nikolai

Ηρθε η ωρα για αλλαγη ;

9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shoei NXR BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Το λοιπον

Εχω ενα cbr600f του 14 το οποιο γενικα με καλυπτει σχεδον σε ολα και δε θα λεγα οτι το χω βαρεθει ιδιαιτερα ακομη , ΑΛΛΑ σα γνησιο χοντα εχεις την αισθηση οτι σου λυπει λιγο γκαζι ακομη

Τα μονα μειον αυτη τη στιγμη που του προσάπτω ειναι το λιγο εξτρα γκαζι που θες και οτι ε δεν το λες οτι φορτωνεται ιδιαιτερα ικανοποιητικα , και ερχεται τωρα το ερωτημα , αν το εδινα και επαιρνα καποιο αλλο τι θα μπορουσα να παρω ;;; οεο

Προσπαθω να βρω κτ αλλα δε βρισκω κτ που να υπαρχει αυτη τη στιγμη στην αγορα που να ειναι μεσα στο μπατζετ , αν πουμε οτι πιανει 5-6000 βαρια το cbr και αντε βαζω αλλα 1000 και παμε στα 7000 τι υπαρχει που να καλυπτει τα θελω μου σε αυτα τα λεφτα?

Πρεπει υποχρεωτικα : Να εχει σκυφτη θεση οδηγησης , βσκ να ειναι κλιπονατο εχω οδηγηση αρκετα ορθια τον τελαιυταιο καιρο (TDM,vstrom,Fazer) και δεν μου αρεσανε καθολου , να μην ειναι σκληροπυρινικο ςς η αληθεια ειναι πως δεν βολευουν ιδιαιτερα για την πιο all around σπορ χρηση που θελω αν και κατα καιρους ζαχαρωνω το 675 και το gixer 750 , απο αναρτησεις και στησιμο φρενα να μην ειναι λες και κανω downgrade οδηγωντας ενα Ζ1000 πρωτης γενιας λατρεψα την δυναμη του μοτερ αλλα το στησιμο του δε μου αρεσε καθολου κτ στο ιδιο η ελαφρως καλυτερο επιπεδο απ το δικο μου θα μου επαρκουσε δεν ειμαι και ο ροσι , στη συντηρηση να μη πουλαω νεφρα με παραπανω κυβικα ειναι λογικο να ανεβουν τα κοστη αλλα δεν θελω κτ σε επιπεδο bmw , να μην ειναι ειναι πολυ βαρυ το cbr στα 205 κιλα δεν ειναι και πουπουλο αλλα δεν ειναι τα 250-270 κιλα των μεγαλων σπορ τουριγκ ειπαμε all around, να ειναι λιγο πιο δυνατο  οχι σε επιπεδο 1000ςς αλλα κτ σε επιπεδο 1000 νορμαλ στρεετ βλεπε (cb1000) θα ηταν οτι πρεπει

Το χω σκεφτει και για κανα μεγαλο σπορ τουριγκ (βλεπε ζουζουρα) αλλα νομιζω πως ειναι λιγο τοο ματς σε ολα του (και δε μαρεσει η μουρη του κυριως)

Ηρθε η ωρα για αλλαγη ? αυτη τη στιγμη το cbr εχει 44000κμ οποτε οτι λεφτα πιασει ειναι τωρα , υπαρχει κτ καλυτερο να παρω? η να βαλω καμια ολοσωμη με προγραμα και να κατσω ωπος ειμαι?

Fun fact το καινουργιο ducati supersport 950 θα ηταν αρκετα κοντα σε αυτα που θελω αλλα βγαινει αρκετα εκτος μπατζετ ( καινουργιο γαρ)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

να κατσεις οπως εισσια μιας και ξερεις το μηχανακι σου τη κατασταση του κλπ. τπ μηχανακι σου ειναι καινουριο με 7000 θα πας σε δυνατοτερο μεν σε παλαιοτερο δε δικη σου η αποφαση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το GSXR750 που λες, είναι αναβάθμιση σε δύναμη, και δεν ανεβαίνει και κατηγορία τέλους κυκλοφορίας, πάλι στο 55ρι θα είσαι. Απλά θα είναι κάπως* εκτός των νερών του στην Ήπειρο με τις αργές κ σφιχτές διαδρομές. Το Daytona 675 είναι σκληρό σε θέση οδήγησης, ο μόνος λόγος που δεν θα το έπαιρνα. Θα έπαιρνα όμως (ξανά) το street triple 675, που είναι ότι πρέπει. Αν τόσο πολύ καίγεσαι για clipons** , ε , του βάζεις από Daytona. Συν για το Triumph, αν το πάρεις μεταχείρω, ότι ασχολείται ακόμα ο πάλε ποτέ εξουσιοδοτημένος εκεί, και έχει την τεχνογνωσία και τον εξοπλισμό να στο συντηρήσει.

Ducati και αξιοπρέπεια στα κόστη, δεν πάνε μαζί. Και που θα πρέπει να τρέχεις για συντήρηση;

*Βίτσια και χέρια είναι αυτά...

**Συγχαρητήρια, είσαι φυσιολογικός άνθρωπος. Δεν σε έπιασε η προπαγάνδα των τελευταίων χρόνων του ''μοτοσυκλέτα πρέπει να είναι άνετη σαν καναπές lazyboy αλλοιώς δεν αξίζει dude''

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

αν πας σε ss, παρε 1000αρι cbr RR οσο νεοτερο αντεχει η τσεπη σου, τπτ αλλο :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 52 λεπτά, το μέλος noodles έγραψε:

αν πας σε ss, παρε 1000αρι cbr RR οσο νεοτερο αντεχει η τσεπη σου, τπτ αλλο :winking:

Ο λόγος? Που υπερτερεί?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 24/2/2019 at 4:47 ΜΜ, το μέλος noodles έγραψε:

το 1000αρι σε δημοσιο δρομο ειναι κυριολεκτικα αχρηστο , και δεν ειμαι ακομη σε επιπεδο για 1000ςς

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

Δημοσιεύτηκε

Εχουν παλιωσει τα μεγαλα Daytona ρε γμτ...... λεω εγω τωρα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος peterpan έγραψε:

Εχουν παλιωσει τα μεγαλα Daytona ρε γμτ...... λεω εγω τωρα....

οταν λες τα μεγαλα???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF (998cc) Arai ViperGT Lefas 900

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 13 ώρες, το μέλος nikolai έγραψε:

οταν λες τα μεγαλα???

Daytona δεν ειναι μονο τα 675....Κριμα να μην ξερουμε απο μοντελα, ριξε μια ματια

εμενα υπο συνθηκες θα με δελεαζαν αρκετα καποια απο αυτα και ας ειναι παλια σε σχεση με το CBR σου

https://www.car.gr/classifieds/bikes/?fs=1&condition=new&condition=used&offer_type=sale&make=64&variant=Daytona&engine_size-from=>750&sort=pra

ΩΠΑ !!!!!

Hold the press!!!!

Δεν το τσεκαρα γιατι δεν πιστεψα ιτ θα εφτανε το μπατζετ σου, ΑΛΛΑ !!!! κοιτα!!!!!

https://www.car.gr/21444831-kawasaki-z-1000-sx-sport-traction-control

Αν ημουν εσυ με αυτα τα θελω και αυτα τα λεφτα, θα πηγαινα τρεχοντας!!!

ΥΓ διαβασα οτι δεν θες και δεν θεωρεις οτι εχεις χερια για 1000ss, ΑΛΛΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SS.

Ειναι ενα All Around Street φοβερα καλοστημενο με Μοτερουκλα που εκτελει χρεη Sport Touring για αστειο

Τροποποιήθηκε από τον peterpan

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα