dimismet

μεταχειρισμενο 6000-6500

15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Καλως σας βρηκα για αρχη. Οτι λεει ο τιτλος. Μετα απο fazer 600 ειπα να παω σε κατι πιο ταξιδιαρικο. Η χρηση θα ναι 90% ταξιδια κ 10 πολη. Εχω καταληξει στα tracer 700, vstrom 650 2016 και tiger 800. Η vstrom εχει μεγαλες διαφορες απ το πρωτο και το τελευταιο?(αν αξιζει η χρηματικη διαφορα). Ποιο απ τα τρια και γιατι? Εννοειται οποιαδηποτε προταση δεκτη μεχρι 6500 και αν γινεται κ πιο κατω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλωσόρισες!

Προσωπικά θα έβαζα τελευταίο το tracer 700, έχω την αίσθηση πως υπολείπεται των άλλων δύο σε ταξιδιωτική άνεση, σέλα, φόρτωμα.

Αν βρεις καλό tiger σ'αυτά τα χρήματα, προχώρα.Αλλιως vstromάκι, σίγουρη λύση :)

Υπάρχουν και τα versys 650, NC 750 ως επιλογές,αν σ'ενδιαφέρουν.

Τροποποιήθηκε από τον efkola
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος efkola έγραψε:

Καλωσόρισες!

Προσωπικά θα έβαζα τελευταίο το tracer 700, έχω την αίσθηση πως υπολείπεται των άλλων δύο σε ταξιδιωτική άνεση, σέλα, φόρτωμα.

Αν βρεις καλό tiger σ'αυτά τα χρήματα, προχώρα.Αλλιως vstromάκι, σίγουρη λύση :)

Υπάρχουν και τα versys 650, NC 750 ως επιλογές,αν σ'ενδιαφέρουν.

Το nc το αποκλειω ως αδυναμο, το versys μονο το τελευταιο μ αρεσει που παει σχεδον χιλιαρικο πανω σε σχεση με τ αλλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YamahaTracer900 (847cc) Agv Horizon

Δημοσιεύτηκε

Καλήμερα!Εγώ θα σου πρότεινα τα HONDA VFR 1200 SPORT TOURING >BMW 800GS > HONDA CBF 1000> TRACER 700 > SUZUKI VSTROM 650 > KTM 990 > TIGER 800 ή 1050....... η σειρά είναι τυχαία!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZR7(S) (750cc) Αλλος ποιος ξερει

Δημοσιεύτηκε

Ναι οντως, cbf 1000 αφού είχες και φειζερ για δες... 

(η και fazer 1000)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

Δημοσιεύτηκε

Απο αυτα που εχεις βαλει αποκλειστικα, αν τα λεφτα σου φτανουν για το Tiger 800, προσωπικα δεν θα κοιταζα τιποτα αλλο

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος BLATS έγραψε:

Καλήμερα!Εγώ θα σου πρότεινα τα HONDA VFR 1200 SPORT TOURING >BMW 800GS > HONDA CBF 1000> TRACER 700 > SUZUKI VSTROM 650 > KTM 990 > TIGER 800 ή 1050....... η σειρά είναι τυχαία!

Υπάρχει αξιοπρεπές VFR 1200 με 6 - 6,5 χιλιάδες?:online2long:

Το bmw 800gs με τον 21' τροχό είναι για ταξίδια?? :blink:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τα μεγαλα τα αποκλειω. Δεν θελω να παω  τοσο ψηλα σε κυβικα. Το tiger μ αρεσει και μαλλον κατα κει με βλεπω απλα δεν ξερω αν ειναι τοσο "ευέλικτο" οσο κ το vstrom πχ στις στροφες και το ελαχιστο της πολης που το θελω. Και γενικα αν αξιζει τοσο πολυ. Στα 6 βρηκα vstrom του 15 και 16. Τα αντιστοιχα tiger ειναι του 11 με καποια χλμ παραπανω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZR7(S) (750cc) Αλλος ποιος ξερει

Δημοσιεύτηκε

Θα έβαζα στοίχημα ότι είναι πολύ πιο ευέλικτο το tiger 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

Δημοσιεύτηκε

Σαφως και το Vstrom ειναι σαν βαρκα σε σχεση με το Tiger, μην το συζητας καν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki σε νάρκη Shoei αραχνιασμένο εκπτούται

γνωστός (όχι φίλος), μάλλον χαλαρός 2ος ιδιοκτήτης (κυρίως σκουτεράς), φωτογράφος (ψείρας), ο 1ος ντόπιος επίσης ιδιοκτήτης πρέπει να ήταν ομοίως χαλαρός (για να μη πω πιο έντονη έκφραση), δε πρέπει να έχει δει ποτέ χώμα στη ζωή του, μου ακούγεται άψογο από κινητήρα, ίσως και να παίζει και 7200

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/22257787/

Τροποποιήθηκε από τον Mi_ka

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Triumph Tiger Explorer (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Έχει εδώ και ενάμιση χρόνο πούλησα το Τρανσαλπ 700 και αγόρασα μεταχειρισμένο το Tiger 800 xc. Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ το Tiger και του Vstrom θέλεις άλλη κατηγορία, άλλη νοοτροπία γενικά έχουν τεράστιο χάσμα ανάμεσα τους. Μετά από τόσο καιρό και 18000χλμ. θα πω ότι δεν παίζετε αυτή η μοτοσυκλέτα ο κινητήρας της είναι σαν μία τέλεια νοικοκυρά αλλά και τρελή πουτ@ν@ στα υπόλοιπα. Από φρένα και αναρτήσεις τι να πω πάρα πολύ καλές αναρτήσεις και φρένα τόσο καλά όσο χρειάζεται. Εγώ το αγόρασα 6500 ευρώ μέσω αγγελίας από ιδιώτη που την είχε αρκετά προσεγμένη αλλά και αρκετά δουλεμένη. Προβλήματα μετά από τόσο καιρό κανένα ευτυχώς. Η μηχανή κάθε μέρα είναι στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και κάθε σκ γράφει τουλάχιστον 300 χλμ. Ταξίδι μία χαρά κάνει χωρίς κανένα πρόβλημα από των μπροστά τροχό εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα κανένα πρόβλημα σε ότι στροφές βρήκα μπροστά μου όσο κλειστές και αν ήταν. Απο εμένα αν σου αρέσει οπτικά και βρείς καμία καλή ευκαιρία χτύπα την χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ειχα φιλαρακι με tiger 800 και με εχει πει ακριβως οτι διαβασα κ εδω μεσα. Οποτε καρφι για tiger λοιπον. Ευχαριστω πολυ οσους βοηθησαν και καλα χιλιομετρα

πριν 23 ώρες, το μέλος Mi_ka έγραψε:

γνωστός (όχι φίλος), μάλλον χαλαρός 2ος ιδιοκτήτης (κυρίως σκουτεράς), φωτογράφος (ψείρας), ο 1ος ντόπιος επίσης ιδιοκτήτης πρέπει να ήταν ομοίως χαλαρός (για να μη πω πιο έντονη έκφραση), δε πρέπει να έχει δει ποτέ χώμα στη ζωή του, μου ακούγεται άψογο από κινητήρα, ίσως και να παίζει και 7200

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/22257787/

Φιλαρακι δεν εχω καμια αμφιβολια οτι ειναι πενα και το βλέπω αλλα δεν με παιρνει οικονομικα τοσο πολυ. Ψάχνω μεχρι 6500 και το πολυ τα εξτρα τα βαζω μονος μου σιγα σιγα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εσύ έχεις το πορτοφόλι και πάντα, και το πιο ωραίο καρπούζι μπορεί να βγει μάπα ειδικά το ευρωπαϊκό ... 

εγώ έτυχε να κοζάρω το θέμα φάτσα κάρτα στο ξεκάρφωτο που μπήκα και είπα να ενημερώσω γιατί το συγκεκριμμένο μηχανάκι έτυχε να είμαι περαστικός από το φωτογραφείο τη μέρα που το πρωτοπήρε ο γνωστός μου πριν 1,5-2 χρόνια από κάποιον εμφανώς "κουλό" και μέχρι και πριν δυο βδομάδες που το άκουσα ακουγόταν άψογο από πλευράς εσωτερικής φασαρίας κινητήρα (δε ξέρω από κούρδισμα-μίγματα) και από όσο τον έχω κουβεντιάσει και πετύχει στην Καρδίτσα, δεν είναι άνθρωπος που πιέζει το όχημα καθώς δεν είναι αυτής της κουλτούρας - εν ολίγοις, μου φάνηκε σωστό να ενημερώσω γιατί εγώ το κρίνω σαν "ευκαιρία" στην κατάσταση που είναι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

σόρυ που πρήζω αλλά το ξανάδα σήμερα και πραγματικά δεν πρέπει να υπάρχει πιο τζιζτζί και καλομεταχειρισμένο μηχανάκι προ πώληση - προσοχή, ξαναλέω ότι είμαι απλώς  γνωστός του ιδιοκτήτη, δεν κάνω προώθηση ούτε έχω κάποια απολαβή - τον ρώτησα για το παρελθόν πριν το πάρει αυτός και μου είπε πως ήξερε τον πρώτο ιδιοκτήτη ο οποίος το είχε στο υπόγειο γκαράζ όλη την ώρα... πρακτικά ίδια τιμή με καινούριο ταπεινό CB500X, αχ βαχ ... μακάρι να βρεθεί κάποιο καλό παλικάρι να το πάρει το κορίτσι μη πάει χαμένο σε κάποιο καφενεδείχτη - κάνει κρα για λίγο στρίψιμο...

Τροποποιήθηκε από τον Mi_ka

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα