Kourt

Στα χαμένα

11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki Gsxr (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα σας!! Για να δικαιολογήσω τον τίτλο θα σας αραδιασω τις σκέψεις μου... Μετά από τρία χρόνια αποχής από την δίκυκλη μεταφορά λόγω αυτοκινήτου ήρθε η ώρα να ξαναποκτησω μηχανή.. Προηγούμενος κάτοχος ενός τιμίου-σκυλιού Honda cbf 125 νομίζω πως πρέπει να ανέβω κατηγορία... Πλέον χωρίς κανέναν περιορισμό στα κυβικά.. Λοιπόν οι απαιτήσεις μου είναι :

1)καθημερινα 25 χιλιόμετρα πάνε έλα στην δουλειά(70%επαρχιακός δρόμος 30% κέντρο μικρής πόλης) 

2)αποδράσεις του σαββατοκύριακου χωρίς ενδοιασμούς κούρασης-αγανάκτησης 

3)αυτονομια - κατανάλωση χαμηλή 

Στο δια ταύτα παρακάτω παραθέτω τις επιλογές μου

1)honda varadero mk1

2)vstrom 1000

3)bmw f650 funduro 

4)aprilia pegaso 650

5)kawasaki kle 500 

Οι δύο πρώτες μπορεί να μην κολλάνε με τις άλλες αλλά η varadero είναι ο έρωτας μου.. Με φαντάζομαι άρχοντα εκεί πάνω 

Το μπάτζετ μου είναι δυστυχώς μέχρι 2000€. Εξοπλισμός υπάρχει οπότε τα 2000 είναι καθαρά για την μηχανή. Πληροφοριακά είμαι 1.87 110 κιλά.. 

Συγνώμη αν κούρασα αλλά θα μου φύγει το μυαλό τον τελευταίο καιρό... Κάθε γνώμη είναι δεκτή!!! Ευχαριστώ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα! Μιλώντας για έρωτα, δε θα μπορούσε εύκολα κάποιος να σου προτείνει κάτι άλλο εκτός από varadero.Δεν ξέρω όμως αν θα σε βολέψει ως προς τη χαμηλή κατανάλωση που ζητάς ως προαπαιτούμενο.Όσον αφορά το χαμηλό budget, θα βρεις μεταχειρισμένα στα οποία θα χρειαστεί καλός έλεγχος σε ένα αξιόπιστο συνεργείο.Επίσης, είναι πιθανό να απαιτηθούν κάποια επιπλέον χρήματα για ανταλλακτικά/service διότι μιλάμε για δίτροχα 15-20 ετών, πολλά εκ των οποίων είναι φορτωμένα με χιλιόμετρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB Super Four (400cc) Honda Goldwing (1800cc)

Δημοσιεύτηκε

Κατά την γνώμη μου, για να καλύψεις τα πάντα σε αυτά που ζητάς είναι μονόδρομος το Vstrom 650.

Ο έρωτας είναι άλλο κεφάλαιο και συνήθως δεν έχει να κάνει με τα πρακτικά της υπόθεσης αλλά ξεκάθαρα με την καρδιά :wub:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Όσο αφορά το 3) σου,το μκ1 με τα καρμπς δεν φημίζεται για την οικονομία του.5 τάχυτο επίσης.

Για το 1) 2) και το μποι-κιλά σου ότι πρέπει.

Τροποποιήθηκε από τον ugrakarma

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Gsxr (750cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος klab έγραψε:

Κατά την γνώμη μου, για να καλύψεις τα πάντα σε αυτά που ζητάς είναι μονόδρομος το Vstrom 650.

Ο έρωτας είναι άλλο κεφάλαιο και συνήθως δεν έχει να κάνει με τα πρακτικά της υπόθεσης αλλά ξεκάθαρα με την καρδιά :wub:

Χάχα ναι το ξέρω το vstrom είναι το καταλληλοτερο αλλά ξεφεύγει από το budget.. Η καρδιά μου λέει το varadero αλλά η λογική μου σκέφτεται την κατανάλωση... Γενικά δεν είχα βαρύ χέρι ούτε πόδι στο αυτοκίνητο... Θέλω ήρεμες βόλτες.. Πιστεύω να μην καεί τόσο πια.. 

πριν 10 ώρες, το μέλος efkola έγραψε:

Καλησπέρα! Μιλώντας για έρωτα, δε θα μπορούσε εύκολα κάποιος να σου προτείνει κάτι άλλο εκτός από varadero.Δεν ξέρω όμως αν θα σε βολέψει ως προς τη χαμηλή κατανάλωση που ζητάς ως προαπαιτούμενο.Όσον αφορά το χαμηλό budget, θα βρεις μεταχειρισμένα στα οποία θα χρειαστεί καλός έλεγχος σε ένα αξιόπιστο συνεργείο.Επίσης, είναι πιθανό να απαιτηθούν κάποια επιπλέον χρήματα για ανταλλακτικά/service διότι μιλάμε για δίτροχα 15-20 ετών, πολλά εκ των οποίων είναι φορτωμένα με χιλιόμετρα.

Καλημερα έχω βρει αρκετά με λίγα σχετικά χιλιόμετρα.. Το χέρι μου πιάνει καθώς τυχαίνει να είμαι μηχανικός αυτοκινήτων... Οπότε θα πέφτει πολύ προσωπική δουλειά 

πριν 1 ώρα, το μέλος ugrakarma έγραψε:

Όσο αφορά το 3) σου,το μκ1 με τα καρμπς δεν φημίζεται για την οικονομία του.5 τάχυτο επίσης.

Για το 1) 2) και το μποι-κιλά σου ότι πρέπει.

Και εγώ αυτό λέω.. Τα πρώτα δύο μου ταιριάζουν στο σώμα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος για Χίο.. Triumph Speed Triple.. (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

V-strom1000 : μεγάλο πρόβλημα τα πηνία, ψάξτο πολύ πριν το πάρεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki gsxr (999cc) shoei

εγω θα προτεινα ΧΤ660...(το R, το X ή το Z..καμια ουσιαστικη διαφορα)

αξιοπιστο, που βγαζει ευκολα χλμ πολης και με λιγη υπομονη και χλμ εθνικης...

μπορει να φιλοξενησει μεγαλα κορμια...

ειναι οικονομικο καθ'οτι μονοκυλινδρο και βρισκεις ανταλλακτικα φθηνα και στο περιπτερο αφου εχει μοσχοπουλησει...

επισης ειναι πιο συγχρονο απο τα varadero που εχουν carbs... δλδ θα βρεις μηχανακια του 07-08...

ενα παραδειγμα με λιγα χλμ...https://www.car.gr/17870715-yamaha-xt-660r

υ.γ.  δεν εχω καμια σχεση με τον εμπορο και την επιχειρηση...

Τροποποιήθηκε από τον devil's animal
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

πριν 10 ώρες, το μέλος klab έγραψε:

με 2000 vstrom δε παιρνεισ εκτος αν ειναι χρεπι

ριξε μια ματια και σε freewind

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er-5 Laverda sf750 (750cc)

πριν 20 ώρες, το μέλος Kourt έγραψε:

Καλησπέρα σας!! Για να δικαιολογήσω τον τίτλο θα σας αραδιασω τις σκέψεις μου... Μετά από τρία χρόνια αποχής από την δίκυκλη μεταφορά λόγω αυτοκινήτου ήρθε η ώρα να ξαναποκτησω μηχανή.. Προηγούμενος κάτοχος ενός τιμίου-σκυλιού Honda cbf 125 νομίζω πως πρέπει να ανέβω κατηγορία... Πλέον χωρίς κανέναν περιορισμό στα κυβικά.. Λοιπόν οι απαιτήσεις μου είναι :

1)καθημερινα 25 χιλιόμετρα πάνε έλα στην δουλειά(70%επαρχιακός δρόμος 30% κέντρο μικρής πόλης) 

2)αποδράσεις του σαββατοκύριακου χωρίς ενδοιασμούς κούρασης-αγανάκτησης 

3)αυτονομια - κατανάλωση χαμηλή 

Στο δια ταύτα παρακάτω παραθέτω τις επιλογές μου

1)honda varadero mk1

2)vstrom 1000

3)bmw f650 funduro 

4)aprilia pegaso 650

5)kawasaki kle 500 

Οι δύο πρώτες μπορεί να μην κολλάνε με τις άλλες αλλά η varadero είναι ο έρωτας μου.. Με φαντάζομαι άρχοντα εκεί πάνω 

Το μπάτζετ μου είναι δυστυχώς μέχρι 2000€. Εξοπλισμός υπάρχει οπότε τα 2000 είναι καθαρά για την μηχανή. Πληροφοριακά είμαι 1.87 110 κιλά.. 

Συγνώμη αν κούρασα αλλά θα μου φύγει το μυαλό τον τελευταίο καιρό... Κάθε γνώμη είναι δεκτή!!! Ευχαριστώ 

To 1 και 2 λογω καταναλωσης τα ξεχνας.Σαν σωματοτυπος ειναι ομως για σενα.Το 3 και 4  πολυ παλια και με προβληματα ειδικα το 4 .Το 5 αν βρεις στα 2000 τελευταιο μοντελο σαν γιαπωνεζικο το συνιστω.Ασπαστο μοτερ λιγη συντηρηση σκυλι μαυρο.Εναλακτικα και με χαμηλοτερη καταναλωση απο το 1 και 2 κοιτα για καλοδιατηρημενο TRANSALP.Tα κανει ολα και συμφερει.

Τροποποιήθηκε από τον panavour

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki sv (650cc) Mt revenge limited-evo Honda cr (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλοτάξιδο σύντροφε....https://www.car.gr/21157724-kawasaki-kle-500

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha R1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Kle 500 στα χρηματα σου το πιο καθαρο. Μονοδρομος για 2.000 ευρω....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα