φακεντιος

Προταση Αγορας σε Αρχαριο

19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπερα παιδια, νεος στο φορουμ οπως βλεπετε.

Ειμαι κατοχος και οδηγος ενος Yamaha Crypton T110 περιπου στα 8 χρονια. Το δουλευω στην πολη κυριως και καποια καλοκαιρια σε νησια αρκετα φορτωμενο.

Λεω να κανω την μεταβαση που τοσο καιρο ηθελα και να παω σε μηχανη.

Η Χρηση της θα ειναι αντιστοιχη οποτε με ενδιαφερει αρκετα και η βολικοτητα μες στην πολη αλλα και να μπόρω να παω ταξιδι φορτωμενος και με δευτερο ατομο.

Το οικονομικο θα εξαρτηθει απο το αν θα αποφασισω να πουλησω το παπι, αλλα θα κυμανθει απο 2500-3500 μπορει και 4000 για καμια πολυ καλη ευκαιρια, και αυτο το ποσο θα συμπεριλαμβανει οτι πρωτο βασικο εξοπλισμο χρειαστω

Θα ηθελα παρα πολυ τις προτασεις σας, καθως ειμαι αρχαριος στο χομπυ.\

Ευχαριστω,

Τροποποιήθηκε από τον φακεντιος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki Bandit 650, KLE (1150cc) Nivea Styling Gel Suzuki BANDIT (1250cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι χιλιόμετρα υπολογίζεις ότι θα κάνεις τον χρόνο και πόσο συχνά κάνεις ταξίδια δικάβαλος φορτωμένος; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε

Μεσα στην πολη τον χρονο κοντα στα 5000χλμ, και ταξιδια μεχρι τωρα ηταν σε νησια τα καλοκαιρια 1-2 φορες, αλλα αμα μπορω πιο ανετα να το κανω, θα γινεται συχνοτερα θεωρω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν κυρίως κινείσαι πόλη θα σου πρότεινα να δεις προς xtx να ανεβοκατεβαινεις κανένα πεζοδρόμιο εύκολα και επίσης εύκολα να φορτώνεις για κανενα ταξιδάκι με κάποιους περιορισμούς βέβαια.. Αν θες λίγο πιο άνετο ταξιδάκι με λίγο μεγαλύτερες ταχύτητες και δυνατότητες θα σου πρότεινα να δεις για kawasaki er6-f. 

Και τα δύο που σου πρότεινα είναι λίγο πολύ μέχρι δεκαετίας σε αυτά τα λεφτά και τα βρίσκεις σε πολυ καλη κατάσταση με αυτό το budget.. Υπολόγισε και κανενα 500αρι για σενα όμως για εξοπλισμό σίγουρα για αρχή. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε

Αυτα που εχω δει εγω και μου αρεσουν, χωρις να ξερω αν ειναι βολικα για την χρηση που τα θελω, και αν ειναι αξιοπιστα ειναι λιγο πολυ αυτα:

Aprillia Shiver, Suzuki GSR 600, Aprillia Pegaso,Yamaha XTX, Kawasaki Versys, Suzuki Vstrom, Suzuki Bandit 650.

Καποια απο αυτα τα θεωρω βολικοτερα για ταξιδι, αλλα για μεσα στην πολη.

Ειμαι σε αρχικο σταδιο επεξεργασιας της αγορας ακομα.

Με ενδιαφερει αρκετα η ασφαλεια πανω στην μηχανη, οποτε αν καποιο απο αυτα απλα φημιζεται για το γκαζι του και μονο θα το απορριψω χωρις δευτερη σκεψη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το bandit και το gsr δεν κανουν με τιποτα για την χρηση που θες. Σχετικα με το shiver δεν εχω καμια εμπειρια ουτε εχω ακουσει γενικα για το μηχανακι, αδιαφορο θα το ελεγα. xtx- pegaso ειναι λιγο πολυ τα ιδια μηχανακια, για τον πηγασο εχω ακουσει θεματακια στο κοντερ μονο και τα xtx τα κλεβουν αντιστοιχα. versys και v-strom τιμια εργαλεια και τα δυο αλλα πολυ μπουγιο για μηχανακι πολης ειδικα το vstrom. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα φίλε, καλωσόρισες!

Με τα δεδομένα που θέτεις(και κυρίως το ''ταξιδια μεχρι τωρα ηταν σε νησια τα καλοκαιρια 1-2 φορες, αλλα αμα μπορω πιο ανετα να το κανω, θα γινεται συχνοτερα θεωρω'') θα πήγαινα προς το versys και το vstrom.Είναι δύο αξιόλογες 2κύλινδρες μοτοσυκλέτες που μπορούν άνετα να εξυπηρετήσουν εσένα και την κοπέλα σου οπουδήποτε τις χρειαστείς, εντός ή εκτός πόλης.Ψάχνοντας, θεωρώ πως θα βρεις αρκετά αξιόλογα και μη καγκουροποιημένα μεταχειρισμένα.

Αφού δε σ'ενδιαφέρουν αποκλειστικά on/off, δες και για  er-6f .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε

Θελω μια μηχανη που να μπορω να την φορτωσω με πλαινες βαλιτσες και εξτρα πραγματα απο αυτες, αλλα να κινειται και μεσα στην πολη ανετα.

Το er6f μου φαινεται λιγο αγριο, απο αποψη γκαζιου και το φοβαμαι αυτο σας πρωταρης σε μηχανη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Αφού τόσα χρόνια έκανες τη δουλειά σου με το Crypton, δώσε 4 χήνες και πάρε ένα Ζοντες 310.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε

Για ποιο λογο να το κανω αυτο, εννοεις? επειδη ειναι καινουργιο, η εχει κατι καλυτερο απο τα αλλα που ανεφερα πανω?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Επειδη ειναι καινούριο, εχει σαφως μικροτερο κοστος συντηρησης και χρησης, θα μπορεις να το εχεις ως μεγαλο παπι στην πολη και δε θα σου πει οχι στα ταξιδια που θα θελησεις να κανεις, σκεφτομουν και το CB500X αλλα ακομα κραταει τιμη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε

Ενω το 310Τ μου αρεσει εμφανισιακα, πιστευω οτι ειναι αρκετα μικρο για τα κυβικα μου, και τα κυβικα του ειναι λιγα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν εννοουμε ταξιδι μεχρι το Σουνιο, μια χαρα θα ειναι το Ζοντες. Για παραπερα το θεωρω ως και επικινδυνο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε

Σιγουρα μιλαμε για μεγαλυτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος φακεντιος έγραψε:

Σιγουρα μιλαμε για μεγαλυτερο.

Αν το θελεις για κανονικο ταξιδι και οχι περιηγηση σε νησια ( δε μιλαω για Κρητη)  οπως ανεφες στο αρχικο ποστ τοτε καλα κανεις και κοιτας σε μεγαλυτερο,  τι γνωμη εχεις για το Transalp 700?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε

Δεν Εχω ιδιαιτερη ιδεα για καποιο απο αυτα, απλα βαση λογικης το σκεφτομαι οτι τετοιου τυπου μηχανες, θα κινουνται δυσκολα μες στην πολη. Ειμαι τελειως λαθος σε αυτο? Ενταξει δεν θα εχει την ανεση του παπιου μεσα στην πολη, αλλα να μπορεις να ξεφευγεις και λιγο απο την κινηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Αρα θελεις στενό και χωρις φαιρινγκ. XTX? Pegaso?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton T110

Δημοσιεύτηκε

Παιδια, οσο τα βλεπω νομιζω οτι μου αρεσει το er6n, και διαβασα αρκετα καλα πραγματα.

Πιστευω με ενα μεγαλυτερο φαιρινγκ και πλαινες βαλιτσες το κανεις το ταξιδι.

Γνωμες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

φιλος μου κοντευει τις 100 χιλιαδες χιλιομετρα με z800. πανω απο τα μισα χιλιομετρα ειναι εθνικη χωρις καμια τροποποιηση ουτε μικρο φαιρινγκ ουτε μεγσλο ουτε τιποτα.. αυτα ειναι για τους καφετερειακηδες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα