Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
niexa

Ελαστικα για Z800 για αστικη χρηση

10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki ER6n Suzuki GSXR 600 (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα στο team,

Ακουω προτασεις για ελαστικουλια για το Z800 μου παιδες γιατι καθοδον σημερα στη δουλεια κατι πατησα και μειναμε... Στο 99% ειναι για αστικη χρηση η μηχανη με ταχυτητες 80-120 χλμ\ωρα καθημερινα και οποτε μου την βαρεσει θα το πατησω κ λιγο παραπανω. Για δωστε τα φωτα σας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha TT 600E HJC FG-17 MV Agusta F1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα! 

Μια καλή επιλογή είναι τα diablo rosso 2. Τα χρησιμοποιώ σχεδόν όπως εσύ θέλεις και είμαι ικανοποιημένος. Άλλη καλή επιλογή ίδιας κατηγορίας, που δεν έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά ακούω καλά λόγια από όσους τα φοράνε, είναι τα S20 και S21. 

Αν έχεις σκοπό να βάλεις πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη μπορείς να δεις και τα diablo rosso 3. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Εχοντας δοκιμασει Rosso 2 και S21 στο S3R αλλα και προφατα τα S22 μπορω να πω οτι τα bridgestone ειναι ανωτερα για το δικο μου τροπο οδηγησης και αυτο που θελω απο ενα hypersport λαστιχο.

Rosso 2 δεν θα εβαζα πλεον ουτε κι αν ειχε 100 ευρω το ζευγαρι....αλλοι πινουν νερο στο ονομα τους....αβυσσος :laugh:

Πολυ καλη και συμφερουσα επιλογη για αυτα που ζητας θα ηταν τα bt-016 pro.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Χμ με εψησες για S22 και μαλλον εκει θα παω. Απο οτι ειδα ειναι στα ιδια επιπεδα με το Rosso 3 απλα εχουν καλυτερο κρατημα σε βρεγμενο. Τα M7rr να μην τα ακουμπησω καν ε? Απο οτι καταλαβα ειναι για 1000αρια περισσοτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Ίσως είμαι εγώ τρίκουλος αλλά σε αστική χρήση όλα τα λάστιχα άθλια μου φαίνονται. Δεν προλαβαίνω να τα ζεστάνω ποτέ, στους δρόμους που έχουμε γλιστράνε σχεδόν παντού και γενικότερα παρατηρώ πως όσο (θεωρητικά ) καλύτερο είναι ένα ελαστικό όταν φτάσει τις σωστές θερμοκρασίες στο κατάλληλο οδόστρωμα τόσο χειρότερο είναι στην πόλη. Ο @Gee με έχει δει με τα s22 να τρώω παρολίγον high με το traction στο 5 στην ευθεία :laugh::laugh:. Εγώ προσωπικά θα έβαζα τα bt16 να γλιτώσω χρήμα. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia TUONO V4R ABS (999cc) καποτε...

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Τρικουλος δεν είσαι σίγουρα και συμφωνώ απόλυτα σε όσα λες...

Αυτή η φάση που λες με τρόμαξε πάρα πολύ πάντως και μου έκανε τρελή εντύπωση όταν μου είπες ότι δεν είχες απενεργοποιησει το traction :yeahright::blink:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 8 ώρες, το μέλος niexa έγραψε:

Χμ με εψησες για S22 και μαλλον εκει θα παω. Απο οτι ειδα ειναι στα ιδια επιπεδα με το Rosso 3 απλα εχουν καλυτερο κρατημα σε βρεγμενο. Τα M7rr να μην τα ακουμπησω καν ε? Απο οτι καταλαβα ειναι για 1000αρια περισσοτερο.

Δεν νομιζω οτι ειναι μονο για 1000ρια τα M7rr,ειναι εξισου καλο λαστιχο και το φορανε καποιοι φιλοι σε ss600 λεγοντας καλα λογια.

Δεν εχεις πει ακομα τι λαστιχα φορας τωρα και τι "γευση" σου εχουν αφησει.

Τροποποιήθηκε από τον GeorStrat

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κατεληξα στα S22 μιας και τα προτεινε και ο πωλητης. Δυστυχως δεν μπορω να εκφερω αποψη για τα λαστιχα που ειχε πανω η μηχανη μιας κ εχω 1.5 μηνα που την αγορασα και ηταν πληρως λιωμενα... Απτα diablo rosso 2 που ειχα στο ER6n παντως ημουν αρκετα ικανοποιημενος αλλα μου φαινεται οτι τα S22 στο Z800 τωρα εχουν απειρα καλυτερο κρατημα. Ξαναλεω διαφορετικες μηχανες με οτι αυτο συνεπαγεται. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 1 ώρα, το μέλος niexa έγραψε:

Καλοφόρετα. Ιδιαίτερη προσοχή στα πρώτα χιλιόμετρα. Σιχαίνομαι τις κλισέ ατάκες αλλά πήγα να την πατήσω άσχημα δύο φορές. 

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλοστριφτα και οτι σου ειπε ο απο πανω....:whistling:

Να ελεγχεις πιεσεις για να μην τα καταστρεψεις γρηγορα στο κεντρο τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα
Sign in to follow this