Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
Mi_ka

M. Marquez - «το κωλ@ρ@κι της νυχτερίδας» πέρα από το ταλέντο ή κάτι άλλο?

32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM 1290 SD GT (1301cc) Shoei NXR Flagger KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 7/3/2019 at 1:03 ΠΜ, το μέλος Mi_ka έγραψε:

για τα ΚΤΜ πλέον πιστεύω ότι ξεπλένουν φράγκα του Ινδού - δεν δικαιολογείται η επιμονή στο σωληνωτό παρά μόνο αν δεν θέλουν να ανέβουν  - πολύ μάγκας ο Πωλ που το φτάνει εκεί που το φτάνει και γελάω λίγο με τα μούτρα του Ζαρκό (στο στομάχι μου κάθισε η στάση του κατά την ανακύρηξη του Μάμολα ως λέτζεντ) 

ο 46 κρατιέται απίστευτα καλά ακόμα και αν το Γιαμάχα δεν είχε τα θέματα μπορεί μεν να μη κέρδιζε στα 40 του αλλά πρωτάθλημα παίρνεις και με άθροισμα από σταθερές 2-3-4ες θέσεις αν οι βασικοί αντίπαλοι έχουν τα συνήθη στραβοπατήματα της κάθε σεζόν - που ο Μαρκ επιδεικνυει σοβαρότητα και τα αποφεύγει όλα πλέον 

Η ΚΤΜ έχει εμπειρία σε Trellis οπότε είναι λογικό να επενδύσουν εκεί από το να πήγαιναν πχ από την αρχή σε ένα deltabox.

Και δεν νομίζω ότι φταίει το πλαίσιο για την απόδοση της μοτοσυκλέτας.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Ravendark έγραψε:

Η ΚΤΜ έχει εμπειρία σε Trellis οπότε είναι λογικό να επενδύσουν εκεί από το να πήγαιναν πχ από την αρχή σε ένα deltabox.

Και δεν νομίζω ότι φταίει το πλαίσιο για την απόδοση της μοτοσυκλέτας.

Συμφωνω, οπως τα πρωτα χρονια της Ducati που χρησιμοποιησε το trelis μεχρι που τερματισε τις δυνατοτητες του πριν προχωρησει σε αλουμινενιο

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) Shoei NXR Flagger KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

το αν τερμάτισε τις δυνατότητές του δεν ξέρω, παραείναι τεχνική αυτή η δήλωση...

Η ΚΤΜ είναι νέα ακόμα, έχει πράγματα να φτιάξει και κάνει πρόοδο... 1 podium, μέσα στη δεκάδα πλέον, δεν είναι άσχημα θα έλεγα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
StripleR,DRZ-SM (1075cc) Πολλά

Δημοσιεύτηκε

Τεχνικά δεν νομίζω ότι μπορεί να πει κανείς κάτι για το Moto GP. Εκτός και αν δούλευε τεχνικός ποτέ σε κάποιο αγωνιστικό τμήμα εργοστασίου. Τότε πιστεύω όλοι θέλουμε να ακούσουμε άποψη.

Και συνεχίζω λίγο το off topic.. Η ΚΤΜ εξαιρετικά τα πάει με το trellis. Σίγουρα βοηθάνε και οι υπόλοιποι κανονισμοί για τα εξαιρετικά αποτελέμσατα της (ενιαία ηλεκτρονικά, λάστιχα και ηελεκτρονικά που έχουν πολύ ιδιαίτερο χαρακτήρα και έχουν οδηγήσει τους κατασκευαστές να έχουν πιο μαλακά πλαίσια) αλλά σε μερικές από τις πιο ανταγωνιστικές σεζόν του παγκόσμιου πρωταθλήματος κάνει σταθερα βήματα προς τις πρώτες θέσεις..

Πλέον είναι από τους σταθερούς διεκδικητές της 10αδας και στις σπάνιες, καλές μέρες φτάνει και 6άδα. Not bad..

On-topic.. Έχω σταματήσει να είμα φαν κάποιου συγκεκριμένου οδηγού μόνο.. Ναι χαίρομαι λιγο περισσότερο όταν τα πάει καλά ο παππους αλλά είναι και γιατί έχω στο μυαλό μου την πορεία ενός ανθρώπου εδώ και 20 χρόνια. O MM είναι από τα μεγαλύτερα ταλέντα που έχουν περάσει. 

ΝΑΙ είναι και τυχερός. Θα μπορύσε να μην είχε περάσει τον 04 και ο Χορχε να ειχε σβαρνισει αυτόν. Θα μπορούσε να είχε μεγαλύτερο θεμα με τον ώμο του και να είχε χάσει αγώνες λόγο τραυματισμού. θα θα θα θα ... Τα πρωταθλήματα θέλουν και τύχη.

ΑΛΛΑ δεν είναι μόνο τυχερός. Όπως Roberts, ο Rossι και ο Lorenzo όταν έφτασαν στην μεγάλη κατηγορία έφεραν μαζί και κάποιες αλλαγές στο στυλ οδήγησης έτσι και ο MM πήγε το σπορ κάποια βήματα ποιο μπροστά. (Δεν βάζω μέσα Doohan και Stoner. Αυτοί οι 2 πέρασαν και έκαναν πράγματα που ποτέ κανένας δεν μπόρεσε να ακολουθήσει. Ο Doohan είχε το πιο άκυρο στύλ οδήγησης αλλά δούλευε και τον Stoner.. είναι ο Stoner..Ακοινώνητος,ξυνομούρης που σιχαίνεται τον κόσμο και είναι απίστευτα γρήγορος..ο μόνος που έφτασε κοντά στο στυλ του είναι ο MM..)

Δεν είναι τυχαίο που είναι ο μόνος με Rcv213 του 19 που πάει καλά. Και κυρίως έχει βγει μόνο πρώτος ή δεύτερος..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

Την 3/7/2019 at 0:42 ΠΜ, το μέλος foten21 έγραψε:

Πιστευεις δλδ οτι ο ΜΜ οσο πιλοταρα και αν ειναι οτι θα επαιρνε πρωταθλημα με το περσυνο και το φετινο Γιαμαχα;

Δεν βαζω τα ΚΤΜ που επισης καποιοι νομιζουν οτι θα επαιρνε πρωταθληματα ακομα και με εκεινο....

το yamaha με το οποιο ο 12 παιρνει βαθρο αλλα ο 46 λεει πως "εχει προβλημα και δε τσουλαει"? ναι θα επερνε.

οπως επισης το ιδιο ανετα με το honda θα επαιρνε με το φετινο suzuki....

εσυ πιστευεις πως το απιστευτο εργαλειο honda αν το δωσουμε στο 46 θα παιρνει βαθρα με το κιλο (οχι 1ος, βαθρο απλα)? ε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

Μόνο που ο 46 ειναι σταθερά το καλύτερο Yamaha τα τελευταία χρόνια, στο τέλος, σε βαθμούς. 

Φέτος πήρε κ 2 βάθρα νομίζω. 

Αυτή τη στιγμή ναι, έχει κάποιο θέμα κ τον έχει περάσει το 12 αλλα δικαιούται κ αυτός να μην είναι ο καλύτερος του squadra Yamaha έστω για φέτος , αν κ μέχρι το τέλος της χρονιάς έχει δρόμο ακόμη... 

Το μηχανάκι του Μάρκου ειναι άγριο κλπα αλλα πως γίνεται στο τελευταίο αγώνα ο ένας σακατης να είναι βάθρο, ο δοκιμαστής της ομάδας στη 10αδα όπως κ το δορυφορικό (επίσης σακατης) στη 10αδα, δεν εξηγείται διαφορετικά απο το πολύ απλό : είναι το καλύτερο μηχανάκι του grid

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ1/Husky610sm BMW S1000 RR

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 10 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

το yamaha με το οποιο ο 12 παιρνει βαθρο αλλα ο 46 λεει πως "εχει προβλημα και δε τσουλαει"? ναι θα επερνε.

οπως επισης το ιδιο ανετα με το honda θα επαιρνε με το φετινο suzuki....

εσυ πιστευεις πως το απιστευτο εργαλειο honda αν το δωσουμε στο 46 θα παιρνει βαθρα με το κιλο (οχι 1ος, βαθρο απλα)? ε?

Τι σχεση εχει ο 46 μ αυτο που ρωτησα εγω;

Θες να συμφωνησουμε οτι ο ΜΜ ειναι αυτην την στιγμη καλυτερος και απο 46 κ απο 12 και απο ολους;

Μαζι σου ειναι καλυτερος

Αλλα δεν ειναι τοσο πολυ ωστε να παρει ΠΠ με μηχανακι που δεν παει

Τροποποιήθηκε από τον foten21

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση