9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki sv (650cc) Mt revenge limited-evo Honda cr (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Έχω παραδωσει τις πινακιδες  της μότο μου στη ΔΟΥ Μενιδιου, περυσι..... Φέτος θέλω να κυκλοφορήσω τη μοτο  και της θέλω πισω  αλλά πλεον  μενω Ιωάννινα,  ξέρει καποιος αν υπαρχει καποια διαδικασία ώστε να τις παραλαβω απο ΔΟΥ Ιωαννίνων η πρεπει να ξαναπαω εκεί που τις παρεδωσα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

Θα το θεωρούσα ακραίο το να μπορείς να τις παραλάβεις απο αλλού, πρώτον και κυριότερον γιατί οι πινακίδες σου αποθηκεύονται σε δωμάτιο στην ΔΟΥ όπου τις άφησες, και ως εκ τούτου θα το χαρακτήριζα σενάριο επιστημονικής φαντασίας το να αναλάβει η δημοσια υπηρεσία την αποστολή των πινακίδων κάπου αλλού.
Αν συμβεί όμως το τελείως ακραίο αυτό... ενημέρωσε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος japanofilos έγραψε:

Έχω παραδωσει τις πινακιδες  της μότο μου στη ΔΟΥ Μενιδιου, περυσι..... Φέτος θέλω να κυκλοφορήσω τη μοτο  και της θέλω πισω  αλλά πλεον  μενω Ιωάννινα,  ξέρει καποιος αν υπαρχει καποια διαδικασία ώστε να τις παραλαβω απο ΔΟΥ Ιωαννίνων η πρεπει να ξαναπαω εκεί που τις παρεδωσα;

Ασχετο αλλα σχετικο που βρηκα online. 

https://www.diekpereoseis.gr/yphresies/oximata-ix/oristiki-diagrafi-ix-kai-moto

"Σε περίπτωση που η άδεια και οι πινακίδες έχουν κατατεθεί στην εφορία, απαιτείται επιπλεόν εξουσιοδότηση για την μεταφορά του φακέλου υπηρεσιακώς από την εφορία στη Δ/νση Συγκοινωνιών."

Εγω απο αυτο συμπεραινω πως υπαρχει ως διαδικασια η ενδοϋπηρεσιακη μεταφορα του φακελου ενος οχηματος. Κανε ενα τηλεφωνο στη ΔΟΥ Ιωαννινων στο τμημα αυτοκινητων (2651050445), εκει θα εχεις σιγουρη απαντηση. Χρονοβορο θα ειναι σιγουρα, αλλα δεν το βλεπω και απιθανο να γινεται. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστώ παιδιά, θα μιλήσω αύριο με ΔΟΥ  και θα ενημερώσω κι εδώ ώστε αν το χρειαστεί κάποιος να ξέρει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τελικά η άδεια παρελήφθη από δικό μου άνθρωπο από τη δου αχαρνών. Δεν έκατσα να το ψάξω πολύ το θέμα για μεταφορά της πινακίδας στη δου Ιωαννίνων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Αν και λιγο ασχετο ... μου τσιμπησαν διπλωματακι στον Εβρο με τη διαδικασια της επιτοπου αφαιρεσης πινακιδων και αδεια οδηγησης.

Μου τα εστειλαν ολα πακετο στη Λάρισα οταν εξετισαν την ποινη τους στα κρατητηρια του Α/Τ Σουφλιου! :laugh:

Ενδουπηρεσιακη διακινηση σαφως και γινεται αλλα ολα θελουν το χρονο τους.

Οταν ημερολογιακα τελειωσε η ποινη μου, αιτηθηκα να παρω το διπλωμα και πινακιδα στα χερια μου και κατι τετοιο ολοκληρωθηκε μετα απο 1μιση εβδομαδα.

Φανταζομαι και με τις πινακιδες στις ΔΟΥ κατι τετοιο γινεται....

Τροποποιήθηκε από τον Morx

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE 500 (499cc) Nivea Styling Gel Suzuki BANDIT (1250cc)

Δημοσιεύτηκε

Πολύ άσχετο αλλά είπα να μην ανοίξω κ άλλο θέμα. Έχω παραδώσει πινακίδες 1 χρόνο ακριβώς (προσωρινή ακινησία λόγω βλάβης). Ποιά η διαδικασία για να τις πάρω πάλι; Κάτι για ασφάλεια κ μετά με το χαρτί της ασφάλειας πάω στην εφορία θυμάμαι. Όχι; Ξέρουμε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος strokt up έγραψε:

Πολύ άσχετο αλλά είπα να μην ανοίξω κ άλλο θέμα. Έχω παραδώσει πινακίδες 1 χρόνο ακριβώς (προσωρινή ακινησία λόγω βλάβης). Ποιά η διαδικασία για να τις πάρω πάλι; Κάτι για ασφάλεια κ μετά με το χαρτί της ασφάλειας πάω στην εφορία θυμάμαι. Όχι; Ξέρουμε;

Με την ασφάλεια και το χαρτι της ακινησίας που σου είχε δώσει ο υπάλληλος όταν παρέδωσες πινακίδες απ ότι  θυμάμαι αλλά τσεκαρε το και για σίγουρα με ένα τηλ στην δου σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Χαρτί ακινησίας, ταυτότητα, ασφαλιστίριο και λεφτά για να πληρώσεις το τέλος κυκλοφορίας το φετινό. Την διαδικασία θα στην πει η ΔΟΥ. Συνήθως έχουν ξεχωριστό γραφείο ''οχημάτων'' σε κάποιο όροφο ή γκισέ ή δωμάτιο, ρώτα και πήγαινε εκεί.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα