DarkLegend

Καθε Τριτη Μαστορα Και περι Λεμονια

15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM Duke (390cc) AGV K3 BMW S1000RR (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα στην ομαδα εχω καιρο να ποσταρω και δυστηχως το ξανακανω για κακο λογο.

Θελω να ρωτήσω αν εχει τυχει σε κάποιον απο εδώ να εχει αγοράσει καινούρια μηχανή και να εχει βγει ελαττωματική. Εχουμε στην ελλαδα καποιον νομο να τα καλύπτει;

και γενικα οποιαδηποτε πληροφορια μπορει να με καθοδηγησει στις επομενες κινησεις μου ειναι ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

Φυσικά έχεις εγγύηση αντιπροσωπείας κ αν τ προβλήματα είναι σοβαρά με ένα δικηγόρο ζητάς αντικατασταση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι εννοείς λέγοντας ελάττωμα και σε ποιο μέρος της μηχανής ? Για παράδειγμα έχει πρόβλημα ευστάθειας , κινητήρα , βαφής , ηλεκτρικών ?

Αν ήσουν πιο σαφής θα βοηθούσε πολύ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος tre έγραψε:

Τι εννοείς λέγοντας ελάττωμα και σε ποιο μέρος της μηχανής ? Για παράδειγμα έχει πρόβλημα ευστάθειας , κινητήρα , βαφής , ηλεκτρικών ?

Αν ήσουν πιο σαφής θα βοηθούσε πολύ.

Ναι ναι εχεις δικιο βλακεια μου δεν εξηγησα :/

Η μηχανη αγοραστηκε καινουρια Duke 390 μοντελο του 18.

Πρωτα 1000 χιλιομετρα ολα τελεια εκανα οτι ελεγε το βιβλιο για στρωσιμο τη πηγα αλλαξε λαδια κανονικα και ολα τελεια κανενα θεμα.

Στα 2104 χιλιομετρα η μηχανη αφου ειχα βγει απο δρομους ταχειας και ημουν κολλημενος σε κινηση ανεβασε θερμοκρασια στα κοκκινα,να μη πολυλογω μου ειπαν οτι ειχε κολλησει ο θερμοστατης (δεν αναβε το βεντιλατερ) σημειωση η μηχανη μπηκε τριτη συνεργειο (30 πριν κλεισει) και βγηκε την επομενη τριτη η τεταρτη 

Τωρα στα 4130 παρατηρησα οτι οταν ειναι κρυα και τη βαζω μπροστα κανει ενα περιεργο θορυβο μεχρι να ζεσταθει (μονο οταν ειναι στο ρελαντι).Αυτη τη φορα το τραβηξα βιντεο και του το εδειξα στον ανρθωπο π εχει το συνεργειο ο οποιος φρικαρε λιγο και μ ειπε να του την παω με την οδικη βοηθεια και οχι οδικος. Η οδικη παρελαβε τη μηχανη την τριτη 2/7 και με χθεσινη επικοινωνια μου ειπε οτι δεν εχει βρει σιγουρα το προβλημα και οτι το κοιταει και οτι πιθανον να ειναι ο τεντωτηρας.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΙ ΤΡΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ αλλα παιδια εγω πραγματικα κουραστηκα,η μηχανη ειναι το βασικο μου μεσω μεταφορας,πληρωσα τοσα λεφτα και αποτι εχω δει ανα 2000 μεχρι στιγμης ειναι μεσα για τουλαχιστον εβδομαδα.

Οκ εχει εγγυηση αλλα πλεον δεν την εμπιστευομαι,δε νιωθω ανετα να πω θα παω με τους φιλους μου καπου μονοημερη η ακομα να κανω τις δουλειες μου,νιωθω οτι μαζευω χιλιομετρα μεχρι να ξαναχαλασει συντομα κατι....

Μπορει τα θεματα που εβγαλε να μ πειτε δεν ειναι αρκετα για να ζητησω κατι αλλα για αυτο ρωταω εδω ,γιατι αν μπορεσω θελω ειτε να παρω χρηματα πισω η να την πουλησω και να παρρω αυτο που ελεγα απο την αρχη (ειχα κανει ποστ εδω οτι κοιταζα για το μτ07 με περιοριστη)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

Κ τα 2 προβλήματα που ανέφερες είναι απο τα κλασικά θέματα του μοντέλου, αν κ όχι καθολικά.

Αν σου ξαναβγάλει πρόβλημα , εντός εγγύησης, πας κ τους λες να σοβαρευτούν αλλιώς θα κινήσεις όλες τις νόμιμες διαδικασίες.

Το μοντέλο του 18 πάντως νόμιζα οτι έχει απαλλαχθεί απο τις παιδικές ασθένειες , το έχω οδηγήσει καναδυό φορές, το μόνο 

που παρατήρησα ακουγόταν λίγο πιο έντονα το βεντιλατέρ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 λεπτά, το μέλος crussifier έγραψε:

Αν σου ξαναβγάλει πρόβλημα , εντός εγγύησης, πας κ τους λες να σοβαρευτούν αλλιώς θα κινήσεις όλες τις νόμιμες διαδικασίες.

Γνωριζουμε ποιες ειναι αυτες οι νομιμες διαδικασιες; Μαλλον αυτο ρωταει ο φιλος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

Σχετικό με θέματα εγγυήσεων δικηγόρο κ τα διάφορα ινστιτούτα καταναλωτή κ προστασίας αυτού 

Μια καταγγελία κ στην KTM

(South Europe νομίζω ειναι η υπεύθυνη κ για το ελληνικό κομμάτι) 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) Shoei NXR Flagger KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πέρα από το να σου φτιάξουν το μηχανάκι μέσω εγγύησης.

Είναι θέματα που καλύπτονται από την εγγύηση. Καινούρια δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν οπότε πήγαινέ το σε ένα καλό εξουσιοδοτημένο, να διορθωθεί ότι πρόβλημα υπάρχει και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι.

Περισσότερο ψυχολογικό είναι νομίζω.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

σε εξουσιοδοτημενο παω παντα δε θελω να αναφερω ονομα προφανως αλλα ναι για τις νομιμες διαδικασιες θελω να μαθω και εγω...στο τιτλο εγραψα για λεμονια,αυτο που λενε οι αμερικανοι lemons για ελατωματικα μοντελα...γιαυτο εγραψα κιολλας να δω αν εχουμε κατι παρομοιο στην ελλαδα...τωρα απο την αποψη αν ειναι ψυχολογικο η οχι δε ξερω εσεισ πειτε μου αν ειναι γτ μεχρι στιγμης ανα 2000 ειμαι μεσα για εβδομαδα...προσπαθω να μη το σκεφτομαι αλλα προσωπικα με εχει πηδ....ει ψυχολογικα γτ εδωσα τοσα λεφτα και παιζει στο τελος ουτε λεφτα να παρω και με προβληματικο μηχανακι να μεινω.Γενικα για ολα τα προβληματα που εβγαλε εχω φωτο και βιντεο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Δυστυχώς αυτή η εταιρία έχει μια ρετσινιά που ακόμη και σήμερα κομπλάρει πολλούς αγοραστές στο να την εμπιστευτούν.... 

Ενώ έχει κάνει πολύ καλές προσπάθειες και πιστεύω έχει πετύχει φλέβα σε μερικά ( 390 , 790 , 1290 ) θα πρέπει κάποτε να σταματήσουν αυτές οι παιδικές ασθένειες αλλά και οι σοβαρές ( πριν κανα 6μηνο είχε γράψει ένας που κόλλησε το μοτερ από ένα 390rc με 1.000? χιλιόμετρα ) . 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος BlackDiamond έγραψε:

θα πρέπει κάποτε να σταματήσουν αυτές οι παιδικές ασθένειες αλλά και οι σοβαρές...

Δεν προλαβαίνει, έχει άλλες προτεραιότητες τώρα, να ανταγωνιστεί την Honda στα MotoGP.

:mB_kalo_e:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 18 ώρες, το μέλος DarkLegend έγραψε:

σε εξουσιοδοτημενο παω παντα δε θελω να αναφερω ονομα προφανως αλλα ναι για τις νομιμες διαδικασιες θελω να μαθω και εγω...στο τιτλο εγραψα για λεμονια,αυτο που λενε οι αμερικανοι lemons για ελατωματικα μοντελα...γιαυτο εγραψα κιολλας να δω αν εχουμε κατι παρομοιο στην ελλαδα...τωρα απο την αποψη αν ειναι ψυχολογικο η οχι δε ξερω εσεισ πειτε μου αν ειναι γτ μεχρι στιγμης ανα 2000 ειμαι μεσα για εβδομαδα...προσπαθω να μη το σκεφτομαι αλλα προσωπικα με εχει πηδ....ει ψυχολογικα γτ εδωσα τοσα λεφτα και παιζει στο τελος ουτε λεφτα να παρω και με προβληματικο μηχανακι να μεινω.Γενικα για ολα τα προβληματα που εβγαλε εχω φωτο και βιντεο.

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα πάρεις λεφτά φίλε μου ,  στην Ελλάδα ζούμε...

Το μηχανάκι δεν το λες προβληματικό. Απλώς έβγαλε μερικές χαζομάρες που όπως λες σου γ@μησε την ψυχολογία και έχεις δίκιο. Στη θέση σου θα του έκανα όσα περισσότερα χιλιόμετρα μπορούσα  όσο είναι εντός εγγύησης , ώστε ότι είναι να βγάλει ,να το βγάλει και να ξεμπερδεύω.

Και δεν θα κυκλοφορούσα Τρίτες και Τετάρτες  :tooth:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος tre έγραψε:

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα πάρεις λεφτά φίλε μου ,  στην Ελλάδα ζούμε...

Το μηχανάκι δεν το λες προβληματικό. Απλώς έβγαλε μερικές χαζομάρες που όπως λες σου γ@μησε την ψυχολογία και έχεις δίκιο. Στη θέση σου θα του έκανα όσα περισσότερα χιλιόμετρα μπορούσα  όσο είναι εντός εγγύησης , ώστε ότι είναι να βγάλει ,να το βγάλει και να ξεμπερδεύω.

Και δεν θα κυκλοφορούσα Τρίτες και Τετάρτες  :tooth:

χαχαχαχαχα να τα κανω τα χιλιομετρα εγω....το θεμα ειναι αν θα τα κανει αυτο...μπηκε μεσα μια εβδομαδα πριν το βγαλω 380 χλμ εκτοσ αθηνας για να το εχω μαζι μου σεζον....φαντασου να με αφηνε εκει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλωσηρθες στην οικογενεια :tooth:

s1200_C97ACB66_D9B6_4F78_9F74_1C89F807FD

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 7/12/2019 at 10:37 ΜΜ, το μέλος CptAngel έγραψε:

Καλωσηρθες στην οικογενεια :tooth:

s1200_C97ACB66_D9B6_4F78_9F74_1C89F807FD

χαχαχαχα μικρο update η μηχανη ειναι ακομα μεσα απο της 2 του μηνα ^_^ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!