pavlito10

Sym VF 185

102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

<< Όσοι βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα και να το καταδικάσετε, μην το κάνετε >>

Αντον26, τρία φανάρια μετά από εκεί που το πήρε για test ride. 

"Είναι πολύ γρήγορο το χέρι μου και έχω μάθει σε μεγάλη μηχανή αυτός είναι και ο λόγος που δεν καβαλάω παιδιών τα μηχανάκια , δεν θα άντεχαν"

"Εκτος αυτου το χερι μου εχει μαθει σε περιεργα γουστα"

Απαντησεις σε ερωτησεις που του εγιναν για τον συμπλεκτη και τα χτυπηματα στο κιβωτιο ταχυτητων.

:tooth:

Ειμαι σιγουρος....ειδικα για το δευτερο!

Τροποποιήθηκε από τον GeorStrat
Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

Ρε αλήτες, βάλτε και κάνα timestamp για τους υπολοίπος :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος A-nik-i έγραψε:

Ρε αλήτες, βάλτε και κάνα timestamp για τους υπολοίπος :laugh:

Απαντησεις στα σχολια ειναι....:tooth:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

πριν 19 λεπτά, το μέλος GeorStrat έγραψε:

Απαντησεις στα σχολια ειναι....:tooth:

Έβαλα τη γάργαρη φωνή του Anton στο παρασκήνιο και κάνω βουτιά στα σχόλια λοιπόν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Βγήκε και R έκδοση του VF, δλδ VFR. Αμέέέέ

https://www.car.gr/19991300-sym-vfr-185-0-18-48

(δεν είμαι άξιοι ούτε μια αγγελία να βάλουμε, ο ένας πιο ανίκανος και γενετικά εκφυλισμένος του άλλου. Κι αυτός εδώ είναι και επαγγελματίας)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Address 125 (125cc) LS2 Stream Evo FF320 Suzuki V-Strom 650-XT (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτό το "ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΜΙΖΑ" με λύγισε λιγάκι για κάποιο λόγο. :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ανησυχώ λίγο στην ιδέα, να την πέσουν κάποια στιγμή στους φορουμίστες-ουτουμπίστες κοροιδιάρηδες του anton, οι ρομποτομέλισσες από το επεισόδιο στο Black Mirror.

Δεν θα μείνει κολυμπηθρόξυλο. Τουλάχιστον τότε θα βρίσκει χώρο ο Anton να ανοίγει το θηρίο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

Εγώ έχω βάλει ήδη αγγελία για πώληση το CB. :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 λεπτά, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Εγώ έχω βάλει ήδη αγγελία για πώληση το CB. :laugh:

Καλά, στο γκάζι πάντως θα δεις αναβάθμιση :wub:

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLX 250 (300cc) Honda NR

Δημοσιεύτηκε

Βλεπω να πουλαει σαν τρελλο, του Σαρακακη το GTR τι απεγινε τελικα? Θα το φερει με τιμη 3,999 γιατι ειναι Honda?:laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 51 λεπτά, το μέλος Spiros77 έγραψε:

Βλεπω να πουλαει σαν τρελλο, του Σαρακακη το GTR τι απεγινε τελικα? Θα το φερει με τιμη 3,999 γιατι ειναι Honda?:laugh:

Αν το δεις καθαρά εμπορικά πάντως, είναι λογικό να είναι ακριβότερο το Χόντα. Αν ρωτήσεις έναν Χ αναβάτη να σου πει το πρώτο πράγμα που του έρχεται στο μυαλό όταν ακούει την λέξη <<SYM>> θα σου πει anton26. Αν ρωτήσεις τον ίδιο άνθρωπο τι του έρχεται στο μυαλό όταν ακούει <<Ηonda>> θα σου πει είτε Μάρκεζ είτε σκατά. Όποια κι αν είναι η απάντηση, είναι ξεκάθαρη η ανωτερότητα της Φτερούγας ως brand name κι αυτό θα πληρωθεί κάτι παραπάνω :laugh::laugh::laugh:

Τροποποιήθηκε από τον Gouky7
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

SYM-VF185-5a.jpg

sym-vf185-bikeitgr-proti-epafi-39.jpg

sym-vf185-bikeitgr-proti-epafi-5.jpg

Καλά πράματα λέει το review, σταθερό, εύκολο, γρήγορο , abs στο μπροστινό.

Με 6η / 139kmh , θα ήθελα να γράφαν συμπεριφορά σε τέτοιες ταχύτητες αλλά μάλλον δεν προβληματίζει.

https://www.bikeit.gr/test-bikes/scooters-test/sym-scooters-test/18477-test-2019-papia-sym-vf185-proti-epafi

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πατίνι

Δημοσιεύτηκε

όμορφο, τύμπανο, wow αλλά τα ανταλλακτικά του σε τι τιμές θα παίζουν;  ... για να λέγεται παπί δεν πρέπει να ναι φτηνό μόνο στην συντήρηση αλλά και σε επισκευές ... σε τι τιμές θα παίζει φουλ κοστούμι με τα φώτα, μοτέρ κτλ ... πχ ένα dy 125 με ένα 500αρι ευρώ το κάνεις καινούριο πλαστικά- μοτέρ κλπ και του πίνεις αίμα για αλλά 50κ χλμ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

πριν 51 λεπτά, το μέλος ziaba έγραψε:

όμορφο, τύμπανο, wow αλλά τα ανταλλακτικά του σε τι τιμές θα παίζουν;  ... για να λέγεται παπί δεν πρέπει να ναι φτηνό μόνο στην συντήρηση αλλά και σε επισκευές ... σε τι τιμές θα παίζει φουλ κοστούμι με τα φώτα, μοτέρ κτλ ... πχ ένα dy 125 με ένα 500αρι ευρώ το κάνεις καινούριο πλαστικά- μοτέρ κλπ και του πίνεις αίμα για αλλά 50κ χλμ 

Η συντηρηση του σε κοστος θα κυμαινεται οπως και στα μοτοσυκλετακια των 125cc (δεν το γνωριζω, το εικαζω), τα περιφεριακα του ισως να εχουν σχετικα συγκρατημενη τιμη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Τα 124 κιλά του, ειναι 25% βαρυτερο απο την πλειοψηφία των παπιών (που ειναι στα 100 κιλά). Λογικο φαινεται.

Τα καλαμάκια που'χει για πηρούνι, δε ξερω τι ευσταθεια εχουν στα 130+ που φθανει η τελικη του (κι ας λενε τα δικα τους στα αρθρα).

Μοτερ 4βαλβιδο, υδροψυκτο, με σχεδον διπλάσια άλογα απο  125αρια. Συμπλέκτης, διοτι κανενα φυγοκεντρικο δεν θα άντεχε .

Ωραιο θα'ναι, ψοφαω να μπορεσω να οδηγησω κάποιο, και το καλό ειναι η χαμηλη του τιμη.

Θα γλυτωσουν άραγε τα φόρα απο θεματα ''πως να το κανω κοντραδικο με 144 κυβικα?''

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος innova 04 έγραψε:

Τα 124 κιλά του, ειναι 25% βαρυτερο απο την πλειοψηφία των παπιών (που ειναι στα 100 κιλά). Λογικο φαινεται.

Τα καλαμάκια που'χει για πηρούνι, δε ξερω τι ευσταθεια εχουν στα 130+ που φθανει η τελικη του (κι ας λενε τα δικα τους στα αρθρα).

Μοτερ 4βαλβιδο, υδροψυκτο, με σχεδον διπλάσια άλογα απο  125αρια. Συμπλέκτης, διοτι κανενα φυγοκεντρικο δεν θα άντεχε .

Ωραιο θα'ναι, ψοφαω να μπορεσω να οδηγησω κάποιο, και το καλό ειναι η χαμηλη του τιμη.

Θα γλυτωσουν άραγε τα φόρα απο θεματα ''πως να το κανω κοντραδικο με 144 κυβικα?''

Μην ανησυχείς! Θα ρωτάνε για 287 ή άμα μπαίνει έμβολο από το 600 σκούτερ :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

τα σχολια κατω στο βιντεο με προβληματισανε μπορω να πω, αν και περισσοτερο με προβληματισε το οτι ολοι αυτοι μιλανε σοβαρα...

εντυπωσιακο σχεδιαστικα, με καλα τεχνικα χαρακτηρηστικα.

θα παω στην τοπικη αντιπροσωπεια να το δω απο κοντα, εχω περιεργεια για την ποιοτητα.

κατι μου λεει πως θα πεσει η τιμη του crypton x :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Νομίζω θα πλήρωνα καλά λεφτά απλά για να βλέπω κάθε μέρα βίντεο με το Sym να δικαζει cryptonαδες καγκουρες στα φανάρια :yahoo:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 ώρες, το μέλος CptAngel έγραψε:

Νομίζω θα πλήρωνα καλά λεφτά απλά για να βλέπω κάθε μέρα βίντεο με το Sym να δικαζει cryptonαδες καγκουρες στα φανάρια :yahoo:

Τα μαμα θα τα δικαζει, κατι 60mm+ καρμπυρατερισια με φ50 εξατμησεις και λαστιχα απο ΒΜΧ λιγο δυσκολα, αλλωστε ο τρικαγκουρας εχει φροντισει ωστε να μην το φευγει κανενας στα φαναρια δινωστας το μισο ΑΕΠ του κρατους για να φτιαξει ενα παπακι.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Να ενα πιο ενδιαφερον review :tooth:

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Husqvarna Vitpilen (701cc)

Δημοσιεύτηκε

Αυτό το παλικάρι πόσο με cringeάρει έτσι όπως μιλάει.Σίγουρα ξέρει να οδηγάει,φαίνεται και από τα άλλα του βίντεο,μέρα με την νύχτα με τον Anton,αλλά μου έκαναν λίγο μπαμ κάποιες φράσεις οι οποίες μάλλον είναι από σεναριάκι του Γκοργκόλη.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Πλάνα, editing, κόφτες, μέταλλα από πίσω να παίζουν τί γίνεται, έβγαλε η SYM 1000άρι SS;

Τροποποιήθηκε από τον A-nik-i

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Οι πρώτες παρτίδες του VF185, εξαφανίστηκαν εν ριπή οφθαλμού από την αγορά, ενώ οι προπαραγγελίες είναι εκατοντάδες και κάθε μέρα προστίθενται και άλλες! 

Αναλυτικά, οι παραλαβές του Φλεβάρη έχουν διοχετευθεί στο δίκτυο αντιπροσώπων και έχουν εξαντληθεί, ενώ “καπαρωμένες” είναι και οι παραλαβές του μοντέλου που έχουν προγραμματισθεί για τους μήνες Μάρτιο και Απρίλιο 2019. 

Στη SYM κάνουν ό,τι είναι δυνατό για να προλάβουν την πρωτοφανή ζήτηση αλλά η διαθεσιμότητα του μοντέλου στο 100%, με την έννοια του ότι θα μπορεί κανείς να έχει την δυνατότητα να επιλέξει και χρώμα, θα καταστεί δυνατή από τα τέλη Απριλίου, με τον Μάιο του 2019 να ορίζεται ως ο μήνας που θα υπάρξει ομαλοποίηση και ισορροπία μεταξύ ζήτησης και διάθεσης! :baby:

Πηγή

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 λεπτά, το μέλος efkola έγραψε:

με τον Μάιο του 2019 να ορίζεται ως ο μήνας που θα υπάρξει ομαλοποίηση και ισορροπία μεταξύ ζήτησης και διάθεσης! :baby:

Πηγή

@johni41 για σένα φροντίζω. Γι αυτό σου έλεγα να κλείσουμε εισιτήρια για αρχές Ιουνίου μπας και τους προλάβεις όσο το στρώνουν ακόμα και δεν σε ψωλιάζουν με το cb. :wub:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB 500 X (500cc) shoei gt-air

κι εγω σ'αγαπαω παντως! :biggrin:

εγω εχω τουριστικο ρυθμο...:baby:

Τροποποιήθηκε από τον johni41
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα