopoieitheis...ALLA na deis ti ginete gyrw sou...to na steileis ena minima sti dainese kai stin kathe dainese den tha allaksei tipota otan aytos pou se kybernaei(me tin adeia sou H tin apatheia sou) dinei to eleythero na onomazontai ta skopia makedonia

Τροποποιήθηκε από τον nikolakiss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Φιλε μου εμπρακτα βλεπεις οτι ο ΕΝΤΩΣ ΑΘΗΝΑΣ ορεστης ξεκινησε το θεμα και ΜΠΡΑΒΟ του ..Ολοι τις αποψεις μας λεμε και δεν εχει καμοια προσωπικη αντιπαραθεση το θεμα ...Αλλα πεσατε ολοι να τον φατε με νοοτροπιες οτι τι να κανεις τωρα και καλα να παθουμε κτλ (δεν τα λεω για εσενα Πακετα) Ετσι μας μαθανε μας μαθενουν και θελουν να μας μαθενουν ... Βασιζομαστε σε μια ητοπαθεια και μενουμε σε αυτην ...Οκ εστυλε ο Ορεστης ενα -email και μερικοι ακομα ,... Και εγω εστυλα και ΝΤΡΟΠΗ μου που δεν πιστευα οτι θα γινει κατι ..Τελικα ο φιλος μας μας εδιξε οτι κατι μπορει να γινει ... και τι θα μου πητε τι αλλαξε που μια εταιρια αλλαξε την ονομασια ? Γιατι ΠΟΤΕ αλλαξε κατι απο την μια στιγμη στην αλλη? Ποτε οι Ελληνες τα βαλαμε με λιγοτερους απο εμας ? Παντα ειμασταν εμεις και ΟΛΟΙ οι αλλοι ..Απλα το ξεχασαμε κλεισαμε τα ματια μας στο παρελθον μας και την Ιστορια μας την εχουμε για να την <<πουλαμε>> μαζι με κανα σουβλακι το καλοκαιρι στους τουριστες ..ΕΓΩ παντως φιλε Ορεστη κατι εμαθα απο εσενα σε αυτο το ποστ και σε ευχαριστω

Να εισαι καλα φιλε μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αυτο που πιστευω ειναι οτι αφου οι πολιτικοι μας ειναι αχρηστοι θα επρεπε απο μονοι μας μιας και υπαρχει το internet να κυνηγαμε παρομοια θεματα οπως με την dainese.

Δεν εχει τελειωσει τιποτα με το θεμα της κλοπης του ονοματος απο τους σκοπιανους, απλα τους βοηθανε οι αμερικανοι μιας και με το που βγηκε θυμαστε ξανα προεδρος των ΗΠΑ περυσι αναγνωρισε ο Μπους την επομενη ημερα σαν Μακεδονια τα σκοπια,μην ξεχνατε οτι εαν δεν συμφωνησουμε εμεις να λεγονται σκοπια μονο ανεπισημα τους λενε και οι υπολοιποι,αμα πχ η Ελλαδα πει αυριο θελουμε να λεγομαστε Πλανητης Αρης τοτε ολες οι χωρες θα μας αποκαλουν "πλανητη Αρη".

Με το παραπανω χαζο παραδειγμα θελω να σας δειξω οτι οι υπολοιπες χωρες του πλανητη δε τους νοιαζει αυτο το θεμα,δηλαδη οσοι τους λενε Μακεδονια δεν το κανουν επειδη τους υποστηριζουν η οτι πιστευουν οτι εχουν δικιο οι σκοπιανοι, σου λεει πως θελετε να σας αποκαλουμε λενε οι σκοπιανοι θελουμε "macedonia" και ετσι τους αποκαλουνε Μακεδονια.

ΥΓ: Το οτι η Dainese απεσυρε την ονομασια "Macedonia" και τους εβαλε σαν F.y.r.o.m στο Site της σημαινει οτι ειχαμε δικιο.

Τροποποιήθηκε από τον OrEsTiS82

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

ρε παιδες καλα κανατε και στειλατε email οσοι στειλατε και μπραβο σας

ειναι και αυτο ομως μια πολιτη πραξη ....

για αλλη μια φορα φανηκε πως το ιντερνετ εχει δυναμη ...χωρις να πιστευω βεβαια πως στην περιπτωση με τα σκοπια κατι θα αλαξει ...αλλα ειναι καλο εστω και μια μικρη μαχη να κερδιζεται

ΥΓ: Το οτι η Dainese απεσυρε την ονομασια "Macedonia" και τους εβαλε σαν F.y.r.o.m στο Site της σημαινει οτι ειχαμε δικιο.

για δωσε λινκ Ορεστη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

http://www.dainese.com/eng/store_locator.asp

Fiotaki δεν τους εχουν καθολου στην λιστα των χωρών,τους εβγαλαν εντελως τωρα! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
http://www.dainese.com/eng/store_locator.asp

Fiotaki δεν τους εχουν καθολου στην λιστα των χωρών,τους εβγαλαν εντελως τωρα! :)

ΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΛΙΝΚ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα