hraklis

Fz1 '07 ή mt-07

61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα. Μετά από 2 χρόνια επιτέλους κατάφερα να μαζέψω το χαρτάκι να ξαναπάρω μηχανή . Αρχικά έλεγα για κ8 αλλά δέν μπορώ να δώσω τα 8000+ που κοστίζει ένα καλό κ8 ή ένα καλό κ9. Όμως μπορώ να δώσω τα λεφτά που κοστίζει ένα καλό fz1 γυμνό του 07 ή ένα καλό mt-07 σαφώς μεταχειρησμένα .  Είμαι υπερβολικά βιαστικός να πάρω ένα από τα δύο μηχανάκι οπωσδήποτε... Είμαι όμως σε τεράστιο δίλημμα για τους εξής λόγους και θα ήθελα τα φώτα σας ιδικά απο κατόχους των εν λόγο μηχανακίων .... ¨Οταν αποφάσησα ότι δεν μπορώ να πάρω ενα κ8 λόγο χρημάτων αλλά και για να είμαι ηλικρινής πήγα οδήγησα κάποια απο κοντά και ένιωθα πάρα πολύ άβολα πάνω σε αυτά τα μηχανάκια,   λοιπόν άρχισα να ψάχνω όπως και δήποτε  για 1000ρι, όχι όμως ss πλέων... έπεσε το μάτι μου πάνω στο fz1 του 2007 την δεύτερη γενιά δηλαδή σε άσπρο χρώμα ή μπλέ ή έστω μαύρο....  απο το ίντερνετ απο εικόνες και βίντεο μου άρεσε πάρα πολύ καθώς μου θυμίζει εξωτερικά πάρα πολύ το πρώτο μου επίσημο μηχανάκι το sym wolf 250 το οποίο αγαπούσα την εμφάνισή του....  μου αρέσει εξωτερικά αλλα και οι προδιαγραφές του να γίνει ακόμα ποιό όμορφο.... άρα καταστάλαξα σε 1000ρι γυμνό στριτφαιτερ φάση..... μετά άρχισα να ψάχνω άρθρα στο ίντερνετ για το μηχανάκι αυτό και απογοητέυτηκα καθώς πολλοί γκρινιάζουν πως το μηχανάκι αυτό έχει πολύ ψόφια χαμηλομαισέα και τα δίνει μόνο στα 7500ρπμ+.... αυτό δέν θα με βόλευε καθόλου καθώς θέλω ένα παιχνιδιάρικο μηχανάκι να μπορώ να κάνω σούζα αλλα και γενικά να το χαίρομε χωρίς την ανάγκη να πρέπει να στύψω το γκάζι ή να είμαι αναγκασμένος προκημένου να κάνω σούζα να πηγαίνω με 130+. Μου άρεσε με το κτμ που έιχα που μπορούσα να πάιξω και σε χαμηλότερα χλμ/ώρα..... άκουσα πως όλο αυτό είναι η πολύ μακριά μετάδοση που έχει με 17/45 και ότι αυτό λύνεται με ενα 16/48 αρχικα και ίσως αφέραιση κανα δύο κρήκους την αλυσήδα για μικρότερη απόσταση τροχού .... λένε πως έτσι το μηχανάκι αλαζει τελείως και γίνετε ένα καθαρό κτήνος και ότι πλέον στέκεται αντάξια ώς ένα 1000 στριτφαιτερ μηχανάκι με 150 άλογα.... αυτό είναι που με προβληματίζει τρομερά.... εγώ θέλω ένα 1000ρι να με τρελάνει στα παιχνίδια και όχι κάτι που δεν θα μπορώ να παίξω όπως θέλω.... άν όμως απλά με ένα γρανάζομα κοντίτερο άντε και καμια εξάτμιση-φίλτρο-πρόγραμμα που απο ότι άκουσα πάει στα 150 άλογα τροχό και περίπου 12 κιλα ροπή τότε δέν το σκέυτομαι κάν... 

εκεί λοιπόν μπαίνει το mt-07. Πρώτη φορά το είδα στο κανάλι του the moto adict με τον μάστορα να οδηγάει ένα με γρανάζομα και εξάτμιση και φάνηκε άκρος νευρικό μηχανάκι. Και μετά άρχησα τις ψαχτηκές και στο ίντερνετ με λίγα λόγια φένεται να είναι ο βασιλιάς της σούζας και ένα απο τα ποιό παιχνιδιάρικα μηχανάκια εκεί έξω πράμα ου θέλω και εγώ άλλωστε..... να πώ ότι εξωτερικά πρωτημάω το fz1 αν και το mt μου αρέσει πολύ ιδεικά στα χρώματα night fluo.... αλλά στον δρόμο που έχω δεί μερικά δέν μου γεμήζουν το μάτι... είναι πολύ λεπτά και κάπως απλά.....μαρέσει ο ήχος του δυκύλινδρου κυνητήρα πολυ βέβαια αλλα αυτό δέν φτάνει....ώμος σίγουρα είναι ένα μηχανάκι με ροπη και δύναμη απο τα χαμηλά.... αυτό το λένε όλοι και φένεται και απο τα βίντεο που κάνουν σούζες με δαύτα με 2ρες μόνο γκάζι....

εν ολίγης, άν τo fz μπορέι απλα με το γρανάζομα που ανέφερα και πρώτο στάδιο εξέλιξη να διωρθωθεί και να μπορέι απο σχετικά χαμιλότερα να πάιξεις τότε δέν το συζητάω κάν, αλλιώς άν δέν διορθόνεται η κατάσταση και το μηχανάκι είναι μόνο για τα ψυλά και να μήν γίνεται παιχνίδι απο χαμηλά ούτε με τις μετατροπές ίσως σκευτώ σοβαρα για το mt πράμα που δέν θέλω γιατί μου έχει κωλήσει το fz. Για μένα είναι βλακία ένα μηχανάκι γυμνό 1000ρι να πρέπει να πατήσει τα 7500ρπμ για να πάιξεις.... ας χάσω τελική αλλα ας πάρω στα χαμηλομεσαία έστω....

Θέλω να με διαφωτήσεται άν ισχύουν αυτά που λένε σε ξένα φόρουμς για το fz1 πώς μαμά τελείως δέν πάει βήμα χαμηλομεσαία και άν διωρθώνετε με αυτά που ανέφερα και άν γενικά αξήζει για 1000ρι γυμνό μηχανάκι.... και επήσεις να μου πείτε για το mt αν μπορέι να σταθεί ώς εναλακτική στο fz άν όμως ειπάρχει θέμα με το φζ όντος... 

Επίσης ένας σοβαρός λόγος να πήγαινα στο μτ έναντι το φζ είναι ότι το ένα εινα μηχανάκι του 07 και το άλλω του 14+..... να πώ πώς δέν θέλω να ακούσω το κλασικό ''είναι τελίως διαφορετικά μηχανάκια δέν ειπάρχει σύγκριση'' και άλλα τέτοια.... δέν είμαι κολλημένος με 4κύλινδρα ή 2κύλινδρα... θέλω το φζ αρκεί να μπορώ να κάνω αυτά που ζήτησα.... αλλιώς μπορεί να πάρω το μτ...... δέν με πειράζει που έιναι διαφορετικά μηχανάκια.... εγώ το μηχανάκι το θέλω για παιχνίδι ας είανι ότι θέλει αρκει να μου αρέσαι και να με εμπνέει .... σας ευχαριστώ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

ΜΤ09 ψάχνεις.

Απλά δε το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki gsxr (999cc) shoei

Δημοσιεύτηκε

σε κοβω λιγο για τρικυμια εν κρανιω...

δεν ξερω τι εμπειρια εχεις με μηχανακια, αν και μπορω να φανταστω με αυτα που γραφεις...

3 κουβεντες θα σου πω και θα σε αφησω να αναλογιστεις...

1. σουζα και παιχνιδια κανουν ΟΛΑ τα μηχανακια ανεξαιρετως...αυτα που "σηκωνονται" πιο ευκολα ειναι τα μονοκυλινδρα...μετα πανε τα δικυλινδρα , μετα τα τρικυλινδρα..κ.ο.κ....αλλα αν ξερεις και μπορεις δεν θα σε πειραξει ο αριθμος των κυλινδρων...

2.oι επαγγελματιες stuntmen προτιμουν τα 4κυλινδρα με μετατροπες...προφανως κατι ξερουν παραπανω...

3. προσεχε! ο δρομος που πας να διαβεις εχει δυσκολιες και επικινδυνοτητα...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 45 λεπτά, το μέλος ksino1100 έγραψε:

ΜΤ09 ψάχνεις.

μπά... δέν έχω τα χρήματα για ένα 09 αλλα και δέν μου γεμήζουν το μάτι τα 3κύλινδρα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιατί δεν κοιτάς κανένα 990 super Duke?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Οταν εισαι αναμεσα σε καποια μηχανακια παντα να διαλεγεις το πιο καινουριο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος pitapola έγραψε:

Οταν εισαι αναμεσα σε καποια μηχανακια παντα να διαλεγεις το πιο καινουριο.

σε αυτό συμφωνώ απόλυτα ..... 

πριν 15 ώρες, το μέλος ksino1100 έγραψε:

ΜΤ09 ψάχνεις.

φίλε μου παίρνω πίσω αυτό που έιπα για τα 3κύλινδρα.... μου έβαλες τώρα δαιμώνια ..... μετά απο ψάξημο μάλλον με βλέπω να κάνω υπομονή για καινούργιο μτ-09 σε night fluo....... όντος μετά απο ψάξημο είναι αυτά ακριβώς που ζητάω...... είναι πολλά ρε γαμώτο όμως τα 9400

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Οφφ τοπικ αλλά θα σκότωνα για το ιστορικό του browser σου.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Οφφ τοπικ αλλά θα σκότωνα για το ιστορικό του browser YouTube σου.

:tooth:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 25 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Οφφ τοπικ αλλά θα σκότωνα για το ιστορικό του browser σου.

άν έβλεπες το ιστορικό μου φίλε θα έπεφτες σε κατάθλιψη.... το τελευταίο σέρτς είναι ΄΄άν πατήσω ηρωίνη θα ξεχάσω την καύλα μου για σούζες?'' :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda xr (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Πάρε κάποιο τέτοιο... https://www.car.gr/23322787-honda-cbr-929rr-fireblade

Ούτε 200 κιλά γεμάτο δεν είναι... και 600ρι, άμα το κοντογραναζώσεις, πάλι θα κάνεις δουλειά...

Γιατί δεν κοιτάς και για κανένα wrf450 ή κάποιο ΚΤΜ (640/660/690) πάλι, αφού θες παιχνίδι;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLR (650cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 33 λεπτά, το μέλος hraklis έγραψε:

άν έβλεπες το ιστορικό μου φίλε θα έπεφτες σε κατάθλιψη.... το τελευταίο σέρτς είναι ΄΄άν πατήσω ηρωίνη θα ξεχάσω την καύλα μου για σούζες?'' :mB_kalo_e:

Σίγουρα!
Εγγυημένο αποτέλεσμα, τα πάντα θα ξεχάσεις! :rotfl:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος hraklis έγραψε:

σε αυτό συμφωνώ απόλυτα ..... 

φίλε μου παίρνω πίσω αυτό που έιπα για τα 3κύλινδρα.... μου έβαλες τώρα δαιμώνια ..... μετά απο ψάξημο μάλλον με βλέπω να κάνω υπομονή για καινούργιο μτ-09 σε night fluo....... όντος μετά απο ψάξημο είναι αυτά ακριβώς που ζητάω...... είναι πολλά ρε γαμώτο όμως τα 9400

Τον περασμένο Νοέμβριο-Δεκέμβριο το έβγαλαν σε προσφορά στα 8 χιλιάρικα.Αν δε βιάζεσαι τόσο, ίσως αξίζει να περιμένεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 36 λεπτά, το μέλος efkola έγραψε:

Τον περασμένο Νοέμβριο-Δεκέμβριο το έβγαλαν σε προσφορά στα 8 χιλιάρικα.Αν δε βιάζεσαι τόσο, ίσως αξίζει να περιμένεις.

είναι σίγουρο πως αξίζει .... αλλά και πάλι ούτε τα 8κ έχω.... την δεδομένη στιγμή έχω ίσως 5κ για fz... όμως έχω αρχίσει να απογοητεύομαι . Διαβάζω παντού πως το fz1 του 2007 που θέλω εγώ μέχρι τις 6500-7000 είναι ψώφιο..... και δέν το θέλω αυτό.... απο το να κονομοίσω ένα 1000ρι που δέν θα μου βγάλει γούστα καλήτερα ίσως να περιμένο εως μαζέψω για το μτ09..... απλα είδα πώς η γιαμάχα κατάργησε το night fluo απο το χρωματολόγιό της απο φέτος στα μτ και έβαλε στην θέση του κατι άλλο ''φλούο'' μία πορτοκαλί παπαριά..... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Χαχα!Όχι ρε συ, μην το θέτεις έτσι... είμαι φρέσκος κάτοχος ενός ΜΤ 07 με αυτό το περτικαλΛί fluo χρώμα στις ζάντες...με μακέλεψες μ'αυτό το σχόλιο:biggrin:

Κατά τα άλλα συμφωνώ, να περιμένεις για να πάρεις αυτό που πραγματικά θέλεις και μάλιστα καινούριο.

Υπάρχει και το triplάκι αλλά στα 9 χιλιάρικα ή τα cb650r, shiver 900 στα 8, μιλώντας πάντα για καινούρια.

Τροποποιήθηκε από τον efkola

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ψοφιο για 1000, όχι γενικά.

Δηλαδή αν πας με ένα mt 07 το τσαγακι σου θα το πιεις.

Θα συμφωνήσω όμως με τους προλαλλησαντες ότι mt 09 θες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph daytona 675r (675cc)

Το να βρεις ένα mt09 (που αυτό πραγματικά πρέπει να πάρεις, το καγκουρομηχανο) σε μεταχειρισμένο δεν παίζει σαν επιλογή;

Τροποποιήθηκε από τον giorgos.boun

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 λεπτά, το μέλος PaNick έγραψε:

Ψοφιο για 1000, όχι γενικά.

Δηλαδή αν πας με ένα mt 07 το τσαγακι σου θα το πιεις.

Θα συμφωνήσω όμως με τους προλαλλησαντες ότι mt 09 θες.

σου λέω ο συντονιστής με κατέστρεψε μου έβαλε δαιμόνια μέσα μου να πούμε για το 09.... και δέν έχω το μαρούλι ρε γαμώτο.... δέν είχα ασχοληθεί με το 09 γιατί το σνόμπαρα λίγο ... αλλα ψάχνοντας κατάλαβα τι κανίβαλος είναι..... αν πάω με ένα μτ07 θα με κεράσει? με ποια λογική? ενοείς μέχρι να πατήσει τις 7κσαλ το φζ... γιατί μετά άντε γειά λογικά...... εγώ το μτ07 θα το έπαιρνα για την ροπή του στα χαμηλομεσαία ..... εγώ γενικά θέλω ροπή απο το φανάρι.... και να μπορώ να κάνω σούζα χωρίς να πρέπει ντέ και καλά να πηγάινω 100+ και 7000 στροφές.... δηλαδή να μου την καρφώσει σε μια βόλτα σε δρόμο πχ έναν απλό επαρχιακό να το σηκώσω έτσι να ηρεμήσω λίγο.... να μήν χρειάζετε να πρέπει να βγώ αττική οδό για να σουζάρω.... έτσι είχα συνηθήσει με το κτμ... βόλτα χαλαρά και έτσι επειδή είμαι κυκλοθυμικός στο ξεκάρφοτο έκανα και μία σούζα μετά πάλι κυριλε...... δέν με κόφτει δηλαδή να πηγαίνω με 280 με το γυμνό.... γιαυτό και αν πάρω το φζ θα το κάνω 16/48 γρανάζομα απο 17/45 για να έχει ροπή απο χαμηλότερα και ας σπάνε οι σχέσεις νορίς.... δέν θέλω την πρώτη να κοφτιάζει στα 132χλμ/ωρα.... απλά θέλω τα άλογα και την ροπή του 1000 απλά απο χαμηλότερα για να μπορώ να παίζω.... δέν λέω και απο τις 2000 σαλ το ξέρω ότι το 1000 δέν είναι 640 κτμ α΄΄α έστω απο τις 4-5κ σαλ να μπορεί να ακούσει το μηχανάκι......

πριν 32 λεπτά, το μέλος efkola έγραψε:

Χαχα!Όχι ρε συ, μην το θέτεις έτσι... είμαι φρέσκος κάτοχος ενός ΜΤ 07 με αυτό το περτικαλΛί fluo χρώμα στις ζάντες...με μακέλεψες μ'αυτό το σχόλιο:biggrin:

Κατά τα άλλα συμφωνώ, να περιμένεις για να πάρεις αυτό που πραγματικά θέλεις και μάλιστα καινούριο.

Υπάρχει και το triplάκι αλλά στα 9 χιλιάρικα ή τα cb650r, shiver 900 στα 8, μιλώντας πάντα για καινούρια.

πωπώ χοαχοαοχοαο φίλε οι παρόντες εξαιρούντε ..... χαοχοαοχα σόρι αλλα δέν το παίρνω πίσω....  βέβαια μπορεί άν το δώ απο κοντά να αλάξω γνώμη ... αλλα απο το ίντερνετκ αι απο φωτό τουλάχιστον δέν μαρέσει .... βασικά να φέρουν το ναιτ φλουο πίσω και ας το κρατήσουν το πορτοκαλάκι..... στα λευτά που αναφέρεις μόνο μτ-09 καρφωτό 

Τώρα δα, το μέλος giorgos.boun έγραψε:

Το να βρεις ένα mt09 (που αυτό πραγματικά πρέπει να πάρεις, το καγκουρομηχανο) σε μεταχειρισμένο δεν παίζει σαν επιλογή;

παίζουν μερικά του 16 στο καρ αλλα η τιμή είανι του στύλ 7300 και λοιπά..... πρωτιμό άν είναι να φτάσω σε αυτά το ποσά να το πάρω καινούργιο με λίογα παραπάνω... έχω έναν έρωτα με το καινούργιο το ανέγκιχτο μηχανάκι..... πιστέυω μετά απο δύο χρόνια αμηχανίας χρειάζομαι κάτι παρθένο ..... και εκτώς αυτού μόνο απο το 18 και μετά θέλω καθώς άλλαξε πολύ εμφανισιακά..... δηλάδή ή θα συμβηβαστώ με ένα φζ ας πούμε ή θα πάω στο άλλο άκρο για καινούργιο μτ09... και όσον αφορά το καγκουρομήχανο ναι όντος αυτό πρέπει να πάρω.... άν και για να πώ την αλήθεια μέχρι να ξανακαγκουριάσω και εγώ πρέπει να του δώσω λίγο γιατί προχθές πήγα να παίξω λίγο με το χτ του πατέρα και έχω χάσει την φόρμα μου ......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 λεπτά, το μέλος hraklis έγραψε:

σου λέω ο συντονιστής με κατέστρεψε μου έβαλε δαιμόνια μέσα μου να πούμε για το 09.... και δέν έχω το μαρούλι ρε γαμώτο.... δέν είχα ασχοληθεί με το 09 γιατί το σνόμπαρα λίγο ... αλλα ψάχνοντας κατάλαβα τι κανίβαλος είναι..... αν πάω με ένα μτ07 θα με κεράσει? με ποια λογική? ενοείς μέχρι να πατήσει τις 7κσαλ το φζ... γιατί μετά άντε γειά λογικά...... εγώ το μτ07 θα το έπαιρνα για την ροπή του στα χαμηλομεσαία ..... εγώ γενικά θέλω ροπή απο το φανάρι.... και να μπορώ να κάνω σούζα χωρίς να πρέπει ντέ και καλά να πηγάινω 100+ και 7000 στροφές.... δηλαδή να μου την καρφώσει σε μια βόλτα σε δρόμο πχ έναν απλό επαρχιακό να το σηκώσω έτσι να ηρεμήσω λίγο.... να μήν χρειάζετε να πρέπει να βγώ αττική οδό για να σουζάρω.... έτσι είχα συνηθήσει με το κτμ... βόλτα χαλαρά και έτσι επειδή είμαι κυκλοθυμικός στο ξεκάρφοτο έκανα και μία σούζα μετά πάλι κυριλε...... δέν με κόφτει δηλαδή να πηγαίνω με 280 με το γυμνό.... γιαυτό και αν πάρω το φζ θα το κάνω 16/48 γρανάζομα απο 17/45 για να έχει ροπή απο χαμηλότερα και ας σπάνε οι σχέσεις νορίς.... δέν θέλω την πρώτη να κοφτιάζει στα 132χλμ/ωρα.... απλά θέλω τα άλογα και την ροπή του 1000 απλά απο χαμηλότερα για να μπορώ να παίζω.... δέν λέω και απο τις 2000 σαλ το ξέρω ότι το 1000 δέν είναι 640 κτμ α΄΄α έστω απο τις 4-5κ σαλ να μπορεί να ακούσει το μηχανάκι......

πωπώ χοαχοαοχοαο φίλε οι παρόντες εξαιρούντε ..... χαοχοαοχα σόρι αλλα δέν το παίρνω πίσω....  βέβαια μπορεί άν το δώ απο κοντά να αλάξω γνώμη ... αλλα απο το ίντερνετκ αι απο φωτό τουλάχιστον δέν μαρέσει .... βασικά να φέρουν το ναιτ φλουο πίσω και ας το κρατήσουν το πορτοκαλάκι..... στα λευτά που αναφέρεις μόνο μτ-09 καρφωτό 

παίζουν μερικά του 16 στο καρ αλλα η τιμή είανι του στύλ 7300 και λοιπά..... πρωτιμό άν είναι να φτάσω σε αυτά το ποσά να το πάρω καινούργιο με λίογα παραπάνω... έχω έναν έρωτα με το καινούργιο το ανέγκιχτο μηχανάκι..... πιστέυω μετά απο δύο χρόνια αμηχανίας χρειάζομαι κάτι παρθένο ..... και εκτώς αυτού μόνο απο το 18 και μετά θέλω καθώς άλλαξε πολύ εμφανισιακά..... δηλάδή ή θα συμβηβαστώ με ένα φζ ας πούμε ή θα πάω στο άλλο άκρο για καινούργιο μτ09... και όσον αφορά το καγκουρομήχανο ναι όντος αυτό πρέπει να πάρω.... άν και για να πώ την αλήθεια μέχρι να ξανακαγκουριάσω και εγώ πρέπει να του δώσω λίγο γιατί προχθές πήγα να παίξω λίγο με το χτ του πατέρα και έχω χάσει την φόρμα μου ......

Όσο σε διαβάζω τόσο καταλαβαινω ότι δεν χρειάζεται να πας πουθενά άλλου. Το 09 έχει φτιαχτεί πιστεύω για τύπους σαν και εσένα. Σούζες μπάντες που τα κάνει τέλεια. Σε όλα τα αλλά μέτριο. Κάνε υπομονή μέχρι το χειμώνα ίσως βρεις καμία ευκαιρία μτχ με αρκετά λιγότερα από αυτά που βλεπεις.

Γιατι αν περιμένεις να κατέβει στα 8κ καινούργιο θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να αλλάξει το μοντέλο και να θελει να ξεστοκαρει η γιαμαχα. Πιστεύω 2-3 χρόνια....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος giorgos.boun έγραψε:

Όσο σε διαβάζω τόσο καταλαβαινω ότι δεν χρειάζεται να πας πουθενά άλλου. Το 09 έχει φτιαχτεί πιστεύω για τύπους σαν και εσένα. Σούζες μπάντες που τα κάνει τέλεια. Σε όλα τα αλλά μέτριο. Κάνε υπομονή μέχρι το χειμώνα ίσως βρεις καμία ευκαιρία μτχ με αρκετά λιγότερα από αυτά που βλεπεις.

Γιατι αν περιμένεις να κατέβει στα 8κ καινούργιο θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να αλλάξει το μοντέλο και να θελει να ξεστοκαρει η γιαμαχα. Πιστεύω 2-3 χρόνια....

τέτοιος είμαι!!! δέν ντρέπομαι ποια να το πώ .... πράουντ το μπί κάγκουρ.... :mB_kalo_e: χαχαχαχ. Βασικά για να είμαι ακριβείς, είμαι κατα 63% κυριλέ και το υπόλοιπο είμαι καθαρό καγκουρό... απλα όσο περνάνε τα χρόνια είμαι κάγκουρας για μένα και μόνο..... ένταξή... μέτριο σε όλα τα άλλα.... έχει πολύ καλή κατανάλωση, πολύ ωραίο ήχο πολύ καλά φρένα και ρυθμιζόμενες αναρτήσεις .... δέν υστερεί κάπου..... ίσος μόνο αυτό που λένε ότι μετα τα 200 τρέμει... αλλα οκ το δέχομαι για ένα γυμνό μοτο....αλλα εγω να σου πώ ας πιάνει και τα 200 μόνο αρκεί να τα πιάνει μπαμ.... θα κάνω υπομονή μέχρι τον χειμώνα.... γιατί έχω πάθει κάτι με αυτό το μηχανάκι ......

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Μεταχείρω ΜΤ09 παίζουν στα 6 και 6.5Κ

Μη περιμένεις για καινούριο.

Άδικος κόπος και χαμένος χρόνος.

Το fz1 φαίνεται αδύναμο για χιλιάρι.

Αν ανοίξεις ΜΤ07 διπλα σε fz1, το ΜΤ θα μείνει πολύ πίσω (εκτός κι αν μιλάμε για φανάρι-φανάρι σε πόλη με άσφαλτο σαπουνόπερα)

Το fazer με 3 δόντια μεγαλύτερο γρανάζι πίσω, μια χαρά κανίβαλος είναι. Μη παραμυθιάζεσαι από ανίδεους που πιθανότατα δεν έχουν καβαλήσει κάτι δυνατό.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 5 λεπτά, το μέλος hraklis έγραψε:

τέτοιος είμαι!!! δέν ντρέπομαι ποια να το πώ .... πράουντ το μπί κάγκουρ.... :mB_kalo_e: χαχαχαχ. Βασικά για να είμαι ακριβείς, είμαι κατα 63% κυριλέ και το υπόλοιπο είμαι καθαρό καγκουρό... απλα όσο περνάνε τα χρόνια είμαι κάγκουρας για μένα και μόνο..... ένταξή... μέτριο σε όλα τα άλλα.... έχει πολύ καλή κατανάλωση, πολύ ωραίο ήχο πολύ καλά φρένα και ρυθμιζόμενες αναρτήσεις .... δέν υστερεί κάπου..... ίσος μόνο αυτό που λένε ότι μετα τα 200 τρέμει... αλλα οκ το δέχομαι για ένα γυμνό μοτο....αλλα εγω να σου πώ ας πιάνει και τα 200 μόνο αρκεί να τα πιάνει μπαμ.... θα κάνω υπομονή μέχρι τον χειμώνα.... γιατί έχω πάθει κάτι με αυτό το μηχανάκι ......

Βρε καλα κανεις, ίσα ίσα μαζί σου, για καλο το λεω. Άλλος μ@λ@κ@ς πάει γύρω γύρω και το κάνει και τρέχοντας ενώ άλλος το γυαλίζει και το βλέπει κ.τ.λ.

Μετριο εννοώ σε σύγκριση με αλλά τις κατηγορίας. Τέλος παντων. Έχω ένα να πω: Το 09 είναι Μπιστολι!

Τροποποιήθηκε από τον giorgos.boun

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 λεπτά, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Μεταχείρω ΜΤ09 παίζουν στα 6 και 6.5Κ

Μη περιμένεις για καινούριο.

Άδικος κόπος και χαμένος χρόνος.

Το fz1 φαίνεται αδύναμο για χιλιάρι.

Αν ανοίξεις ΜΤ07 διπλα σε fz1, το ΜΤ θα μείνει πολύ πίσω (εκτός κι αν μιλάμε για φανάρι-φανάρι σε πόλη με άσφαλτο σαπουνόπερα)

Το fazer με 3 δόντια μεγαλύτερο γρανάζι πίσω, μια χαρά κανίβαλος είναι. Μη παραμυθιάζεσαι από ανίδεους που πιθανότατα δεν έχουν καβαλήσει κάτι δυνατό.

μπορείς να μου πείς γιατί? εννοείς ότι δέν αξίζει τα λευτά του? μωρέ δέν παραμυθιάζομαι απλά σε φόρουμ του εξωτερικού 8/10 το θάβουν αυτό το μηχανάκι.... τι να πώ..... ότι και να λέμε ίσως καταντήσω με την καλή ένια σε αυτό το μηχανάκι

πριν 4 λεπτά, το μέλος giorgos.boun έγραψε:

Βρε καλα κανεις, ίσα ίσα μαζί σου, για καλο το λεω. Άλλος μ@λ@κ@ς πάει γύρω γύρω και το κάνει και τρέχοντας ενώ άλλος το γυαλίζει και το βλέπει κ.τ.λ.

Μετριο εννοώ σε σύγκριση με αλλά τις κατηγορίας. Τέλος παντων. Έχω ένα να πω: Το 09 είναι Μπιστολι!

ναι εννοείτε μήν ανησυχείς και εγώ με συμπάθεια τα λέω offence not taken :laugh: .....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος hraklis έγραψε:

μπορείς να μου πείς γιατί? εννοείς ότι δέν αξίζει τα λευτά του? μωρέ δέν παραμυθιάζομαι απλά σε φόρουμ του εξωτερικού 8/10 το θάβουν αυτό το μηχανάκι.... τι να πώ..... ότι και να λέμε ίσως καταντήσω με την καλή ένια σε αυτό το μηχανάκι

Μάλλον μπερδεύεσαι. Ψόφιο σε σχέση με τι;

με αλλά χιλιαρια στην κατηγορία του;

ισως ναι, δεν το ξερω, δεν παύει όμως να είναι 1000αρι με 150 άλογα. Όπως και να τα βγαζει μόνο ψόφιο δεν θα είναι.

ψοφιο σε σχέση με το 07;

ε μην τρελαθούμε κιόλας....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ντάξει σε τέτοιο θέμα, δεν περιμένεις και πολύ λογική, αλλά ακόμα κι έτσι, συγκρίνουμε τώρα,

1-δικύλινδρο 650+ 700- με πες 67 άλογα τροχό

με

2-τετρακύλινδρο 1000 με 135 άλογα τροχό.

:blink:

Ρε σεις, στα αλήθεια τώρα;

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση