Tasos Meli

Καρτα γραφικων

68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα σε ολους, τον τελευταιο καιρο προεκυψε το ζητημα αλλαγης καρτας γραφικων στον υπολογιστη μου, προκειτε για μοντελο 10+ χρονων που το χρησιμοποιω για youtube, πλοηγηση στο ιντερνετ, office, και πολυ σπανια για να φτιαξω κανενα βιντεο, παιχνιδια δεν παιζω.

Φοραει ενα τετραπυρινο intel στα 2,83 (Q9500), 8gb ram και ενα SSD 120gb, μεχρι τωρα ειχα μια 8500GT 512mb αλλα την εβαλα σε ενα αλλο υπολογιστη που τη χρειαζοταν αμεσα.

Το ερωτημα ειναι τι καρτα γραφικων και απο που να την παρω.. Το budget μπορει να φτασει στο 100αρικο.

Να παρω καινουρια ή μεταχειρισμενη? εκανα μια ψαχτική και ειδα οτι στο ebay εχει κινεζικες no name GTX1050Ti σε τιμες ξεφτιλα, εχει δοκιμασει - ακουσει κανεις τιποτα? ή να κατσω στ´ αυγα μου και να παρω κατι αλλο απο την εγχωρια αγορα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Εδώ και πάνω από ένα χρόνο βρίσκεις άνετα 1050 με 100 ευρώ ή λιγότερα μεταχειρισμένες με εγγύηση κανονικά(insomnia.gr).

Δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Από την άλλη πάλι, η 1050 ήταν κορυφαίο μοντέλο, και ζητάει δυνατό τροφοδοτικό, καίει πολύ ρεύμα, και τα ανεμηστηράκια της κάνουν θόρυβο (έχουν παλιώσει κιόλας). Το πλαίσιο έχει στα 109 ευρώ ΑΤΙ σημερινή χαμηλής κατηγορίας, άλλα καινούργια και οικονομική στο ρεύμα (νομιιιιζω οτι δε θέλει ούτε 6-πιν ρεύμα) και με εγγύηση.

Θα μπορούσες να αλλάξεις με 300 ευρώ περίπου Μ/Β επεξεργαστή με ενσωματωμένα ΟΚ γραφικά (Ryzen 2200G) και 8 ραμ και να είναι όλα καλύτερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 8 ώρες, το μέλος CptAngel έγραψε:

Εδώ και πάνω από ένα χρόνο βρίσκεις άνετα 1050 με 100 ευρώ ή λιγότερα μεταχειρισμένες με εγγύηση κανονικά(insomnia.gr).

Δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή.

Θα κάνω μια επίσκεψη και από εκεί, είχα λογαριασμό παλιότερα αλλά έχω χρόνια να μπω.

πριν 25 λεπτά, το μέλος costikos έγραψε:

Από την άλλη πάλι, η 1050 ήταν κορυφαίο μοντέλο, και ζητάει δυνατό τροφοδοτικό, καίει πολύ ρεύμα, και τα ανεμηστηράκια της κάνουν θόρυβο (έχουν παλιώσει κιόλας). Το πλαίσιο έχει στα 109 ευρώ ΑΤΙ σημερινή χαμηλής κατηγορίας, άλλα καινούργια και οικονομική στο ρεύμα (νομιιιιζω οτι δε θέλει ούτε 6-πιν ρεύμα) και με εγγύηση.

Θα μπορούσες να αλλάξεις με 300 ευρώ περίπου Μ/Β επεξεργαστή με ενσωματωμένα ΟΚ γραφικά (Ryzen 2200G) και 8 ραμ και να είναι όλα καλύτερα.

Σε αυτόν τον τομέα έκανα το ένα λάθος μετά το άλλο, είχε καεί το μπορντ και αντί να κανω αυτό που λες πήγα και πήρα μπορντ για τον επεξεργαστή που είχα, μετά άλλαξα και επεξεργαστή και ραμ, έδωσα σχεδόν 150 ευρώ για να έχω αρχαίο υπολογιστή ενώ με αλλά τόσα θα είχα σίγουρα πιο καινούριο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) HJC Rpha 11 Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν βρεις κ μια 1030 μια χαρα θα κανεις την δουλεια σου κ φτηνα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 25 λεπτά, το μέλος venzinas έγραψε:

Αν βρεις κ μια 1030 μια χαρα θα κανεις την δουλεια σου κ φτηνα!

Εν τω μεταξη παιχνιδια δεν παιζω, τα HD video τα παιζει και η onboard καρτα που εχει αλλα θελω να βαλω κατι αξιοπρεπες, μια 1050 νομιζω θα χαραμιστει στο ηδη υπαρχων συστημα, ερωτηση στην επεξεργασια των βιντεο παιζει ρολο η καρτα γραφικων ή οχι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Για την χρήση που ζητάς πάρε την πιο φτηνή, ΙΜΟ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

πριν 19 λεπτά, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Εν τω μεταξη παιχνιδια δεν παιζω, τα HD video τα παιζει και η onboard καρτα που εχει αλλα θελω να βαλω κατι αξιοπρεπες, μια 1050 νομιζω θα χαραμιστει στο ηδη υπαρχων συστημα, ερωτηση στην επεξεργασια των βιντεο παιζει ρολο η καρτα γραφικων ή οχι?

αναλογα το προγραμμα που χρησιμοποιεις πχ στο premerie παιζει ρολο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Έχω μια gtx 650 της gigabyte ( 1GB DDR5 ) η οποία κοστίζει περίπου στα 35 ευρώ ~ . Ότι πιο τούμπανο υπάρχει πραγματικά δεν μου κάνει να την δώσω. Έχει ακριβώς την ίδια απόδοση με τα ενσωματωμένα του i5 8400.

Για να χαζεύεις στο web είναι υπεραρκετή . Για κανα παιχνιδάκι λίγο πιο παλιάς γενιάς ( πχ. BlackOps 2 multiplayer το τρέχω από 80 έως 120 fps ) θα μπορείς να το τρέξεις υπεράνετα ή απλά με μερικούς συμβιβασμούς. Είναι κάτι σαν Honda :mB_kalo_e::wub:

Από ρεύμα δεν νομίζω να χρειάζεσαι τροφοδοτικό πάνω από 300W. Αν εξαιρέσεις το οικονομικό η 1050 θα καλύτερη αλλά εντελώς overkill.

Από θερμοκρασίες μην το έχεις στο μυαλό σου. Αν φυσάς μια φορά το χρόνο το κουτί εσωτερικά κομπρεσέρ αέρος και έχει χώρο για input - output αέρα είσαι κομπλέ .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

Εγώ θα πρότεινα να μην πάρεις τίποτα, και να αρχίσεις να μαζεύεις για καινούργιο σύστημα. Δεν αξίζει σε σύστημα δεκαετίας.  Τώρα με τους ryzen παίρνεις ωραία πράματα

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

πριν 2 ώρες, το μέλος costikos έγραψε:

Από την άλλη πάλι, η 1050 ήταν κορυφαίο μοντέλο, και ζητάει δυνατό τροφοδοτικό, καίει πολύ ρεύμα, και τα ανεμηστηράκια της κάνουν θόρυβο (έχουν παλιώσει κιόλας). 

Μη γράφουμε αν δε ξέρουμε κρίμα είναι να παραπληροφορουμε.

Τι τροφοδοτικό θέλει η 1050? Ούτε 6πινο δε ζητάει χύμα τελείως τη βαζεις. Η κάρτα που είχε παίζει να τραβούσε περισσότερο.

Ποια ανεμιστήρακια κάνουν θόρυβο. Απλή έκδοση με ένα ανεμιστήρακι παίρνεις και εγώ ακόμα και καλοκαίρι δεν την είχα ακούσει ποτέ όταν την είχα(δε βάζω air condition) και δεν ανέβαζε θερμοκρασία με τίποτα. 

Με 120 την παίρνεις new.

Ναι οκ και με 1030 μια χαρά θα είναι αλλά τα 70κατι που ζητάνε με το ζόρι τα αξίζει. Είναι αντίστοιχη της απλής gtx750 και κάποιες εκδόσεις πλέον με gddr3 μνήμη είναι ακόμα χειρότερες. Παρ' όλα αυτά για τη χρήση που θες είναι ιδανική.

Οι κινεζικες που παίζουν είναι οκ γενικά αλλά δεν αξίζει να πάρεις κάρτα που αν χρειαστείς την εγγύηση θα μπλέξεις. Άσε που θα φας τελωνείο από eBay και θα σου βγει χρυσή.

Σε επεξεργασία βίντεο δε θα καταλάβεις διαφορά γενικά. 

Αλλαγή συστήματος είναι τζάμπα λεφτά για αυτή τη χρήση. Το υπάρχων σύστημα δουλεύει στο ρελαντί. Για μένα ή περίμενε να παίξει 1050 στο insomnia ή πάρε 1030 new που θα κάνει τέλεια τη δουλειά της και θα γλιτώσεις και λεφτά. Αλλά εχε υπόψιν σου ότι η 1050 είναι δύο φορές καλύτερη και δε στοιχίζει ούτε 50 ευρώ παραπάνω καινούργια.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLR (650cc)

Κοίτα αν σε ενδιαφέρει να την βγάλεις από φθηνά εως τζάμπα, έχω διάφορα παλιατζούρες μαζεμένες, νομίζω κάπου έχω μια στα 512 και βλέπω μπροστά μου και μια αχρησιμοποίητη στο κουτί της Saphire Radeon hd6450. (1GB)

Αν είσαι ΟΚ με ένα τέτοιο σενάριο, να ψάξω τι έχω και  μιλάμε σε pm.

Τις ανάγκες τροφοδοσίας τις υπολογίζουμε κατά προσέγγιση με τα δεκάδες PSU calculators που κυκλοφορούν online.

Τροποποιήθηκε από τον Canardo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν το τροφοδοτικό είναι παλιό , ανεξαρτήτως Watt πάλι παίζει να μην δουλεύει, όλες οι καινούργιες κάρτες γραφικών με τα καινούργια power states , ζητάνε περίεργα voltage που τα παλιά τροφοδοτικά δεν την παλεύουν.

Δηλαδή σε 750watt corsair παλιό τροφοδοτικό, του έβαλα την GTX970 και είχαμε τυχαίες επανεκκινήσεις, και με το που πήρα καινούργιο 450w corsair παίζει ακόμα και σήμερα.  Και το παλιό αναγκαστικά είναι στο σαλόνι για ταινίες .  (ολόκληρο  750w PSU , τροφοδοτεί ενα παλιό i3 με ενσωματωμένη gpu :laugh:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Μάλλον έχει θέμα το τροφοδοτικο.

Εμένα Corsair 550 10ετιας+ δε μάσησε ποτέ σε τίποτα. Αλλά ήταν καλή σειρά είχαν 5 χρόνια εγγύηση αυτά.

Πάντως ενα ποιοτικό τροφοδοτικό είναι must για οποιοδήποτε pc αν δε θέλουμε να ρισκάρουμε να τα κάνει όλα κάρβουνο κάποια στιγμή.

Κάτι άλλο που μπορεί να κάνει ο Τάσος είναι gt1030+καλό τροφοδοτικό(οποιουδήποτε μεγέθους δεν έχει σημασία) αν το τωρινό είναι μουφα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγω βλεπω οτι ολοι εχετε δικιο σε αυτα που ειπατε, αναλογα απο την οπτικη γωνια που βπεπει ο καθενας τα δεδομενενα μου, θα διαβασω ξανα και ξανα τις απαντησεις - προτασεις σας, θα βαλω κατω τα δεδομενα μου και θα κρινω με βαση τη λογικη και οχι το συναισθημα, δεν θελω να "πεταξω" παλι λεφτα σε κατι που δεν θα χρησημοποιησω 100%, και εξηγω... η 1050 θα ηταν η κορυφαια επιλογη για τη συγκεκριμενη συνθεση αλλα το θεμα της τροφοδοσιας δεν το ειχα σκεφτει (αν και το ηξερα) επισης θα μπω στη διαδικασια να μαζεψω κανενα ψιλο για αναβαθμηση, το να παρω μια καλη καρτα για μελλοντικη χρηση δεν ειναι καλη ιδεα γιατι σιγουρα μεχρι τοτε θα εχει καλυτερα μοντελα στα ιδια λεφτα.

Αυτες ειναι οι πρωτες σκεψεις μου.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Απλά να έχεις κάτι στο μυαλό σου... η επόμενη γενιά επεξεργαστών τουλάχιστον από την intel θα έχουν ενσωματωμένα γραφικά που θα είναι σχεδόν σαν μια 1030. πέρυσι  pου έκανα κίνηση για pc μελέτησα και έμαθα τον τρόπο marketing που χρησιμοποιούν μερικές εταιρίες , μια από αυτές είναι η intel.

Μήπως αξίζει καλύτερα σε μια φθηνή mb και να αλλάξεις επεξεργαστή? ( μιλάμε σε ένα χρόνο~ από τώρα θα κυκλοφορήσουν κανά i3 θα παίξει κοντά στα 140~)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 18 λεπτά, το μέλος BlackDiamond έγραψε:

Απλά να έχεις κάτι στο μυαλό σου... η επόμενη γενιά επεξεργαστών τουλάχιστον από την intel θα έχουν ενσωματωμένα γραφικά που θα είναι σχεδόν σαν μια 1030. πέρυσι  pου έκανα κίνηση για pc μελέτησα και έμαθα τον τρόπο marketing που χρησιμοποιούν μερικές εταιρίες , μια από αυτές είναι η intel.

Μήπως αξίζει καλύτερα σε μια φθηνή mb και να αλλάξεις επεξεργαστή? ( μιλάμε σε ένα χρόνο~ από τώρα θα κυκλοφορήσουν κανά i3 θα παίξει κοντά στα 140~)

Ειχα ενα κολλημα και ποτε δεν αγοραζα mb με onboard γραφικα, τοτε επαιζα βεβαια κανενα παιχνιδακι αλλα εδω και μια δεκαετια που τα εκοψα δεν ειναι ασχημη ιδεα, βεβαια οταν ερθει η ωρα να χτιστει καινουριο μηχανημα θα εχει προηγηθει αρκετη ερευνα αγορας, απεχω οπως εγραψα μια δεκαετια και δεν ξερω τις τρεχουσες τεχνολογιες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Ειχα ενα κολλημα και ποτε δεν αγοραζα mb με onboard γραφικα, τοτε επαιζα βεβαια κανενα παιχνιδακι αλλα εδω και μια δεκαετια που τα εκοψα δεν ειναι ασχημη ιδεα, βεβαια οταν ερθει η ωρα να χτιστει καινουριο μηχανημα θα εχει προηγηθει αρκετη ερευνα αγορας, απεχω οπως εγραψα μια δεκαετια και δεν ξερω τις τρεχουσες τεχνολογιες.

Για ένα pc που θέλεις να κάνει βασικά πράγματα όπως αυτά που λες , έχουν απλοποιηθεί σε μεγάλο βαθμό τα πράγματα. Απλά για να μην χάσεις πολύ χρόνο / χασούρα / μπέρδεμα καλό θα είναι να σε βοηθήσει κάποιος ( ό,τι χρειαστείς στείλε Pm ) .

ΥΓ: Τα ενσωματωμένα γραφικά βρίσκονται στον επεξεργαστή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 ώρες, το μέλος CptAngel έγραψε:

Μη γράφουμε αν δε ξέρουμε κρίμα είναι να παραπληροφορουμε.

Τι τροφοδοτικό θέλει η 1050? Ούτε 6πινο δε ζητάει χύμα τελείως τη βαζεις. Η κάρτα που είχε παίζει να τραβούσε περισσότερο.

Ποια ανεμιστήρακια κάνουν θόρυβο. Απλή έκδοση με ένα ανεμιστήρακι παίρνεις και εγώ ακόμα και καλοκαίρι δεν την είχα ακούσει ποτέ όταν την είχα(δε βάζω air condition) και δεν ανέβαζε θερμοκρασία με τίποτα. 

Με 120 την παίρνεις new.

Ναι οκ και με 1030 μια χαρά θα είναι αλλά τα 70κατι που ζητάνε με το ζόρι τα αξίζει. Είναι αντίστοιχη της απλής gtx750 και κάποιες εκδόσεις πλέον με gddr3 μνήμη είναι ακόμα χειρότερες. Παρ' όλα αυτά για τη χρήση που θες είναι ιδανική.

Οι κινεζικες που παίζουν είναι οκ γενικά αλλά δεν αξίζει να πάρεις κάρτα που αν χρειαστείς την εγγύηση θα μπλέξεις. Άσε που θα φας τελωνείο από eBay και θα σου βγει χρυσή.

Σε επεξεργασία βίντεο δε θα καταλάβεις διαφορά γενικά. 

Αλλαγή συστήματος είναι τζάμπα λεφτά για αυτή τη χρήση. Το υπάρχων σύστημα δουλεύει στο ρελαντί. Για μένα ή περίμενε να παίξει 1050 στο insomnia ή πάρε 1030 new που θα κάνει τέλεια τη δουλειά της και θα γλιτώσεις και λεφτά. Αλλά εχε υπόψιν σου ότι η 1050 είναι δύο φορές καλύτερη και δε στοιχίζει ούτε 50 ευρώ παραπάνω καινούργια.

Ωπα λάθος συγνώμη, σκεφτόμουν άλλη καρτα.

Εγώ πάλι που είχα κομπιούτερ δεκαετίας μέχρι χθές, το youtube σε ΗD ανέβαζε 80-90% cpu και με κάρτα γραφικών (Radeon 270).Τα ίδια και καμία βαρια σελιδα τυπου facebook κλπ. Για μα μη μιλησω για πιό βαρια πράγματα που θελω να κάνω. Έδωσα 350 και στρώσανε όλα βρε παιδι μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Το "κομπιούτερ δεκαετίας" δεν υφίσταται ως συγκεκριμένο μέτρο σύγκρισης.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάμε για τετραπύρηνο core2quad την καλή σειρά κι όλας (9xxx) και 8gb ram.

Με αυτό το σύστημα και games σηκώνει πόσο μάλλον σερφαρισμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) HJC Rpha 11 Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 22 ώρες, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Το μεγαλυτερο ζορι τον τρωει το cpu! Δεν αξιζει να πας σε κατι πανω απο 1030 για μενα για να μην εχεις bottleneck!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Απλά για να ξέρετε ο 2400G κάνει 150 ευρώ, είναι επεξεργαστής με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών, και παίζει αξιοπρεπώς καινούργια παιχνίδια.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Απλά για να ξέρετε ο 2400G κάνει 150 ευρώ, είναι επεξεργαστής με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών, και παίζει αξιοπρεπώς καινούργια παιχνίδια.

Τη μητρική και τη ram θα του τις χαρίσουν?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Μετά από χρόνια, επιστροφή στην οικογένεια της intel........ :baby:

20190125-133513.jpg

Παρ'ολ'αυτα εξακολουθώ και πιστεύω ότι πέρα από ειδικές περιπτώσεις, το 99% της δουλειάς γίνεται με συστήματα 5ετιας έως και 10ετίας άνετα αρκεί να απενεργοποιήσει κάποιος τις αυτόματες ενημερώσεις σε win10. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος CptAngel έγραψε:

Τη μητρική και τη ram θα του τις χαρίσουν?

Όταν έχεις έναν υπολογιστή για 10 χρόνια, με 500αρι κάνεις γενναία  αναβάθμιση. Αυτό θέλω να πω. 

πριν 59 λεπτά, το μέλος hayabusas έγραψε:

Μετά από χρόνια, επιστροφή στην οικογένεια της intel........ :baby:

20190125-133513.jpg

Παρ'ολ'αυτα εξακολουθώ και πιστεύω ότι πέρα από ειδικές περιπτώσεις, το 99% της δουλειάς γίνεται με συστήματα 5ετιας έως και 10ετίας άνετα αρκεί να απενεργοποιήσει κάποιος τις αυτόματες ενημερώσεις σε win10. 

εννοείται εμένα είναι του 2008 ο υπολογιστής i7 920, και βρήκα έναν xeon x5650 απο Ν. Κορεα στο ebay και μπήκε γάντι. 

όμως αυξάνονται οι απαιτήσεις ,και όσο μαθαίνεις κόλπα στο After effects τόσο δεν φτάνει η 12Gb ram, άσε όταν πας να μοντάρεις 4Κ βίντεο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα