venzinas

Κληση για διοδια

70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Varadero (125cc) HJC Rpha 11 Honda Africa (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε κοστικο δεν ανεβασα την αδεια! Την πινακιδα ανεβασα με το μηχανακι! ΧΑΛΑΡΩΣΕ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Άμα είσαι μακριά, προφανώς δεν πας.

Πάρε τηλέφωνο, να κάνεις τηλεφωνικά την ένσταση ή ηλεκτρονικά. Κάποιο τρόπο θα έχουν.

Μην τρελαίνεσαι, δεν είναι παράλογες οι υπηρεσίες, θα σε βοηθήσουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Η απαντηση τους Μιχαλη στο τηλεφωνο ξερεις ποια ηταν? Το μηχανακι με Τρειλερ μπορει να παει Θεσσαλονικη κ να κανει βολτες εκει!

Θα τραβηξω τις βυζοτριχες μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πάρε σε άλλο τηλέφωνο, μην μένεις σε έναν ηλίθιο. Στην τελική, στα είπανε ήδη: Δικηγόρος, να σου πει εσένα τι να κάνεις, και να τους πάρει αυτός ένα τηλέφωνο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Παντως αφου δεν υπαρχει φωτογραφια και απλα σημειωθηκε απο καποιον υπαλληλο αυτοπτη μαρτυρα η πινακιδα, το πιο πιθανο ειναι απλα να ειδε ή να σημειωσε λαθος τον αριθμο ο τελευταιος. Αυτο το λεω για να σε καθησυχασω στο θεμα του να κυκλοφορει καποιος με πλαστη πινακιδα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ΕΙναι απο 2 διαφορετικα διοδια ρε! Να καναν κ οι δυο το ιδιο λαθος?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος venzinas έγραψε:

ΕΙναι απο 2 διαφορετικα διοδια ρε! Να καναν κ οι δυο το ιδιο λαθος?

Εχεις δικιο ρε!

Δεν το σκεφτηκα καλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν σε νοιαζει αν ειναι λαθος, πλαστη πινακιδα η τι αλλο. Βαλε δικηγορο να τους μιλησει οπως αυτος ξερει. Το οτι ειναι σκουτερακι στην Αθηνα ασε να το πει αυτος.

Εσενα σε νοιαζει να ξεμπλεξεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ή έχει άλλη πινακίδα ο ''εξυπνος'' με π.χ. Η στην θέση του Ι , και είχε βάλει άσπρη ταινία στο μισό H να φαίνεται Ι.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος PaNick έγραψε:

Δεν σε νοιαζει αν ειναι λαθος, πλαστη πινακιδα η τι αλλο. Βαλε δικηγορο να τους μιλησει οπως αυτος ξερει. Το οτι ειναι σκουτερακι στην Αθηνα ασε να το πει αυτος.

Εσενα σε νοιαζει να ξεμπλεξεις

Προφανως και τον νοιαζει, Αν ειναι λαθος η μονη συνεπεια ειναι το προστιμο. Αν ειναι πλαστη και κυκλοφορει καποιος με τα νουμερα του, φαντασια να εχεις για το τι μπορει να σημαινει αυτο...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sportcity (250cc) HJC RPHA 70 Honda CRF 1000L (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος pitapola έγραψε:

Προφανως και τον νοιαζει, Αν ειναι λαθος η μονη συνεπεια ειναι το προστιμο. Αν ειναι πλαστη και κυκλοφορει καποιος με τα νουμερα του, φαντασια να εχεις για το τι μπορει να σημαινει αυτο...

Ακομα και για αυτο μπορει να τον συμβουλεψει ο δικηγορος. πχ να κανει μηνυση κατ αγνωστων για το ζητημα. 

Επισης αυτο που του λενε περι μη υπαρξης φωτο δεν ισχυει. Στα διοδια υπαρχουν καμερες ταυτοποιησης οχηματων. Μπορει να μην την εστειλαν αλλα πρεπει να υπαρχει και να φυλασεται για καθε νομιμη χρηση. Αυτα ο δικηγορος τα ξερει και θα τα τονισει. Αν δεν εχουν, δεν νομιζω οτι μπορουν να ζητησουν να πληρωθει.

Ολα αυτα μου τα εχει πει φιλος που δουλευει σε παραχωρησιουχο, δεν ξερω ποσο ισχυουν και γι αυτο ειπα να μιλησει με δικηγορο :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb. NC750X. (1300cc) schuberth c3 MV Agusta

Δημοσιεύτηκε

τροχαια  να το ψαξουν με σημα στην τροχαια θεσσ/νικης ότι κυκλοφορεί πλαστή πινακίδα, αφου τους εξηγησεις τη συμβαινει.!!!!γιατη ο πιταπολα καλα στα λεει. φαντασου αν ειναι κανενα [λαμογιο] τη μπορει να κανει. και πιστευω οτι αν αναφερεις στην τροχαια το ολο περιστατικο θα εχεις και ενα αβανταζ  το οτι το εχεις δηλωση το συμβαν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

καποιος δουλεψε καλα τη μονωτικη, και αλλοιωσε την πινακιδα του που πλέον συμφωνει με τη δικη σου.

Εχεις τρόπο να αποδεικνύεται οτι ΕΚΕΙΝΕΣ τις ωρες/μερες διέλευσης, ΔΕΝ βρισκοταν εκει το skipper ? Με δικηγόρο εννοειται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Απο οτι εψαξα στις 19/8/16 ημουν διακοπες με την οικογενεια στο Πορτο Γερμενο! Ετσι μου ρχεται να τους στειλω mail την φωτο που κανει ο μικρος βουτιες στην θαλασσα! Το skipper το χα στο γκαραζ στην Αθηνα! Δεν μπορω να το αποδειξω ομως αυτο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιώργο να σου πω τι πιστεύω:

Αν δεν υπάρχει φωτογραφία που τεκμηριώνει την παράβαση, δε υπάρχει παράβαση.

Θεωρητικά μόνο όργανο ένστολο της τροχαίας μπορεί να υποστηρίξει πως "είδα κ κατέγραψα παράβαση" και όχι ένας απλός τυχαίος υπάλληλος που έγραψε λάθος πινακίδα είτε γιατί δεν πρόλαβε είτε γιατί είχε μυωπία κοκ.

Και τονίζω το θεωρητικά γιατί και ο τροχαίος μπορεί να κάνει λάθος και να μπορείς να καταρρίψεις την άποψή του.

Τι προτείνω.

Ενημέρωση του δικηγόρου σου να τους καλέσει. Και όταν βγει άκρη, να σας στείλουν έγγραφο πως είσαι ΟΚ.

Και καπάκι μήνυση κατ' αγνώστου ώστε ΑΝ παίξει αλλη μαλακί@ γιατί ΙΣΩΣ κάποιος κυκλοφορεί στη Θεσ/κη με πλαστή πινακίδα και μπορεί να διαπράξει ληστεία/τροχαίο/τρομοκρατική ενέργεια κοκ να είσαι καλυμμένος

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τίποτα Γιώργο.

Όταν έχεις νέα, ενημέρωσέ μας.

Καλή τύχη :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha WR250R (250cc) BMW S1000XR

Δημοσιεύτηκε

Συμφωνώ με @ksino1100 . Επειδή εχω μπλέξει σε αντίστοιχη κατάσταση, ο μόνος  που θα σε ξεμπλέξει ειναι ο δικηγόρος. 

Έφαγα μήνυση οτι ξυλοκόπησα κάποιον. Κατηγορούσε κάποιον με μια μηχανή, που δεν ταίριαζε η περιγραφή με εμενα, δεν ανέφερε τιποτα για τα χαρακτηριστικά της μηχανής παρα μόνο μια πινακίδα! Δεν βοήθησε κανένας μπάτσος, μην εμπιστεύεσαι κανέναν. Ίσα-ίσα τα έκαναν χειρότερα. Δεν πηγα σε δικηγόρο παρα μόνο την τελευταία στιγμή, καθώς πίστευα οτι ο κόσμος ειναι δίκαιος και αγγελικά πλασμένος. Τελικά  κατέληξα στο δικαστήριο κατηγορούμενος και γλυτωσα γιατι για καλή μου τυχη αυτος που με κατηγορούσε ηταν σαϊκο και μόλις τον ζόρισε ο δικηγόρος μου άρχισε να φωνάζει και να απειλεί. Αθωώθηκα λόγω αμφιβολιών όπως καταλαβαίνεις και μου στοίχισε περί τα 2500€!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei GT-AIR

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 ώρες, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Γιώργο να σου πω τι πιστεύω:

Αν δεν υπάρχει φωτογραφία που τεκμηριώνει την παράβαση, δε υπάρχει παράβαση.

Αυτο ακριβως :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Παιδια ηδη εβαλα τον δικιγορο να τους στειλει mail (γιατι τηελφωνα δεν σηκωνουν) οτι αν δεν υπαρχει αποδεικτικο στοιχειο (φωτογραφια δηλαδη) δεν δεχομαι τπτ κ θα κινηθω νομικα! Οσον αφορα την τροχαια πηγα αποο εκει τους ειπα το σκηνικο πως κυκλοφορει καποιος θεσσαλονικη με πλαστη πινακιδα ιδια με την δικη μου κ η απαντηση τους ηταν πως δεν μπορουν να κανουν τιποτα κ πρεπει να τυχει να τον σταματησουν σε μπλοκο! Επειδη εχω ενα γνωστο στην ασφαλεια μου εγραψε ο ανθρωπος μια αναφορα με το συμβαν να το καταθεσω γραπτως στηνν τροχαια μπας κ βγαλω ακρη!

Maxim για τα δικα σου δεν εχω λογια πραγματικα φιλε!

Τροποποιήθηκε από τον venzinas
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF1000FA (1000cc) SHOEI GT-AIR Δίας edition Αλλος Natane MONO 1 (>0cc)

Δημοσιεύτηκε

Πω ρε συ είναι να τρελαίνεσαι πάντως.. Καλά και εύκολα ξεμπερδέματα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

όταν είσαι φυλίσυχος και ήρεμος άνθρωπος και δέν θές να σε ενοχλούν , τέτοιες μαλακίες διαταράσουν την ψυχολογία σου άσχημα. Μην ανχώνεσε όμως φίλε, βάλε δικιγόρο καλού κακού. Αφού δέν είσουν εσύ η αλήθεια θα λάμψει. Καλά ξεπερδέματα !

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200 GS Shoei XR 1000 Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Σε αυτό το τριμπουρδελο που ζούμε, είναι να μην σου τύχει! Ότι κι αν είναι το κακό.  

Καλά ξεμπερδέματα μέσα απο την καρδιά μου φίλος!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Παιδες εχω νεα! Πηρα τηλεφωνο μολις τωρα κ επιτελους το σηκωσαν! Τους ειπα οτι εχω στειλει μαιλ κ την ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ κ την αδεια κυκλοφοριας αλλα δεν εχω απαντηση μεχρι κ τωρα! Μου ειπαν οτι θα απαντησουν σε 10-15 μερες οταν επανεξετασουν το θεμα κ συγκρινουν την φωτογραφια που τους εστειλα με φωτογραφια που θα εχουν αυτοι! Πιστευω θα ξεμπερδεψω αναιμακτα! Φωτογραφια δικια τους μου ειπαν οτι δεν μπορω να εχω στα χερια μου παρα μονο μετα απο εισαγγελικη παρεμβαση! Αυτα!

Τροποποιήθηκε από τον venzinas
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Κάνε μια βόλτα στον εισαγγελέα με το δικηγόρο σου.

Θεωρώ πως δεν έπρεπε να στείλεις φωτογραφία του οχήματός σου.

Αυτοί έκαναν τη μ@λακία.

Αυτοί σε κατηγορούν πως έκανες παράβαση.

Είναι υποχρεωμένοι να στείλουν αντίγραφο του φακέλου σου στο δικηγόρο σου.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα