pitapola

"Κάτω απ' τ' αυλάκι" Racing Team. Πρόταση για συνάντηση.

56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Λοιπον μαγκες, θα βρισκομαι μεχρι και τις γιορτες (τουλαχιστον) εδω στα νοτια. Βρεθηκα στο νομο Λακωνιας για οικογενειακους λογους. Ειναι αρκετος κοσμος που θα χαιρομουν πολυ να συναντησω απο εδω κατω, οποτε σκεφτηκα να προτεινω μια συναντηση καπου κεντρικα στην Πελοποννησο, ωστε να μπορει να ερθει κοσμος απο Καλαματα, Πατρα, Λεωνιδιο, ακομα και Αθηνα... :winking:

Δυστυχως εγω δεν εχω κατεβασει μηχανη, οποτε αν γινει και βολτα δε θα μπορω να ακολουθησω και θα ερθω για το καφε/φαγητο με το αμαξι. Αλλα αυτο ειναι λεπτομερεια. 

Σε πρωτη φαση ας δηλωσει ενδιαφερον οποιος θα ψηνοταν για μια τετοια φαση και μετα μπαινουμε σε λεπτομερειες οπως μερος / ημερομηνια, κτλ. Βλεποντας στο χαρτη, μια Τριπολη πχ ειναι σε αποσταση μη απαγορευτικη για ολο το διαμερισμα και ακομα και την Αθηνα. ΟΙ ντοπιοι θα ξερετε φυσικα και πιο ενδιαφεροντα μερη που θα βολευαν να προτεινετε.

Ας ξεκινησουμε λοιπον με τη εκδηλωση ενδιαφεροντος και ολα τ'αλλα βρισκονται... :cheers:

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Ελπίζω να μιλάμε για κάποιο ΣΚ και όχι καθημερινή Πετράν. Αν ναι, εγώ είμαι μέσα όπου μου πεις απλά δεν μπορώ 8-9 Δεκέμβρη λόγω προγραμματισμένης εκδρομής στον Γράμο που θα έχει δροσιά :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Φαντάζομαι Γιάννη πως το ΣΚ θα βόλευε γενικότερα. Εγώ εδώ είμαι βασικά ελεύθερος προγράμματος, οπότε δεν έχω θέμα με την ημερομηνία. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πετράν, αν θες την γνώμη μου, απλά όρισε εσύ μια ημερομηνία που σε βολεύει και απλά ανακοίνωσε την μας.Εγώ ας πούμε δεν μπορώ το ΣΚ που σου έγραψα, άλλος δεν θα μπορεί αυτό που μας έρχεται και πάει λέγοντας. Δώσε μας λοιπόν μια ημερομηνία που να μπορείς εσύ, γράψε μας κι έναν τόπο συνάντησης και όποιος μπορεί και θέλει, έρχεται. Τόσα ωραία μέρη έχει η περιοχή, από βουνό μέχρι θάλασσα, διάλεξε εσύ τι θα γούσταρες να δεις και δώστο στον λαό σου:laugh:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 23 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Πετράν, αν θες την γνώμη μου, απλά όρισε εσύ μια ημερομηνία που σε βολεύει και απλά ανακοίνωσε την μας.Εγώ ας πούμε δεν μπορώ το ΣΚ που σου έγραψα, άλλος δεν θα μπορεί αυτό που μας έρχεται και πάει λέγοντας. Δώσε μας λοιπόν μια ημερομηνία που να μπορείς εσύ, γράψε μας κι έναν τόπο συνάντησης και όποιος μπορεί και θέλει, έρχεται. Τόσα ωραία μέρη έχει η περιοχή, από βουνό μέχρι θάλασσα, διάλεξε εσύ τι θα γούσταρες να δεις και δώστο στον λαό σου:laugh:

Ισως να εχεις δικιο Γιαννη, στα πολλα ατομα συνηθως οι υπερβολικα δημοκρατικες διαδικασιες ειναι πιο περιπλοκες. Λοιπον, ας πουμε το διημερο 15-16 Δεκεμβρη και καπου κοντα στην Τριπολη που πιστευω πως ειναι βολικο μερος για τους περισσοτερους αφου ειναι κεντρικα. Τωρα αν δεν ειναι η Τριπολη και ειναι καποιο γραφικο χωριο εκει γυρω δε με απασχολει, αυτο το βρισκουμε. Ετσι κι αλλιως εγω να γνωρισω τους διαδικτυακους μου φιλους απο κοντα θελω, οχι να κανω τουρισμο. 

Τροποποιήθηκε από τον pitapola
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Το ψηνω να ερθω με το αυτοκινητο.  Για την παρεα καθαρα..

Απο ημερομηνία  ειμαι κομπλε εγω. 

Ομολογω οτι θα με βόλευε  η πατρα αλλα δεν  θα επιμεινω

Εκτος απροόπτου  θα μπορω να ερθω,  εκτος και αν δεν με θες:baby:

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωραία πρόταση Πετράν.

Μιας και τέτοιες ημερομηνίες, με ενδεχόμενες βροχές,είναι μάλλον απαγορευτικές για μοτοβόλτα σε γραφικά χωριά κλπ προτείνω μια συνάντηση Τρίπολη σε κάποιο καφέ της πλατείας Άρεως.Βρισκόμαστε,τα λέμε όσες ώρες γουστάρουμε και ύστερα ο καθείς σπίτι του.

Που ακριβώς Λακωνία βρίσκεσαι?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 36 λεπτά, το μέλος HLIAS έγραψε:

Το ψηνω να ερθω με το αυτοκινητο

Χωράω; :whistling::whistling::whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 22 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Χωράω; :whistling::whistling::whistling:

Αν εισαι στα κιλα που σε θυμαμαι πριν 10 χρονια ναι...  

:tooth:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 43 λεπτά, το μέλος karellen έγραψε:

Ωραία πρόταση Πετράν.

Μιας και τέτοιες ημερομηνίες, με ενδεχόμενες βροχές,είναι μάλλον απαγορευτικές για μοτοβόλτα σε γραφικά χωριά κλπ προτείνω μια συνάντηση Τρίπολη σε κάποιο καφέ της πλατείας Άρεως.Βρισκόμαστε,τα λέμε όσες ώρες γουστάρουμε και ύστερα ο καθείς σπίτι του.

Που ακριβώς Λακωνία βρίσκεσαι?

Μάλλον έχεις δίκιο Νικόλα. Άρα ας το κάνουμε πιο συγκεκριμένο σιγά σιγά.

Τρίπολη, Κυριακή 16/12

Χαίρομαι που βλέπω ανταπόκριση πάντως. Δεν μπήκα στη διαδικασία να αναφέρω συγκεκριμένα μέλη γιατί σίγουρα θα μου διέφευγαν κάποια και δεν θα ήθελα να σκεφτεί κανείς πως δεν είναι ευπρόσδεκτος.

Εγώ είμαι άκρη Θεού, Κυπαρίσσι Λακωνίας. Και για μένα η Τρίπολη δεν είναι δίπλα, αλλά σκέφτηκα πως θα είναι προσβάσιμη για τον περισσότερο κόσμο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 990 adv orange (999cc) MV Agusta veloce (800cc)

Δημοσιεύτηκε

αφηστε την τριπολη...

ανω δολιανα ή βλαχοκερασια..διπλα στην τριπολη ειναι..

τι θελέτε μεσα εκει.πολλοι πεζοδρομοι

δηλωνω παρον...

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Θα το εψηνα κι εγω ακομα και με το αυτοκινητο αλλα 16/12 ειναι η Συναντηση Βετερανων Εντουρο και εχω υποσχεθει την βοηθεια μου στα παιδια της λεσχης.:scooter:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος HLIAS έγραψε:

Αν εισαι στα κιλα που σε θυμαμαι πριν 10 χρονια ναι...  

:tooth:

Aναλογως ημερομηνιας, επειδη παιζει να εχω αδεια τοτε, τσονταρω αν θετε το 1/3 της μπετζινας!

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Νέδα το κάναμε δω μέσα

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

16 παντως ειναι μια καλη ημερομηνια αν μπορουν οι πιο πολλοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Ωραία ιδέα και στα υπόψιν. :smile:

πριν 17 ώρες, το μέλος πυξιδας990 έγραψε:

αφηστε την τριπολη...

ανω δολιανα ή βλαχοκερασια..διπλα στην τριπολη ειναι..

τι θελέτε μεσα εκει.πολλοι πεζοδρομοι

δηλωνω παρον...

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Πυξίδα.

Η Τρίπολη ως πόλη, δε θα βόλευε για........ αυτοκινητοσυνάντηση :laugh: όπως βλέπω να εξελίσσεται. Ένα γραφικό χωριό κάπου εκεί κοντά, με άπλα για άνετο παρκάρισμα των 4ροδων αλλά και 2ποδων, :tongue: νομίζω θα ήταν προτιμότερο και βολικότερο.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Όπως είπα, εσείς οι ντόπιοι τα ξέρετε καλύτερα τα μέρη. Μου ακούγεται λογικό να πάμε κάπου που θα είναι πιο άνετο το πάρκινγκ. :cheers:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 4 ώρες, το μέλος Kostas-MotoLover έγραψε:

Ωραία ιδέα και στα υπόψιν. :smile:

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Πυξίδα.

Η Τρίπολη ως πόλη, δε θα βόλευε για........ αυτοκινητοσυνάντηση :laugh: όπως βλέπω να εξελίσσεται. Ένα γραφικό χωριό κάπου εκεί κοντά, με άπλα για άνετο παρκάρισμα των 4ροδων αλλά και 2ποδων, :tongue: νομίζω θα ήταν προτιμότερο και βολικότερο.

Η Τρίπολη δε βολεύει τα αυτοκίνητα ενώ το χωριό είναι ...άνετο.Ρε πλάκα με κάνετε? :laugh:

Η Βλαχοκερασιά στο μόνο άπλετο μέρος είναι μία καφετέρια πισω από την εκκλησία που αν είναι καλός ο καιρός καθόμαστε έξω και άνετα,αν όμως κάνει κρύο δεν θα χωρέσουμε μέσα γιατί έχει και κόσμο που πάει για καφέ μετά τη Λειτουργία.

Την Τρ'ιπολη την πρότεινα γιατί έχει άμεση πρόσβαση από τον αυτοκινητόδρομο οπότε βολεύει κυρίως δε στην επιστροφή που πιάνει και σκοτάδι γρήγορα εν αντιθέσει με τα χωριά που πρέπει να διανύσεις κάμποσα χλμ β' επαρχιακό για να βγεις εθνική.Δεδομένου ότι η συνάντηση είναι μέσα Δεκέμβρη το ραντεβού δεν θα είναι φυσικά 9 το πρωί για να πρέπει να ξεκινήσουμε από τις 8,οπότε μάλλον θα κανονιστεί λίγο αργότερα,άρα το σκοτείνιασμα στην επιστροφή είναι σίγουρο.

Anyway ότι θέλει ο Γιώργος ή η ομήγυρις,ούτως ή άλλως είμεθα παντός καιρού!

Τροποποιήθηκε από τον karellen
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

επειδη εκανα 4 μηνες στρατο εκει πατε Δημητσανα δυστυχως ειμαι πολυ μακρυα για αν παρευρευθω αλλα επι ευκαιριας αν θελετε κανονιζουμε κατι σχετικο οι Βορειοι????

Τροποποιήθηκε από τον Antreasss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

πριν 16 ώρες, το μέλος karellen έγραψε:

Η Τρίπολη δε βολεύει τα αυτοκίνητα ενώ το χωριό είναι ...άνετο.Ρε πλάκα με κάνετε? :laugh:

Η Βλαχοκερασιά στο μόνο άπλετο μέρος είναι μία καφετέρια πισω από την εκκλησία που αν είναι καλός ο καιρός καθόμαστε έξω και άνετα,αν όμως κάνει κρύο δεν θα χωρέσουμε μέσα γιατί έχει και κόσμο που πάει για καφέ μετά τη Λειτουργία.

Την Τρ'ιπολη την πρότεινα γιατί έχει άμεση πρόσβαση από τον αυτοκινητόδρομο οπότε βολεύει κυρίως δε στην επιστροφή που πιάνει και σκοτάδι γρήγορα εν αντιθέσει με τα χωριά που πρέπει να διανύσεις κάμποσα χλμ β' επαρχιακό για να βγεις εθνική.Δεδομένου ότι η συνάντηση είναι μέσα Δεκέμβρη το ραντεβού δεν θα είναι φυσικά 9 το πρωί για να πρέπει να ξεκινήσουμε από τις 8,οπότε μάλλον θα κανονιστεί λίγο αργότερα,άρα το σκοτείνιασμα στην επιστροφή είναι σίγουρο.

Anyway ότι θέλει ο Γιώργος ή η ομήγυρις,ούτως ή άλλως είμεθα παντός καιρού!

Νίκο, η πρόταση ήταν απ' τον Πυξίδα και απλά συμφώνησα, λόγω του ότι φαντάζομαι θα έχει πήξιμο από ΙΧ, (και είναι και άσχημη ως πόλη).:puke:

πριν 16 ώρες, το μέλος karellen έγραψε:

Ένα γραφικό χωριό κάπου εκεί κοντά, με άπλα για άνετο παρκάρισμα των 4ροδων αλλά και 2ποδων, :tongue: νομίζω θα ήταν προτιμότερο και βολικότερο.

Δεν πρότεινα συγκεκριμένο χωριό, το άφησα σε όσους τα ξέρουν καλύτερα μήπως προταθεί κάποιο με τις ζητούμενες προδιαγραφές. Αν όλα τα χωριά είναι στριμόκωλα εκεί γύρω, τότε πάσο.:_hi:

:smile:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph daytona 675r (675cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 ώρες, το μέλος Antreasss έγραψε:

επειδη εκανα 4 μηνες στρατο εκει πατε Δημητσανα δυστυχως ειμαι πολυ μακρυα για αν παρευρευθω αλλα επι ευκαιριας αν θελετε κανονιζουμε κατι σχετικο οι Βορειοι????

Θα περιμένουμε να ανεβεί ο @pitapola γιαυι χωρίς αυτόν δεν γίνετε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ο

pitapola

για να ερθει απο το κυπαρρισι μεχρι τριπολη,πρεπει να βγει κοντα στην σπαρτη περιπου και μετα να ανεβει προς τα πανω.κανα 150χλμ.μεχρι να βγει σπαρτη κοντα θελει μια ωρα γεματη και παραπανω.

Εγω οτι πειτε μεσα ειμαι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 44 λεπτά, το μέλος giorgos.boun έγραψε:

Θα περιμένουμε να ανεβεί ο @pitapola γιαυι χωρίς αυτόν δεν γίνετε!

Εγώ το παίζω σε δύο ταμπλό,ε; :biggrin:

Η αλήθεια είναι πως θα ανέβω για τις γιορτές, οπότε σε κάνα δυο βδομάδες βάζουμε μπρος και για καμία συνάντηση βορείων.

πριν 24 λεπτά, το μέλος πυξιδας990 έγραψε:

ο

pitapola

για να ερθει απο το κυπαρρισι μεχρι τριπολη,πρεπει να βγει κοντα στην σπαρτη περιπου και μετα να ανεβει προς τα πανω.κανα 150χλμ.μεχρι να βγει σπαρτη κοντα θελει μια ωρα γεματη και παραπανω.

Εγω οτι πειτε μεσα ειμαι

Εγώ δεν έχω θέμα, όπου κι αν βρεθούμε μακριά θα μου είναι. Τι δυόμιση ώρες, τι τρεις. :tooth:

Αυτά είναι λεπτομέριες, μια φορά θα γίνει τέτοια κατάσταση.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 λεπτά, το μέλος pitapola έγραψε:

Εγώ το παίζω σε δύο ταμπλό,ε; :biggrin:

Η αλήθεια είναι πως θα ανέβω για τις γιορτές, οπότε σε κάνα δυο βδομάδες βάζουμε μπρος και για καμία συνάντηση βορείων.

Εγώ δεν έχω θέμα, όπου κι αν βρεθούμε μακριά θα μου είναι. Τι δυόμιση ώρες, τι τρεις. :tooth:

Αυτά είναι λεπτομέριες, μια φορά θα γίνει τέτοια κατάσταση.

ναι ρε παιδι μου....

ερωτηση?

ο

karellen

και εγω θα ειμαστε μονο απο  το νησι του πελοπα,ή και κανας αλλος και απο που?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Λοιπον, για να ανασυνταχθουμε λιγο. Την επομενη Κυριακη ειναι να βρεθουμε αν ολα πανε καλα. Κανω ενα tag σε οσους εχουν δειξει ενδιαφερον για να δουμε ποσοι θα δηλωσουν παροντες.

@karellen @πυξιδας990 @Gouky7 (μαζι μ'εμενα ειμαστε οι σιγουροι πιστευω)

@r3negade @HLIAS @Kostas-MotoLover (υπο σκεψιν)

Θα ελεγα πως 12:00 ειναι μια καλη ωρα, μιας και ολοι θα εχουμε καποια χιλιομετρα να καλυψουμε. Το μερος ειναι ακομα προς συζητηση, αλλα μιλαμε για Τριπολη ή καπου εκει γυρω.

Επισης να πω πως εγω θα ειμαι με τη γυναικα μου (δεν παει η καρδια μου να την αφησω στο Κυπαρισσι μονη ολη τη μερα), οποτε αν καποιος το σκεφτεται να φερει και τη συντροφο ας μη διστασει. 

:cheers:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.