chrisserres

kawasaki er6n αξίζει η αγορά του εν έτη 2019;

25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Derbi SENDA SM 125 4T

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας!

Πρώην κάτοχος Honda FMX σκέφτομαι τώρα που καλοκαιριάζει να αγοράσω μεταχειρισμένη μηχανή, το μπατζετ μου είναι γύρω στα 2500€ κι ότι μπορώ να σώσω ευχαρίστως... Παρατήρησα ότι οι er6n έχουν πέσει αρκετά, είδα μάλιστα αρκετές να κοστίζουν μέχρι 2000€, κι απο'τι θυμάμαι τα τελευταία χρόνια μέσα από διάφορα φόρουμ το μηχανάκι αυτό είναι πολύ καλόφημο. Τί θα λέγατε για το μοντέλο 2006, αξίζει να το αγοράσω με μ.ο. 40-50.000κμ; Αν τελικά αξίζει, υπάρχουν πράγματα συγκεκριμένα για να προσέξω;

Εν το μεταξύ έχει γεμίσει ο τόπος με fz6 και kawasaki z750  σε αυτά τα χρήματα, αλλά από ότι ακούω το πρώτο έχει τρομερή κατανάλωση, ενώ το δεύτερο έχει πολλές ζημιές κυρίως στα ηλεκτρικά του... 

Υ.Γ. Αν πιστεύετε ότι με αυτά τα χρήματα δεν παίρνω σωστό μηχανάκι naked, κάντε μου κάποια πρόταση, αλλά όχι παπάκια κι 125... Μου αρέσουν μόνο SumerMotard και naked... Δεν έχω θέμα με την ηλικία της μηχανής, με ενδιαφέρει η κατανάλωση, η εύκολη συντήρηση και να'χει λίγο δύναμη... 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda xr (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Μπορείς να κοιτάξεις και suzuki SV, ίσως ακουμπάς και το aprilia shiver ή κάποιο παλιότερο ducati monster.

Μετά σε τετρακύλινδρα έχεις κλασσικές επιλογές όπως το fazer και το z750, που είπες. suzuki gsr, hornet και bandit ίσως είναι και αυτές επιλογή.

Ίσως να πιάνεις κάτι σε triumph επίσης.

Επίσης δεν ξέρω αν σου κάνει κλικ κάτι σε yamaha mt03.

Αυτά μπορώ να σκεφτώ...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Βάλε κάτι παραπάνω και πάρε street triple 675.

Ολα τα άλλα, για ΠΕΤΑΜΑ.

ΟΛΑ!

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Αυτό δεν φοράει Ιδιο μοτερ με το versys??

Αν ναι....μακριά κ αγαπημένοι :shades:

Σίγουρα το 675 είναι ο κυρίαρχος στην κατηγορία αυτή αλλά δεν ξέρω αν  σε βολεύει για καθημερινή χρήση λόγω του μικρού κοψιματος στο τιμονι,βεντιλατερ που θα δουλευει υπερωρίες,βάσανο για σένα κ γι αυτό δλδ (πρωην κατόχος).

Αν το θες μόνο για βόλτεςεκδρομες,ταξιδάκια....  με γειες....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Πού πουλάνε triple με δυόμιση χιλιάρικα να πάρω κανένα ρε παιδιά; Για μεταπώληση δηλαδή, να βγάλω κάνα ευρώ.

Σε αυτά τα λεφτά θα έπαιρνα προσεγμένο sv650 δεύτερης γενιάς. Με λίγη τύχη και ψάξιμο θα έχεις και ρέστα. Και το ΜΤ03 καλή περίπτωση, αναλόγως τη χρήση. Πχ μέσα στην πόλη τα κατουράει όλα τα προαναφερθέντα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

GSR 600 ABS : καλά όλα, λένε οτι τσιμπάει σε κατανάλωση

SV 650 : καλό αλλά περασμένο απο πολλά χέρια κατα πάσα πιθανότητα

ER 6N : το βρίσκεις φθηνά γιατί έπαιξε κ μια φάση για κάτι βαλβίδες . Αν έχει ελεχθεί ως προς κωδικούς κ κατάσταση, τότε 

είναι μια χαρά μηχανάκι που τα κάνει όλα χωρίς να ξεχωρίζει.

Επίσης, ER 6F με fairing.Κάτι Bandit , CBF , συμπαθή κ τλπα , εγώ δεν τα κοιτώ πλέον , τα έχω βαρεθεί .

Ρεαλιστικά όμως μπορείς να βρεις κάποιες ευκαιρίες , ιδιαίτερα σε CBF600S.

Θα κοιτούσα επίσης Kawasaki Z750S , ίσως να είναι λίγο πιο προσεγμένο σε σχέση με τα γυμνά του αδέρφια.

Outsider για εμένα , κοντά σε αυτά τα λεφτά , ήταν μια αγγελία για BMW F800S κ μία για MV Agusta Brutale.

Ενημερώσου βέβαια τι κόστη έχουν, τι πιθανά προβλήματα βγάζουν , δεν είναι καθημερινά μηχανάκια επακριβώς, ιδιαίτερα το Brutale.

πριν 17 ώρες, το μέλος chrisserres έγραψε:

Μου αρέσουν μόνο SumerMotard και naked... Δ 

Οι Σουμέριοι είχαν όντως παράδοση στα supermotard  , μας το αποκαλύπτουν διάφορες τοιχογραφίες που βρέθηκαν στις αρχαίες πόλεις της Ουρούκ κ της Νιπούρ, που έδειχναν τον Νινούρτα καβάλα σε ένα πρώιμο , όπως πιστεύεται, Kawasaki KLR 650SM.

Γιαυτό κ ως φόρο τιμής, πολλές φορές αποκαλούμε τα supermotard κ ως SumerMotard κ χαίρομαι που βλέπουμε αναφορές  πιο συχνά στους Σουμέριους.

Είχαν πολλά τρεχάματα όμως με την Ελάμ , γνωστοί κ ως Ελαμίτες , οι οποίοι δεν τους άφηναν σε χλωρό κλαρί , που λέμε στη καθομιλουμένη

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

Σίγουρα βρίσκεις πλέον hornet δεύτερης γενιάς και shiver στα χρήματα αυτά.
SM, επίσης βρίσκεις πολλά! αλλά καθότι ειναι όλα πορτοκαλί, θέλουν ψάξιμο και τύχη.
(και husqvarna 610 βρίσκεις στο budget σου εύκολα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Derbi SENDA SM 125 4T

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Βάλε κάτι παραπάνω και πάρε street triple 675.

Ολα τα άλλα, για ΠΕΤΑΜΑ.

ΟΛΑ!

αυτο δεν ειναι κατι, ειναι τα διπλάσια μαν

πριν 3 ώρες, το μέλος crussifier έγραψε:

ER 6N : το βρίσκεις φθηνά γιατί έπαιξε κ μια φάση για κάτι βαλβίδες . Αν έχει ελεχθεί ως προς κωδικούς κ κατάσταση, τότε 

είναι μια χαρά μηχανάκι που τα κάνει όλα χωρίς να ξεχωρίζει.

μου κέντρισες πάρα πολύ το ενδιαφέρον, τι εννοείς κωδικούς; Αναμένω περισσότερες πληροφορίες... :D

πριν 3 ώρες, το μέλος seatcowl έγραψε:

Σίγουρα βρίσκεις πλέον hornet δεύτερης γενιάς και shiver στα χρήματα αυτά.
SM, επίσης βρίσκεις πολλά! αλλά καθότι ειναι όλα πορτοκαλί, θέλουν ψάξιμο και τύχη.
(και husqvarna 610 βρίσκεις στο budget σου εύκολα)

το χορνετ 2ης γεννιας ειναι ψεκαστο; το πρώτο(με το οποίο έδωσα για δίπλωμα) καίει πάρα πολύ φίλε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Εχοντας οδηγησει αρκετα χιλιομετρα Er6 και εχοντας μηχανη που φοραει το μοτερ του SV ,θα σου ελεγα να πας για το Er6.

Πολυ πιο απροβληματιστο και οικονομικο το kawasaki.Ναι εχουν ακουστει θεματα με μια βαλβιδα συγκεκριμενα,αλλα εαν το προσεχεις και δε το πινεις υπερβολικα στις ζεστες,δε θα εχεις θεμα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard (939 SPcc)

Δημοσιεύτηκε

Από ποιούς έχεις ακούσει ότι το fz6 έχει τρομερή κατανάλωση; Προσωπικά,είμαι στο fazer club στο fb,γιατί σκέφτομαι η επόμενη μου μηχανή να είναι το s2,και όλοι λένε για πάρα πολύ νορμάλ καταναλώσεις(ακόμα και 5λ σε ταξίδι και 6-7 εντός πόλης).Δεν ξέρω αν πρέπει να το πιστέψω αλλά και στο fuelly παρόμοια πράγματα βλέπω.Το hornet έχει ψεκασμό απ'την 4η γενιά(το έχει ένας φίλος και μιλάει για πολύ οικονομική κατανάλωση).Το z750 δεν το θεωρώ καλή επιλογή βάσει όσων έχω διαβάσει εδώ μέσα.Το er6 έχει το ίδιο μοτέρ με το versys για το οποίο έχουμε χιλιοδιαβάσει τα κουσούρια του.mt03 με 48 άλογα δεν τρελαίνομαι προσωπικά.Shiver εκτός από ακριβό έχω διαβάσει ότι είναι και λίγο δύστροπο στο σασμάν του.

Η κατηγορία sv,xj6,shiver,er είναι καταπληκτική imho.Οπότε δια της εις άτοπον απαγωγής μένει το sv,δεν ξέρω αν ξεχνάω κάποιο μεσαίο γυμνό με 60-80 άλογα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Πάπια Πεκίνου (120cc) ZONTES über (Allescc)

Δημοσιεύτηκε

Θα αγοραζα ER6 , κινητηρας με οση δυναμη χρειαζεται με ομαλη λειτουργεια (αν θυμαμαι σωστα...) που τον προτημω απο τον V2 της Suzuki  , ανετη  θεση οδήγησης και οχι χαμηλο αλλα λογικο  βάρος . Καλη επιλογη για καθημερινη μηχανη .

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

bandit 650 k5 καταναλωση 5 lt/100km σε μικτη χρηση εθνικη οδο-κεντρο πολης με χαλαρη οδηγηση,αξιοπιστος κινητηρας μηδεν βλαβες 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

4κυλινδρο 600-650 με κατανάλωση μεικτή στα 5 λίτρα δεν υπάρχει. Εκτός κι αν μιλάμε για ταξίδι σε ρυθμούς Θ. Αγγελόπουλου, δηλαδή 100km/h πορεία με επίπεδο δρόμο.

Ομοίως προφανώς και τα 750...

Αν βάλω στη κουβέντα και πόλη, μια κατανάλωση των 7.5-8λίτρων στα 100χλμ βγαίνει αν οδηγούμε στρωτά κ κυριλέ.

Μόνο κανένα NC μπορεί να πετύχει καταναλώσεις στα 5 λίτρα, αλλά δε χρειάζεται να μιλάμε για τάφους νεκροταφεία και λοιπά στην κουβέντα.

Επίσης διαφωνώ με τις αγωνίες περί μοτέρ i2 της kawasaki (versys/er6) επειδή διαβάσαμε κάποιες περιπτώσεις εντός στατιστικού λάθους ως ποσοστιαία αναλογία των πωλήσεων. Έχουν πουλήσει τοοοοσες χιλιάδες μηχανάκια που τα σπασμένα μοτέρ είναι ελάχιστα (και τουλάχιστον τα μισά απο αυτά έσπασαν με ευθύνη του ιδιοκτήτη).

Και για τα Ζ λένε που και που διάφορα. Αλλά έχουμε χιλιάδες τέτοια. Κ τα περισσότερα, ή έστω πολλά, ξεκινάνε με μιζάρισμα κ καρφωμένη ήδη την 1η και στροφαρουν κόφτες.

@chrisserres

Ποιο μηχανάκι σου αρέσει περισσότερο? 

Τι χρήση θα κάνεις?

Τι ύψος έχεις?  

Το budget στα 2Κ€ θα έχει κ άνοιγμα προς τα πάνω? Γιατί στα 2Κ λογικά θα χρειαστείς περιφερειακά που κοστίζουν (λάστιχα, αλυσιδογράναζα, service)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Πάντως το βασικό θέμα με το er6 δεν είναι το μοτέρ. Είναι που είναι σαν ανάποδο γαμώτο το καημένο.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

βαλε ακομα μερικα κατοσταρικα  xj6 με 20 ευρω βγαζω 230 χμ μεικτα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το μηχανακι

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Πάντως το βασικό θέμα με το er6 δεν είναι το μοτέρ. Είναι που είναι σαν ανάποδο γαμώτο το καημένο.

Συμφωνώ απόλυτα. Κυρίως για τα 1ης γενιάς που ήταν όλα για τη χωματερή και μάλιστα εντός κούτας για να μη χαλάσει η αισθητική της χωματερής :tooth:

Στις επόμενες γενιές βελτιώθηκε παρα πολύ (όργανα/φώτα κλπ), τόσο το γυμνό όσο και το σαφώς ομορφότερο f, αλλά εξακολουθεί να μου φαίνεται σώβρακο αναρτησιακά.

Ααα...επίσης και ηχητικά δε μου αρέσει. Δε θυμάμαι θέση κομβίων αλλά το μοτέρ αυτό απαραίτητα πρέπει να παραμείνει με μαμά εξάτμιση. Όσοι βάζουν εξάτμιση θέλουν βούρδουλα.

Μηχανάκια που εχουν πουλήσει αρκετά, αλλά προσωπικά τα θεωρώ δυσφήμηση για την Kawasaki και μπορώ να δεχθώ μόνο τα Versys ως καλή εναλλακτική των σουμιέδων-wannabe-on-off-Vστρωματέξ-&-transexual

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

μη κολλας τοσο σε μοντελο. το καθενα απο αυτα (fz6, z750, sv, shiver, er6n, hornet) εχει + και - με ελαχιστες διαφορες μεταξυ τους (εκει που υστερει το ενα υπερτερει το αλλο και το αντιστροφο).

το θεμα σε αυτα ειναι αλλο. ποσο εισαι διαθεθημενος να ψαξεις και να "κουραστεις" για να βρεις κατι καλο?

ολα ειναι λιωμενα και εχουν αλλαξει 3-5χερια ιδιοκτητων και αλλα τοσα μηχανικων. 

προσωπικα θα εστιαζα σε fz6 και hornet 2007+

το κυριοτερο ομως ειναι η χρηση που θα κανεις.

αν θες χιλιομετροφαγο το i4 θα σε γονατισει σε βενζινη, σερβις, λαστιχα, αλυσιδα.

πρωην κατοχος sm εισαι. αν θες μοτο για βολτα χωρις να σου γ@μησει την τσεπη, κοιτα και duke 390:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Derbi SENDA SM 125 4T

Δημοσιεύτηκε

Την 23/5/2019 at 7:15 ΜΜ, το μέλος ksino1100 έγραψε:

@chrisserres

Ποιο μηχανάκι σου αρέσει περισσότερο? 

Τι χρήση θα κάνεις?

Τι ύψος έχεις?  

Το budget στα 2Κ€ θα έχει κ άνοιγμα προς τα πάνω? Γιατί στα 2Κ λογικά θα χρειαστείς περιφερειακά που κοστίζουν (λάστιχα, αλυσιδογράναζα, service)

Εμφανισιακά μου αρέσουν τα γυμνά, το er6 το βρίσκω πάρ απολύ όμορφο, αλλά και το fazer με τις διπλές απολήξεις κάτω από τη σέλα...

Η χρήση είναι κυρίως για ταξιδάκια 50-200km, μένω σε επαρχία...

Είμαι 1,69

Το μπάτζετ ας πούμε ότι είναι ξερό 2500€

Την 24/5/2019 at 11:28 ΜΜ, το μέλος noodles έγραψε:

πρωην κατοχος sm εισαι. αν θες μοτο για βολτα χωρις να σου γ@μησει την τσεπη, κοιτα και duke 390:winking:

που λεφτά για το πανέμορφο 390 πφφφφ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 λεπτά, το μέλος chrisserres έγραψε:

το er6 το βρίσκω πάρα πολύ όμορφο

Μια ομορφιά, τι να λέμε, ειδικά η μούρη εεε το φανάρι μπροστά...

Kawasaki%20ER6N%2009%20%203.jpg

bugslife.jpg

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 23/5/2019 at 7:15 ΜΜ, το μέλος ksino1100 έγραψε:

4κυλινδρο 600-650 με κατανάλωση μεικτή στα 5 λίτρα δεν υπάρχει. Εκτός κι αν μιλάμε για ταξίδι σε ρυθμούς Θ. Αγγελόπουλου, δηλαδή 100km/h πορεία με επίπεδο δρόμο.

Ομοίως προφανώς και τα 750...

Αν βάλω στη κουβέντα και πόλη, μια κατανάλωση των 7.5-8λίτρων στα 100χλμ βγαίνει αν οδηγούμε στρωτά κ κυριλέ.

Μόνο κανένα NC μπορεί να πετύχει καταναλώσεις στα 5 λίτρα, αλλά δε χρειάζεται να μιλάμε για τάφους νεκροταφεία και λοιπά στην κουβέντα.

και ομως αληθινο και αυτη την φορα ολα τα χιλιομετρα εντος πολης ,κυριως σε κεντρικες λεωφορους με το στροφομετρο να μην ξεπερασε ποτε τις 4.000

330 χλμ 16 λιτρα...αντε να μην γεμισε και καλα-καλα ο βενζινας το κανω 16,5 lt τοσο βγαινει 5 λιτρα στα 100 χλμ

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δηλαδή έκανες 330χλμ εντός πόλης με i4 650cc και κατάφερες 5λ/100χλμ?

Βασικά 4.85 με τους υπολογισμούς.

Αφενός δε γίνεται (μέσες καταναλώσεις στα μοτερ αυτά παίζουν στα 7 με 7.5) αφετέρου αν με ρωτούσε κάποιος που σκόπευε να οδηγεί έτσι, θα του πρότεινα να πάρει άλλο μηχανάκι.

Για να είμαι σαφής, τέτοιες καταναλώσεις πετυχαίνει κανείς με 250αρι ψεκαστό μονοκύλινδρο. Άντε και κανένα 2κυλινδρο κατηγοριας τάφου (NC)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZR7(S) (750cc) Αλλος ποιος ξερει

Δημοσιεύτηκε

Άμα σαρεσει το er6 είσαι από τους "τυχερούς", γιατι για πολλούς είναι κακάσχημο. 

Οι φήμες λένε ότι είναι και ωραίο οδηγικα και οικονομικό. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Οδηγικα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.

Μετριες αναρτησεις και φρενα ενω και πλαισιο.

Απο οικονομια ομως τα παει αρκετα καλα.Αρκετα χαμηλες καταναλωσεις και αρκετα αξιοπιστο.Σε 85000χλμ η μονη ζημια ηταν κατι τσιμουχες στη τρομπα νερου.

Μην αρχιζω να γραφω τι εχω δωσει εγω...Μονο το τελευταιο χρονο 550Ε στα ηλεκτρολογικα.Παιζει δηλαδη να συμφερει παλι πιο πολυ να σου καρφωσει καμια βαλβιδα το er και να το φτιαξεις παρα να σου χαλαει το μπουρδελο σταδιακα :laugh:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Derbi SENDA SM 125 4T

Δημοσιεύτηκε

πριν 23 ώρες, το μέλος Dant3 έγραψε:

Μην αρχιζω να γραφω τι εχω δωσει εγω...Μονο το τελευταιο χρονο 550Ε στα ηλεκτρολογικα.Παιζει δηλαδη να συμφερει παλι πιο πολυ να σου καρφωσει καμια βαλβιδα το er και να το φτιαξεις παρα να σου χαλαει το μπουρδελο σταδιακα :laugh:

μπορω να πω οτι τρομαξα φιλε... εχω ζησει αυτη τη κατασταση με ενα kawasaki klx που περισσοτερο καιρο ηταν στο συνεργειο παρα στο σπιτι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα