Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
Manos35MK

Δίχρονο εργαλείο

14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha Wrf450 (450cc) Honda Cr500 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας είμαι νεο μελος Καλή χρονιά πρωτα απ ολα.Στο θεμα μας ψαχνω να βρω διχρονο μηχανακι 250 εχω βρει μερικα αλλα αυτο που με ε χει κατσει ΚαλΆ είνΑι ενΑ ΤΜ 250 ΜΧ , θα ήθελα να ρωτήσω γτ πολλοί εδω μου τα παρουσιάζουν σαν χρεπια και ότι δεν κάνουν , απο θεμα αξιοπιστίας και ζημειας είναι καλα η θα με φάνε τα συνεργεία?Να πω επίσης οτι τι μηχανάκι ειναι 2005 μοντέλο .Ρωτάω γτ ως γνωστών οι βασιλιάδες στα 2τ ειναι Ιάπωνες.....Ευχαριστώ πολύ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Οι βασιλιαδες στα διχρονα ισως να ηταν οι Ιαπωνες πριν 20-30-40 χρονια, αν ανοιξεις το Youtube και βαλεις ως αναζητηση τη λεξη enduro θα καταλαβεις ποιες ή μαλλον ποια εταιρια ειναι η κυρίαρχη στον χωρο, ακομα και μια βολτα στα Ελληνικα βουνα να βγεις θα τα δεις ολα πορτοκαλί, και θελω να καταληξω στο οτι τα Ευρωπαϊκα μηχανακια ειναι το παρον και σιγουρα το μελλον στο enduro, τα TM ειναι μηχανακια που εχουν φτιαχτει για αγωνιστικη χρηση, αν ο προκατοχος το ειχε μπουρδελο τοτε θα σε φανε τα συνεργεια, αν ο προκατοχος το ειχε πενα απλα θα συνεχισεις να το συντηρεις σωστα για να μην εχεις απροοπτα.

Γενικα μη σε προβληματιζει η μαρκα, ψωνισε μηχανακι με βαση την κατασταση που θα το βρεις, αν εχεις ενδιασμους τοτε κοιταξε προς KTM.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το θεμα ειναι ότι δεν το ξερω καθόλου το μηχΑνάκι εννοώ παω στα τυφλά για αγορά ο καθενας λεει οτι εχει αλλαξει αλλα λεει Αλήθεια? Οσο για τα βουνά εντουρο ντάξει ΚΤΜ αλλα στο θεμα ΜΧ ΙΑΠΩΝΊΑ, τεσπα εγω δν.εχω σκοπο να δωσω 4000€ και οτι ΚΤΜ η Hus ειχαμε εδω μοντέλα 00-05 ολο σβηστά ήταν απο αποθήκη σε αποθήκη, ΤΜ ομως δν είχε κανεις αυτό ειναι το πρόβλημα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θελεις μηχανακι για πιστα ή για εντούρο, κανε μια περιγραφη της χρησης που θα κανεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τιποτα σκληρό δεν θελω πίστα , λιγες βόλτες στον Όλυμπο οχι κατι τραγικο και χρήση γτ μενω ψηλα να ξεδινω λιγο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ρωτησα γιατι ενα MX μηχανακι θα σε δυσκολεψει σε χρηση εντουρο σε σχεση με ενα εντουρο μηχανακι, αν το θελεις ομως για καυλάντα και βολτες σε χωματοδρομους και το MX μια χαρα θα βολεψει, εκει κοιταξε για Yamaha YZ125-250, απο ανταλλακρικα βρισκεις τα παντα και για μοντελα 20 χρονων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Yz δεν ξέρουν τι ζηταν ,το θεμα ειναι οτι εχω βρει στα ιδια.λεφτα το ΤΜ και ενα CR (κατα την γνωμη μου η απόλυτη αξιοπιστία για φαγωμα) αλλα το ΤΜ ειναι 70 χιλιόμετρα μακρια και 2005 μοντελο και το cr, 350 χιλιομετρα και 2001 μοντέλο αυτο ειναι το θεμα , Ευχαριστώ πάντως

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

τα πιο φιλικα προς το χρηστη (και ολοκληρωμενα σα συνολο) ειναι τα ktm-husq. οσο πιο καινουριο τοσο καλυτερο.

δε σου προτεινω να παρεις ιαπωνικο για 1ο μοτο.

βρεις καλο γνωστη μηχανικο, μη βιαζεσαι, ψαξε σε αγγελιες και πηγαινε να δεις πολλα.

μηπως μπερδευεις το mx με το enduro? χοντρικα σε εμφανιση ειναι ιδια, αλλα εχουν πολλες διαφορες σα μοτερ, πλαισιο κτλ.

το mx ειναι αποκλειστικα για χωματινη πιστα, τιποτα αλλο (mx=motocross) :winking:

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στειλε λινκ απο τις αγγελιες να τα δουμε αν θελεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν ειναι πρωτο μηχανακι ειναι δευτερο, Ειχα ενα WRF450 , ξερω τι ειναι το ΜΧ μαν μου και το εντουρο απλα ψαχνω κατι αχαρτο αξιοπιστο για να κανω την πλακα μου και να παω και λιγο χωμα

πριν 13 λεπτά, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Στειλε λινκ απο τις αγγελιες να τα δουμε αν θελεις.

δν υπαρχουν αγγελιες car.gr στο ΦΒ τα βρηκα με στειλανε μηνυμα μπορω να στα στειλω σε μηνυμα το ενα ειναι και απο Καβαλα απο τα μερη σου

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν δεν θελεις να τα βαλεις εδω στειλε με προσωπικο μηνυμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 4 λεπτά, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Αν δεν θελεις να τα βαλεις εδω στειλε με προσωπικο μηνυμα.

κατσε να δω πως στελνεις εικονα εδω.................Βασικα γινεται να στειλεις εικονα?

πριν 49 λεπτά, το μέλος noodles έγραψε:

τα πιο φιλικα προς το χρηστη (και ολοκληρωμενα σα συνολο) ειναι τα ktm-husq. οσο πιο καινουριο τοσο καλυτερο.

δε σου προτεινω να παρεις ιαπωνικο για 1ο μοτο.

βρεις καλο γνωστη μηχανικο, μη βιαζεσαι, ψαξε σε αγγελιες και πηγαινε να δεις πολλα.

μηπως μπερδευεις το mx με το enduro? χοντρικα σε εμφανιση ειναι ιδια, αλλα εχουν πολλες διαφορες σα μοτερ, πλαισιο κτλ.

το mx ειναι αποκλειστικα για χωματινη πιστα, τιποτα αλλο (mx=motocross) :winking:

Γνωμη για τα ΤΜ πες μου μαν μου ασε ΚΤΜ και Husq

Τροποποιήθηκε από τον Manos35MK

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ψάξε και προς Beta μεριά, αν θέλεις enduro

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

Τι Beta ρε, μια ζωή μετριότητες ?

Κάτι σε Alpha δεν υπάρχει ? 

seferlis.jpg

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!