Vault 13 Dweller

Τι γίνεται με τα μοτό forums?

78 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki KLE 500 (499cc) Nivea Styling Gel Suzuki BANDIT (1250cc)

Δημοσιεύτηκε

Πιστεύω ότι είμαστε στην εποχή που υπάρχουν κλίκες όσο ποτέ άλλοτε. Αυτό το ενισχύουν και οι ομάδες στο φβ. Μια ομάδα με τα ninja, μια vstrom, μια varadero, μια cbf, μια tdm και πάει λέγοντας. Διασπάστηκε ο κόσμος. Έκαστος στην ομάδα του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

Πάντως για τις Ροές, αν θέλετε μαζί με το 28 που όντως βολεύει, δοκιμάστε και 38,105, 106, 107. Αυτά είναι τουλάχιστον που δουλεύω εγώ. Κυρίως το 38 βέβαια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Στα made in greece μοτοφορα   η αποκλειστικη τους σχεση τους με την μοτοσυκλετα ειναι περισσοτερο προσχηματικη ,μη  εχωντας εξειδικευμενο προσανατολισμο αλλα χαρακτηρα τοπικου facebook ,οπου οι συμμετεχοντες συζητουν για τα παντα,απο ανταλακτικο για το μηχανακι τους μεχρι ''τι κανεις Γιαννη κουκια σπερνω''

Τα εδω μοτοφορα δεν εχουν καμμια συγκριση με αντιστοιχα φορα αλλων κρατων και αποτελουν Ελληνικη πατεντα με τα ''ενεργα μελη'' να πρεπει να ποσταρουν / σπαμαρουν  συνεχως επι παντος επιστητου απο σεντονια μεχρι και απλα εμμοτικονς.Το φαινομενο αυτο στερειται πληροφοριακης -τεχνικης βασης υπαρξης και στηριζεται στις διαπροσωπικες σχεσεις των μελλων,ομαδοποιημενα ειτε αμεσα ειτε εμμεσα μεσω της ιστοσελιδας.Ετσι ερχεται ο μεγαλος ανταγωνιστης που ειναι το φεισμπουκ η οτι αλλο συναφες με πολυ μεγαλυτερη δεξαμενη και δυνατοτητες για μπλα-μπλα και ευκαιριες κοινωνικης δυκτιωσης και προκυπτει αμεσως-αμεσως η ελκυστικη εναλλακτικη .

Με την διαδοση των μεγαλων ιστοχωρων κοινωνικης δικτυωσης μοιραστηκε η πιτα του μονοπωλιου  που ειχαν τα μοτοφορα και σαν διεξοδος εκτονωσης της ιντερνετικης βαρεμαρας .  Εχει περασει ανεπιστρεπτι η παντοδυναμια υπαρξης των μοτοφορουμς με τον συνηθη ''υπεροπτη-Χιτλερισκο'' διαχειριστη που διαμορφωνε το φορουμ οπως του καυλωνε και τα φασκελα επεσαν βροχη με μετακινησεις μελων που βρηκαν πολυ ελκυστικοτερο το facebook .Ετσι η κακοδιαχειριση που δεν πηρε χαμπαρι την υπαρξη αλλαγης στο τοπιο και δεν φροντισε να προσαρμοσει την θεματολογια του φορουμ αποκλειστικα στην μοτοσυκλετα προσδιδοντας στο φορουμ τον χαρακτηρα ειδικοτητας και οχι γενικου περιεχομενου που ειναι τωρα επαιξε καταλυτικο ρολο για το χαλι και την σημερινη συρρικνωση στα φορα της μοτοσυκλετας

Τροποποιήθηκε από τον ΩΡΙΩΝ
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

@ΩΡΙΩΝ Αυτό που λες έχει μεν βάση, αλλά ίσως δεν έχει τόση εφαρμογή στο φόρουμ που μας φιλοξενεί. Κατά τη γνώμη μου. Το myBike απ'όταν το γνώρισα εγώ ήταν ένας χώρος που φιλοξενούσε κάθε είδος αλληλεπίδρασης. Ταξιδιωτικά, τεχνικά, έρευνα αγοράς, μπλα-μπλα, τα πάντα. Και πριν 6-7 χρόνια νομίζω εκπροσωπούνταν όλα ισοβαρώς. Ο κόσμος που έγραφε ταξιδιωτικά τότε, το έκανε σε ένα περιβάλλον που υπήρχαν όλα τα υπόλοιπα. Το ίδιο και όσοι ασχολούνταν με τεχνικά, με τα Χ vs Ψ. Γιατί να μην το κάνει και σήμερα λοιπόν; Καλαμπούρι υπήρχε και τότε, καλαμπούρι υπάρχει και τώρα. Αν τον ενοχλούσε τότε, πολύ απλά θα έψαχνε από τότε να δει κοινότητες πιο κλειστές και πιο "ειδικές". Αυτοί δεν πιστεύω οτι βρήκαν ελκυστικότερο το facebook. Για την casual επαφή που λες, ίσως. 

Edit: κύριοι συντονιστές, προσπαθώντας να κάνω tag, μου έβγαλε ένα δεύτερο ΩΡΙΩΝ (υποπτεύομαι με P αγγλικό και όχι Ρ ελληνικό) οπότε ίσως χρειάζεται μια ματιά εκεί;

Τροποποιήθηκε από τον A-nik-i

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 λεπτά, το μέλος A-nik-i έγραψε:

@ΩΡΙΩΝ Αυτό που λες έχει μεν βάση, αλλά ίσως δεν έχει τόση εφαρμογή στο φόρουμ που μας φιλοξενεί. Κατά τη γνώμη μου. Το myBike απ'όταν το γνώρισα εγώ ήταν ένας χώρος που φιλοξενούσε κάθε είδος αλληλεπίδρασης. Ταξιδιωτικά, τεχνικά, έρευνα αγοράς, μπλα-μπλα, τα πάντα. Και πριν 6-7 χρόνια νομίζω εκπροσωπούνταν όλα ισοβαρώς. Ο κόσμος που έγραφε ταξιδιωτικά τότε, το έκανε σε ένα περιβάλλον που υπήρχαν όλα τα υπόλοιπα. Το ίδιο και όσοι ασχολούνταν με τεχνικά, με τα Χ vs Ψ. Γιατί να μην το κάνει και σήμερα λοιπόν; Καλαμπούρι υπήρχε και τότε, καλαμπούρι υπάρχει και τώρα. Αν τον ενοχλούσε τότε, πολύ απλά θα έψαχνε από τότε να δει κοινότητες πιο κλειστές και πιο "ειδικές". Αυτοί δεν πιστεύω οτι βρήκαν ελκυστικότερο το facebook. Για την casual επαφή που λες, ίσως. 

Edit: κύριοι συντονιστές, προσπαθώντας να κάνω tag, μου έβγαλε ένα δεύτερο ΩΡΙΩΝ (υποπτεύομαι με P αγγλικό και όχι Ρ ελληνικό) οπότε ίσως χρειάζεται μια ματιά εκεί;

Οσοι ασχολουνται ακομα με την μηχανη και παραμενουν ενεργα μελη θεωρουν ακαιρο να να σηκωνουν θεματα αναμεσα σε σκουπιδια.Περιεργως τα ταξιδιωτικα εξαιρουνται 

Ποσοι ομως απο εμας που εχουμε αγορασει καινουργιο μηχανακι εχουμε σηκωσει θεμα για να περιγραψουμε την εμπειρια μας απο την συμβιωση μαζι του ; Σε διαβεβαιωνω κανενας Και εχω δει κατι μουλτιστραντα,κατι τουονο κατι κτμ κατι BMW απο μελη που γραφουν καθημερινα εδω μεσα ,αλλα ουτε μια γραμμη για τα μηχανακια τους .Κυριαρχησε το σπαμ και η ασχετοαπεραντολογια αλλα και οι στην γωνια κρυμμενοι αμφισβητιες γκουρου .Ετσι ασχολουνται να γραψουν για λιγοτερο επωδυνα θεματα οπως αγγελιες,τι ποτο θα παρεις στο club, χρειαζεται διαβατηριο για να παω στην Μαλτα...κτλ

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΩΡΙΩΝ έγραψε:

Οσοι ασχολουνται ακομα με την μηχανη και παραμενουν ενεργα μελη θεωρουν ακαιρο να να σηκωνουν θεματα αναμεσα σε σκουπιδια.Περιεργως τα ταξιδιωτικα εξαιρουνται 

Ποσοι ομως απο εμας που εχουμε αγορασει καινουργιο μηχανακι εχουμε σηκωσει θεμα για να περιγραψουμε την εμπειρια μας απο την συμβιωση μαζι του ; Σε διαβεβαιωνω κανενας Και εχω δει κατι μουλτιστραντα,κατι τουονο κατι κτμ κατι BMW απο μελη που γραφουν καθημερινα εδω μεσα ,αλλα ουτε μια γραμμη για τα μηχανακια τους .Κυριαρχησε το σπαμ και η ασχετοαπεραντολογια αλλα και οι στην γωνια κρυμμενοι αμφισβητιες γκουρου .Ετσι ασχολουνται να γραψουν για λιγοτερο επωδυνα θεματα οπως αγγελιες,τι ποτο θα παρεις στο club, χρειαζεται διαβατηριο για να παω στην Μαλτα...κτλ

Το αποδίδεις δηλαδή στο κλίμα που δημιουργήθηκε; Οτι "θα σηκώσω θέμα για τη μοτο που αγόρασα και θα κάθομαι να διαβάζω γκρίνιες, μπηχτές, ειρωνείες";

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

δεν ειναι μονο τα μοτοφορουμ, ειναι ολα τα φορουμ. δε δουλευει ποια η συνταγη του φορουμ γενικα.

το μεγαλυτερο ποσοστο μελλον εχει μετακομισει στο facebook=ευκολοτερη προσβαση και προβολη προς ολους (πχ βγηκα μια βολτα, ποσταρω φωτο αμεσως "να δειτε που ειμαι σημερα", στο φορουμ ποιος θα δει τις φωτο?). 

επισης οι μοτοσυκλετιστες εχουν χωριστει σε ομαδες, πχ ανα μαρκα/μοντελο/ηλικια/φυλο/πολιτικες προτιμησεις/whatever. δεν υπαρχει το παρεϊστικο κλιμα του ελατε οποιοι θελετε αρκει να ειστε φουλ προβλεπε και σωστοι, πλεων διαλεγουν με ποιους θα πανε βολτα. 

βαλτε και στην εξισωση οτι τα $$ δεν υπαρχουν οπως υπηρχαν και αρκετοι λενε "εχω 50ευρω, δε θα παω βολτα με τον Χ που ειναι καλυτερος απο μενα, θα παω με τους "δικους μου" σε τουριστικο ρυθμο να γουσταρουμε ολοι." (εδω βαλτε οτιδηποτε παρομοιο, ταιριαζουν πολλα)

δεν ειμαι καιρο στους 2 τροχους, 5-6 χρονια οποτε δε ξερω τι γινοταν πριν και ποσο βαση εχει η αποψη μου.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ο κοσμος που ασχολειται με την μοτοσυκλετα κουραστηκε πια απο αυτο το στυλακι των 5-10 σπαμαδορων που τιγκαρουν τον σερβερ που ειναι το μονιμο μονοτονο χαρακτηρισκο των Ελληνικων μοτοφορουμ.

Παραδειγμα παρουσιασης καινουργιου μοντελου στο διπλα φορουμ με το σπαμ να κανει παρτυ

https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155841

η απο το εδω φορουμ ομοιως 

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso BMW F800GS

Έχω και γω να γράψω καιρό / να επισκεφτώ το φόρουμ, αν και κάποτε περνούσα τουλάχιστον τον μισο μου ελευθερο χρόνο εδώ μέσα. Προφανως για εμένα ισχύει το ότι πούλησα τη μηχανή και μένω έξω πλέον, όμως να πω την εμπειρία μου από άλλα 3 φόρουμ που παρακολουθούσα:

Έχουν όλα μεταφερθεί στο facebook σε μορφή groups και προσωπικά πιστεύω πως αυτός και μόνο είναι ο λόγος. Διότι ναι μεν η κρίση, τα λιγοστά λεφτά κλπ κλπ μπορεί να επηρεάζουν ένα φόρουμ για μηχανές, για τεχνολογία / κινητά ή οτιδήποτε άλλο χρειάζεται ένα καλό μπάτζετ, όμως το ίδιο παρατήρησα και σε φορουμ που δεν εχουν καμία εμπλοκή με χρήμα. Π.χ. ποδοσφαιρικά φόρουμ ή φόρουμ φωτογραφίας..

Παράδειγμα, η σελίδα των οπαδών της Λιβερπουλ έχει ατονίσει απίστευτα και όλη η δράση πλέον είναι στο FB Group. Άμεσο, υποστηρίζει όλα τα μεσα γρήγορα και θα το επισκεφτείς σίγουρα πολλες φορες την ημέρα.

Δεν κρύβω όμως πως την αίγλη και τη νοσταλγία του παλιου καλου φόρουμ δεν θα την αντικαταστήσει τίποτα... Γι αυτό και γω, πλεον που ειμαι σε αναζήτηση νέας μηχανής, το πρώτο που έκανα ηταν να μπω στο MyBike και όχι σε καποια από τις πολλές σελίδες του FB. Γιατί εδώ μάθαμε να αγαπάμε το μηχανάκι <3

ΥΓ: Δυστυχώς τους παραπάνω "συναισθηματισμους" ένας νέος 18 χρονών θα τους γράψει στα "παπούτσια" τους και απλά θα κάνει δύο tap στη πιο κ@υ....ρικη σελιδα του FB. 

ΥΓ2: Καλώς σας -ξανα- βρίσκω σιγά σιγά...

Τροποποιήθηκε από τον eftaxias
Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 28 λεπτά, το μέλος eftaxias έγραψε:

Γι αυτό και γω, πλεον που ειμαι σε αναζήτηση νέας μηχανής, το πρώτο που έκανα ηταν να μπω στο MyBike 

δλδ για να καταλαβω εαν υποθετικως  ενδιαφερεσαι για το νεο gs 1250  και μπηκες να διαβασεις για το συγκεκριμενο μοντελο στο φορουμ ,αυτο το σκυλοβρισιμο που πεφτει στο θρεντ το θεωρεις μερος της πληροφορησης ; τοτε οταν το αγορασεις ελα να σε περασουμε και ενα δευτερο γιατι οχι και ενα τριτο χερι σαν επισημο μπεμβεδακια βεβαιως.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso BMW F800GS

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 λεπτά, το μέλος ΩΡΙΩΝ έγραψε:

δλδ για να καταλαβω εαν υποθετικως  ενδιαφερεσαι για το νεο gs 1250  και μπηκες να διαβασεις για το συγκεκριμενο μοντελο στο φορουμ ,αυτο το σκυλοβρισιμο που πεφτει στο θρεντ το θεωρεις μερος της πληροφορησης ; τοτε οταν το αγορασεις ελα να σε περασουμε και ενα δευτερο γιατι οχι και ενα τριτο χερι σαν επισημο μπεμβεδακια βεβαιως.

Φιλε μου, όσες φορες ζήτησα γνώμη εδώ μέσα για το πρωην μηχανάκι μου αλλά και για αγορές κλπ, ποτέ δεν με προσέβαλε κανένας. Τώρα ο καθένας με τα βιώματα και τις εμπειρίες του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν το έπιασες ,αλλά ψιλά γράμματα,άστο..

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος ΩΡΙΩΝ έγραψε:

Δικιο εχεις,  αλλα απο την αλλη....  Διαβασε αυτο που θες και πετα τα υπολοιπα.  Ναι οτι στο θεμα πχ του gs κουρασε το κραξιμο για αλλη μια φορα,  εχεις δικιο.  Αλλα οκ. 

Ολοι μας εχουμε σπαμαρει σε θεματα σοβαρα και μη. 

Και εσυ και εγω και πολλοι αλλοι. 

Δεν νομιζω οτι ειναι εκει το θεμα. 

Το οτι καποιος πηρε ενα γαματο, καινουριο σουπερ μηχανακι και δεν ποσταρε πολλα,  δεμ μου λεει κατι εμενα. Δεν θα τον κατακρινω ουτε θα πω...  Κοιτα τον μλκα...  

Ξερω συγκεκριμένα  οτι δεν ειναι η έλλειψη  ενδιαφεροντος απλα η ελειψη ορεξης λογω περιορισμενου χρονου.  

Επιπλεον ξερω  οτι αν για παραδειγμα ρωτησω κάτι για  το multi 1200 πχ,  2-3 ατομα - κατοχοι θα μου απαντησουν. 

Αλλη περιπτωση...  Εγω ειμαι σε αναζητηση νεας μηχανης,  περιμενω να το δω απο κοντα και να αποφασισω. 

Ουτε το εχω ανακοινωσει εδω,  ουτε αν παρω μπορω να πω με σιγουριά  οτι θα το ανακοινωσω. 

Οι φιλοι μου ομως το ξερουν,  εμενα αυτο μου αρκει. 

Πιανεις το νοημα ετσι; 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ER6N (650cc) Loreal MT09

Δημοσιεύτηκε

Ολα αυτα που υπώθηκαν +

αν θέλω να καυλαντίσω μηχανάρες θα ψαχτώ στο ινσταγκραμ οπου το μάτι θα έρθει σε οργασμό 10 φορές το λεπτό και όχι 1 τη μέρα όπως παλιά στο ορθόδοξο πασοκικό "lets see your bike". :P

αν θελω να επισκευάσω μια βλάβη ή να αλλάξω λάδια θα ψαχτώ στο γιουτουμπ (οκ αγγλικα αλλα υπαρχουν και ελληνικά καναλια με how to) απο το να καθομαι να διαβαζω ολοκληρα αρθρα με μερικές εικόνες.

αν θελω να χαζέψω/ πληροφορηθώ για ταξιδιωτικά θα δω μοτοβλογκς απο επαγγελματικά / ερασιτεχνικά κανάλια όχι τον Κώστα με το τρανσαλπ.

Φυσικα ολα τα παραπάνω έχουν τη γοητεία τους και έχουν βοηθήσει/ παρακινήσει πολλούς στα φορουμ, ομως οι εποχές άλλαξαν

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ε ναι, αυτό έλειπε τώρα, να πρέπει και να διαβάσουμε. Οι χαζοί διαβάζουνε, εμείς είμαστε έξυπνοι και το βλέπουμε όταν βγει σε bluray

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Για μένα παίζει και μια άλλη παράμετρος,η προσωπική σχέση.Παλια διοργανόνωνταν μαζώξεις για καφέ,κοντινές βόλτες,κοπές πίτας,ακόμα και ετήσιες εκδρομές του ΜΒ! Ειδικά στην τελευταία είχαμε τόσο γέλιο που ακόμα την νοσταλγούν πολλοί.Ολα λοιπόν αυτά σε δένουν πιο πολύ με τα μέλη και το φόρουμ και φυσικά η πλατφόρμα ζωντανεύει σημαντικά.

Πρόταση προς όλους:Ρίξτε στο τραπέζι μια συνάντηση για καφέ,στην Αθήνα.Επισημα με συμμετοχές,ανεύρεση κατάλληλου μαγαζιού,καρτελακια με τα νικ και ο,τι άλλο χρειάζεται.Ειναι παραπάνω από σίγουρο ότι πολλοί μακρινοί κι εγώ μέσα,θα παραβρεθούν στην αυτή.

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 ABS (689cc) Shark Ridill White Azur

Η αλήθεια είναι πως πριν καμια 4-5 χρόνια που αποφάσισα να σταματήσω να συμμετέχω στο mb ήταν όχι γιατί πούλησα την μοτό μου και με ''πονουσε'' λίγο να διαβάζω σχετικά με αυτήν , αλλά λόγω προσωπικών επιθέσεων και απειλών προς έμενα από έναν διατοντα αστέρα (φίρμα) του site μας.Με ξενέρωσε ( και όχι δεν με φοβισε) τόσο πολύ αυτό το γεγονός και έτσι εριξα μαύρη πέτρα.

Το τραγικότερο όλων  ηταν πως ήταν γνωστή η συμπεριφορά του συγκεκριμένου ατόμου και αντί να τον κατακρίνουν το εκθειαζαν κιόλας..εκεί λέω δεν υπάρχει πλέον χώρος για εμένα εδώ μέσα..Προς το παρών με το comeback που έκανα δεν έχω δει αυτά που με έκαναν να αηδιάζω και θα συμφωνήσω με το παλικάρι που είπε...λίγοι και καλοί.

Τροποποιήθηκε από τον Vault 13 Dweller
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

@Vault 13 Dweller

Πως έγραφες παλιότερα? Εννοώ με τι user name 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος ksino1100 έγραψε:

@Vault 13 Dweller

Πως έγραφες παλιότερα? Εννοώ με τι user name 

Δεν θα ήθελα να το αναφέρω.Ισως πιο μετά αλλά όχι ακόμη.Ελπιζω να είναι σεβαστό από την ομάδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

Πάμε ρε παιδιά, διαβάζω ωραία πράγματα. Kudos σε @Gouky7 και @karellen για τα ποστς. Μπράβο και στον φικο @Vault 13 Dweller που επέστρεψε. 

Δεν είναι όλα τόσο μαύρα κι άραχνα. Ηττοπάθεια χωρίς λόγο νομίζω

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Έγραψες φικο αντι για φίλο μάλλον και τι μου θύμησες.....ΦΡΟΥΚΟΥΜΠΙΚΟ!!!! Τρελοκομείο από τα λίγα!!! ( Με την καλή έννοια)!!

Τροποποιήθηκε από τον Vault 13 Dweller
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οι λογοι πολλοι και διαφοροι.

Oι ταλιμπαν του πληκτρολογιου και η απαραδεχτη μερικες φορες συμπεριφορα καποιων διαχειριστων που νομιζαν οτι πιασαν τον Θεο απο τα φρυδια, ξενερωσαν παρα πολυ κοσμο.Καποια φορουμ δεν μπορεσαν (η δεν ηθελαν) να διαχειριστουν τον ογκο τοσων μελων.Αντι να δινουν τις κατευθυνσεις σε θεματα και δραστηριοτητες,προτιμουσαν να το παιζουν βαρια πεπονια και ελιτ.Η υπεροψια δεν τους αφησε να αφουγραστουν τις αναγκες των πληβειων.

Απο την αλλη πολλα μελη εβαλαν και αυτα το χερακι τους στην ιστορια.Δεν σεβαστηκαν τιποτε και κανεναν.Μπαιναν νομιζοντας οτι αυτοι ειναι και κανενας αλλος,με αποτελεσμα οσες προσπαθειες καναν καποιο για να κρατησουν ενα επιπεδο σε καποια θεματα,να πανε κατα διαολου.Ειδαν ακομη και τους σοβαρους διαχειριστες σαν εχθρους και σε καθε ευκαιρια προσπαθουσαν να κρεμασουν και απο εναν.

Πολλα αξιολογα φορουμ υπηρξαν θυματα της μαρκας που ειχαν σαν σημαια.Ανοιγαν  φορουμ οι Μερσεντεδες και επειδη    πηγαινε τραινο,σνομπαραν ολους τους αλλους.Στην συνεχεια οσοι αλλαζαν μηχανη την καναν με ελαφρια πηδηματακια,με αποτελεσμα σιγα σιγα να μενουν τρεις και ο κουκος...καποια στιγμη φευγαν οι τρεις και εμενε ο κουκος. 

Φυσικα καποια βαρεθηκαν,καποιοι κουραστηκαν,καποιοι αλλες με ενα κλικ βρισκουν  πλεον ευκολα αυτο που ψαχνουν κλπ.Οπως και να χει τα μοτοσυκλετιστικα φορουμ θα εχουν πρωταγωνιστικο ρολο στα πραγματα,αρκει να κατεβουμε ολοι απο το καλαμι και να μαθουμε να σεβομαστε πρωτα τον εαυτο μας και μετα τους αλλους.

ΥΓ Ολα τα παραπανω τα λεω γενικα και οχι ειδικα για το my bike μιας και δεν ξερω ποια προβληματα ειχε (αν ειχε) στο παρελθον,ουτε θελω να μαθω.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Vault 13 Dweller έγραψε:

Έγραψες φικο αντι για φίλο μάλλον και τι μου θύμησες.....ΦΡΟΥΚΟΥΜΠΙΚΟ!!!! Τρελοκομείο από τα λίγα!!! ( Με την καλή έννοια)!!

Με συμπαθάς φίΛε, άμα γράφεις από το κινητό συμβαίνουν αυτά! Προφανώς κατάλαβες τί ήθελα να γράψω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Εχουν γραφτει πολλα και σωστα πραγματα μεχρι στιγμης τα οποια μεσες ακρες τα ξαρουμε η τα εχουμε αναρωτηθει.

Πρωτου λοιπον αρχισουμε να λεμε φταιει ο ενας κι ο αλλος και να κουναμε το δαχτυλο, καλο ειναι να κοιταξουμε τι εχουμε κανει εμεις στην πορεια μας εδω μεσα για τι ως γνωστον "η καμηλα βλεπει μονο τις καμπουρες των αλλων και οχι την δικη της".

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα