Βαγγελης Ραπτοπουλος

Lifan 110 ή μοτερ astra?

9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Cub 50 (50cccc) Αλλος Honda crf 450r (450cccc)

Δημοσιεύτηκε

Λοιπον καλημερα στην ομαδα θα ηθελα αρχικα να ευχαριστησω οποιον ενδιαφερθει και με βοηθησει. Εγω ξεκινησει ενα project για το c50 το οποιο ο πατερας μου το εχει κανει 72 αλλα απο τα πολλα χρονια και τα γα*ισια που του εχω κανει σκεφτομαι να το αλλαξω. Σκεφτηκα πολυ σοβαρα να βαλω λιφαν 110 το αμιζο απο οτι ειδα ειναι καλο και γα*αει. Απο την αλλη καποι φιλοι μου ειπαν οτι καλα εχεις χοντα και θα πας σε λιφαν ή μου ειπε ενας οτι κακο και το λιφαν αλλα εσυ το θες για να το καταστρεφεις εχεις το χοντα που του εχεις βγαλει την παναγια και δεν εχει παθει τιποτα ενω το λιφαν δεν θα αντεξει και μου προτινε να παρω ενα μοτερ αστρα. Εσεις τι μου προτεινετε????? Σημειωση* τα λεφτα για το πιο ειναι πιο ακριβο ή το κοστος και αυτα δεν με ενδιαφερουν εγω θελω να εχω ενα μοτερ που να μην χρειαζεται να πηγενω καθς μηνα συνεργειο. Σας ευχαριστω και παλι για οποιον ενδιαφερθει και με βοηθησει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki klr (650cc) hjc Honda CB (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

Μοτερ αστρα καθαρο δεν προκειται να βρεις ειναι μηχανάκι 20 ετιας. Γιατι δεν κάνεις το υπάρχων μοτερ 90 αρι με στροφαλομοιελα παντα. Το λιφαν ωραιο φθηνο αμα του φερθεις ανθρωπινα βγαζεις πενταετια ανετα, για καγκουριες κ λιωσιματα ουτε έτος 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτο ειναι το προβλημα φιλε μου οτι δυστηχως ειναι για κακγκουριες γιατι θα το λιωσω. Το τωρινο μοτερ δεν θελω να το πειραξω ισια ισια θελω να το φτιαξω για ωρα αναγκης το μοτερ απο το αστρα αμα το τραβηξω μια ανακατασκευη δεν θα ειναι καλο???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Φίλε Βαγγο εγώ προτείνω να τραβήξεις κάτι άλλο που στη δίκη σου περίπτωση θα κάτσει κουτί.

Τραβα λοιπόν σ´ολα μια κόκκινη γραμμή όπως λέει και το άσμα και βρες τη σωστή λύση, μην πετάς τα λεφτά σου στη φωτιά.

Αμ πάρεις μοτέρ astera σίγουρα θα ξοδέψεις περισσότερα χρήματα από το να αγοράσεις ένα καινούριο lifan. Να ξέρεις ότι και το μοτέρ του astera με την κακομεταχείριση που θα το κάνεις θα σου γαινναει.

Για μένα καλύτερα να βάλεις lifan 125

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
sprinter-c50 (125cc) CB1000R

Δημοσιεύτηκε

Τα lifan 125 κοβουν στρόφαλο αμα είσαι κάγκουρας μακριά.. Γενικά ολα τα μοτερ αμα τα λιώνεις θα εχουν θέματα.. Προσωπικα θα πήγαινα σε λιφαν 110 άμιζο με 200 ευρω μαζι με λάδια ξύδια βάζεις και τα καπάκια απο το honda και τέλος, αλλιως σε daytona  125 μοτέρ που το χω βγαλει την πίστη και είναι σκύλος μαύρος.. βεβαια έχει και 300 ευρω..  

Το lifan είναι πολύ κοντό και τελικιάζει πολύ γρήγορα το 125 το daytona ανοίγει ποιο στρωτά δεν έχει το "μπάμ" του λιφαν 110 αλλά έχει ποιο μεγάλη τελικη και ποιο ξεκούραστα

Εγω αν είχα να δώσω 300 ευρω για μοτερ θα πήγαινα ξεκαθαρα σε daytona 125 μιας και ξέρω τι σκυλί μοτέρ είναι απο το sprinter.. (το μονο κακό οτι δν μπαινουν τα καπάκια απο το honda απο την μια πλευρά γιατι είναι δικάμπανο)

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Ναι το εχω ακουσει οτι κοβουν στροφαλο αλλα δινει την αισθηση οτι ειναι αρκετα δυνατο για 125, βεβαια καλυτερα αν παιζει κατι παραπανω να παρεις οπως λεει και ο VaG3 ενα Daytona 125.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 ώρες, το μέλος Βαγγελης Ραπτοπουλος έγραψε:

θελω να εχω ενα μοτερ που να μην χρειαζεται να πηγενω καθς μηνα συνεργειο

Εδω εγω θα τραβουσα μια κοκκινη γραμμη εδω.

Αν δεν μαθεις να το φτιαχνεις μονος σου, ποτε δε θα βρεις ακρη.Βαλε ενα λιφαν πειραματοζωο και μαθε να φτιαχνεις οτι χρειαζεται, γιατι αλλιως ολα τα λεφτα σου στα συνεργεια θα πηγαινουν.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παιδια οπως λεει και ο φιλος πιο πανω για λιφαν για καπακια και τετοια δεν εχω θεμα να λεει λιφαν. Δουλευω σε συνεργειο αυτοκινητων και εχω κατι γενικες γνωσεις το c50 το φτιαχνω μονος μου απλος φοβαμαι να μπω στον χωρο του μοτερ μην κανω καμια μαλακια. Και δεν θελω το μηχανακι να εχει τελεικες και τετοια για βολτες μακρινες ή κανα ταξιδι εχω το ιννοβα που ειναι το σοβαρο μου οχημα οπως λεω το c50 το εχω για να το γαμαω και το μοτερ που εχει πανω εχει κακοποιηθει αγρια και σκεφτομαι να βαλω καποιο αλλο με δυναμη να κανω σουζες και να πηγενει οχι μονο με πρωτη οπως το τωρινο μοτερ που αμα παω να βαλω δευτερα και πεφτει

πριν 9 ώρες, το μέλος Tasos Meli έγραψε:

Φίλε Βαγγο εγώ προτείνω να τραβήξεις κάτι άλλο που στη δίκη σου περίπτωση θα κάτσει κουτί.

Τραβα λοιπόν σ´ολα μια κόκκινη γραμμή όπως λέει και το άσμα και βρες τη σωστή λύση, μην πετάς τα λεφτά σου στη φωτιά.

Αμ πάρεις μοτέρ astera σίγουρα θα ξοδέψεις περισσότερα χρήματα από το να αγοράσεις ένα καινούριο lifan. Να ξέρεις ότι και το μοτέρ του astera με την κακομεταχείριση που θα το κάνεις θα σου γαινναει.

Για μένα καλύτερα να βάλεις lifan 125

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Kaze-R Kawasaki Ζ (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

οποιο και να βαλεις παντως να ξερεις οτι δεν δηλωνεται γιατι ειναι μοτοποδηλατο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα