Manolo12

Αγορά μηχανής

10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ...ξέρω το θέμα μου είναι χιλιοειπωμένο,όποτε αν δεν πάρω απάντηση το σέβομαι-κατανοώ αν πάλι πάρω ευχαριστω όσους με βοηθήσουν ..λοιπόν έφτασε η ώρα για την πρώτη μου μηχανή μετά από παπί ..ειμαι 29 κ από κει και πέρα τα λεφτά τόσο για την μηχανή και εννοείται  και για τον εξοπλισμό υπάρχουν όπως κ το δίπλωμα που δίνω τις επόμενες μέρες οδήγηση..η καψούρα μου είναι το Moultistrada 1000ds ...μένω σε επαρχιακή πόλη όποτε μποτιλιαρίσματα κλπ είναι άγνωστες λέξεις και όπως επίσης υπάρχουν πολλές αλάνες για προπονησουλα κ δρόμοι με ελάχιστα έως καθόλου αμάξια ειδικά για τον πρώτο καιρό ..η χρήση της θα είναι η εξής ..Πηγαινε έλα δουλειά που είναι κανα 10αρι χιλιομετρα αλλά κ μικρό-δουλειές μέσα στην πόλη μου που δεν θέλω να κινώ το αμάξι ..επίσης  βόλτες γιατί μένω κ κοντά σε παραλιακές περιοχές όπως Λαύριο,Σουνιο,Ανάβυσσος κλπ κ σίγουρα συχνά ταξιδάκια στο χωριό μου που όταν θα έχω κ την εμπειρία σίγουρο δικαβαλο.όποτε όπως καταλάβαινετε η μηχανή είναι περισσότερο χόμπι κ καψούρα κ λιγότερο ότι να πάρω κάτι που να μην κάει κλπ λόγω πολλών χιλιομέτρων δουλειάς..κ εδώ θέλω την συμβουλή σας ..να το κάνω το βήμα με φουλ σύνεση κ εξοπλισμό η όχι ;

Τροποποιήθηκε από τον Manolo12
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Πολύ καλά τα λές, και σοβαρός φαίνεσαι και ούτε παιδάκι είσαι. Ομως έχω μια παρατηρήση.

Το Multistada είναι και ψηλό και βαρύ. Οτι και να γίνει θα το ρίξεις είτε σε χαζο-πεσιμο ή και στο πάρκαρε ξεπάρκαρε. Και θα χαλαστείς πολύ άσχημα που έριξες τη μηχανή των ονείρων σου και καψούρα σου.

Γι αυτό δεν παίρνουμε ποτέ τη μοτο των ονείρων μας για 1η μηχανή. Καλύτερα κάτσε ένα χρόνο με κάτι φτηνό μεν αλλά κάπως αντίστοιχο. Κανένα transalp ίσως;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα σου απαντήσω σταράτα ..είμαι γενικά άνθρωπος του τι μου βγάζει κάτι ..πχ κ το αμάξι που έχω κανονικά ίσως να μην έπρεπε αλλά έκοψα από κάτι για να το αποκτήσω ..θέλω να πω με αυτό ότι είμαι διατεθημένος για κάτι που γουστάρω πχ μια χαζό πτώση να την πληρώσω ..εμένα αυτό που πραγματικά με νοιάζει είναι αν μπορώ να ανταποκριθώ οδηγικά ..κ εννοώ ότι με προπόνηση σε αλάνα για τα φρένα του με προοδευτικό ρυθμό να δω πως γραπώνουν αλλά κ βόλτα σε δρόμους που ξέρω τις περιοχής με ελάχιστη κίνηση έως κ για κάποια ώρα καθόλου είναι κάτι που γίνετε η το ξεχνάω απ το κεφάλι μου;;κ επίσης είμαι καιροί δύσκολοι να δίνω συχνά λεφτά για μηχανές με αγόραζε πουλα κ το αντίστροφο μετά ..βέβαια η υγεία είναι πάνω απ όλα για αυτό κ παίρνω γνώμες από έμπειρους 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Ποτέ δεν είπα οτι δε θα μπορείς να ανταποκριθείς οδηγικά. Σε πολύ λίγες μέρες θα είσαι άνετος για κανονικές συνθήκες. Για το πώς αντιδράμε σε πανικό και πως συμπεριφέρεται το συγκεκριμένο όχημα, υπάρχουν σχολεία που μαθαίνεις και αυτά. Φαντάζομαι έχεις κάνει και την ερευνά σου για το τι απαιτήσεις συντήρησης έχει αυτό που θες να πάρεις κι όλα καλά.

Προχώρα.

υγ για να σε προσγειώσω και λίγο :laugh:

"Αυτή η αδερφή που το σχεδίασε, αντί να παει να σχεδιάσει κανα πλυντήριο, είπε να σχεδιάσει μια μηχανή"

-Εξουσιοδοτημένος εκπρόσωπος σέρβις

Τροποποιήθηκε από τον costikos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το ρεζουμε δηλαδή είναι ότι οκ ας προχωρήσω με όσα είπαμε δεν είναι κανένα τανκ..το σίγουρο είναι ότι θα έπρεπε κανα 250αρι αλλά πραγματικά δεν πάει η καρδιά κ δεν μπορώ να δώσω λεφτά σε κάτι που σύντομα θα δοθεί ...για τα σχολείο το ξέρω κ με την πρώτη ευκαιρία κ κυρίως οικονομική θα το κάνω ...όντως αυτήν την μηχανή η την μισείς η την γουστάρεις !!! Έχεις οδηγήσει ποτε τέτοια ;; Η κάποιος φίλος που έχει οδηγήσει θα μπορούσε να μου πει καλύτερα για την λειτουργεία των στροφών στο επίπεδο το δικό κου στις αρχές κ εννοώ αν πρέπει να δουλεύετε μεσαίες η πιο ψιλές να μην σκορτσαρει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia caponord abs (998cc) kabuto aeroblade MV Agusta veloce (800cc)

Δημοσιεύτηκε

πουπουλο ειναι το multi,γενικα ματζεβελο μηχανακι,πιο ελαφρυ απο transalp

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Με κοροϊδεύεις η το εννοείς αδερφέ ;;;χαχαχ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia caponord abs (998cc) kabuto aeroblade MV Agusta veloce (800cc)

πριν 2 ώρες, το μέλος Manolo12 έγραψε:

Με κοροϊδεύεις η το εννοείς αδερφέ ;;;χαχαχ

οχι φιλε δεν κοροιδευω,μην τρελαθουμε.το αεροψυκτο μουλτι ειναι πολυ ελαφρυ μηχανακι,ειδικα με το τρασαλπ 650,αν αναφερεσαι σε αυτο,και μια χαρα παταει καποιος κατω

Τροποποιήθηκε από τον πυξιδας990

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

1. Αν η καψούρα σου ήταν το Χ Μουλτιστράντα θα το είχες ήδη πάρει και δεν θα περίμενες να ακούσεις γνώμες τρίτων οι οποίοι είναι και άγνωστοί σου κιόλας. Γνώμη μου. 

2. Αν δεν μπορείς να ανταποκριθείς οδηγικά σε ένα Μουλτιστράντα 1000 τότε δεν μπορείς να ανταποκριθείς οδηγικά σε καμία μηχανή, σκούτερ ή παπί. Με όλες θα θέτεις σε συνεχή κίνδυνο εσένα και τους γύρω σου. 

Το δικό μου συμπέρασμα λοιπόν, αγόρασέ την αν την θες πραγματικά κι απλά ανέβασέ μας φωτογραφίες για να σου ευχηθούμε. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Είναι κ το γουστάρω απλά δεν θεώρησα κακό να πάρω κ γνώμες κ να φιλτράρω κάποια πράγματα ..πάντως καταλαβαίνω το ύφος κ ευχαριστω που ασχολήθηκες !!! Είμαι ήδη στο ψάξιμο ναι κ από αύριο θα πάω να δω υποψήφιους στόχους κ ελπίζω να βρεθεί κάτι καλο γρήγορα κ να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας !!

πριν 2 ώρες, το μέλος πυξιδας990 έγραψε:

οχι φιλε δεν κοροιδευω,μην τρελαθουμε.το αεροψυκτο μουλτι ειναι πολυ ελαφρυ μηχανακι,ειδικα με το τρασαλπ 650,αν αναφερεσαι σε αυτο,και μια χαρα παταει καποιος κατω

Απλά το είπα γιατί οι περισσότεροι με αποτρέπουν κ μπυ λένε πχ πάρε τρανσαλπ για αυτό το είπα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα