Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
DarkLegend

Yamaha MT-07 Αγορα

42 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Supra X (125cc) Nolan N64 Sport BMW S1000RR (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα στην ομαδα,θα ηθελα τα φωτα σας μια ακομη φορα.

Μετα απο διαφορα πανω και κατω και μετακινησεις σε δρομους οπως συγγρου κηφισιας,ποσειδωνος κτλπ αποφασισα να ανεβω κατηγορια απο το παπακι (Honda Supra-x)

Μηνες πριν εβγαλα το Α2 ετσι κοιταγα μηχανες σε αυτη τη κατηγορια χωρις να με ενθουσιαζει κατι πολυ μεχρι που ειδα το μοντελο του 2018 της yamaha για το mt07 το οποιο εβγαζε εκδοση Α2...Εδω ειμαστε ειπα,κοιταω τιμη 7100 (υπολογισα δοσεις κτλπ και ειπα θα βγει μαξ 8100 σε 24 μηνες οποτε ερωτευτηκα λιγο παραπανω)

Θελω γνωμη και αν γινεται απαντησεις σε 2 πραγματα

1.Αξιζει; Στο μυαλο μ ειναι μια μηχανη π μπορω να κρατησω χρονια,περιορισμενη για 1μιση χρονο στα 35kw υπεραρκετα δεδομενου οτι εχω 10 αλογα,μικρα φρενα και λαστιχα στο παπι αυτη τη στιγμη για χρηση πορεια σε μεγαλους δρομους + οτι δε βγαινω παραεξω απο αθηνα για βολτα γιατι λυπαμαι το μοτερ να δουλευει τοσες ωρες -- και μετα απο 1ιση χρονο η μηχανη θα εχει 75 αλογα βγαζοντας τον περιοριστη ωστε να μ καλυψει την ισως αναγκη για παραπανω αλογα. Στο μυαλο μ παντα,θεωρω οτι θα μαθω καλυτερα τη μηχανη μη εχοντας ολη τη δυναμη της στο χερι και θεωρω οτι θα ειμαι και πιο "ασφαλης" με καλυτερα λαστιχα και φρενα σε ταχυτητες 80-90 που κανω πορεια.(3 χρονια τωρα κανω σχεδον 0 χρηση μεσα στο κεντρο μονο αν χρειαστει σπανια να κατεβω για να αγορασω κατι)

2.Κοιταζοντας στο car.gr επεσα πανω σε αγγελια με ατοκα γραμματια και θα ηθελα οποιος γνωριζει να μ εξηγησει πως λειτουργουν (εκανα αναζητηση στο google για πιο γενικα του τι ειναι αλλα θα ηθελα λιγο πιο πολλες πληροφοριες σχετικα με αυτα)

-Υπαρχουν γραμματια δοσεις;

-Ατοκα σημαινει οτι το τελικο ποσο θα ειναι 7100 οντως;

-πως γινεται η συννενοηση και η πληρωμη;

-θεωρειται οτι υπαρχει καποιος καλυτερος τροπος πληρωμης;

-ισως να μην επιτρεπεται να μ απαντησεται σε αυτο αλλα εχετε καποιον αξιοπιστο εμπορο στην αθηνα για Yamaha?

ολα αυτα τα ρωταω γιατι θελω να ειμαι προετιμασμενος πριν επικοινωνησω με καποιο εμπορο ωστε να ξερω που βαδιζω

Ευχαριστω ολους για το χρονο σας να το διαβασετε και να απαντησετε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Dax (72cc) Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Ο @pitapola θα σου πει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 29 λεπτά, το μέλος karellen έγραψε:

Ο @pitapola θα σου πει.

Το μηχανάκι είναι πολύ καλό και πιστεύω καλή επιλογή ως πρώτη μηχανή. Αλλά...

Προσωπικά είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετος με κάθε μορφής δόση. Ειδικά για πράγματα σαν τις μηχανές που σήμερα είναι, αύριο δεν είναι. Φαντάζεσαι να το χτυπήσεις άσχημα, ή να σου το φάνε πχ και μέσα στην πίκρα σου να έχεις να πληρώνεις και δόσεις; Εγώ θα έπαιρνα κάτι που είναι μέσα στο μπάτζετ μου και αντί να πληρώνω δόσεις και τόκους, τα ίδια λεφτά θα τα έβαζα στην άκρη και σε δύο χρόνια που θα έβγαζα το Α θα έπαιρνα τότε το 07. 

Μιας και πρόσφατα φίλος αγόρασε μηχανή για Α2, θα σου έλεγα να κοιτάξεις το προηγούμενο ΜΤ-03 (660) που είναι πολύ κοντά στη λογική του 07, είναι αξιόπιστο και θα το βρεις με τρία χιλιάρικα βαριά. 

Από εκεί και πέρα για γραμμάτια δεν έχω ιδέα να απαντήσω καθώς τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard Evo (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Το mt07 στο μυαλό μου είναι η πιο all around μοτοσυκλέτα δρόμου που υπάρχει αυτήν την στιγμή.Δύναμη έχει,δεν πίνει,ταξίδι κάνει,στρίβει.Αν το έχεις σκεφτεί καλά από οικονομικής πλευράς εγώ δεν θα το σκεφτόμουν άλλο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Το μηχανάκι είναι πολύ καλό και πιστεύω καλή επιλογή ως πρώτη μηχανή. Αλλά...

Προσωπικά είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετος με κάθε μορφής δόση. Ειδικά για πράγματα σαν τις μηχανές που σήμερα είναι, αύριο δεν είναι. Φαντάζεσαι να το χτυπήσεις άσχημα, ή να σου το φάνε πχ και μέσα στην πίκρα σου να έχεις να πληρώνεις και δόσεις; Εγώ θα έπαιρνα κάτι που είναι μέσα στο μπάτζετ μου και αντί να πληρώνω δόσεις και τόκους, τα ίδια λεφτά θα τα έβαζα στην άκρη και σε δύο χρόνια που θα έβγαζα το Α θα έπαιρνα τότε το 07. 

Μιας και πρόσφατα φίλος αγόρασε μηχανή για Α2, θα σου έλεγα να κοιτάξεις το προηγούμενο ΜΤ-03 (660) που είναι πολύ κοντά στη λογική του 07, είναι αξιόπιστο και θα το βρεις με τρία χιλιάρικα βαριά. 

Από εκεί και πέρα για γραμμάτια δεν έχω ιδέα να απαντήσω καθώς τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι.

Το ειχα κοιταξει το 03...και πραγματικα δε μου αρεσε,καταρχην θα πινει σα το xtx (το ειχε φιλος και τον παρακαλαγα για βολτες βουνο),δευτερον ειναι ενα μηχανακι που θα θελω 10000% να το αλλαξω κατευθειαν με τη πρωτη ευκαιρια του Α σε αντιθεση με το 07 που το εχω ερωτευτει.Γενικα οπως καταλαβατε θελω μια μηχανη που να με βγαλει και τις 2 κατηγοριες και οχι να θελω να το αλλαξω με την πρωτη ευκαιρια που βγαλω το Α...Αυτο με τις δοσεις και τα χτυπηματα θεωρω οτι ειναι το ιδιο πραγμα...η θα εχω σκασει 7100 και θα μ σπασει και δε θα εχω να το φτιαξω π λεει ο λογος η θα τα δινω με τον καιρο για ενα μηχανακι π μπορει να μ το κλεψουν *χτυπα ξυλο* και αυτος ηταν ο λογος που ρωτησα για τα ατοκα γραμματια,επειδη αν ειναι να δωσω τα ιδια λεφτα και θα μπορεσω να το παρω χωρις να με επιβαρυνει φουλ απο την αρχη και δε θα δωσω 1000 ευρω εξτρα στις δοσεις με τοκο.Τα 2 χρονια π μ λες να περιμενω ειναι πολλα και ηδη εξηγησα ενα απο τα μεγαλυτερα θεματα μ,τα Φρενα και τα Λαστιχα (και τριτον και πιο αχρειαστο οι προσπερασεις) επειδη δυστηχως και για σχολη και για οτι πρεπει να κανω πρεπει να βγω σε τετοιους δρομους ΤΚ...Δε θελω να φανω απληστος,δεν ειναι κατι που το χρειαζομαι για να ζησω αλλα...mybike ειναι το φορουμ,με καταλαβαινετε...μου αρεσει να οδηγαω,μου αρεσει η "ελευθερια" που δινει...οι φιλοι μ μεγαλωσαν,οι βολτες και οι μινι αποδρασεις τους σαββατοκυριακου με τα μαμα μηχανακια μας μεγαλωσαν σε απαιτησεις...οπως και οι μακρυνες καθημερινες μετακινησεις μου :/

Με το παπακι ηταν ευκολο να αφησω 2800 στην ακρη για το μηχανακι και τον εξοπλισμο (κρανος μπουφαν γαντια συναγερμο κλειδαριες κτλπ)...τα 7100 λιγο δυσκολο

πριν 3 ώρες, το μέλος ΤάκηςΜπ έγραψε:

Το mt07 στο μυαλό μου είναι η πιο all around μοτοσυκλέτα δρόμου που υπάρχει αυτήν την στιγμή.Δύναμη έχει,δεν πίνει,ταξίδι κάνει,στρίβει.Αν το έχεις σκεφτεί καλά από οικονομικής πλευράς εγώ δεν θα το σκεφτόμουν άλλο.

απο οικονομικης πλευρας μπορω να ανταπεξελθω σε 24 δοσεις ειτε με τοκο ειτε ατοκες απλα γιαυτο ρωτησα,αν γινεται να γλυτωσω τετοιο τοκο καλυτερα να τον δωσω σε βενζινες και οχι για στον εμπορο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν κρίνω από την αντίδρασή σου έχεις αποφασίσει ποιό μηχανάκι θες οπότε το πρώτο μέρος του ερωτήματος τζάμπα το έγραψες. Είπαμε, το μηχανάκι είναι κομπλέ. Τώρα για το ότι θα το κρατήσεις για πέντε-δέκα χρόνια δεν ξέρω. Εγώ το πούλησα στον ένα χρόνο γιατί δε μου έφτανε το γκάζι και πήρα το ΜΤ-09. Επίσης το ΜΤ-07 το είχα πάρει από παιδί που το είχε αγοράσει κι αυτός με δάνειο και είχε ακόμα δόσεις όταν το έδινε.

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά. Πάρε στη σειρά όλους τους εμπόρους και δες ποιος έχει καλύτερο χρηματοδοτικό. Με το καλό το εργαλείο λοιπόν.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Αν κρίνω από την αντίδρασή σου έχεις αποφασίσει ποιό μηχανάκι θες οπότε το πρώτο μέρος του ερωτήματος τζάμπα το έγραψες. Είπαμε, το μηχανάκι είναι κομπλέ. Τώρα για το ότι θα το κρατήσεις για πέντε-δέκα χρόνια δεν ξέρω. Εγώ το πούλησα στον ένα χρόνο γιατί δε μου έφτανε το γκάζι και πήρα το ΜΤ-09. Επίσης το ΜΤ-07 το είχα πάρει από παιδί που το είχε αγοράσει κι αυτός με δάνειο και είχε ακόμα δόσεις όταν το έδινε.

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά. Πάρε στη σειρά όλους τους εμπόρους και δες ποιος έχει καλύτερο χρηματοδοτικό. Με το καλό το εργαλείο λοιπόν.

γιαυτο και εγω εχω βαλει στο πλανο μου μαξ 24 μηνες και ψαχνομια για γραμματια για να αποφυγω δανειο...υποθετω δεν εχεις καμια πληροφορια σχετικα με αυτα ε;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 λεπτά, το μέλος DarkLegend έγραψε:

γιαυτο και εγω εχω βαλει στο πλανο μου μαξ 24 μηνες και ψαχνομια για γραμματια για να αποφυγω δανειο...υποθετω δεν εχεις καμια πληροφορια σχετικα με αυτα ε;

Δυστυχώς όχι φίλε μου.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξέρω αν σε διευκολύνει ως τρόπος πληρωμής, αλλά  εδώ και εδώ αναφέρουν οι έμποροι ότι δέχονται πληρωμή σε δόσεις και με πιστωτική κάρτα.Και δεν είναι οι μόνοι, ενδεικτικά παρέθεσα αυτούς τους δύο.

Επίσης, βλέπω στο car αγγελίες για καινούρια ΜΤ στις 6.590€ για το μοντέλο του 2017.Δες ας πούμε εδώ τιμή και τρόπους χρηματοδότησης.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 14 λεπτά, το μέλος efkola έγραψε:

Δεν ξέρω αν σε διευκολύνει ως τρόπος πληρωμής, αλλά  εδώ και εδώ αναφέρουν οι έμποροι ότι δέχονται πληρωμή σε δόσεις και με πιστωτική κάρτα.Και δεν είναι οι μόνοι, ενδεικτικά παρέθεσα αυτούς τους δύο.

Επίσης, βλέπω στο car αγγελίες για καινούρια ΜΤ στις 6.590€ για το μοντέλο του 2017.Δες ας πούμε εδώ τιμή και τρόπους χρηματοδότησης.

ναι ναι το εχω δει αυτο με τη χρηματοδοτηση στο car.gr εχει ειδικα φιλτρα και απο εκει ειδα και για τα γραμματια,οσο για το μοντελο του 17 δε με τρελενει οσο του 18,προτιμω να δωσω τα παραπανω εφοσον μπορω :) αυτη την αγγελια ειδα εγω  Εδω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Astrea Supra (97cc) BMW S1000XR

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος DarkLegend έγραψε:

Γραμμάτιο είναι χρεογραφο ή πιστωτικός τίτλος που εκδίδεται από τον αγοραστή (εσυ θα εισαι αυτος) και περιέχει υπόσχεση του, να πληρώσει στον πωλητή (απο αυτον που θα το αγοράσεις) ένα συγκεκριμένο ποσό στο τέλος προκαθορισμένης χρονικής περιόδου.

Θα πας εκει να δεις ποια θα ειναι η ρήτρα μη πληρωμής. Και ναι, όταν λεει οτι ειναι άτοκο αυτο σημαίνει οτι δε θα πληρώσεις τιποτα παραπάνω απο τη συμφωνηθείσα τιμή. Να μη σε παραξενεύει το άτοκο καθώς η τιμή μετρητοίς ειναι χαμηλότερη, όποτε ο «τόκος» που ουσιαστικά «πληρώνεις» ειναι η διαφορά απο την τιμή καταλόγου. Αυτή εν τελεί αυτή θα ειναι και η συμφωνηθείσα τιμή, η τιμή καταλόγου!! :winking:

Δεν υπάρχει παγίδα που δεν βλέπεις.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

προσωπικα δε σου το προτεινω για 1ο μηχανακι το mt07 ποσο μαλλον οταν μιλαμε για δωσεις, περιορισμενη εκδοση σε δυναμη κτλ.

παρε ενα μετεχειρο 250-600 naked-sport touring που αντεχεις οικονομικα. 

οταν αποκτησεις καποια εμπειρια και οδηγικα και στην τσεπη τοτε κοιτας για mt. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

προσωπικα δε σου το προτεινω για 1ο μηχανακι το mt07 ποσο μαλλον οταν μιλαμε για δωσεις, περιορισμενη εκδοση σε δυναμη κτλ.

παρε ενα μετεχειρο 250-600 naked-sport touring που αντεχεις οικονομικα. 

οταν αποκτησεις καποια εμπειρια και οδηγικα και στην τσεπη τοτε κοιτας για mt. 

να ρωτησω γιατι δεν ειναι καλη ιδεα; εννοω οτι βλεπω πολυ κοσμο να ξεκιναει με μηχανες π ειναι κοντα στα 40 αλογα (εξωτερικο)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 19 ώρες, το μέλος maxim46 έγραψε:

Γραμμάτιο είναι χρεογραφο ή πιστωτικός τίτλος που εκδίδεται από τον αγοραστή (εσυ θα εισαι αυτος) και περιέχει υπόσχεση του, να πληρώσει στον πωλητή (απο αυτον που θα το αγοράσεις) ένα συγκεκριμένο ποσό στο τέλος προκαθορισμένης χρονικής περιόδου.

Θα πας εκει να δεις ποια θα ειναι η ρήτρα μη πληρωμής. Και ναι, όταν λεει οτι ειναι άτοκο αυτο σημαίνει οτι δε θα πληρώσεις τιποτα παραπάνω απο τη συμφωνηθείσα τιμή. Να μη σε παραξενεύει το άτοκο καθώς η τιμή μετρητοίς ειναι χαμηλότερη, όποτε ο «τόκος» που ουσιαστικά «πληρώνεις» ειναι η διαφορά απο την τιμή καταλόγου. Αυτή εν τελεί αυτή θα ειναι και η συμφωνηθείσα τιμή, η τιμή καταλόγου!! :winking:

Δεν υπάρχει παγίδα που δεν βλέπεις.

Τελειος ευχαριστω πολυ,τωρα βγαζει και πιο πολυ νοημα για το λογο π πηρα το παπι οσο το πηρα τοτε (απλα τοτε τα ειχε συζητησει ο πατερας μου εγω απλα ειχα δωσει το ποσο) <3

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

πριν 17 ώρες, το μέλος DarkLegend έγραψε:

να ρωτησω γιατι δεν ειναι καλη ιδεα; εννοω οτι βλεπω πολυ κοσμο να ξεκιναει με μηχανες π ειναι κοντα στα 40 αλογα (εξωτερικο)

το μοτο εχει σχεδιαστει να οδηγειται με τα 75 αλογα (τα οποια ειναι πολλα για 1ο μηχανακι και σε συνδυασμο με το καλα στημενο πλαισιο-αναρτηση σου δινει απιστευτη εμπιστοσυνη και θα ξεγελασει πολυ ευκολα εναν απειρο), οποτε τα 40 δεν θα ειναι καλο. 

γυρω στα 30-35 αλογα παιζουν τα 250αρια,ετοιμα απο το εργοστασιο χωρις περιοριστη η κατι τετοιο.

κοιτα για wolf, cbr, cbr, ninja 250 :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

το μοτο εχει σχεδιαστει να οδηγειται με τα 75 αλογα (τα οποια ειναι πολλα για 1ο μηχανακι και σε συνδυασμο με το καλα στημενο πλαισιο-αναρτηση σου δινει απιστευτη εμπιστοσυνη και θα ξεγελασει πολυ ευκολα εναν απειρο), οποτε τα 40 δεν θα ειναι καλο. 

γυρω στα 30-35 αλογα παιζουν τα 250αρια,ετοιμα απο το εργοστασιο χωρις περιοριστη η κατι τετοιο.

κοιτα για wolf, cbr, cbr, ninja 250 :winking:

ναι αλλα δεν ειναι πεταμενα λεφτα; ξερω οτι σε 2 χρονια θα φυγουν αυτα τα παπακια απο το χερι μ και δεν ειμαι ατομο με ορεξη για αγγελιες,γενικα το αποφευγω...και για τα συγκεκριμενα τα κοιταζα απο την αρχη και σε συζητηση με θειο και πατερα μου ειπαν αν ειναι να δωσω λεφτα για να παω απο παπι σε παπι καλυτερα να τα κρατησω στην ακρη.

το super four π ειχα για μαθηματα παντως μ φανηκε κομπλε σε δυναμη,ηξερα οτι εχει και δε με ενοιαζε,ασ ειχα και 100,δεν το θελω για κοντρες...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) X-Lite 603 Red Effect Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Φιλε μου τα 35 αλογα δεν τα λες παπι! Τρομαζουν πολυ ευκολα εναν απειρο οδηγο κ θα αργησεις παααααρα πολυ να τα φτασεις στα ορια τους!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 51 λεπτά, το μέλος venzinas έγραψε:

Φιλε μου τα 35 αλογα δεν τα λες παπι! Τρομαζουν πολυ ευκολα εναν απειρο οδηγο κ θα αργησεις παααααρα πολυ να τα φτασεις στα ορια τους!

Στ'αλήθεια τώρα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος venzinas έγραψε:

νταξει οπως εχω πει δεν το θελω για να κανω κοντρες,το θελω γιατι θεωρω οτι θα με βγαλει και τις 2 κατηγοριες χωρις να πεταω λεφτα σε αγοροπωλησιες ninja 300...δε ξερω με ξαναβαζεται σε σκεψεις αν κ δε νομιζω να αλλαξω γνωμη....με αυτα τα λεφτα ειναι πολυ vfm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (125cc) X-Lite 603 Red Effect Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Στ'αλήθεια τώρα;

Για μενα ναι! Οταν με το παπι ο φιλος τα 0-100 τα πιανει σε 20 δευτερολεπτα παει σε μηχανακι το οποιο τα πιανει σε λιγοτερο απο 7 πιστευω οτι ειναι αρκετο να τον τρομαξει! Τουλαχιστον τον πρωτο καιρο! Εσυ πιστευεις οτι θα παρει το 300αρι κ θα μπορεσει να το στιψει τον πρωτο καιρο οταν προερχεται απο παπι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος DarkLegend έγραψε:

νταξει οπως εχω πει δεν το θελω για να κανω κοντρες,το θελω γιατι θεωρω οτι θα με βγαλει και τις 2 κατηγοριες χωρις να πεταω λεφτα σε αγοροπωλησιες ninja 300...δε ξερω με ξαναβαζεται σε σκεψεις αν κ δε νομιζω να αλλαξω γνωμη....με αυτα τα λεφτα ειναι πολυ vfm

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα ψαξε αν μπορεις αφου βγαλεις τον περιοριστη να το δηλωσεις στην αδεια. Μπορει να μην γινεται.

Επισης πρωτη μηχανη και καινουρια; Σε μια πτωση ακομη και στατικη θα κλαις. Καλυτερα μεταχειρισμενο να μαθεις και αργοτερα το καινουριο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 51 λεπτά, το μέλος venzinas έγραψε:

Για μενα ναι! Οταν με το παπι ο φιλος τα 0-100 τα πιανει σε 20 δευτερολεπτα παει σε μηχανακι το οποιο τα πιανει σε λιγοτερο απο 7 πιστευω οτι ειναι αρκετο να τον τρομαξει! Τουλαχιστον τον πρωτο καιρο! Εσυ πιστευεις οτι θα παρει το 300αρι κ θα μπορεσει να το στιψει τον πρωτο καιρο οταν προερχεται απο παπι?

δε θεωρω οτι αμα το παρω θα μπορω να ξινω στις στροφες στα βουνα αλλα τα κιλα του super four τα συνιθησα με το πρωτο μαθημα,το γκαζι ειναι στο χερι...αμα το μυαλο ειναι μεσα στο κεφαλι θεωρω οτι ξεκινας...το γκαζι ανοιγει οσο εμπιστευεσαι τον εαυτο σ οτι μπορεις να χειρηστεις τετοια εργαλεια...και με το παπι που αρχισα απο το 0 (απο ποδηλατο) δε το ανοιγα ξερωντας οτι ειμαι καινουριος,δεν ειχε και νοημα,δε τρεχω να ξεφυγω απο καποιον...

πριν 3 λεπτά, το μέλος PaNick έγραψε:

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα ψαξε αν μπορεις αφου βγαλεις τον περιοριστη να το δηλωσεις στην αδεια. Μπορει να μην γινεται.

Επισης πρωτη μηχανη και καινουρια; Σε μια πτωση ακομη και στατικη θα κλαις. Καλυτερα μεταχειρισμενο να μαθεις και αργοτερα το καινουριο

γινεται με τις αδειες δεν υπαρχει θεμα

τωρα αυτο με τη πτωση ναι δε διαφωνω αλλα αποφευγω μεταχειρισμενα...δε ξερω τι εχει τραβηξει,τι θα βγαλει και ολα τα σχετικα.Τα μονα π μ κινησαν το ενδιαφερον ηταν ninja 300 και cbr 500 αλλα αυτα σε μεταχειρο ειναι τσιμπημενα σε τιμες και δε μ εγγυαται κανεις οτι θα μπορω να τα πουλησω...δε ξερω εχω μπει σε σκεψεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X (471cc) Shark Spartan Droze

Δημοσιεύτηκε

πριν 10 λεπτά, το μέλος PaNick έγραψε:

Αυτο ρε παιδια το λεμε το ξαναλεμε (γενικα στο φορουμ εννοω @PaNick μην το παρεις προσωπικα), αλλα οκ... ειναι και καπου υπερβολη.

Κι εγω πρωτη μηχανη ολοκαινουρια πηρα. Ειχα 2-3 στατικες. Δεν εκλαψα καθολου. (Εκτος κι αν θα τα μπηξουμε για ενα αντιβαρο, μια μανετα ενα μαρσπιε ή αν θελουν βαψιμο τα καγκελα...). Για τετοιες μικροζημιες ο,τι δωσεις για ενα μεταχειρο τα ιδια θα δωσεις και για το κουτα. Το καταλαβαινω το σκεπτικο αλλα δεν ισχυει παντα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 λεπτά, το μέλος Χ έγραψε:

Αυτο ρε παιδια το λεμε το ξαναλεμε (γενικα στο φορουμ εννοω @PaNick μην το παρεις προσωπικα), αλλα οκ... ειναι και καπου υπερβολη.

Κι εγω πρωτη μηχανη ολοκαινουρια πηρα. Ειχα 2-3 στατικες. Δεν εκλαψα καθολου. (Εκτος κι αν θα τα μπηξουμε για ενα αντιβαρο, μια μανετα ενα μαρσπιε ή αν θελουν βαψιμο τα καγκελα...). Για τετοιες μικροζημιες ο,τι δωσεις για ενα μεταχειρο τα ιδια θα δωσεις και για το κουτα. Το καταλαβαινω το σκεπτικο αλλα δεν ισχυει παντα.

ποια ειναι η δικη σ αποψη περι κουτας και 47 αλογα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος Χ έγραψε:

Γιατι να το παρω προσωπικα, καμπουρη με ειπες; :tooth:   :tooth:

Επειδη εγω αγορασα καινουρια και μαλιστα με fairing και εκλαψα στην πρωτη το ειπα. :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα