Attreidis

MV Agusta Turismo Veloce ή μακριά και αγαπημένοι;

86 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha Fazer S2 ABS HJC RPHA 10+ Oria Yamaha MT-09 Tracer

Δημοσιεύτηκε

Ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το Fazer μετά από 85.000 πραγματικά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Και ψάχνω εδώ και καιρό να αποφασίσω ποια μηχανή να πάρω.

Ενώ γενικά έλεγα ότι η επόμενη μηχανή θα είναι το Tracer, πέρσι σε μια έκθεση μοτοσυκλέτας στο Γκάζι είδα πρώτη φορά το Turismo Veloce και έπαθα την πλάκα μου.

Ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά..και σκεπτόμενος ορθολογικά είπα να αφήσω να περάσει ένα διάστημα να το δουλέψω στο μυαλό μου, μπας και μου περάσει αλλά φευ.

Τι θέλω και το γράφω εδώ θα μου πείτε τώρα...Οτιδήποτε ακούσω μπορεί να με βοηθήσει να αποφασίσω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Υ.Γ. Πήγα και οδήγησα σήμερα το Tracer. Δεν με ενθουσίασε, δεν τρελάθηκα τόσο ώστε να πω το παίρνω αύριο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

Δημοσιεύτηκε

εγω δεν θα πω τιποτα.....

θα σου ευχηθω απλως λεφτα.... πολλα λεφτα....

Και θα περιμενω για τα καλοριζικα:wub:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι μας κάνεις τώρα!

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι πολλά τα μέλη που έχουν οδηγήσει mv agusta και ακόμα λιγότερα όσα έχουν οδηγήσει το συγκεκριμένο μοντέλο που σε ενδιαφέρει για να μπορούν να σε βοηθήσουν ουσιαστικά στην επιλογή.

Φαντάζομαι πως ήδη γνωρίζεις ότι είναι πολύ συγκεκριμένα και τα χέρια που το ξέρουν για να το επισκευάσουν σε περίπτωση που χρειαστεί.

Αν υπάρχουν τα χρήματα και ο μεγάλος έρωτας, μακάρι να το πάρεις και θα χαρούμε αρκετοί από εδώ μέσα να διαβάσουμε πρώτες εντυπώσεις και φυσικά να δούμε οπτικό υλικό :)

Έχεις περάσει από Ευθυμίου να μιλήσετε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ειδα σημερα ενα στην Κηφισσιας, εμεινε στο φαναρι διπλα μου για λιγη ωρα, και το χαζευα.

Το κλασσικο το brutale το 750 το πρωτο, μια χαρα, πολυ ομορφο και καλοσχεδιασμενο, με τις ζαντες αστερια.

Ειναι πολυ ωραιο, αλλα εχει και μια σοβαροτητα, δεν ειναι σαν τις λατερνες που βγαζει σημερα η εταιρια.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος Attreidis έγραψε:

Ενώ γενικά έλεγα ότι η επόμενη μηχανή θα είναι το Tracer, πέρσι σε μια έκθεση μοτοσυκλέτας στο Γκάζι είδα πρώτη φορά το Turismo Veloce και έπαθα την πλάκα μου.

Υ.Γ. Πήγα και οδήγησα σήμερα το Tracer. Δεν με ενθουσίασε, δεν τρελάθηκα τόσο ώστε να πω το παίρνω αύριο.

Το ιδιο ελεγα κι εγω οταν εδωσα το S3,αλλα οταν το οδηγησα (tracer) καταλαβα οτι δεν ειναι αυτο που ηθελα.

Επισης ειχα καποια στιγμη στις επιλογες μου και το turismo  αλλα δυστυχως δεν υπηρχε πουθενα για test ride (δεν γνωριζω αν το δινουν τωρα,αλλα δυσκολο το βλεπω) και ετσι....εμεινε ονειρο.

Απο πληροφοριες που ειχα βρει σε ξενα  forum ,ειδα οτι τα πρωτα μοντελα ειχαν καποια χαοζοθεματακια που πιστευω οτι θα εχουν λυθει.

Για περισσοτερες επιλογες μπορεις να δεις εδω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i (600cc) AGV K-4 Honda CBF (250cc)

Δημοσιεύτηκε

To είχε φίλος του @ksino1100 και το είχε βολταρει αρκετά νομίζω ο Γιάννης, τον κάνω tag για να το δει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έχω περασει από Ευθυμίου έχει ένα στοκ του 2018 με τα χρώματα που θέλω και το ζαχαρωνω έκτοτε..

Ο @ksino1100 μου έχει κάνει λεπτομερέστατη περιγραφή με τα pros and cons της συγκεκριμένης κίνησης και με έχει βοηθήσει πολύ στο να καταλήξω ότι την θέλω πολύ, μπορώ να την πάρω, μπορώ να την συντηρήσω απλά σκέφτομαι μήπως το μετανιώσω στην πορεία λογω αξιοπιστίας και after sales support.. 

Όσο έχω ψάξει και εγώ σε ξένα φόρουμ, οι ομολογουμένως λίγοι ιδιοκτήτες αναφέρουν μόνο χαζοπροβληματακια..

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Cbr 600 f4i Mt blade sv BMW hp4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Να το πάρεις ρε φιλαράκι μια ζωή την έχουμε και ειδικά η μηχανή είναι μέσο για να ξεφεύγεις από την καθημερινότητα. Άσε που ότι και να πάρεις πλέον όλο και χαζοπροβληματάκια θα βγάλει, οπότε μη το σκέφτεσαι.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

προ 15ετιας ειχες καμια γειτονισσα που πουλαγε προϊοντα tuperware? τα πλαστικα του tracer ειναι πολυ χειροτερα απο αυτα :biggrin::biggrin::biggrin:

καλο χρυσο το tracer, ωραιο μοτερ, πλαισιο, φρενο αναρτηση για τα λεφτα που δινεις, αλλα σχεδιο πλαστικων και ποιοτητα ειναι χαλια...

το turismo veloce ειναι 10 κατηγοριες πανω, παντου οπως βεβαια και στην τσεπη :laugh:

αν το αντεχεις οικονομικα, δε χρειαζεται να σκεφτεις τπτ, go for it.

στη χειροτερη, απο το να παρεις κουτα tracer βαλε κατι παραπανω και παρε μεταχειρισμενο multi 1200:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 990 adv orange (999cc) MV Agusta veloce (800cc)

ειμαι στην ομαδα του fb(turismo veloce) αρκετο καιρο,γενικως την ψαχνω με τη συγκεκριμενη εταιρια,σε κατι προσωπικα σκαλωνω..

εναλακτικα κοιταω και το stradale,οποτε εχω ψαξει αρκετα και εχω διαβασει αρκετα..

φοραει τον 800αρι 3κ που εχει παρουσιαστει εδω και μια 7ετια στο brutale..,μετα παρουσιστηκε το rivale,dragster,stradale και τελος veloce.οποτε εχουν λυσει αρκετα θεματα που ειχαν παρουσιαστει...θεωρειται αρκετα αξιοπιστο προς το μοτερ.

τα περισσοτερα θεματα αφορουν μια στεγανονποιηση στις βαλιτσες,κατι κωληματα στο φωτισμο που κλειδωνε στην εναλλαγη νυκτα-μερα σε μια εφαρμογη,κατι δυσκολιες του bluetooth και κατι στα πισω φλας που καιγονταν,αμφοτερα αυτα λυθηκαν στην παροδο του χρονου,αφορουν δηλ μοντελα του 15.προχωρα αν εχεις το μαρουλι

μεγαλο ατου η τεταρτη χαρτογραφηση που την μονταρεις οπως θελεις,δηλ εχει τις 3 που εχουν ολοι,σπορτ-τουρ-ρειν αλλα και την τεταρτη καστομ

Τροποποιήθηκε από τον πυξιδας990
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

DSC-9907.jpg

DSC-9951.jpg

DSC-9910.jpg

DSC-9898.jpg

DSC-9905.jpg

DSC-9899.jpg

DSC-9900.jpg

DSC-9901.jpg

DSC-9902.jpg

DSC-9903.jpg

DSC-9913.jpg

DSC-9914.jpg

DSC-9917.jpg

Αρέσει σε 14 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εχω συγκινηθει λεμε με την περιγραφη..

οπως ειπα παρακολουθω την ομαδα και ειναι αρκετοι εκει μεσα...εχει πουλησει πολυ παραπανω απο 200 κομματια και στην ελλαδα πρεπει να παιζουν καμια 15αρια.για το κοστος των ανταλακτικων υπαρχει αναλυτικο site.θα το βρω και θα ποσταρω..παντως ας πουμε οτι το δεξι πλαστικο μπροστα εχει 216,60ε και το αυτοκολητο 7,14ε,ξαναλεω οτι ελαχιστα θεματα και πολλοι εχουν +30αρισει στα χλμ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Βασικά τώρα περιμένω κράξιμο. Από κάτι πρωταπριλιάτικους..... :wub:

Θα γράψω όμως. Το υπόσχομαι ρεμάλια. :wub:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB300R (287cc)

Το μηχανάκι δεν χρειάζεται να πω κι εγώ ότι είναι έργο τέχνης και από όσα λέει και ο ksino παραπάνω απολαυστικό οδηγικά.

Στο αν θα το αγόραζα....βασικά όχι. Βλέπω μεν τις μηχανές σαν κάτι παραπάνω από ένα εργαλείο που κάνει τη δουλειά μου αλλά νομίζω με την MV θα έμπαινα σε περίεργους δρόμους :tongue:

Μέχρι κάνα Aprilia Ducati και πολύ είναι :tooth:

Τροποποιήθηκε από τον Wolf1138

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εδω τα παντα με τιμες και τα συναφη

https://www.bike-parts-mv.com/

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γιαννη...........ΜΑΖΓΑΜΣΕΣ μου τρεχουν τα σαλια στο κομπιουτερ

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος peterpan έγραψε:

Γιαννη...........ΜΑΖΓΑΜΣΕΣ μου τρεχουν τα σαλια στο κομπιουτερ

Μαμιέται ο κιαρατάς  :tooth:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Κάτι τέτοια βλέπεις / διάβαζεις και λίγο πριν κοιμηθείς το βράδυ σκέφτεσαι να ρίξεις μια κλοτσιά στην κοπέλα / γυναίκα και να φέρεις μια τέτοια στο κρεβάτι :laugh::laugh::wub:

Έρωτας από όλες τις πλευρές 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλά Γιάννη, και να μην είχα σκεφτεί καν να την αγοράσω, μετά από τέτοια ανάλυση, πήγαινα ASAP αντιπροσωπεία...έχεις σκεφτεί να γράψεις σε περιοδικο?

Παιδιά ακριβώς μία τέτοια συζήτηση ήθελα για να καταλήξω σιγά σιγά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Την 6/6/2019 at 4:44 ΜΜ, το μέλος noodles έγραψε:

προ 15ετιας ειχες καμια γειτονισσα που πουλαγε προϊοντα tuperware? τα πλαστικα του tracer ειναι πολυ χειροτερα απο αυτα :biggrin::biggrin::biggrin:

καλο χρυσο το tracer, ωραιο μοτερ, πλαισιο, φρενο αναρτηση για τα λεφτα που δινεις, αλλα σχεδιο πλαστικων και ποιοτητα ειναι χαλια...

το turismo veloce ειναι 10 κατηγοριες πανω, παντου οπως βεβαια και στην τσεπη :laugh:

αν το αντεχεις οικονομικα, δε χρειαζεται να σκεφτεις τπτ, go for it.

στη χειροτερη, απο το να παρεις κουτα tracer βαλε κατι παραπανω και παρε μεταχειρισμενο multi 1200:winking:

Ειλικρινά αυτό με τα πλαστικά είναι απίστευτα τραγικό..και δεν ξέρω αν έφταιγε ο τρόπος που το οδήγησα πάντως εμένα στα 170 στην συγγρού, κούναγε το μπροστινό..

Όπως επίσης θεωρώ τραγικό το να μην μπορείς να κάνεις test ride πριν προχωρήσεις σε μία τέτοια αγορά. Δηλαδή θεωρείται δεδομένο ότι θα σου αρέσει ;

Τροποποιήθηκε από τον Attreidis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ποιό κούναγε, το παλιό ή το καινουργιο με το μακρυτερο ψαλιδι ?!

Λένε οτι εχουν εξαλείψει κουνηματα εντελώς, τουλαχιστον αυτο ανεφεραν στο ΜΟΤΟ στο τεστ του Tracer GT

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το test ride που μου έδωσαν σίγουρα δεν ήταν το GT οπότε ίσως ήταν το προηγούμενο..αλλά δεν είναι χαζοί να δίνουν το παλιό σε επίδοξους αγοραστές?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

για την κουβεντα που γινεται,καπου αναφερθηκε πιο πανω,το ξαναλεω η αγγλια εχει αρκετα μεταχειρω mv agusta..

ο ταδε

ΚΑΜΙΚΑΖΕ Motorcycles : : Εισαγωγή μοτοσυκλετών από Μεγ. Βρετανία

κανει πολυ καλη δουλεια στην εισαγωγη,οποτε για οποιον θελει υπαρχει και αυτο το σεναριο

Τροποποιήθηκε από τον πυξιδας990

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού