185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Ξέρω ότι είναι λάθος να συνεχίζω την συζήτηση με κακόψυχους ανθρώπους σαν του λόγου σου. Το γιατί τόση κακία, συνεχόμενα και συστηματικά εναντίον μου από εσένα και μόνο, από την πρώτη μέρα που γράφτηκα εδώ, κάποιο λόγο θα έχεις στο...μυαλό σου. Δεν με απασχολεί ο λόγος, με απασχολεί όμως η μονομανία στην ενόχληση.

Μπορείς άνετα να ξεκολλήσεις το μυαλό σου από τα (κακά) ψυχογραφήματα που πιστεύεις πως κάνεις.

Η γραφική σου στάση είναι η αιτία.

Τόσα χρόνια, μετά από τόσα ban που έχεις φάει γύρω γύρω (δεν αναφέρομαι στο mybike απαραίτητα), έπρεπε να το έχεις καταλάβει.

Επομένως, αυτό που εσύ βλέπεις ως μονομανία, μήπως εν τέλει είναι αποτέλεσμα ενός ανθρώπου? Του Μιχάλη του Γεωμέτρη?

Με απασχολεί το ότι για να με βγάλεις κακό, παραβιάζεις μέχρι και την κοινή λογική. Λες για να λες. Θες να σε διαβάζουν άνθρωποι και να εκτίθεσαι; Λες έλα μωρέ δικοί μου είναι ,θα με υποστηρίξουν και ας λέω και ο γάιδαρος πετάει; Εσύ ξέρεις.

Δεν έχω ζητήσει κανενός την υποστήριξη. Το ποιος είμαι και τι κάνω, το κρίνουν μόνοι τους. Ούτε χάρες θα κάνω, ούτε άφεση αμαρτιών. Ούτε και τα στραβά μάτια.

Οπότε δε λέω για να λέω.

Μια ζωή μπαίνεις ως παντογνώστης, να κράξεις, να ειρωνευτείς. Μια θα κράζεις τους Ιταλούς για τις λαδιέρες τους, μια τους (υπόλοιπους) Ιάπωνες με την αισθητική τους, την άλλη τους τάδε αναβάτες ως θύματα.

Honda & Cam Gear Train, tatoo στο μέτωπο και βουρ στο κράξιμο.

Ναι, σου φταίνε οι άλλοι.

Ναι, σου φταίω κι εγώ.

Εντάξει Μιχάλη. Όλο το χωριό είναι τρελό.

Το ότι κάποιοι λένε ΠΑΛΑΒΟΜΑΡΕΣ τύπου ''οι εξωγήινοι'' και ''θα μας παρακολουθούν με το εμβόλιο'' δεν είναι θέμα αν συμφωνώ εγώ ή διαφωνώ. Εϊναι παλαβομάρες, ασχέτως εμένα, εσένα και κάθε ''άποψης''. ΌΛΑ τα παραδείγματα που έγραψα είναι παλαβομάρες, γιατί δεν στέκουν σε λογική ανάλυση, από κοινό εγκέφαλο ενήλικα. Είναι λόγια ανθρώπων, που σαν και του λόγου σου, κάποιο άιτιο έχουν στο .... μυαλό τους... να ψάχνουν σενάρια, παρανοικές εξηγήσεις, κάποιους υπερκακούς που βρίσκονται πίσω απόλα, και γενικά έχουν κάποιο ψυχολογικό να απωθούν την λογική και να ψάχνουν ''θυμικές'' εξηγήσεις τι τους φταίει πέρα από αυτούς.

Πάμε να καταλάβεις γιατί σου τραβάω χειρόφρενο.

Τρίτη γραμμή αναφέρεις ξεκάθαρα πως όλες οι ΠΑΛΑΒΟΜΑΡΕΣ που διαβάζεις, που δε στέκουν σε λογική ανάλυση, από εγκέφαλο ενήλικα, είναι λόγια ανθρώπων ΣΑΝ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΜΟΥ.

Και σε ρωτάω απλά και όμορφα Μιχάλη: ξέρεις την άποψή μου ή τις σκέψεις μου για όλα όσα αναφέρεις?

Χωρίς καν να ξέρεις, τσουβαλιάζεις εκ νέου και θεωρείς a priori πως και είσαι νοήμων και λογικός και εγώ παλαβός ανεγκέφαλος.

ΜΕ ΠΟΙΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΜΙΧΑΛΗ?

Περιμένω παράθεση.

Επιπλέον, και επικουρικά στο είναι ολοφάνερο το χιουμοριστικό ύφος του ποστ μου, πράγμα που τονίζεται από όσα γράφω μέσα στις παρενθέσεις ή μήπως θα έγραφα στα σοβαρά ''γιατί να μην είναι η ρέιτσελ'', ΠΑΛΙ δεν καταλαβαίνεις, ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις γιατί σε ωθεί η κακία σου.

Μιχάλη, δε ξέρω αν στην καθημερινότητά σου συναναστρέφεσαι μόνο με 10χρονα παιδιά.

Αλλά μόνο εκείνα πείθεις με όσα λες.

Και τα όσο λες, επιτιθέμενος σε μένα, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ απόδειξη για αυτό.

Για ποιο χιούμορ μιλάς Μιχάλη? Είναι ξεκάθαρη ειρωνεία. Έχεις καβαλήσει το καλάμι του υπερφίαλου είρωνα, κράζεις όσους θεωρείς εσύ ως λάθος και συμπληρώνεις με λάσπη ειρωνείας που κατόπιν εορτής τη βαπτίζεις ως....χιούμορ.

Ποιος άραγε έχασε το χιούμορ του για να το μαζέψεις εσύ και χαμογελάσεις.

Εσύ, που είχα αναφέρει παλιότερα το αστείο: «κάνε πλάκα στον συνεργειά και ζήτα του πίσω τακάκια για bros» (που είναι καθαρά ένα παιχνιδάκι ομόηχων λέξεων) και εσύ στην αγκύλωση σου άρχισες να παραθέτεις κωδικούς ανταλλακτικών (μέχρι να σε φρενάρει μέλος πως κάνω πλάκα)

Μέλος εδώ μέσα, δεν έστειλα κανένα στον ψυχίατρο. Τα λεχθέντα που αναφέρω, είναι από το γενικό ιντερνετ, το ραδιόφωνο, την τηλεόραση και βίντεο που βλέπω στο youtube. Ή μήπως είναι μέλος στο mybike η Θεσσαλονικιά στο συμβάν με τους αστυνομικούς; Καμία σχέση με μέλη mybike.

Δε χρειάζεται να πω πολλά Μιχάλη.

Η απάντηση που έγραψε ο Σπύρος, ελάχιστα πιο κάτω από το «κωμικό σου post», ΠΡΙΝ καν μιλήσω εγώ, δείχνει ακριβώς πως διαβάστηκε το («αχ καλέ...χιούμορ κάνω») post σου.

Και ακριβώς γιαυτό όφειλα να πάρω θέση ως συντονιστής.

Ξέρεις, Μιχάλη, αν έχουμε χιούμορ, οφείλουμε να το χειριζόμαστε σωστά. Αν μάλιστα ξεφύγουμε από το χιούμορ και ρίχνουμε με τη βαριοπούλα, όταν ενοχληθεί ο απέναντι, ζητάμε και μια συγγνώμη. Δεν είδα να το κάνεις. Άφησα και σχεδόν μία ώρα να περάσει από το παράπονο του Σπύρου.

Πραγματικά η κακία σου, έχει ξεπεράσει κάθε όριο. Σε αναφέρω στην διοίκηση του φόρουμ ΔΕΥΤΕΡΗ φορά. Δεν έχεις ΚΑΜΙΑ δουλειά στην διαχείριση, δεν σέβεσαι τίποτα, δεν δείχνεις καμία δικαιοσύνη, και νομίζεις ότι μπορείς να κατηγορείς με πραγματικά άσχημα λόγια, άδικα εμένα ή και άλλους, γιατί έχεις την ψευδαίσθηση εξουσίας. Κοιτάς να βγάλεις εμένα κακό από το τίποτα, και δουλειά σαν διαχειριστής ΔΕΝ κάνεις. Περνάνε θέματα 6 μήνες στην κεντρική σελίδα του φόρουμ με ορθογραφικά λάθη, 6 μήνες βλέπουμε π.χ. ''Στης Μπαχάμες'', αυτά 6 μήνες δεν τα βλέπεις ''δεν έχεις χρόνο ούτε είσαι όλη μέρα πάνω από το φόρουμ'' αλλά το τι κάνω εγώ να το διαβάλεις, είσαι πρώτος και καλύτερος. Τι δουλειά ακριβώς κάνεις σαν διαχειριστής, δεν καταλαβαίνω.

Η διοίκηση του φόρουμ, δεν τα βλέπει αυτά; Γιατί σε έχει ακόμα;

Ντροπή σου.

Ξεκινάμε με τα απλά? Μια και είσαι...λεπτολόγος τρομάρα σου.

ΔΕΝ κάνω διαχείριση. Είμαι συντονιστής και όχι διαχειριστής. Στο φόρουμ που γράφεις εδώ και 8 χρόνια, διαχειριστής υπάρχει ΕΝΑΣ. Είναι ο Χρήστος ο Ladau.

Είναι διαχειριστής και ιδιοκτήτης του φόρουμ που ΜΑΣ φιλοξενεί. Εσένα, εμένα και όλους μας.

Στείλ' του ένα πμ λοιπόν και ζήτησέ του να με ξηλώσει. Μη το αργήσεις πολύ, ίσως προλάβω να πάρω το επίδομα των 800€.

Πάμε στο θέμα περί «Μπαχάμες»?

Ενημερώνω πως το θέμα έμεινε με ανορθόγραφο τίτλο, 10 μήνες. Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά ποιος έκανε τη διόρθωση του τίτλου όταν έκανες την αναφορά.

Εγώ δηλαδή ο κακός συντονιστής, είδα την αναφορά σου και δε σε έγραψα στα παλαιότερα των υποδημάτων μου, παρά έκανα τη διόρθωση.

Πάμε να μάθουμε τι είχε συμβεί? Σε ενδιαφέρει?

O xx1100, ο Γιώργος, αποφάσισε να κωλοτουμπάρει τη ζωή του και να φύγει μετανάστης στην Αμερική. Σε αυτή του την κίνηση, σκέφτηκε να τη μοιραστεί με τα φιλαράκια του στην Ελλάδα, να ανεβάζει φωτογραφίες (ακόμα και σε στραβές, βλέπε τυφώνα), να κουβεντιάζει. Ναι, ο Γιώργης δεν είναι ο τύπος που θα γράψει ορθογραφημένα κείμενα αλλά εμένα μου αρκεί το πάθος του και η σκέψη του να μοιραστεί μαζί μας τις εμπειρίες του.

Δεν υπάρχει λόγος να κάνω μια διόρθωση που ΙΣΩΣ τον στεναχωρήσει, σε μια φάση που απλά θέλει μια καλημέρα και ένα χτύπημα φιλικό στην πλάτη.

Εσύ θα προσπεράσεις αυτό το πάθος. Θα σβήσεις τις αγωνίες του Γιώργου, θα ξεχάσεις τις δυσκολίες του. Θα πετάξεις στο καλάθι των αχρήστων την έλλειψη χρόνου και την κούραση του Γιώργου, να κάθεται να ανεβάζει τις φωτογραφίες και να γράφει, μέσα στις δυσκολίες του.

Και ξέρεις γιατί θα τα προσπεράσεις όλα αυτά? Γιατί σε διαολίζει ένα γαμημένο Η αντί για Ι.

Γιατί το βλέπεις στον τίτλο και τρέμεις από τα νεύρα σου. Πως είναι δυνατόν?

Και εκείνος ο μαλάκας ο ksino1100 τι κάνει τόσους μήνες? Δε τσαντίζεται? Βαριέται να πατήσει το edit?

Εν κατακλείδι

Ειλικρινά δε ξέρω αν πρέπει να ντρέπομαι ή όχι.

Αν πρέπει να ντρέπομαι επειδή δε σου επιτρέπω να κράζεις ελεύθερα εδώ μέσα.

Αν πρέπει να ντρέπομαι επειδή άφησα έναν τίτλο να σου χαλάει τη διάθεση για τόσους μήνες, γιατί είμαι μεγάλος μαλάκας που τον μήνα που έχασα τον πατέρα μου έπρεπε να παρατήσω την στήριξή μου στην φαμίλια μου για να καλμάρω να νευράκια σου....

Υ.Γ.1: (σε ένα post και μόνο)

1. Εϊναι --> Είναι
  2. άιτιο --> αίτιο
  3. παρανοικές --> παρανοϊκές
  4. απόλα --> απ' όλα
  5. ρέιτσελ --> Ρέιτσελ
  6. διαβάλεις --> διαβάλλεις

Υ.Γ.2: Ladau. Μη ξεχνιέσαι

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM 1290 SD GT (1301cc) KTM Shoei X-Spirit III KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 39 λεπτά, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Υ.Γ.1: (σε ένα post και μόνο)

1. Εϊναι --> Είναι
  2. άιτιο --> αίτιο
  3. παρανοικές --> παρανοϊκές
  4. απόλα --> απ' όλα
  5. ρέιτσελ --> Ρέιτσελ
  6. διαβάλεις --> διαβάλλεις

Επίσης,

Κορωναιός:

είναι σωστό να ονομάζεται κορων-ιός, επειδή το β΄ συνθετικό αρχίζει από φωνήεν (πβ. μεγαλ-έμπορος, αχυρ-άνθρωπος, πέντ-αθλο).

Επειδή όμως, αν γραφεί έτσι, μπορεί να προφέρεται με συνίζηση (συμπροφορά) τής ληκτικής συλλαβής κο-ρω-νιός (πβ. πα-λιός, Ρω-μιός) σαν να κατάγεται από την Κορώνη!..., για λόγους «προφύλαξης» είναι προτιμότερο να σχηματισθεί με το συνδετικό φωνήεν -ο- που έχουν τα περισσότερα σύνθετα, όταν το β΄ συνθετικό αρχίζει από σύμφωνο:
κορων-ο-ϊός,  όπως παιδ-ό-τοπος, ειρην-ο-ποιός, καρδι-ο-γράφημα

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω παντως εαν εχω βαλει εστω και ενα ληθαρακι για να γινει ολο αυτο ζηταω ΣΥΓΝΩΜΗ για την οποια αναστατωση μπορει να προκαλεσα σε οποιονδηποτε. 

Υ. Γ

Δεν εκανα καμια αναφορα για καποιο ποστ του FlyingInADream. Δεν ειπώθηκε απο καποιον κατι τετοιο, απλα να το διευκρινησω γιατι δε θελω να νομιζει κανεις οτι καθομαι και παταω report για να έρθει ο μπαμπούλας.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 λεπτά, το μέλος spiros!!! έγραψε:

Εγω παντως εαν εχω βαλει εστω και ενα ληθαρακι για να γινει ολο αυτο ζηταω ΣΥΓΝΩΜΗ για την οποια αναστατωση μπορει να προκαλεσα σε οποιονδηποτε. 

Υ. Γ

Δεν εκανα καμια αναφορα για καποιο ποστ του FlyingInADream. Δεν ειπώθηκε απο καποιον κατι τετοιο, απλα να το διευκρινησω γιατι δε θελω να νομιζει κανεις οτι καθομαι και παταω report για να έρθει ο μπαμπούλας.

Όντως δεν υπάρχει report από εσένα Σπύρο.

Ούτε χρειάζεται συγγνώμη εκ μέρους σου. :winking:

Υ.Γ.1: Σήμερα είχαμε 3 reports. Από ένα μέλος!! 2 reports σε μένα και 1 στον εαυτό του!!!! Κάποιος έχασε την ψυχραιμία του. Κάποιος (άλλος) είναι ο αδύναμος κρίκος. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fjr 1300 Shark RSX

Δημοσιεύτηκε

Χρειαζόμαστε επειγόντως βόλτα...Όταν με το καλό τελειώσει αυτό να οργανωθεί από το φόρουμ μια εκδρομή....... Και όλα καλά....

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Επειδη ολοι η σχεδον ολοι εχουμε βρεθει σε παρομοιες καταστασεις κοντρας/διαφωνιας οπως θελετε πειτε το καλο ειναι να παραμεριζουμε τα οποια θεματα και σε  τετοιες καταστασεις που ειναι γενικα δυσκολες για ολους να ειμαστε ενωμενοι και μονιασμενοι ωστε να τις ξεπερασουμε.

Εχουμε καιρο μπροστα μας να "τσακωθουμε" για Ιαπωνια vs Ευρωπη,Ολυμπιακος-Παναθηναικος,συμβατικο η usd,100αρα η "απλη" και οτι αλλο θελετε.

Καλημερες και με το καλο να κανουμε μια βολτιτσα ολοι μαζι συντομα :biker8zj:

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος ANDREASP έγραψε:

Χρειαζόμαστε επειγόντως βόλτα...Όταν με το καλό τελειώσει αυτό να οργανωθεί από το φόρουμ μια εκδρομή....... Και όλα καλά....

πριν 2 ώρες, το μέλος GeorStrat έγραψε:

Επειδη ολοι η σχεδον ολοι εχουμε βρεθει σε παρομοιες καταστασεις κοντρας/διαφωνιας οπως θελετε πειτε το καλο ειναι να παραμεριζουμε τα οποια θεματα και σε  τετοιες καταστασεις που ειναι γενικα δυσκολες για ολους να ειμαστε ενωμενοι και μονιασμενοι ωστε να τις ξεπερασουμε.

Εχουμε καιρο μπροστα μας να "τσακωθουμε" για Ιαπωνια vs Ευρωπη,Ολυμπιακος-Παναθηναικος,συμβατικο η usd,100αρα η "απλη" και οτι αλλο θελετε.

Καλημερες και με το καλο να κανουμε μια βολτιτσα ολοι μαζι συντομα :biker8zj:

Ανδρέα και Γιώργο.

Στο παραπάνω post μου είναι ξεκάθαρη η θέση μου.

Δεν είναι θέμα κόντρας ή διαφωνίας.

Είναι ξεκάθαρα θεσμικό.

Υπάρχουν λίγα πράγματα που είναι απολύτως τζιζ: οικογένεια, μπινελίκια, κατάρες για γιατρούς/φάρμακα και κατάρες για καρκίνο.

Είμαστε που είμαστε στο άγχος και στην καραντίνα. Δε θα έχουμε κ τον κάθε Μιχάλη να ειρωνεύεται στέλνοντας κόσμο στο ψυχιατρείο.

Κι επειδή βόλτα δε βλέπω σύντομα, καλό είναι να είμαστε όλοι πιο χαλαροί στις κρίσεις μας. Και να αφήνουμε χώρο να ακούγονται όλα. 

Τις καλημέρες μου σε όλους.

Κουράγιο στα στραβά που συμβαίνουν ήδη στην πλάτη μας, δύναμη να αντέξουμε στα ακόμα πιο στραβά που έρχονται (κ ελπίζω να μην έρθουν)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 50 λεπτά, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Υπάρχουν λίγα πράγματα που είναι απολύτως τζιζ: οικογένεια, μπινελίκια, κατάρες για γιατρούς/φάρμακα και κατάρες για καρκίνο.

Πουθενά δεν είπα κάτι για ΚΑΝΕΝΑ από αυτά που λες. Όποιος διαβάζει βλέπει, τα γραπτά παραπάνω είναι.

Ντροπή σου. Είσαι εδώ να κάνεις διαχείριση, όχι να λες ψέμματα και πράγματα που ποτέ δεν έγραψαν μέλη.

Συνέχισε να με διαβάλεις για πράγματα που ΔΕΝ έχω κάνει ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ για όποιον έχει δυο γραμμάρια μυαλό.

Ε οι υπόλοιποι ας σε χειροκροτάνε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Πουθενά δεν είπα κάτι για ΚΑΝΕΝΑ από αυτά που λες. Όποιος διαβάζει βλέπει, τα γραπτά παραπάνω είναι.

Ντροπή σου. Είσαι εδώ να κάνεις διαχείριση, όχι να λες ψέμματα και πράγματα που ποτέ δεν έγραψαν μέλη.

Συνέχισε να με διαβάλεις για πράγματα που ΔΕΝ έχω κάνει ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ για όποιον έχει δυο γραμμάρια μυαλό.

Ε οι υπόλοιποι ας σε χειροκροτάνε.

Ακόμα περιμένω την παράθεσή σου

Στα λόγια μου.

Που έχω αναφερθεί για θεωρίες κ τσιπάκια κλπ. Που σου δίνουν το δικαίωμα να με θεωρείς χαζό/ανεγκέφαλο και δε με νοιάζει τι άλλο.

Μάλλον θα περιμένω πολύ.

Κατάλαβέ το

Έστω και αργά

Απ' τη στιγμή που έστω και ένα μέλος ενοχλήθηκε και το είδα, όφειλα να πάρω θέση. 

Μη ψάχνεις για φαντάσματα και μη παριστάνεις τον Βασιλάκη Καΐλα.

Για μένα το θέμα τελειώνει εδώ.

Δεν υπάρχει λόγος να χαλάει άλλο το θέμα σε ατέρμονες κουβέντες που δε γίνονται κατανοητές ούτε καν στη βάση τους από τον Μιχάλη (flying).

(Οι παραθέσεις που ακολουθούν δε μπορούν να διαγραφούν μέσω κινητού. Συγγνώμη Ανδρέα κ Γιώργο. Θα τα καθαρίσω μετά)

πριν 6 ώρες, το μέλος ANDREASP έγραψε:

πριν 4 ώρες, το μέλος GeorStrat έγραψε:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Το θεμα κλειδωνει για 2  μερούλες  να ηρεμισουμε ολοι οκ; 

Ετσι και αλλιως ενημερωση για τα τρέχοντα  θεματα εχουμε απο παντου. 

Ας κάνουμε  λιγο αποχη απο το θεμα να πεσουν οι τόνοι. 

Δεν ειναι εποχες για καβγαδες. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.