ThanosZambon

Mv Agusta BRUTALE 990R Προβλήματα

42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki Z750 (750cc) Shark Spartan Carbon

Δημοσιεύτηκε

Καλημέρα στα μέλη του γκρουπ και Χρόνια Πολλά. Θα ήθελα να μου πει κάποιος εάν έχει προσωπική εμπειρία ή εάν έχει ακούσει κάτι σχετικά με αυτή τη μοτοσυκλέτα ως προς το τι προβλήματα βγάζει αν βγάζει και πόσο σοβαρά είναι αυτά. Φίλος που ασχολείται με το θέμα μου είπε ότι έχει ακούσει για ότι καρφώνουν βαλβίδες στα ψηλά αλλά δεν έχει και αυτός άμεση επαφή. Τέλος αξίζει η αγορά μιας τέτοιας μοτοσυκλέτας σε μεταχειρισμένο όμως άψογη κατάσταση και με ελάχιστα χιλιόμετρα;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Βρίσκεσαι Αθήνα καταρχάς;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ναι φίλε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Οκ, ρώτησα γιατί εκτός Αθηνών και μόνο η έλλειψη συνεργείου αρκεί για να αποτρέψει κάποιον από τη συγκεκριμένη εταιρεία.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μάλιστα μένω αρκετά κοντά στην αντιπροσωπία. Ισχύει όμως ότι αυτό το μοντέλο έχει τέτοια θέματα; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Δεν είμαι κάτοχος.

Σε βόλτα στην Ιταλία, μέλος της βόλτας με Brutale έσπασε ρουλεμάν πίσω τροχού και ήταν αδύνατο να επισκευαστεί επί τόπου, οπότε γύρισε φορτωμένο.

Κάτι άλλο δεν ξέρω.

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος ThanosZambon έγραψε:

Μάλιστα μένω αρκετά κοντά στην αντιπροσωπία. Ισχύει όμως ότι αυτό το μοντέλο έχει τέτοια θέματα; 

Να βρεις εδω ιδιοκτητη της συγκεκριμενης μηχανης ειναι απο πολυ δυσκολο εως αδυνατο. Ριξε μια ματια εδω, απ'ο,τι βλεπω εχει δυο θεματακια που παρουσιαζονται.  

Εδω που τα λεμε παντως μια τετοια αγορα ειναι εξ ορισμου αγορα με βαση το συναισθημα και οχι τη λογικη. Αν σου αρεσει τοσο πολυ προχωρα και ο Θεος μαζι σου. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

OK κοίτα η αξιοπιστία είναι εμάς βασικός παράγοντας ειδικά σε ένα μηχανάκι που τα ανταλλακτικά του και η διαθεσιμότητά τους είναι ζόρικα. Ψάχνω γενικά ένα naked μέχρι 8500€ ταβάνι που να απέχει αιώνες σε δύναμη και στήσιμο συγκριτικά με το Z750 του 2006 που οδηγώ τα τελευταία 4 χρόνια. Θέλω αφού θα ανέβω να ανέβω αρκετά. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

πριν 16 λεπτά, το μέλος ThanosZambon έγραψε:

OK κοίτα η αξιοπιστία είναι εμάς βασικός παράγοντας ειδικά σε ένα μηχανάκι που τα ανταλλακτικά του και η διαθεσιμότητά τους είναι ζόρικα. Ψάχνω γενικά ένα naked μέχρι 8500€ ταβάνι που να απέχει αιώνες σε δύναμη και στήσιμο συγκριτικά με το Z750 του 2006 που οδηγώ τα τελευταία 4 χρόνια. Θέλω αφού θα ανέβω να ανέβω αρκετά. 

https://www.car.gr/18873175-yamaha-mt-09-sp

https://www.car.gr/14647300-aprilia-tuono-1000-factory-factory-red-lion-19

https://www.car.gr/14329860-triumph-speed-triple-1050

Μερικες προτασεις. :wub:

Σε αξιοπιστια βεβαια μονο το πρωτο ξεχωριζει. Απλα επειδη κοιτουσες για πιο ξεχωριστο μηχανημα εβαλα και τ'αλλα δυο. 

Τροποποιήθηκε από τον pitapola

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το ΜΤ 09 γενικά το σκεφτόμουν ακόμα και για κούτα αλλά με φρενάρει ότι δεν είναι όπως είπα αρκετά μεγάλη αναβάθμιση μιας και το έχω οδηγήσει. Για να σου δώσω να καταλάβεις αυτό που οδήγησα και τρελάθηκα ήταν το ΜΤ 10 αν μου έφταναν τα χρήματα θα έπαιρνα αυτό χωρίς σκέψη οπότε ψάχνω κάτι όσο πιο κοντά στο 10αρο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Θάνο:

Εδώ είσαι.... :wub:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά οταν βρείτε τέτοια μηχανή μέχρι 8500 χιλιάρικα πείτε μου να πάρω κι εγώ μια.:biggrin:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το Tuonno δεν είναι naked :D όμως συν ότι ξεφεύγει στην τιμή. Μου αρέσει Z1000 3gen, το MV που έγινε και θέμα ίσως και το CB 1000 r. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

*"Ψάχνω γενικά ένα naked... που να απέχει αιώνες σε δύναμη και στήσιμο συγκριτικά με το Z750"

*Ζ1000

*CB1000r

Χιλιετίες μη σου πω... :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er-5 Laverda sf750 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Παιδιά οταν βρείτε τέτοια μηχανή μέχρι 8500 χιλιάρικα πείτε μου να πάρω κι εγώ μια.:biggrin:

γιατι αμα του τα σκασεις μετρητα θα σου πει οχι???η νομιζει οτι θα το πουλησει σαν ζεστο κουλουρι?για καντου μια προταση κουνωντας το μαρουλι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 32 λεπτά, το μέλος ThanosZambon έγραψε:

Το Tuonno δεν είναι naked :D όμως συν ότι ξεφεύγει στην τιμή. Μου αρέσει Z1000 3gen, το MV που έγινε και θέμα ίσως και το CB 1000 r. 

Κάνε ένα δώρο στον εαυτό σου. Λόγω εορτών

Βρες ένα tuono V4 να το βολτάρεις.

Και θα με θυμηθείς.

Έχω οδηγήσει τις μοτοσυκλέτες που αναφέρεις (εκτός της MV) και είναι ξεκάθαρη η απάντησή σου.

Ωραίο all round το CB. Αλλά αδύναμο και έχει μείνει πίσω συνολικά.

Καλό το Ζ1000 αλλά έπρεπε να το κάνουν πιο δυνατό ψηλά και είναι ξερό και άκαμπτο χωρίς λόγο.

Το Tuono είναι απλά ερωτεύσιμο με το που το πας βόλτα. Και το φέρινγκ μπικίνι δε το καταλαβαίνεις ουσιαστικά

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Να πω την αλήθεια μου το CB όντως μου φαίνεται πιο αδύναμο από όλα τα άλλα το Ζ μ αρέσει ακραία σαν εμφάνιση αλλά δεν έχω οδηγήσει το 3ης γενιάς απλά έχω ανέβει πάνω και φαίνεται πολύ καλά ζυγισμενο. Οδήγησα στην έκθεση το V4 το Tuono όμως είμαι 1.90 και ένιωθα ότι είμαι σε lego. Όμως θα το κοιτάξω γιατί μ αρέσει σα μηχανή. Το Tuono τι λέει από αξιοπιστία; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

πριν 28 λεπτά, το μέλος panavour έγραψε:

γιατι αμα του τα σκασεις μετρητα θα σου πει οχι???η νομιζει οτι θα το πουλησει σαν ζεστο κουλουρι?για καντου μια προταση κουνωντας το μαρουλι.

Εσύ δηλαδή πήγες, τα κούνησες και σου το έδωσε για να μιλάς με τόση σιγουριά έτσι; 

edit: άκυρο το σενάριο επιστημονικής φαντασίας, έτσι κι αλλιώς μαρούλι δεν παίζει.

Τροποποιήθηκε από τον pitapola

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μήπως αξίζει ένα ΜΤ 09 κούτα; μετρητά έχω περίπου 3000Κ τα άλλα θα πάνε σε δώσεις. Έχει στο Γαλάτσι ένα μαγαζί που το δίνει κούτα την απλή όχι το SP 7990.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

Έχει τελειώσει η προσφορά για τα 7900. Ήταν για περιορισμενο αριθμο κομματιων μεσα στο δεκεμβρη για το night fluo χρωμα.
Δυστυχως τελείωσε..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και έτσι να είναι στον Παπαγεωργίου που είχα πάει πριν το Black Friday και τις προσφορές μου είχε πει 8400 χωρίς δώρα. Άρα και πάλι είμαι στο budget. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Δημοσιεύτηκε

Επίσης τελείωσε και στον Παπαγεωργίου στα 8300 που το είχε για την ακρίβεια. Πήρα το τελευταίο ><

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μας κατέστρεψες. Καλοτάξιδο αδερφέ. Υπάρχουν πολλά μαγαζιά αλλά ακόμα και στα 9000 επειδή έτσι και αλλιώς θα βάλω δώσεις δεν είναι μεγάλη διαφορά για καινούρια μοτοσικλέτα. Όμως με προβληματίζει πόσο διαφορά έχει με το 750 όσο το οδήγησα εγώ δεν είδα κάτι τρομερό μαμά πάντα γιατί το μηχανάκι με φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση και εκκεντροφορους βγάζει 130 ρόδα 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DRZ400SM

Λόγοι για να επιλέξει κάποιος το mt απο το Z υπάρχουν πολλοί, αλλά αν θες αναβάθμιση σε άλογα εγώ θα πρότεινα speed triple ή tuono όπως αναφέρθηκαν και πιο πάνω.

Τροποποιήθηκε από τον seatcowl

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ1/Husky610sm BMW S1000 RR

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

με 8500 χιλιαρικα παιρνεις περιπου 780 τετοια μηχανακια

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.