Kostakis88

Ένα ευχέλαιο ρε παιδιά... (μπλέξιμο με μεθυσμένο-παρανοικό)

17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Street 250-900

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ακόμα δεν ανάρρωσαν οι πληγές μου απο το προηγούμενο ατύχημα λόγω σφίγγας που είχα γράψει και σήμερα παραλίγο να έχω ατύχημα. Το βάζω σε αυτό το θέμα ώστε να γνωρίζουν οι δικυλιστές οτι υπάρχει και αυτός ο κίνδυνος.

Πόσες οι πιθανότητες να συμβέι αυτό και έτυχε σε μένα, οδηγούσα στην δουλειά και γυρνώντας απο παραγγελία, βλέπω ένα αμάξι να πηγαίνει υπερβολικά αργά, στρίβω αριστερά και χώνομαι μπροστά του γιατί δεν ηθελα να τον έχω μπροστά μου στο στενό, το προσπερνάω και αυξάνει ταχύτητα και κολλάει πίσω μου, στρίβω σε ένα άλλο διπλό δρόμο και εκεί που έχω το φλάς για να στρίψω περιμένοντας να περάσουν τα αμάξια, τοτε με κοτουλάει απο πίσω με το αμάξι της, μετα κανω λίγο μπροστά να κάνω στην άκρη και πάει να με κολλήσει στο πεζοδρόμιο με το αμάξι της, ευτυχώς βρήκα ένα πέρασμα για αναπήρους και ανέβηκα γρήγορα στο πεζοδρόμιο όπου δεν μπορούσε να ανέβει.. Κατέβηκα κάτω και ρωτάω τι τρέχει, μου λέει αυτή <<με παρακολουθείς εδω και μια ώρα με αυτο το μηχανάκι>>, ρωτάω εγώ <<έχετε πιεί;>> Και μου λέει <<καλώ το 100, μήν τολμίσεις να φύγεις>> εγω απαντώ <<κάλεσε  το, να σου πάρουν μιά για πάντα το δίπλωμα>> και έφυγα πατημένος κάνοντας τον σταυρό μου και ειπα μέσα μου  <<ένα ευχέλαιο ρε παιδιά>> Μετάνιωσα που δεν πήρα πινακίδες να την καταγγείλω, αλλα φοβήθηκε το μάτι μου, μπορέι να κραρτούσε και μαχαίρι. 

Τροποποιήθηκε από τον Kostakis88

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

1. αφου ειχατε επαφή, θα προκάλεσε και ζημιά = θες Τροχαία κλπ.

2. Πως κι έβαλες στον τίτλο ''μεθυσμένος'' ?  Ήταν ? Πως το ξέρεις ?

3. Γιατι έφυγες ? Σε απείλησε με το όχημα της κι εσυ δρόμο ?

Οι μπλέ θα ξεκαθαριζαν όλα αυτά ή τέλος πάντων θα έβγαινε μια άκρη για σένα. Παιρνεις αριθμό πινακιδας, πας 2 στενα πιο κατω και καλείς εσυ τους μπλέ, αν αισθανθηκες οτι υπηρχε απειλή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) HJC is-17

Δημοσιεύτηκε

Δεν έπρεπε να την αφήσεις να φύγει εάν ήταν μεθυσμένη, αστυνομία καπάκι.

Εάν πιο κάτω θέρισε κανένα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν φοράς κράνος και γάντια  μοτοσυκλέτας, όχι μόνο δε φεύγεις αλλά κατεβαίνεις αγριεμένος και όταν καταλάβει τι μπορεί να συμβεί πλέον, καλείς αστυνομία χωρίς καν να της μιλήσεις 

Μια φωτό του οχήματός της, να φαίνεται η πινακίδα και άσ' την να φύγει.

Δήλωση τροχαίου κ εγκατάλειψη 

Υπεραρκετά για να μάθει τις υποχρεώσεις της.&-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Street 250-900

Καταρχήν δέν έκανε ζημιά, ούτε έπεσα. Δέν νομίζω να προλάβαινα να βγάλω φωτογραφίες, θα με πάταγε. Εγω πρόλαβα και έφυγα σφαίρα απο κεί... ευτυχώς γιατί το αμάξι πρέπει να ήταν χιλιάρι. Τελικά μεγάλη μηχανή ίσον ασφάλεια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

την αλλη φορά που θα σε κοπανησουν απο πισω, να ξαναφυγεις.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Kostakis88 έγραψε:

Καταρχήν δέν έκανε ζημιά, ούτε έπεσα. Δέν νομίζω να προλάβαινα να βγάλω φωτογραφίες, θα με πάταγε. Εγω πρόλαβα και έφυγα σφαίρα απο κεί... ευτυχώς γιατί το αμάξι πρέπει να ήταν χιλιάρι. Τελικά μεγάλη μηχανή ίσον ασφάλεια.

Ο πανικός δεν είναι καλός σύμβουλος. Πολλώ δε μάλλον όταν σε κατάσταση πανικού/φόβου ανέβηκες στο μηχανάκι για να εξαφανιστείς σφαίρα.

Η κίνησή σου απλά έδωσε δίκιο στην άλλη.

Απορώ πάντως πως γίνεται να σε χτύπησε και να μην έβρασες σα χύτρα ταχύτητος.....

Καλό είναι να μάθεις να μιλάς. Και με ταιριαστό ύφος και ένταση, αναλόγως της φάσης. Το escape plan θα το καταλάβαινα αν στην έπεφτε κανένας τζιπουρας θηρίο με κάργα φιμέ κ την πιθανότητα να είναι 3-4 ντελάρια με....κομπιουτεράκια.

Υ.Γ.: κατέβηκες, κουβέντιασες, ξανανέβηκες, έφυγες. Και δεν είχες χρόνο δευτερολέπτων για να βγάλεις 2 και 3 φωτογραφίες? Απίστευτο....

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

wtf? γιατι εφυγες? ανεβασε λιγο τον τονο της φωνης σου, κανε πως την πλησιαζεις απο το πλαϊ (οχι μπροστα η πισω μη σε πατησει) και ζητα τα ρεστα.

δε μπορει να κινδυνευεις απο την καθε τρελη-τρελο και τους αφηνεις ετσι στην τυχη τους. ειπαμε να μη ψαχνουμε αφορμη για μανουρα, αλλα οχι και ετσι.:winking:

δε ξερω αλλα οσες φορες σα ντελιβερας μου κανανε μανουρα κουτακιδες, οταν σταματαγα-νευριαζα την κανανε σπιναρωντας (ειμαι 1.65, αλλα φορουσα παντα κρανος-μπουφαν-γαντια). :2funny:

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος noodles έγραψε:

wtf? γιατι εφυγες? 

Μπορεί να είχε μαχαίρι σου λέει τι δεν καταλαβαίνεις. Επίσης μπορεί να ήταν η Catwoman, ξαδέρφη της Ronda Rousey,  η Lena Luthor κτλπ. :laugh:

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DL650 Vstrom K9 Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος CptAngel έγραψε:

Μπορεί να είχε μαχαίρι σου λέει τι δεν καταλαβαίνεις. Επίσης μπορεί να ήταν η Catwoman, ξαδέρφη της Ronda Rousey,  η Lena Luthor κτλπ. :laugh:

Αχχχχ, Ronda.......:wub:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Street 250-900

...

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZXR 400 RPHA 11 My next Bike

Δημοσιεύτηκε

Την 11/11/2018 at 2:04 ΠΜ, το μέλος Kostakis88 έγραψε:

.. Κατέβηκα κάτω και ρωτάω τι τρέχει, μου λέει αυτή <<με παρακολουθείς εδω και μια ώρα με αυτο το μηχανάκι>>, ρωτάω εγώ <<έχετε πιεί;>> Και μου λέει <<καλώ το 100, μήν τολμίσεις να φύγεις>> 

Έπρεπε τουλάχιστον να της πεις ' Ναι μωρή κάργια, ο άντρας σου με έβαλε και τώρα τα ξέρω όλα' πριν φύγεις :laugh::laugh:

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Street 250-900

Δημοσιεύτηκε

Εσείς όλοι που το παίζετε άντρες να δώ τι θα κάνατε στην περίπτωση μου με ένα σκούτερ 110 κυβικά και με κουτί και όντας κουρασμένοι μετα απο δεκάωρο δουλειάς.... και εκείνη την ώρα δέν υπήρχε κυκλοφορία στον δρόμο, ούτε υπήρχαν πεζοί μάρτυρες.
Δεύτερον δεν μπορούσα να κάνω σκηνή γιατι <<κουβαλάω>> την επωνυμία του μαγαζιού, σίγουρα σε άλλη φάση θα αντιδρούσα διαφορετικά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κώστα κάνει κράτει:

1. Το να απαιτείς το δίκιο σου δεν είναι δείγμα τσαμπουκά ή μαγκιάς.

2. Δεν είσαι ο μόνος που δουλεύει πολύ. Η πολλή δουλειά και η κούραση θα πρέπει να μας κάνει να κατεβάσουμε τα παντελόνια στον κάθε μαλάκ@ που συναντάμε στο δρόμο?

3. Η επωνυμία του μαγαζιού δε σημαίνει κάτι. Καλείς αστυνομία, βγαίνει η άκρη και μετά ενημερώνεις το αφεντικό για το συμβάν.

4. Τα δεδομένα της φάσης (έλλειψη κίνησης, μαρτύρων κλπ) δεν ίσχυαν μόνο για σένα. Ίσχυαν και για την κυρία που όμως έβγαλε κανονικότατα γλώσσα και εσύ απλά έφυγες. Και επιπλέον φαίνεσαι και ένοχος.....

Δεν ξέρω αν είχε προηγηθεί κάτι πιο πριν. Πριν τη φάση. Ανάμεσά σας. Αλλά μάθε να απαιτείς το δίκιο σου γιατί αν δε το κάνεις είναι δεδομένο πως πάντα θα χάνεις. Είτε στο δρόμο, είτε στη κουβέντα με το αφεντικό, είτε με τη γκόμενα κοκ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Εσείς όλοι που το παίζετε άντρες να δώ τι θα κάνατε στην περίπτωση μου με ένα σκούτερ 110 κυβικά και με κουτί και όντας κουρασμένοι μετα απο δεκάωρο δουλειάς.... και εκείνη την ώρα δέν υπήρχε κυκλοφορία στον δρόμο, ούτε υπήρχαν πεζοί μάρτυρες.
Δεύτερον δεν μπορούσα να κάνω σκηνή γιατι <<κουβαλάω>> την επωνυμία του μαγαζιού, σίγουρα σε άλλη φάση θα αντιδρούσα διαφορετικά.

Οσο γραφεις δικαιολογιες θα τρως τρολλαρισμα.
Πες δε ψηθηκα, δεν εκανα, τελος και ολα καλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

δεν ειναι το θεμα ποιος την εχει μεγαλυτερη ρε σι.

απο τα λεγομενα σου δεν εισαι καθολου ενοχος, αρα γιατι να το παιξεις "μετανιωμενος" στην τυπισσα? 

θες μανουρα κυρια μου? οκ εγω καθαρος ειμαι, σβησε, παρκαρε και περιμενε 2' να παρω την αστυνομια να τα λυσουμε ολα... η καπως ετσι τελωςπαντων...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Κι εμένα πάντως, κάτι δε μου κολλάει......... :think:

Έπεσες σε γκόμενα, μόνη κιόλας (αν κατάλαβα καλά) και λάκισες χωρίς εκατέρωθεν εξηγήσεις, παρότι σου "ρίχτηκε" κανονικά? :unsure:

Πόσο νταβραντογκόμενα να ήτανε και φοβόσουνα και για μαχαίρι?!?!?! :surrender:

Και πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι ήταν τύφλα η τύπισσα? :drunk: Κι αν ήταν, ένας λόγος παραπάνω να περιμένεις τα στρουμφάκια να την πάνε πακέτο. :police:

Anyway, μπροστά δεν ήμασταν και δεν μπορούμε ν' αποφανθούμε με σιγουριά. :3eyes:

Το θέμα γιατί ανοίχτηκε τότε? Ευχέλαιο :pray: διαμέσου internet νομίζω δε γίνεται (η πτάνα η τεχνολογία δεν ξέρω πού έχει φτάσει, ίσως και να....) :tooth:  :tongue:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα