Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
dahs

Xr η xlr αλλαγη κινητηρα

14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM 625

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας παιδια εχω μια xlr 250 84 μοντελο με τετραγωνο φαναρι κοκκινη με τον πολυπαθο κινητηρα τον rvs .θεω να αλλαξω κινητηρα υπαρχει καποιοσ αφτερ μαρκετ lifan η οτιδιποτε που να ταιριζει γαντι?εχει κανει καποια πατεντα καποιος?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM 625

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν έχεις μια μηχανή, δική σου, την βλέπεις κάθε μέρα, την οδηγείς, και δεν έχεις δει ΠΟΤΕ ΣΟΥ, ότι στην κεφαλή λέει RFVC και όχι ''rvs'', άστο, μην ασχοληθείς άλλο.

Απλά, πέτα το. Ή βάλτο μια φωτιά. Κρίμα να τυρανιέται το καημένο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Αν έχεις μια μηχανή, δική σου, την βλέπεις κάθε μέρα, την οδηγείς, και δεν έχεις δει ΠΟΤΕ ΣΟΥ, ότι στην κεφαλή λέει RFVC και όχι ''rvs'', άστο, μην ασχοληθείς άλλο.

Απλά, πέτα το. Ή βάλτο μια φωτιά. Κρίμα να τυρανιέται το καημένο.

Εισαι πολυ αυστηρός. Ας το πουλήσει ο άνθρωπος "μονο για συλλέκτες" κανα 600 ευρώ μπορεί να πιάσει από κάποιον που το χε στο λύκειο.

πριν 41 λεπτά, το μέλος dahs έγραψε:

Γεια σας παιδια εχω μια xlr 250 84 μοντελο με τετραγωνο φαναρι κοκκινη με τον πολυπαθο κινητηρα τον rvs .θεω να αλλαξω κινητηρα υπαρχει καποιοσ αφτερ μαρκετ lifan η οτιδιποτε που να ταιριζει γαντι?εχει κανει καποια πατεντα καποιος?

Φίλε ουτε ίδιο μοτέρ δικό του (ααααααν βρεις) δε ταιριάζει γάντι, μετα απο τόσα χρόνια. Αστο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 625

Δημοσιεύτηκε

Χααααααα εν μερει εχεις δικιο αδερφε εχω χρονια να ασχοληθω με ειχε κουρασει κ την παρατησα αλλα θελω να την βγαλω βολτα μαυτην μεγαλωσα αλλα πολυ λαδι διαρροη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στα σοβαρά τώρα, δεν ήταν δα και κανά τεχνολογικό θαύμα το XLR του '84, ούτε σπάνιο, ούτε υψηλής ποιότητας μοτοσυκλέτα, ΑΛΛΑ έχουμε 2019, και το μοντέλο δημιουργεί σε πολλούς νοσταλγία.

Πολλοί θα το ήθελαν. Βάλτο μια αγγελιούλα, δώστο σε μια λογική τιμή ανάλογα την κατάσταση, από 250 μέχρι 350 ευρώ, να το πάρει κάποιος που να ξέρει τι το θέλει.

Γνώμη μου, μην μπασταρδέψεις ένα τέτοιο ''νοσταλγικό'' μοντέλο, με αλλαγές κινητήρων. Εκτός που είναι πολύ μπελάς κιόλλας να το κάνεις.

Αυτάααα 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 625

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Στα σοβαρά τώρα, δεν ήταν δα και κανά τεχνολογικό θαύμα το XLR του '84, ούτε σπάνιο, ούτε υψηλής ποιότητας μοτοσυκλέτα, ΑΛΛΑ έχουμε 2019, και το μοντέλο δημιουργεί σε πολλούς νοσταλγία.

Πολλοί θα το ήθελαν. Βάλτο μια αγγελιούλα, δώστο σε μια λογική τιμή ανάλογα την κατάσταση, από 250 μέχρι 350 ευρώ, να το πάρει κάποιος που να ξέρει τι το θέλει.

Γνώμη μου, μην μπασταρδέψεις ένα τέτοιο ''νοσταλγικό'' μοντέλο, με αλλαγές κινητήρων. Εκτός που είναι πολύ μπελάς κιόλλας να το κάνεις.

Αυτάααα 

https://m.imgur.com/a/tffymPu 

Κοιταξετην πως την εχω δεν πωλειται αυτο το εργαλιακι ας το εχω στην αποθηκη να το πλενω μια φορα τον χρονο κ να το βλεπω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στο έγραψα επειδή , άφησες να εννοηθεί ότι σε κούρασε. Εννοείται αν το γουστάρεις ακόμα, δεν το πουλάς , και το έχεις και ωραίο.

Πάντως το ''μην το μπασταρδέψεις'' ισχύει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος dahs έγραψε:

Χααααααα εν μερει εχεις δικιο αδερφε εχω χρονια να ασχοληθω με ειχε κουρασει κ την παρατησα αλλα θελω να την βγαλω βολτα μαυτην μεγαλωσα αλλα πολυ λαδι διαρροη

το μοτέρ επισκευάζεται το θέμα προκλήθηκε είτε απο διαχρονικό "χέρι" απο αμφιβόλου ικανότητας μαστόρους είτε απο κακή χρήση-συντήρηση 

αν το αγαπάς προχώρα σε επισκευή κινητήρα αλλά σε κάποιον όχι τυχαίο. Δεν αξίζει οικονομικά να βάλεις άλλο μεταχειρισμένο μοτέρ που ενδεχομένως να θέλει επισκευή και εκείνο, φτιάξε το παρόν να έχει και μια αυθεντικότητα  

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Εγω δεν εχω καταλαβει ακριβως το προβλημα που εχει το μοτερ, γραψες 2 λογια να δουμε αν υπαρχει λυση.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Αν ειναι διαρροες μονο, λυσεις υπαρχουν, ποιος θα τις εφαρμοσει ομως??

Ενταξει δεν ειναι και σε πολυ καλη κατασταση οπτικα, στην αποθηκη καλα ειναι εγω λεω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 625

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

https://imgur.com/a/tffymPu

το μοτέρ το πηγα σε καλό μάστορα κ μου είπε είναι ταλαιπωρημένο κ δεν σηκώνει επισκευή κ όλα αυτά από κακούς μαστόρους που στην πορεία των χρόνων ποτέ δεν κάναμε σωστές δουλειές.ολα ξεκίνησαν όταν έσκασε η φλστζα κεφαλής μου κλωτσισαν τις βίδες που πιάνουν κύλινδρο κ κεφαλη 

3zvdzyY.jpg

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
εισαγωγη φωτο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

ξεκίνα να ρωτάς για καλό μάστορα το πιθανότερο παλιά κοπιάς που τα είχε ξερολούκουμα αυτά τα μοτερ με κεφαλές rfvc νομίζω και τα νεότερα XR600 των '90 είχαν παρόμοιες κεφαλές και δε βγάζαν πρόβλημα.

Να βρείς τσάκαλο μάστορα να ανοιχτεί το μοτέρ να εκτιμηθεί η κατάσταση αν "παίρνει" να παει για πλανάρισμα η κεφαλή σε εξειδικευμένο μηχανουργείο ή να βρεθεί μεταχειρισμένη σε καλή καλύτερη απο την δική σου κατάσταση   

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Τα σπειρωματα επισκευαζονται, υπαρχουν τροποι (δεν εννοω το Helicoil)

Με ενα πλανισμα μπορουν να ερθουν οι εδρες και να γινει παλι στεγανό το καπακι, απλα θα πρεπει να πανε στο σωστό μηχανουργειο, οσο ταλαιπωρημενο να ειναι το μοτερ σου το σιγουρο ειναι οτι μπορει να επανελθει, το κοστος ειναι αυτο ομως που καθοριζει αν συμφαιρει ή οχι, μπορεις να ψαξεις για μεταχειρισμενο μοτερ αλλα παλι δεν θα γνωριζεις τα προβληματα του, συνηθως και αυτα τα XR πασχουν στην κεφαλή, ραγιζει αναμεσα σε μπουζι και βαλβιδες, αν εισαι απο κει οκ τοτε μπορεις να προχωρησεις σε επισκευη, υπαρχουν ανταλλακτικα τα παντα σε μεταχειρισμενα για αυτο το μοτερ, εκτος απο κεφαλες που σπανιζουν (ραγιζουν)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα