FrostyFeet

Πρώτη μηχανή

15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

καλησπέρα παίδες είμαι 25 ετών 1.67 70 κιλά (πάω για γράμμωση τώρα οπότε θα πέσω στα 64-62) πάω για απεριόριστο δίπλωμα μηχανής δεν έχω ξανά οδηγήσει μηχανή (έμεινε ενα μάθημα και δίνω) είμαι στο ψάξιμο εδώ και 3,4 μήνες ακόμα δεν έχω αποφασίσει(το κεφάλι μου έχει γίνει ομελέτα από το ψάξιμο) είμαι τα τελευταία 3 χρόνια ποδηλάτης έχω πάρει μια ιδέα συμπεριφοράς οδηγών απέναντι σε δίκυκλων

Μαρέσουν του τύπου cafe racer αλλά οι εταιρίες βγάζουν τέτοιου τύπου μοντέλα τα τελευταία χρόνια με αποτέλεσμα να ξεφεύγουν από το μπατζετ που λεω να δωσω επίσης όσοι έχουν τέτοιες μηχανες πατάνε στο οτι είναι μοδα τώρα και τις πουλάνε πανάκριβα (μιλάμε για μοντέλα του 80-90) οπότε δεν τα βλέπω καν. μετά σκέφτομαι για κάτι naked ή on off.

Σκέφτομαι να διαθέσω μέχρι 3500 ευρώ θέλω να έχει abs η μηχανή να είναι από 250 κυβικά και πάνω την θέλω για καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη (Θεσσαλονίκη) και κανένα ταξιδάκι στα 100-150 χιλιόμετρα κάποια πρόταση?!ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

Τροποποιήθηκε από τον FrostyFeet

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Θεσσαλονίκη και θες μηχανή για μετακινήσεις; Ιεεελλα μπαναία μου! Μα έχετε το μετρό, που σας πάει παντού αφού! Τι την θες την μηχανή;

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εν Κουλί

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

https://www.car.gr/15386689-dayang-rockstar-400i-abs

Αν τεντωσεις λιγο το μπατζετ σου πας και σε αυτο απο κατω.

https://www.car.gr/13566580-sym-wolf-300-cr-300i-abs-2019

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα έδινες εσύ ο ίδιος ποτέ 3.5 χιλιάρικα για dayang;Αν όχι γιατί τα δείχνετε σε νέους που δεν έχουν ιδέα,απορώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 14 λεπτά, το μέλος ugrakarma έγραψε:

Θα έδινες εσύ ο ίδιος ποτέ 3.5 χιλιάρικα για dayang;Αν όχι γιατί τα δείχνετε σε νέους που δεν έχουν ιδέα,απορώ.

Δεν είναι λογική αυτή βέβαια. Πιθανότατα ο Τάσος δεν θα έδινε ποτέ χρήματα για κανένα cafe racer αλλά τι σημαίνει αυτό, αν το budget του παιδιού ήταν στα 10 χιλιάρικα να μην πρότεινε κάποιο Triumph ; 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

Το die-young ειναι τοσο μπροστα που εχει 2000 στροφες και καμια 30 χιλ/ωρα πριν ακομα του βαλεις το κλειδι...

15386689_0_b.jpg

κατα τα αλλα εγω προσωπικα με αυτα τα λεφτα και δεδομενα, θα πηγαινα σε 390 , εκτος κι αν παιζει συχνο δικαβαλο... (κατα βαθος ολοι ενα ktm θελουμε αλλωστε...ειναι γνωστα αυτα...) 

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ούτε το να βάζεις στην ίδια κλίμακα τα dayang με την Τriumph έχει λογική.Συγγνώμη αν φάνηκα απότομος ή εριστικός,δεν είχα πρόθεση ειλικρινά ούτε να προκαλέσω προσωπική αντιπαράθεση έτσι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έχετε προσέξει ότι dy και hp είναι η ίδια εταιρία, αν γυρίσεις το σήμα της μιας ανάποδα;

(η μια βγάζει ΑΘΛΙΑ δίτροχα και η άλλη ΑΘΛΙΟΥΣ εκτυπωτές, κι άλλη ομοιότητα)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

πριν 27 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Έχετε προσέξει ότι dy και hp είναι η ίδια εταιρία, αν γυρίσεις το σήμα της μιας ανάποδα;

(η μια βγάζει ΑΘΛΙΑ δίτροχα και η άλλη ΑΘΛΙΟΥΣ εκτυπωτές, κι άλλη ομοιότητα)

ΩΩΩΩ ΙΝΣΕΨΙΟΟΟΟΟ

Πάντως έχω την εντύπωση οτι το SYM ειναι αιώνες καλυτερο απο το νταϊ γιάνγκ, ως κορεάτικο (και όκι κωριάτικο)

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

πριν 1 ώρα, το μέλος ugrakarma έγραψε:

Εγω δεν θα εδιναν 3,5Κ για daytona ή dayang ή οτιδηποτε αλλο, αλλα το να δωσει 3,5 Κ για να παρει ενα μεταχειρισμενο - διακορευμενο - μετασκευασμενο -  καγκουροποιημενο cafe racer τοτε καλυτερα να δωσει τα χρηματα του σε κινεζοκορεατικο παρα σε ενα μηχανακι που θα το παντρευει και δεν θα μπορει να το πουλησει.

πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Δεν είναι λογική αυτή βέβαια. Πιθανότατα ο Τάσος δεν θα έδινε ποτέ χρήματα για κανένα cafe racer αλλά τι σημαίνει αυτό, αν το budget του παιδιού ήταν στα 10 χιλιάρικα να μην πρότεινε κάποιο Triumph ; 

Εισαι 100% μεσα, εγω δεν θα αγοραζα cafe racer, θα συμφωνησω και με τα υπολοιπα γραφομενα σου!

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard (939 SPcc)

Αυτό πωλείται 2 χρόνια σχεδόν. Πήγαινε με 1200 ευρώ και παρ'το αν είναι καλό, πιες του το αίμα και έλα σε 2 χρόνια να μας ξανά ρωτήσεις τι να αγοράσεις με πιο σοβαρό μυαλό :laugh:

Τροποποιήθηκε από τον ΤάκηςΜπ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Τα έχω τσεκάρει και το daytona και το sym, κλείνω περισσότερο προς το sym δεν έχω ακούσει καλά λόγια για την daytona και επίσης εν ετη 2019 μηχανή με ταμπούρο??? δεν ξέρω με φοβίζει λίγο. Επίσης να δώσω 4000 για καινούρια μηχανή 300 κυβικά μπορώ να βρω και καλύτερη ελαφρός μεταχειρισμένη στα ίδια λεφτά πχ.έχω δει mt07 του 16-15 με λίγα χιλιόμετρα στα 4500-4800 και ξέρω στην μεταπώληση του δεν θα χάσω τρελό ποσό . Το μοντέλο που θέλω να πάρω ειναι benelli leoncino 500 αλλά λέω να το δω 2,3 χρόνια πόσο θα προχωρήσει και τι μπορεί να βγάλει από προβλήματα για να έχω καλύτερη άποψη και όχι επειδή μου αρέσει μόνο εμφανισιακά (βέβαια είδα θα βγάλουν leoncino 250 αμα βγει μεχρι το πάσχα και είναι προσιτή η τιμή θα το ξανα δω.) οπότε μετά είπα να πάω σε μεταχειρισμένο και ας μην ειναι cafe racer. Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!

Τροποποιήθηκε από τον FrostyFeet

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 ώρες, το μέλος Χ έγραψε:

(κατα βαθος ολοι ενα ktm θελουμε αλλωστε...ειναι γνωστα αυτα...) 

Κ τα μαστορια, αυτο θέλουν :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού