Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
DarkLegend

Yamaha MT-07 Αγορα

42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος venzinas έγραψε:

Για μενα ναι! Οταν με το παπι ο φιλος τα 0-100 τα πιανει σε 20 δευτερολεπτα παει σε μηχανακι το οποιο τα πιανει σε λιγοτερο απο 7 πιστευω οτι ειναι αρκετο να τον τρομαξει! Τουλαχιστον τον πρωτο καιρο! Εσυ πιστευεις οτι θα παρει το 300αρι κ θα μπορεσει να το στιψει τον πρωτο καιρο οταν προερχεται απο παπι?

Βρε δεν είπα αυτό, αλλά ούτε χρειάζεται κιόλας να το στίψει. Αν ήταν να οδηγάμε μόνο ό,τι στίβουμε όλοι με παπιά έπρεπε να γυρνάμε. 

Αφού έχει Α2 το παιδί δε νομίζω πως χρειάζεται πολλή κουβέντα πάντως. Ό,τι οδηγείται νόμιμα είναι νομίζω εξ ορισμού διαχειρίσιμο. Αν είχε απεριόριστο να το συζητούσαμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha xj6n (600cc) mt revenge

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 ώρες, το μέλος DarkLegend έγραψε:

ναι αλλα δεν ειναι πεταμενα λεφτα; ξερω οτι σε 2 χρονια θα φυγουν αυτα τα παπακια απο το χερι μ και δεν ειμαι ατομο με ορεξη για αγγελιες,γενικα το αποφευγω...και για τα συγκεκριμενα τα κοιταζα απο την αρχη και σε συζητηση με θειο και πατερα μου ειπαν αν ειναι να δωσω λεφτα για να παω απο παπι σε παπι καλυτερα να τα κρατησω στην ακρη.

το super four π ειχα για μαθηματα παντως μ φανηκε κομπλε σε δυναμη,ηξερα οτι εχει και δε με ενοιαζε,ασ ειχα και 100,δεν το θελω για κοντρες...

καταρχην δεν ειναι παπακια ειναι ολοκληρωμενες μοτοσυκλετες με λιγα κυβικα..Κατα δευτερον δεν θα χασεις λεφτα θα βρεις ενα μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση (απο νοεμβρη μεχρι φλεβαρη εχει αρκετες ευκαιριες και γενικα χειμωνα οι τιμες ειναι πιο χαμηλες) οποτε το δινεις σε 2 χρονακια και το πολυ να χασεις 400-500 ευρω..Κ μενα η γνωμη μου ειναι μεχρι 250 cc και μετα απο 15-20000 χμ πας στ αλλο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda C50 European

Δημοσιεύτηκε

@DarkLegend Το MT-07 είναι μηχανή λουκούμι και με τον περιοριστή θα σου βγάλει 2 κατηγορίες και θα είναι σαν να πήρες 2 μοτοσυκλέτες. Μόλις βγάλεις τον περιοριστή θα έχεις +30 άλογα σε μια μηχανή που γνωρίζεις σε στήσιμο, φρένα, συμπεριφορά.

Αν: -το έχεις ζυγίσει με τα οικονομικά και
      - σου αρέσει η συγκεκριμένη (με τα υπέρ και τα κατά της -που τα συζητάμε αν θέλεις)

τότε για μένα είναι σίγουρη αγορά χωρίς πολλά πολλά. Τα άλογα του περιοριστή προφανώς και δε θα σε τρομάξουν και γενικότερα η μλκία θα γίνει από δική σου λάθος εκτίμηση είτε καβαλάς 30 είτε 40 είτε 80 άλογα. Καλοτάξιδη θα σου πω και πάντα όρθιος

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

πριν 16 λεπτά, το μέλος DarkLegend έγραψε:

ποια ειναι η δικη σ αποψη περι κουτας και 47 αλογα;

Δεν εχω μετανοιωσει.

Και δεν ειμαι και ο τυπος που αν το μετανοιωνε δεν θα το ελεγε...

Για μενα στην περιπτωση σου δεν θα ηταν το θεμα τα 47 αλογα. Και σαν κουραδα να πηγαινει θα ειναι για 2(;) χρονια.... 

Αυτο που θα με απασχολουσε θα ηταν οτι ΔΕΝ φορτωνεται, ΔΕΝ παει δικαβαλο ταξιδι, παει ταξιδι σολο αλλα οχι τοσο ανετο οσο το αντιστοιχο tracer. 

Oσο ομορφο και να ειναι ολα τα παραπανω ειναι deal breaker για μενα.

Υστερα μην ξεχναμε πως παιζει ρολο και το ΠΩΣ τα βγαζει. Αν δηλαδη εχει την εκρηξη του κανονικου mt07 και μετα απλα κρεμαει, ε νομιζω δεν θα σου λειψουν και πολλα...

Για να συνοψισω. Τα 47 αλογα προσωπικα ειναι μια χαρα. Αλλα δεν ειναι καυλα.

Σκεψου (αφου θες να το κρατησεις χρονια) αν εισαι διατεθειμενος για τις παραπανω πρακτικες συμβασεις ή αν θα χτυπιεσαι που το μηχανακι ειναι ομορφο αλλα δεν μπορεις να βαρεσεις ταξιδαρα με την Φροσω π.χ. ή θα σε πιανει ψυχασθενεια απο το ξυλο και τον αερα.

πριν 12 λεπτά, το μέλος PaNick έγραψε:

Γιατι να το παρω προσωπικα, καμπουρη με ειπες; :tooth:   :tooth:

Επειδη εγω αγορασα καινουρια και μαλιστα με fairing και εκλαψα στην πρωτη το ειπα. :laugh:

Αυτη ειναι η μονη περιπτωση που δικαιολογειται ο φοβος νομιζω. Αλλα και παλι βαζεις το μανιταρι σου και εισαι οκ (σχετικα). Σαμπως στο μεταχειρισμενο τα fairing τι διαφορα θα εχουν στην τιμη... εκτος κι αν πεις εκει "ζμπουτσαμ τα κολλαω οπως οπως και το πουλαω....". Ε δεν νομιζω οτι μιλαμε για τετοιες περιπτωσεις.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Wave (110cc) AGV K-3 SV Kawasaki Z (650cc)

Δημοσιεύτηκε

@DarkLegend, το κατάστημα που αναφέρεσαι είναι μια χαρά. Έχω ψωνίσει απο εκεί με την μορφή των γραμματίων άλλο μηχανάκι, κι εγώ αλλά και φίλος. Το σύστημα είναι 50% μπροστά και τα υπόλοιπα σε 10 άτοκα γραμμάτια. Πχ για το MT, πχ στις 7000, τα 3500 μπροστά και τα υπόλοιπα 3500/10 = 350/μήνα.

Τώρα, περίμενε λίγο γιατί έρχονται και νέα μοντέλα, όπως πχ σίγουρα θα παρουσιαστεί και το Z400 σε λίγο καιρό. Είναι πιστεύω ανάμεσα στην κατηγορία που θές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Supra X (125cc) Nolan N64 Sport BMW S1000RR (999cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 ώρες, το μέλος Χ έγραψε:

Δεν εχω μετανοιωσει.

Και δεν ειμαι και ο τυπος που αν το μετανοιωνε δεν θα το ελεγε...

Για μενα στην περιπτωση σου δεν θα ηταν το θεμα τα 47 αλογα. Και σαν κουραδα να πηγαινει θα ειναι για 2(;) χρονια.... 

Αυτο που θα με απασχολουσε θα ηταν οτι ΔΕΝ φορτωνεται, ΔΕΝ παει δικαβαλο ταξιδι, παει ταξιδι σολο αλλα οχι τοσο ανετο οσο το αντιστοιχο tracer. 

Oσο ομορφο και να ειναι ολα τα παραπανω ειναι deal breaker για μενα.

Υστερα μην ξεχναμε πως παιζει ρολο και το ΠΩΣ τα βγαζει. Αν δηλαδη εχει την εκρηξη του κανονικου mt07 και μετα απλα κρεμαει, ε νομιζω δεν θα σου λειψουν και πολλα...

Για να συνοψισω. Τα 47 αλογα προσωπικα ειναι μια χαρα. Αλλα δεν ειναι καυλα.

Σκεψου (αφου θες να το κρατησεις χρονια) αν εισαι διατεθειμενος για τις παραπανω πρακτικες συμβασεις ή αν θα χτυπιεσαι που το μηχανακι ειναι ομορφο αλλα δεν μπορεις να βαρεσεις ταξιδαρα με την Φροσω π.χ. ή θα σε πιανει ψυχασθενεια απο το ξυλο και τον αερα.

Αυτη ειναι η μονη περιπτωση που δικαιολογειται ο φοβος νομιζω. Αλλα και παλι βαζεις το μανιταρι σου και εισαι οκ (σχετικα). Σαμπως στο μεταχειρισμενο τα fairing τι διαφορα θα εχουν στην τιμη... εκτος κι αν πεις εκει "ζμπουτσαμ τα κολλαω οπως οπως και το πουλαω....". Ε δεν νομιζω οτι μιλαμε για τετοιες περιπτωσεις.

εχεις απολυτο δικιο αι τα εχω σκεφτει ολα αυτα με τα ταξιδια με γυμνο,κοιταζα και το τρεισερ με τα 900 ευρω πανω αλλα δε ξερω...ολα αυτα τα στυλ tracer,honda nc κτλπ δε μ βγαινει να πω το θελω...μου βγαινει να πω οτι ναι θα κοιταξω τετοια κατηγορια οταν μεγαλωσω...τωρα για τον αερα εχω προετοιμαστει ψυχολογικα και απο αυτα π ακουω απο τον φιλο μ με το 09 που δε το εχει λυπηθει στα ταξιδια στυλ χαλκιδα-κορινθο-κινετα. ειμαι σιγουρος οτι οταν ειναι να βγω παραεξω θα φαω γερο αερακι

οσο για τον περιοριστη αποτι εχω δει ειναι ενα σιδερακι στοπ στο γκαζι οποτε δεν ειμαι σιγουρος πως θα συμπεριφερεται,λογικα μετα το peak θα κρεμαει 

πριν 10 ώρες, το μέλος gerokost έγραψε:

@DarkLegend, το κατάστημα που αναφέρεσαι είναι μια χαρά. Έχω ψωνίσει απο εκεί με την μορφή των γραμματίων άλλο μηχανάκι, κι εγώ αλλά και φίλος. Το σύστημα είναι 50% μπροστά και τα υπόλοιπα σε 10 άτοκα γραμμάτια. Πχ για το MT, πχ στις 7000, τα 3500 μπροστά και τα υπόλοιπα 3500/10 = 350/μήνα.

Τώρα, περίμενε λίγο γιατί έρχονται και νέα μοντέλα, όπως πχ σίγουρα θα παρουσιαστεί και το Z400 σε λίγο καιρό. Είναι πιστεύω ανάμεσα στην κατηγορία που θές.

τελειος ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard Evo (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε σεις,τι λέτε στο παιδί; ότι δεν είναι διαχειρίσιμα τα 48 άλογα του mt; οκ θέλει λίγη συνήθεια,πιο πολύ λόγω βάρους,όχι δύναμης,αλλά δεν είναι και τίποτα.Δηλαδή για να κάνουμε "ασφαλείς" μεταπηδήσεις στις κατηγορίες θα πρέπει να ανεβαίνουμε 20 άλογα την φορά; Δεν είναι λογικά αυτά τα πράγματα.

Όσον αφορά τα όρια μιας μηχανής κι εγώ την 1η μου μηχανή την έφτασα στα όρια της μετά από 2 χρόνια,οπότε και έβαλα πλώρη προς κάτι μεγαλύτερο.Το παλικάρι οδηγάει 3 χρόνια,ξέρει οδική συμπεριφορά,ξέρει τι κυκλοφορεί εκεί έξω και ξέρει και πως είναι η ζωή με ένα δίκυκλο.Ας τελειώσει αυτή η παραπληροφόρηση "ξεκίνα με παπί,θα σκοτωθείς με το τάδε" κλπ κλπ.

@DarkLegend Προχώρα άφοβα για το mt και κατά την γνώμη μου πρέπει να αγνοήσεις σχόλια περί μηχανών 250 κυβικών,δεν αξίζει.Συμφωνώ με ένα παλικάρι παραπάνω ότι θα πέσεις/το ρίξεις κάτω,οπότε επένδυσε σε ένα καλό σετ μανιτάρια.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 ώρες, το μέλος DarkLegend έγραψε:

εχεις απολυτο δικιο αι τα εχω σκεφτει ολα αυτα με τα ταξιδια με γυμνο,κοιταζα και το τρεισερ με τα 900 ευρω πανω αλλα δε ξερω...ολα αυτα τα στυλ tracer,honda nc κτλπ δε μ βγαινει να πω το θελω...μου βγαινει να πω οτι ναι θα κοιταξω τετοια κατηγορια οταν μεγαλωσω...τωρα για τον αερα εχω προετοιμαστει ψυχολογικα και απο αυτα π ακουω απο τον φιλο μ με το 09 που δε το εχει λυπηθει στα ταξιδια στυλ χαλκιδα-κορινθο-κινετα. ειμαι σιγουρος οτι οταν ειναι να βγω παραεξω θα φαω γερο αερακι

οσο για τον περιοριστη αποτι εχω δει ειναι ενα σιδερακι στοπ στο γκαζι οποτε δεν ειμαι σιγουρος πως θα συμπεριφερεται,λογικα μετα το peak θα κρεμαει 

Ετοιμος εισαι για mt τοτενες και ορμα το. (αν και χαλκιδα, κορινθο κτλ δεν τα λεμε ταξιδια νομιζω ε; πιο πολυ προς βολτα πανε.)

Επειδη με ρωτησες και για το θεμα κουτα αλλα δεν σου απαντησα, προσωπικα παλι αν γυρνουσα τον χρονο πισω δεν θα το αγοραζα καινουριο. Tο cb οπως και το mt ειναι αλεξισφαιρο. Περα απο την καινουργιλα ή το οποιο αλλο βιτσιο δεν υπαρχει κανενας λογος να χασεις 2-3 χιλιαρικα (ποσο μαλλον οταν δεν τα εχεις οπως λες) που ανετα τα κανεις ο,τι αλλο θες. Αν το μηχανακι ελεγχθει σωστα και αν μπορεις να βαλεις τον περιοριστη σε μεταχειρισμενο, μην το σκεφτεσαι καν. Το κερδος ειναι τεραστιο και η χασουρα μηδενικη. Η κανουργιλα και ο ενθουσιασμος της κρατανε λιγο. 

Καλοριζικο ο,τι κι αν αποφασισεις!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

πριν 23 ώρες, το μέλος DarkLegend έγραψε:

ποια ειναι η δικη σ αποψη περι κουτας και 47 αλογα;

ακομα καθε φορα που ανοιγει το γκαζι μενει αναυδος

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 22 λεπτά, το μέλος ktm power έγραψε:

ακομα καθε φορα που ανοιγει το γκαζι μενει αναυδος

ειπε αυτος που καθε φορα που ανοιγει το γκαζι μενει το μηχανακι

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 ώρες, το μέλος Χ έγραψε:

Ετοιμος εισαι για mt τοτενες και ορμα το. (αν και χαλκιδα, κορινθο κτλ δεν τα λεμε ταξιδια νομιζω ε; πιο πολυ προς βολτα πανε.)

Επειδη με ρωτησες και για το θεμα κουτα αλλα δεν σου απαντησα, προσωπικα παλι αν γυρνουσα τον χρονο πισω δεν θα το αγοραζα καινουριο. Tο cb οπως και το mt ειναι αλεξισφαιρο. Περα απο την καινουργιλα ή το οποιο αλλο βιτσιο δεν υπαρχει κανενας λογος να χασεις 2-3 χιλιαρικα (ποσο μαλλον οταν δεν τα εχεις οπως λες) που ανετα τα κανεις ο,τι αλλο θες. Αν το μηχανακι ελεγχθει σωστα και αν μπορεις να βαλεις τον περιοριστη σε μεταχειρισμενο, μην το σκεφτεσαι καν. Το κερδος ειναι τεραστιο και η χασουρα μηδενικη. Η κανουργιλα και ο ενθουσιασμος της κρατανε λιγο. 

Καλοριζικο ο,τι κι αν αποφασισεις!

εχεις δικιο γιαυτο π λες για τα κουτα.Κοιταζα για καινουριο 1ον επειδη αλλαξανε το φαναρι μπροστα (οκ δεν ειναι μεγαλο θεμα αυτο) δευτερον επειδη οταν πας σε καινουριο εχω την επιλογη για πιο ευκολη χρηματοδοτηση και 3ον αυτο με τον περιοριστη...στον εμπορο ξερω οτι θα κανει αυτος οτι χαρτια χρειαζομαι για να ειμαι 100% νομιμος και να μην εχω θεματα με την ασφαλεια αν τυχον γινει κατι.Απο μονος μ δεν ειμαι σιγουρος για το τι πρεπει να κανω για να ειναι ολα κομπλε και δεν ξερω και που πρεπει να απευθυνθω για να μαθω.

Ευχαριστω για τις απαντησεις,σκεφτομαι το μεταχειρισμενο πιο σοβαρα πλεον,δε με κυνηγαει κανεις,θα ψαξω οσο γινεται να δω πως μπορω να το κανω "μονος μου"

το μονο π εχω βρει ειναι μια εταιρια με ονομα atimpex που βγαζει λεει περιοριστες και σ δινει κ τα χαρτια για να τα υπογραψει λογικα καποιος επισημος μηχανικος.

αν εχει καποιος οποιαδηποτε πληροφορια ακομα και για το που να κοιταξω τον ευχαριστω πολυ.

Και ευχαριστω πολυ και για τις γρηγορες απαντησεις σε ολες τις ερωτησεις μου <3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Την 28/9/2018 at 3:39 ΠΜ, το μέλος DarkLegend έγραψε:

ναι αλλα δεν ειναι πεταμενα λεφτα; ξερω οτι σε 2 χρονια θα φυγουν αυτα τα παπακια απο το χερι μ και δεν ειμαι ατομο με ορεξη για αγγελιες,γενικα το αποφευγω...και για τα συγκεκριμενα τα κοιταζα απο την αρχη και σε συζητηση με θειο και πατερα μου ειπαν αν ειναι να δωσω λεφτα για να παω απο παπι σε παπι καλυτερα να τα κρατησω στην ακρη.

το super four π ειχα για μαθηματα παντως μ φανηκε κομπλε σε δυναμη,ηξερα οτι εχει και δε με ενοιαζε,ασ ειχα και 100,δεν το θελω για κοντρες...

δεν ειναι πεταμενα λεφτα, για μενα...

ποσο χρονων εισαι? αν καταλαβα καλα θες 2 χρονια ακομα για απεριοριστο (με το οποιο οδηγας mt07 ετσι οπως εχει σχεδιαστει) σωστα?

δε συμφωνω στο να το παρεις με τον περιοριστη (αυτο γινεται μονο καινουριο, η μετεχειρο το οποιο ειχε αγοραστει με περιοριστη, να τον βαλεις μετα σε μετεχειρο το θεωρω αρκετα δυσκολο).

8κ (τα οποια δεν εχεις), δωσεις, "μισο" μηχανακι κτλ εσενα σου φενονται λογικα? δε λεω ειναι απιστευτο μηχανακι, αλλα μηπως δε κανει για την περιπτωση σου? 

υγ. χαλκιδα, κορινθος, κινετα δεν ειναι ταξιδια, ειναι "βγαινω βολτα να το ζεστανω για να δω αν δουλευει σωστα το κυκλωμα ψυξης":biggrin:

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 8 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

δεν ειναι πεταμενα λεφτα, για μενα...

ποσο χρονων εισαι? αν καταλαβα καλα θες 2 χρονια ακομα για απεριοριστο (με το οποιο οδηγας mt07 ετσι οπως εχει σχεδιαστει) σωστα?

δε συμφωνω στο να το παρεις με τον περιοριστη (αυτο γινεται μονο καινουριο, η μετεχειρο το οποιο ειχε αγοραστει με περιοριστη, να τον βαλεις μετα σε μετεχειρο το θεωρω αρκετα δυσκολο).

8κ (τα οποια δεν εχεις), δωσεις, "μισο" μηχανακι κτλ εσενα σου φενονται λογικα? δε λεω ειναι απιστευτο μηχανακι, αλλα μηπως δε κανει για την περιπτωση σου? 

υγ. χαλκιδα, κορινθος, κινετα δεν ειναι ταξιδια, ειναι "βγαινω βολτα να το ζεστανω για να δω αν δουλευει σωστα το κυκλωμα ψυξης":biggrin:

21 ειμαι παω προς 22,το εβγαλα γυρο στον απριλιο οποτε ναι ειναι 1μιση χρονος+ υποθετω για το Α

δοσεις δεν ειναι για μισο μηχανακι αλλα για 2 μηχανακια...ενα π θα με μαθει με 47 αλογα το βαρος του και τα φρενα του και ενα που θα εχει ολα + τα παραπανω αλογα χωρις να ασχοληθω με αλλες κατηγοριες...κορινθο και τα σχετικα προφανως για εμενα ειναι μια αρχη (ναμαι καλα να το παω και παραεξω αμα ειμαι ετοιμος) για να συνιθησω οδηγηση σε μεγαλους δρομους με τον αερα παντα κοντρα,με το παπακι το πιο μακρια ηταν στο mcarthur (μονο με φιλο εχω παει παραεξω και ευχομουν να ειμαι διπλα του με δικο μ και οχι μαζι του κολλημενος) και στο δρομο το λυπομουνα που το ακουγα, πηγαινα μονος μ σε 3 λοριδες αδειο δρομο με 80 (υποψην το μονο π εχω αλλαξει στο μηχανακι ειναι το γραναζι,οχι για σουζες απλα εχω ακραιες ανηγορες στη γειτονια μ και καλος η κακος τοτε το αλλαξα(οποτε οπως καταλαβαινεται δουλευει λιγο παραπανω σε στροφες απο το κανονικο για να ειμαι στα 80))

οποτε ναι δε βλεπω πως ειναι μισο μηχανακι

Ποια θα ηταν η προταση σ χωρις να παω σε μεταχειρο χωρις ρισκο στα χιλιομετρα για βλαβες αλλα και να εχει διαφορα στα λεφτα που να το αξιζει να ασχοληθω να το ξαναπουλησω μετα απο 10.000-15.000 χιλιομετρα ?

nc700? παλι δοσεις θα το βαλω για να μη φοβαμαι οτι θα τα δωσω ολα οποτε γιατι οχι το 07 εφοσον μπορω να το καλυψω

ninja 300 ομορφο μου αρεσει,35 αλογα αν δε κανω λαθος και ωραια δινω και τα 4000-4500 και μετα απο 10-15χιλιαδες χλμ παω να το δωσω και το δινω 3-3500 και ΑΜΑ φυγει αρα γλυτωσα τι;2500?3000? σε αυτα τα 2 χρονια θα ειχα δωσει τα 2μιση παραπανω με δοσεις και θα ειχα 75 αλογα οχι 35...ουτε θα κοιταζα αγγελεις ουτε θα εκανα το σταυρο μ να φυγει και να μην ερθει κανενας κομμενος να προσπαθει να μ κανει παζαρια ουτε να φοβαμαι μη σπασω πλαστικα και δε μπορω να το πουλησω ουτε τπτ :p μπορει να γινομια υπερβολικος δε ξερω αλλα ναι...κατεληξα μετα απο ψαξιμο και σκεψη στο συγκεκριμενο,δε μ ηρθε σημερα ,το σκεφτομαι και το γυροφερνω απο πριν βγαλω το Α2

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier U-bahn X-lite x603 KTM Super duke

Δημοσιεύτηκε

πριν 22 ώρες, το μέλος Χ έγραψε:

ειπε αυτος που καθε φορα που ανοιγει το γκαζι μενει το μηχανακι

μην διαδιδεις ψευδη το μηχανακι εμενε μονο οταν τελειωνε η βενζινη (σχεδον δηλαδη καθε φορα που ανοιγα το γκαζι :P )

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

Την 30/9/2018 at 4:54 ΠΜ, το μέλος DarkLegend έγραψε:

21 ειμαι παω προς 22,το εβγαλα γυρο στον απριλιο οποτε ναι ειναι 1μιση χρονος+ υποθετω για το Α

δοσεις δεν ειναι για μισο μηχανακι αλλα για 2 μηχανακια...ενα π θα με μαθει με 47 αλογα το βαρος του και τα φρενα του και ενα που θα εχει ολα + τα παραπανω αλογα χωρις να ασχοληθω με αλλες κατηγοριες...κορινθο και τα σχετικα προφανως για εμενα ειναι μια αρχη (ναμαι καλα να το παω και παραεξω αμα ειμαι ετοιμος) για να συνιθησω οδηγηση σε μεγαλους δρομους με τον αερα παντα κοντρα,με το παπακι το πιο μακρια ηταν στο mcarthur (μονο με φιλο εχω παει παραεξω και ευχομουν να ειμαι διπλα του με δικο μ και οχι μαζι του κολλημενος) και στο δρομο το λυπομουνα που το ακουγα, πηγαινα μονος μ σε 3 λοριδες αδειο δρομο με 80 (υποψην το μονο π εχω αλλαξει στο μηχανακι ειναι το γραναζι,οχι για σουζες απλα εχω ακραιες ανηγορες στη γειτονια μ και καλος η κακος τοτε το αλλαξα(οποτε οπως καταλαβαινεται δουλευει λιγο παραπανω σε στροφες απο το κανονικο για να ειμαι στα 80))

οποτε ναι δε βλεπω πως ειναι μισο μηχανακι

Ποια θα ηταν η προταση σ χωρις να παω σε μεταχειρο χωρις ρισκο στα χιλιομετρα για βλαβες αλλα και να εχει διαφορα στα λεφτα που να το αξιζει να ασχοληθω να το ξαναπουλησω μετα απο 10.000-15.000 χιλιομετρα ?

nc700? παλι δοσεις θα το βαλω για να μη φοβαμαι οτι θα τα δωσω ολα οποτε γιατι οχι το 07 εφοσον μπορω να το καλυψω

ninja 300 ομορφο μου αρεσει,35 αλογα αν δε κανω λαθος και ωραια δινω και τα 4000-4500 και μετα απο 10-15χιλιαδες χλμ παω να το δωσω και το δινω 3-3500 και ΑΜΑ φυγει αρα γλυτωσα τι;2500?3000? σε αυτα τα 2 χρονια θα ειχα δωσει τα 2μιση παραπανω με δοσεις και θα ειχα 75 αλογα οχι 35...ουτε θα κοιταζα αγγελεις ουτε θα εκανα το σταυρο μ να φυγει και να μην ερθει κανενας κομμενος να προσπαθει να μ κανει παζαρια ουτε να φοβαμαι μη σπασω πλαστικα και δε μπορω να το πουλησω ουτε τπτ :p μπορει να γινομια υπερβολικος δε ξερω αλλα ναι...κατεληξα μετα απο ψαξιμο και σκεψη στο συγκεκριμενο,δε μ ηρθε σημερα ,το σκεφτομαι και το γυροφερνω απο πριν βγαλω το Α2

duke 390 ειναι παρα πολυ καλη επιλογη. θα βρεις και μεταχερισμενο σε καλη κατασταση.

πιστεψε με, δε θα σου φανει "λιγο" πουθενα, ειναι πολυ καλο σα συνολο. 

το μονο προβλημα (ισως και αν μην ειναι προβλημα), ειναι πως ειναι μικρο σε ογκο και δε ξερω ποσο ανετα θα σαι πανω του αν εισαι 1.80-90

εγω που ειμαι 1.65 κουμπωνω πολυ καλα πανω του. εχω οδηγησει πολλων κατηγοριων-κυβικων μοτο και πιστεψε με το duke 390 μου εκανε μεγαλη εντυπωση, το οποιο εννοειται πως θα επαρνα για καθημερινο αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 10/3/2018 at 4:18 ΜΜ, το μέλος noodles έγραψε:

duke 390 ειναι παρα πολυ καλη επιλογη. θα βρεις και μεταχερισμενο σε καλη κατασταση.

πιστεψε με, δε θα σου φανει "λιγο" πουθενα, ειναι πολυ καλο σα συνολο. 

το μονο προβλημα (ισως και αν μην ειναι προβλημα), ειναι πως ειναι μικρο σε ογκο και δε ξερω ποσο ανετα θα σαι πανω του αν εισαι 1.80-90

εγω που ειμαι 1.65 κουμπωνω πολυ καλα πανω του. εχω οδηγησει πολλων κατηγοριων-κυβικων μοτο και πιστεψε με το duke 390 μου εκανε μεγαλη εντυπωση, το οποιο εννοειται πως θα επαρνα για καθημερινο αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα.

1.70 ειμαι,καθομαι καλα πανω οταν το δοκιμασα απλα αυτο π λες με τον ογκο ειναι κ ο λογος π δε με τρελενει στο ματι και γιαυτο αρχισα και κοιταγα το rc390...αλλα το rc μεταξυ μας και λογικα το ξερετει μερικοι εδω...αμα θες να το δωσεις δε φευγει μετα δυστηχως

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

@DarkLegend το rc ειναι ακομα μικροτερο και πολυ δυσκολοτερο στη μεταπωληση, εγω μιλαω για duke 390, μη μπερδευεσαι.

μεταπωλητικη αξια εχει πιστευω καλη, αλλα αν αγοραζαμε ολοι με αυτο το σκεπτικο κανεις δε θα επερνε καινουριο μηχανακι.

πηγαινε δες το και οδηγησε το αν υπαρχει σε test ride, πιστευω θα σε καλυψει πληρως, δε χρειαζεσαι mt07...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα
Sign in to follow this