V46

Ποιες μάρκες μου προτείνετε

45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda NC750X. CB.1300 (CB1300cc) schuberth c3 MV Agusta

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 5 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Ποιο kymco είχες; Ποιας χρονολογίας και γιατί σου φαίνεται τόσο εξωφρενική η κατανάλωσή του; Το Forza 300 ΜΥ 2019 που έχω , καίει 4,5 /100 . Επίσης, ποιο σκούτερ αυτών των κυβικών δεν κοπανάει; Και τελικά, που είναι αλλού αυτά τα Χόντα; Το Forza τσιμπάει λάδι , οι καθρέπτες σε λίγο θα πέσουν κάτω από το παίξιμο , το ντουλαπάκι μια κλείνει και μια δεν κλείνει, η ζελατίνα τρίζει στο ανέβα-κατέβα κι όλα αυτά σε σκούτερ που αγοράστηκε κούτα και έχει 8,5κ χλμ αυτή τη στιγμή. Forza γνωστού με 28κ χλμ έχει αλλάξει δύο φορές καμπάνα και είναι για να το διώχνει. Προφανώς και δεν εννοώ πως τα Χόντα είναι μπουρδέλα ( που είναι ) απλά θέλω να πω πως δεν υπάρχει τίποτα σίγουρο. Το sh150 που είχα δεν είχε κάνει κιχ πχ. 

το agility200i  τελος του 15 μοντελο, και με 10.000 χιλ. Και για 163 κυβικα που ειναι με 12 ιππους, ψοφιο στην ουσια,  ειναι παρα πολυ μεγαλη η καταναλωση του. Οταν πηρα το 750 nc dct του 16 και καιει 4,2 στα 100. αλλα και αλλα σκουτερ δεν καινε τον απακο οπως τα cymco.

Τροποποιήθηκε από τον getsim andreas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Benelli TRK (251cc) Αλλος T310

Δημοσιεύτηκε

Πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό το kymco. Σου έβγαλε προβληματα; Είχες παράπονα από την ποιότητα του ; Ετριζε η οτιδήποτε ; ΟΚ, έκαιγε 4,2 στα 100 και το αγόρασες 2300. Το sh150 θα καίει ένα λίτρο κάτω . Στα 10κ που έκανες δηλαδή, επιβαρυνθηκες κατά περίπου 140-150 ευρώ σε καύσιμα γλιτώνοντας παράλληλα 2000 από την αγορά. Καλό deal μου ακούγεται και μια χαρά γαμάτο μου φαινεται το kymco αν το μόνο σου παράπονο ήταν η κατανάλωση. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Tracer (900cc) Nolan Ducati Streetfighter (1103cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 ώρες, το μέλος Denzo έγραψε:

Honda φιλε , δεν σπαει δεν χαλαει , θα το εχεις μια ζωή χωρις να γνωριζεις τι μαρκα λαδιου φοράει. Και τα ανταλακτικά χώμα οι τιμές σε σχέση με τις λαδιερες τα Ιταλικά. :smile:

Ιταλικό συμφωνώ και εγώ είχα και δεν πρόκειται να ξαναπάρω... Τώρα για τα honda από scooter δεν μου αρέσει κανένα σχεδόν σε εμφάνιση αλλά ότι είναι αξιόπιστα είναι.. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 13 λεπτά, το μέλος V46 έγραψε:

Ιταλικό συμφωνώ και εγώ είχα και δεν πρόκειται να ξαναπάρω... 

πριν 12 ώρες, το μέλος V46 έγραψε:

είμαι ανάμεσα σε sym... honda.... Yamaha... Piaggio... 

Αυτό το Mybike θέλουμε κύριοι. Όλα τα άλλα είναι αυγολεμονα 

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7
Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Γαμάτο μηχανάκι 90's Flipper gel custom Ducati Streetfighter S (1098cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 λεπτά, το μέλος V46 έγραψε:

Ιταλικό συμφωνώ και εγώ είχα και δεν πρόκειται να ξαναπάρω... Τώρα για τα honda από scooter δεν μου αρέσει κανένα σχεδόν σε εμφάνιση αλλά ότι είναι αξιόπιστα είναι.. 

Πες'τα βρε χρυσοστομε γιατι εδω μέσα έιναι κατι άτομα  που λένε όλο σκατα στη χχόντα , ταφοι ,και οτι είναι ρδελαμπου κλπ 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) HJC IS17 Yamaha Ténéré 700

Δημοσιεύτηκε

πριν 58 λεπτά, το μέλος Denzo έγραψε:

Πες'τα βρε χρυσοστομε γιατι εδω μέσα έιναι κατι άτομα  που λένε όλο σκατα στη χχόντα , ταφοι ,και οτι είναι ρδελαμπου κλπ 

Η Honda ειναι η apple των μοτοσιλκετων, πληρωνεις πολλα για να παρεις (θεωρητικά) λιγα..

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 λεπτά, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Η Honda ειναι η apple των μοτοσιλκετων, πληρωνεις πολλα για να παρεις (θεωρητικά) λιγα..

Εισαι και εσυ κακοπροέρετος φιλε Τασο :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Μπορεί να μην ήξερε ότι τα piaggio είναι Ιταλικά. :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NC750X. CB.1300 (CB1300cc) schuberth c3 MV Agusta

Δημοσιεύτηκε

πριν 16 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό το kymco. Σου έβγαλε προβληματα; Είχες παράπονα από την ποιότητα του ; Ετριζε η οτιδήποτε ; ΟΚ, έκαιγε 4,2 στα 100 και το αγόρασες 2300. Το sh150 θα καίει ένα λίτρο κάτω . Στα 10κ που έκανες δηλαδή, επιβαρυνθηκες κατά περίπου 140-150 ευρώ σε καύσιμα γλιτώνοντας παράλληλα 2000 από την αγορά. Καλό deal μου ακούγεται και μια χαρά γαμάτο μου φαινεται το kymco αν το μόνο σου παράπονο ήταν η κατανάλωση. 

δεν ειναι μονο η καταναλωση, κατασκαυαστικες ατελειες, το διπλο σταν κοπαναγε επανω στην εξατμιση, απο τα πρωτα χιλιωμετρα ειχε φαει το λαστιχακι, αλλαγη με καινουργιο, αντε παλη τα ιδια μετα απο λιγο. Για δευτερο ατομο δεν το συζηταω, 80 κιλα εγω 60 η γυναικα μου τερματιζε κατω και κοπαναγε σαν να μην εχει καθολου αναρτηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 ώρες, το μέλος getsim andreas έγραψε:

δεν ειναι μονο η καταναλωση, κατασκαυαστικες ατελειες, το διπλο σταν κοπαναγε επανω στην εξατμιση, απο τα πρωτα χιλιωμετρα ειχε φαει το λαστιχακι, αλλαγη με καινουργιο, αντε παλη τα ιδια μετα απο λιγο. Για δευτερο ατομο δεν το συζηταω, 80 κιλα εγω 60 η γυναικα μου τερματιζε κατω και κοπαναγε σαν να μην εχει καθολου αναρτηση.

Καταλαβαίνω τι λες. Ξαναλέω όμως, ήταν ένα σκούτερ που το αγόρασες 2300 κούτα κι αυτό που του καταλογίζεις σε 10κ χλμ είναι η κατανάλωση βενζίνης και ένα λαστιχάκι στην εξάτμιση το οποίο στο άλλαξαν, ξαναχάλασε μετά από καιρό κι αν τους το πήγαινες θα στο άλλαζαν ξανά. Από την άλλη εγώ έδωσα 6 χιλιάρικα για το Forza, έχω αυξημένη κατανάλωση βενζίνης , αυξημένη κατανάλωση λαδιού , πλαστικά που τρίζουν ή/και δεν δουλεύουν όπως πρέπει και καμία αντιπροσωπεία να αναλάβει τις ευθύνες για αντικατάσταση αυτών. Αυτά λοιπόν τα "προβλήματα" σε οδήγησαν να διατυπώσεις δύο απόψεις που κατά την γνώμη μου δεν στέκουν. Η μία ήταν πως τα kymco δεν θα τα πρότεινες ( λόγω των "προβλημάτων" ) και η άλλη πως τα Χόντα είναι άλλη κλάση ( που είναι αλλά για διαφορετικούς λόγους ). Θυμίζω απλά πως η Kymco δίνει τα μοτέρ της σε bmw και καβασάκι , έχει φτιάξει ένα από τα καλύτερα σκούτερ της αγοράς ( ΑΚ550 ) , έχει παρουσιάσει τα Revonex και Supernex στην EICMA του 2019 και γενικότερα είναι η μοναδική εκτός Τζαπάν και Ευρωπαίων που ακολουθεί μια διαφορετική προσέγγιση στις μηχανές έχοντας να παρουσιάσει και κάτι άλλο εκτός από σκουτερόπαπα του κιλού. 

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Καταλαβαίνω τι λες. Ξαναλέω όμως, ήταν ένα σκούτερ που το αγόρασες 2300 κούτα κι αυτό που του καταλογίζεις σε 10κ χλμ είναι η κατανάλωση βενζίνης και ένα λαστιχάκι στην εξάτμιση το οποίο στο άλλαξαν, ξαναχάλασε μετά από καιρό κι αν τους το πήγαινες θα στο άλλαζαν ξανά. Από την άλλη εγώ έδωσα 6 χιλιάρικα για το Forza, έχω αυξημένη κατανάλωση βενζίνης , αυξημένη κατανάλωση λαδιού , πλαστικά που τρίζουν ή/και δεν δουλεύουν όπως πρέπει και καμία αντιπροσωπεία να αναλάβει τις ευθύνες για αντικατάσταση αυτών. Αυτά λοιπόν τα "προβλήματα" σε οδήγησαν να διατυπώσεις δύο απόψεις που κατά την γνώμη μου δεν στέκουν. Η μία ήταν πως τα kymco δεν θα τα πρότεινες ( λόγω των "προβλημάτων" ) και η άλλη πως τα Χόντα είναι άλλη κλάση ( που είναι αλλά για διαφορετικούς λόγους ). Θυμίζω απλά πως η Kymco δίνει τα μοτέρ της σε bmw και καβασάκι , έχει φτιάξει ένα από τα καλύτερα σκούτερ της αγοράς ( ΑΚ550 ) , έχει παρουσιάσει τα Revonex και Supernex στην EICMA του 2019 και γενικότερα είναι η μοναδική εκτός Τζαπάν και Ευρωπαίων που ακολουθεί μια διαφορετική προσέγγιση στις μηχανές έχοντας να παρουσιάσει και κάτι άλλο εκτός από σκουτερόπαπα του κιλού. 

Filaraki μηπως μας τρολάρεις με τρόπο ? Δεν εχω ξανακουσει Iαπωνικο και ποσο μαλλον ΗΟΝDA να καιει λάδια. 

Τι ποσότητα λαδιου καταναλώνει?

Τροποποιήθηκε από τον Denzo
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

πριν 6 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Πωπω μλκα μου θυμισες εναν τυπο σε μια διαφημιση του καινουργιου HD 300 στο Facebook που εγραφε απο κατω κατι σε στιλ: Ο,τι χειροτερο, μακρια, ζημιες κτλπ. και γραφει σε μια φαση το πηρα 3 χρονια πριν και του λενε "ρε μαγκα πως το πηρες 3 χρονια πριν αφου περυσι κυκλοφορησε" και απανταει "α για ενα 50αρι Sym ελεγα που πηρα 1200 ευρω" :plaf:

Μακρονησος μονο.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την 20/5/2020 at 11:40 ΠΜ, το μέλος Denzo έγραψε:

Filaraki μηπως μας τρολάρεις με τρόπο ? Δεν εχω ξανακουσει Iαπωνικο και ποσο μαλλον ΗΟΝDA να καιει λάδια. 

Τι ποσότητα λαδιου καταναλώνει?

Το σκούτερ άλλαξε λάδια στα 1000 και μετά στα 7κ χλμ. Στην αλλαγή των 7 λοιπόν, ο μάστορης μου είπε πως τα βρήκε εξαιρετικά χαμηλά και πως θέλει να τα τσεκάρω κάθε χίλια. Τώρα έχω 8300 περίπου, τα τσέκαρα χθες το μεσημέρι και είναι λίγο πάνω από τη μέση. Προφανώς και δεν παίζει να κάθομαι να ελέγχω λάδια στο σκούτερ που έχω για εργαλείο, έτσι; Απλά θα το κρατήσω μέχρι μέχρι να λήξει η εγγύηση και μετά θα το σουτάρω αντικαθιστώντας το προφανώς με ΜΗ Χόντα όχι για άλλο λόγο αλλά επειδή βαριέμαι να περιμένω ένα πλαστικό καπάκι του καθρέπτη κι ένα άλλο κομματάκι για 40+ μέρες μέχρι να έρθει. Η μάρκα αυτή απλά δεν ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία μου, προχωράμε. 

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLX 250 (300cc) Honda NR

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Το σκούτερ άλλαξε λάδια στα 1000 και μετά στα 7κ χλμ. Στην αλλαγή των 7 λοιπόν, ο μάστορης μου είπε πως τα βρήκε εξαιρετικά χαμηλά και πως θέλει να τα τσεκάρω κάθε χίλια. Τώρα έχω 8300 περίπου, τα τσέκαρα χθες το μεσημέρι και είναι λίγο πάνω από τη μέση. Προφανώς και δεν παίζει να κάθομαι να ελέγχω λάδια στο σκούτερ που έχω για εργαλείο, έτσι; Απλά θα το κρατήσω μέχρι μέχρι να λήξει η εγγύηση και μετά θα το σουτάρω αντικαθιστώντας το προφανώς με ΜΗ Χόντα όχι για άλλο λόγο αλλά επειδή βαριέμαι να περιμένω ένα πλαστικό καπάκι του καθρέπτη κι ένα άλλο κομματάκι για 40+ μέρες μέχρι να έρθει. Η μάρκα αυτή απλά δεν ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία μου, προχωράμε. 

Αλλαξε τα 10w30 με 15w50 και θα σταματησει να τα καει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Αμα θες γρηγορα ανταλλακτικά με παραγγελία απο αντιπροσωπεία ΚΤΜ. Εμενανε 10 μερες μου είπαν απο Austria για μια ουρά.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova R (675cc) Suomy SR Sport Aprilia RSV4R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 18/5/2020 at 3:36 ΜΜ, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Είναι Άργος ο μαλέας. Με Ζώη , Γιώργηδες και κάτι άλλα παιδιά πήγαμε. Ψήστε να σκάσουμε για κανένα κοψίδι τώρα που θα ανοίξουν πάλι

Μόνο με διθέσιους να κάνεις παρέα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

Sh , pcx και Forza είναι made in Italy και ο νοών νοείτω :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 λεπτά, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Sh , pcx και Forza είναι made in Italy και ο νοών νοείτω :laugh:

Ναι ρε φίλε οκ , είναι όμορφα , αλλά παραμένουν μπουρδέλα :laugh::laugh:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

πριν 54 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Ναι ρε φίλε οκ , είναι όμορφα , αλλά παραμένουν μπουρδέλα :laugh::laugh:

Ε μα δεν πήρες τμαξ που είναι σωστή μοτοσυκλέτα , αλλά καλύτερα στημένο από ss , για να μπαίνεις και πίστα :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (650cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

το PCX που έχω , δεν έχει βγει μπουρδέλο , με τη καμία όμως. Τώρα αν πάρει νέους ΚΑΔ τους επόμενους μήνες, να το συζητήσουμε :biggrin:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα