Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
nikolai

ZX2R η αλλιως 250 4κ

8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shoei NXR BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

ο γνωστος νεκροφιλος επεστρεψε

μιας και να συμαζεψω το cb1 μαλλον μου βγαινει λιγο ακριβο , επεσε στα υποψην ενα νινζτα 250 απο εκεινα τα παλια τα τετρακυλινδρα με τους 20.000 στροφες κοφτη

ξερει κανεις τι επαιζε με αυτα ???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Δυστυχως και το ZXR250 ανηκει στην ιδια συνομοταξια, καλυτερα να το αποφυγεις, εμενα μου χαριζαν FZR250 με χαρτια και δεν το πηρα.

Υ.Γ. Το μοναδικο που ειναι αξεπεραστο σε αυτα τα 250αρια ειναι ο ηχος τους, πραγματικα ειναι σαν F1, αν το στροφομετρο δεν περασει τις 9Κ το μηχανακι παει χειροτερα απο παπακι 125.

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

2 προβλήματα: να βρείς ένα προσεγμένο, ανταλλακτικά ποιος υποστηρίζει και πόσο(γιατί το μοντέλο δεν εισηχθεί επισήμως στην ελλάδα)?  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Αν το ξεκινας με προοπτικη οτι θα σου ερθει πιο φτηνα απο το να φτιαξεις κάποιο άλλο, το ξεκινας για τους λαθος λογους.

Αυτα τα ιστορικά και σπάνια πια οχήματα τα ξεκινας με ερωτα για το συγκεκριμένο μοντελο και με την προυποθεση οτι θα έχει προβλήματα ΠΑΝΤΟΥ, και ανάλογο μπάτζετ. Γιατι αλλιως, καταληγεις με ακομα ενα χρεπι στο γκαραζ.

CBF125 απο εμενα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ξέρω ότι δεν ήταν το ίδιο αξιόπιστα μηχανικά, όσο ήταν τα αντίστοιχα τετρακοσάρια, τα βγάζαν τα μπαμ τους, να μπιέλες, να φίλημα βαλβίδων-πιστονιού, και ειδικά τα kawasaki.

Επίσης απευθύνονται σε μικρά αναστήματα αναβατών, και ο 1.80 δεν χωράει σωστά πάνω τους.

Κατά την γνώμη μου, πάρε μόνο αν το θέλεις σαν project, μην το υπολογίζεις ως πρακτικό-βιώσιμο-καθημερινό-φτηνό κ.ο.κ. γιατί σπάνια θα βγει έτσι.

Εγώ θα έπαιρνα ένα, να το έχω σε άριστη κατάσταση στο σαλόνι μου, και όποτε βαριέμαι την F1 να το βάζω μπροστά να το ακούω μια βόλτα γύρω γύρω το τετράγωνο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shoei NXR BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

ειναι γεγονος οτι το cb1 θελει δουλεια μεσα στο μοτερ , το zx2r τωρα το σκεφτομουνα σε φαση χαλαρο μπροτζεκτ με μικροσυμαζεματα χωρις να καθομαι να ανοιγω μοτερ κλπ, και να το χω μεσα στο γκαραζ και οποτε μου την βαραει κανα σαβατοκυρριακο να το πηγαινα καμια βολτα να ακουσω αυτον τον ηχο στους 20.000 κοφτη ετσι για την ψυχοθεραπεια

+οτι σχετικα σπανιο πλεον να βρεις 4κ 250αρι

πριν 48 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Ξέρω ότι δεν ήταν το ίδιο αξιόπιστα μηχανικά, όσο ήταν τα αντίστοιχα τετρακοσάρια, τα βγάζαν τα μπαμ τους, να μπιέλες, να φίλημα βαλβίδων-πιστονιού, και ειδικά τα kawasaki.

Επίσης απευθύνονται σε μικρά αναστήματα αναβατών, και ο 1.80 δεν χωράει σωστά πάνω τους.

Κατά την γνώμη μου, πάρε μόνο αν το θέλεις σαν project, μην το υπολογίζεις ως πρακτικό-βιώσιμο-καθημερινό-φτηνό κ.ο.κ. γιατί σπάνια θα βγει έτσι.

Εγώ θα έπαιρνα ένα, να το έχω σε άριστη κατάσταση στο σαλόνι μου, και όποτε βαριέμαι την F1 να το βάζω μπροστά να το ακούω μια βόλτα γύρω γύρω το τετράγωνο.

το 250ακι ακουγεται πολυ καλυτερα απο την f1 ετσι ωπος την εχουνε κανει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Βασικα μολις συνειδητοποιησα οτι ενα custom που συναντησα πριν μερικες μερες στην Κηφισιας κατα πασα πιθανοτητα φορουσε αυτο το μοτερ.
Ειχε σηκωσει τον τοπο και ελεγες ω ρε φιλε τι ειναι αυτο. Το προβλημα ειναι οτι δεν πηγαινε ΒΗΜΑ.

Δηλαδη στο φαναρι εγω ξεκινησα χαλαρα και συνεχισα χαλαρα και απλα το ακουγα πισω μου να στροφαρει και να δινει και να δινει και λεω omg θα απογειωθει, αλλα στο τελος ο τυπας απλα εκοψε αφου δεν πηγαινε πουθενα(ακομα πισω μου ηταν..).
Νομιζα οτι ηταν το 400αρι αλλα τωρα που ειδα αυτο το θεμα και θυμηθηκα το 250 ειναι πιο λογικο.

Οποτε ναι εχε και αυτο στο νου σου..

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

εδώ διακρίνεται ένα CBR250RR MC22 με υγιέστατο δούλεμα μοτέρ ακούγεται σαν καινούργιο 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα
Sign in to follow this