Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
LovemygiXXer

Περι Tuono και υδατων

16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki gsxr k7 (599cc) agv k5 Arctic Cat xionanthropos (25cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπερα παιδες εφτασε ο καιρος που θελω να βαλω ενα τελος στην 2.5 χρονια περιπετεια με το gixxer βρισκω λοιπον υποψηφιους που εν γνωση των ζημιων το σκοτωνω στα 1500 περιπου.Σκεφτομαι σοβαρα για τυονο 2007 περιπου στα 3700.Μπατζετ πεζει περισσοτερο αλλα δν παω με τα ρεστα μου για αλλη μηχανη.Ακουω γνωμες.Συνυηρημενος ουρανος μπιελες δεν φοβαται γενικα ειναι φιλοτιμο μηχανακι στο θεμα ζημιες??Θα βολεψει βολταδικο και μια γκαζια και που??Ειμαι 1.96 98 κιλα.

Τροποποιήθηκε από τον LovemygiXXer

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki zx-10r Yamaha yzr m1 (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν σε λυπηθηκε το φιλοτιμο του σουζουκακι...Το τουονο θα σου τιναξει τα μπουρια!!:yes:

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZF-R6 (599cc) Yamaha MT-09 (847cc)

Δημοσιεύτηκε

Σε σχέση με το gsxr μόνο που έχει τιμόνι φτάνει για να πεις ότι βολεύει αλλά για μένα δεν αξίζει να μπλέξεις με tuono μετά από τα προβλήματα που είχες gsxr , το ξέρω ότι βγαίνω off-topic αλλά αν έβρισκες ένα "μαμα" TDM θα το χαιρόσουν περισσότερο. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος snow έγραψε:

Δεν σε λυπηθηκε το φιλοτιμο του σουζουκακι...Το τουονο θα σου τιναξει τα μπουρια!!:yes:

Των ηλεκτρολογικων το αναγνωσμα??Μιλησα με τον μηχανικο μου και το εφτιαχνε το συγκεκριμενο και δεν του κανε καμια τρελη χρηση ο προηγουμενος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki zx-10r Yamaha yzr m1 (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Σε τουονο που ξερω ,εχει σπασει το μοτερ 2 φορες .

Τωρα δουλευει αψογα παραυτα! Επισης να σου πω ,πως ο κουμπαρος μου ειναι μηχανικος απο τους διαβαστερους και ειχε ενα τουονο στο συνεργειο κανα 2 μηνο μεχρι να βρουνε τι εχει και δεν βγαλανε ακρη! (Ειχε παει και σε αλλα συνεργεια).

Πουληθηκε με προβλημα.

Δεν θα το προτεινα για αγορα,εκτος και αν εισαι ερωτευμενος με το μοντελο!

Θα κοιταζα για fazer 600 ,cbf1000 /600 η αλλιως με λιγο μεγαλύτερο μπατζετ cb1000!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Εγώ να κάνω μια άλλη ερώτηση, άσχετη με αξιοπιστία και βλάβες. Νιώθεις πως τα 120 άλογα του Suzuki σου ήταν λίγα και αφού το τερμάτισες εκείνο θες παραπάνω;

Στάθηκες τυχερός μια φορά με το gsxr... Όσο ανεβαίνουν τα άλογα στενεύουν και τα περιθώρια.

Για να απαντήσω και στο αρχικό ερώτημα πάντως, αν κάνεις οικονομία για να αλλάξεις μπουζί στο παπί, ιταλικό χιλιάρι δεκαετίας+ είναι πολύ, μα πολύ κακή ιδέα.

Τροποποιήθηκε από τον pitapola
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 16 λεπτά, το μέλος pitapola έγραψε:

Εγώ να κάνω μια άλλη ερώτηση, άσχετη με αξιοπιστία και βλάβες. Νιώθεις πως τα 120 άλογα του Suzuki σου ήταν λίγα και αφού το τερμάτισες εκείνο θες παραπάνω;

Στάθηκες τυχερός μια φορά με το gsxr... Όσο ανεβαίνουν τα άλογα στενεύουν και τα περιθώρια.

Για να απαντήσω και στο αρχικό ερώτημα πάντως, αν κάνεις οικονομία για να αλλάξεις μπουζί στο παπί, ιταλικό χιλιάρι δεκαετίας+ είναι πολύ, μα πολύ κακή ιδέα.

Καλαμπουρι εκανα ρε συ.Με την αγορα θα μαι με 3000 στην ακρη δεν ειναι αυτο το θεμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος LovemygiXXer έγραψε:

Καλαμπουρι εκανα ρε συ.Με την αγορα θα μαι με 3000 στην ακρη δεν ειναι αυτο το θεμα.

Πάντως το κόστος κτήσης μιας τέτοιας μηχανής εύκολα πιάνει τετραψήφιο νούμερο το χρόνο, ανάλογα πόσο άτυχος θα είσαι.

Στο πρώτο μέρος δε μου απάντησες πάντως.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE (250cc) cafe racer

Δημοσιεύτηκε

Το 2ης γενιάς απο τα πιο αγαπημένα μου μηχανάκια,ειδικά το φάκτορι. Και γω όλο τα κοιτάω και που και που το σκέφτομαι να πάρω ένα αλλα κολλάω.

Γενικά απο θέμα μοτέρ όσο ξέρω δεν έχουν θέματα, με τα ηλεκτρικά τους βγάζουν μερικά θεματάκια. Επίσης απο κατανάλωση κάτω απο 8 δεν πρόκειται να πέσει με τίποτα,και αν το δίνεις καίει τον κώλο του.

Το καλό είναι πως με το χάλι της αγοράς εδω και πόσα χρόνια οι τιμές τους παίζουν στα ίδια,οπότε αν δεν σου κάνει το πουλάς (δεν νομίζω πολύ γρήγορα) αλλα δεν χάνεις λεφτα.

Εγω όσο και αν το γλυκοκοιτάζω και μόνο που σκέφτομαι κατανάλωση ξέρω οτι δεν είναι για μένα και την τσέπη μου, αν πάρεις πάντως το σίγουρο είναι οτι θα το ευχαριστηθείς. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος pitapola έγραψε:

Πάντως το κόστος κτήσης μιας τέτοιας μηχανής εύκολα πιάνει τετραψήφιο νούμερο το χρόνο, ανάλογα πόσο άτυχος θα είσαι.

Στο πρώτο μέρος δε μου απάντησες πάντως.

wtf ευκολα κιολας:blink: Παθων??

Ωραια θελω τα 120 αλογα του τζιξερ σε τιμονατο με ροπη παντου.Γιατι 120 βγαζει και ο κεραυνος μην βλεπεις τα 140αρια του καρ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

γρηγορα σου εφυγε η αγαπη απο το ξαπλωμενο gsxr το οποιο δεν ηθελες να δωσεις για σκραπ.

με το τουονο που θα παρεις ενα ειναι σιγουρα, θεωρητικα θα εχεις μηχανακι πρακτικα δε θα εχεις τιποτα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 9/9/2018 at 10:43 ΜΜ, το μέλος LovemygiXXer έγραψε:

Γιατι 120 βγαζει και ο κεραυνος μην βλεπεις τα 140αρια του καρ

Οκ, ό,τι πεις. :yawn:

Κάτι παραπάνω θα ξέρεις εσύ. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μαγκες το θεμα ειναι οτι το μοτερ μαλλον εδωσε.Χτυπαει αισθητα απτις 3000 και πανω.Ο μεκανικος ειπε η καδενα η  μεταλλα.Πιεση λαδιου κανονικη παντως (λαμπακι σβηστο):think:..Περιμενω πορισμα.

Παντως @noodles ανοιγεις βεντετα με τους απριλιανους οπου εσκασα μυτη στο φορουμ να ρωτησω και δεν ειναι τοσοι οι παθοντες οσο ακουγεται για τους κεραυνους της απριλια.Ειναι ρετσινια που εμεινε απο μεμονομενα γεγονοτα.Δεν ξερω εχεις εικονα απο κοντινο κυκλο??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RSV FACTORY (1000cc) Ducati panigale (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

κατοχος tuono v4 και πρωην κατοχος rsvr και tuono 1gen , συνολικα 10 χρονια εμπειριας με την εταιρια

μπορω να πω οτι τα θεματα ειναι πολυ συγκεκριμενα και απλα στην αντιμετωπιση στις περισσοτερες περιπτωσεις

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

μαζι με το δικο μου,καποια στιγμη ειχαμε 4 τεμαχια στην παρεα,ολα χωρις το παραμικρο θεμα.

ουτε λαμπα που λενε.

με σωστη συντηρηση και χρηση παντα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Tuono V4 (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Σταματήστε να λέτε στον κόσμο ότι τα Aprilia δεν χαλάνε :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις