Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
pitapola

Σκούτερ μέχρι 1500€;

13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά, επειδή από σκούτερ δεν κατέχω για πείτε. Είναι για τον κουμπάρο μου, για να κινείται στα πέριξ όταν έχει το αμάξι η κυρά. Έχω δει πως εκεί γύρω παίζουν πολύ ελαφρώς μεταχειρισμένα Kymco Agility 125, SYM Symhony 125, Suzuki Address, Honda Beat. Κάτι άλλο; Ποιό να κοιτάξω πρώτα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Triumph daytona 675r (675cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 17 ώρες, το μέλος pitapola έγραψε:

Παιδιά, επειδή από σκούτερ δεν κατέχω για πείτε. Είναι για τον κουμπάρο μου, για να κινείται στα πέριξ όταν έχει το αμάξι η κυρά. Έχω δει πως εκεί γύρω παίζουν πολύ ελαφρώς μεταχειρισμένα Kymco Agility 125, SYM Symhony 125, Suzuki Address, Honda Beat. Κάτι άλλο; Ποιό να κοιτάξω πρώτα;

Όπως καταλαβαίνεις αγαπητέ μου κανεις δεν ασχολείται με σκουτερακια. 

Ελεος και εσυ με το παλιό σκούτερ σου. Παρε εκει πέρα ένα από αυτά που είπες και μην μας ζαλίζεις πολύ. Εκτός και αν αλλάξει και θελει παπάκι τότε κάτι μπορεί να γίνει...

Ανέβασε καμία φωτό με το 09 τουλάχιστον να ασχοληθουμε με με σοβαρότερα....

Τροποποιήθηκε από τον giorgos.boun
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

agility 125 η 150. 

αν ειναι σωστα συντηρημενο δε θα παθει τιποτα.

sym symphony εξισου καλα 

το θεμα ειναι ποσο το προσεχε ο προηγουμενος ιδιοκτητης...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Για τα agility δεν ακούγονται  καλα λογια... 

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα εκτος απο το παραπανω που είπα,  πολλα που εχω δει στον δρομο κουδουνιζουν σαν παρταλια. 

Δεν ξερω αν φταινε οι ιδιοκτητες ή τα ιδια τα μεκανακια

Ψαξτο λιγο

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Sym HD 2 200i forever.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστω για τις προτασεις. Επειδη απο τη βδομαδα θα δουμε καποια μηχανακια, για πειτε λιγο, στα σκουτερ τι πρεπει να προσεξω περα απο οσα κοιταμε σε μια κανονικη μοτοσυκλετα;

Φανταζομαι απο σερβις θα εχουν καποιες εξτρα εργασιες που πρεπει να γινονται λογω αυτοματου "κιβωτιου". Κατι μπιλιες εχω ακουσει να λενε οι σκουτεραδες... :_whistling:

Αυτα καθε ποτε πρεπει να αλλαζουν;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda astrea HJC RPHA-10 PLUS Εξ Αρ Χιλιαρ

Δημοσιεύτηκε

Απο ενα gilera runner που ειχα πιο παλια,ελεγε αλλαγη ραουλα(μπιλιες) και ιμαντα καθε 10k.

Οι μπιλιες πανε με γραμμαρια,οταν ερθει η ωρα για αλλαγη και θες λιγο καλυτερες εκκινησεις πας σε λιγο ελαφρυτερες,αν θες πιο ηπιες εκκινησεις και περισσοτερο "δρομο" πας σε λιγο πιο βαριες.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Σήμερα είδα αυτό το μηχανάκι. Μου έκανε καλή εντύπωση, όπως φαίνεται στην αγγελία, καθαρό και πολύ εντάξει άνθρωπος κι ο ιδιότητης. Καθόταν το παιδί και μου έδειχνε μια μια την κάθε υποψία γρατζουνιάς που είχε το μηχανάκι. Κατεβαίνει στα 1500, που μαζί με την προίκα (που θα χρειαστεί και στον κουμπάρο μου καθώς δεν έχει τίποτα από εξοπλισμό) είναι νομίζω καλά.

Το θεμα ειναι πως ψαχνοντας το manual ειδα πως στις 12000 εχει μεγαλο σερβις. Η μηχανη τωρα ειναι στις 11500, αρα απο τη μια ειναι καλο γιατι αν το παρει θα κανει μαζι και το σερβις και θα ξερει πως το μηχανακι ειναι πενα και ξεκιναει απο μηδενικη βαση. Το θεμα ειναι ποσο βγαινει ενα τετοιο σερβις στο σκουτεριδιο; 

04i6gdh.png

Τροποποιήθηκε από τον pitapola

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

Βρηκα αυτο σε σχετικο φορουμ οπου λεει πως το κοστος για το μεγαλο σερβις ειναι στα 120€. :blink:

Ρε παιδια, οντως τοσο φτηνα ειναι; Με 120 στο ΜΤ09 αλλαζω λαδια και μπουζι μονο. :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

δες το λες και φθηνο, ακριβο ειναι για 150 κυβικα μηχανακι. χονδρικα 15ευρω εχει ο ιμαντας και αλλο τοσο οι μπιλιες. αν γιναν ολα οπως πρεπει ειναι λογικη τιμη.

@pitapola σε ss τα 120$ ειναι μονο το ανεβασμα-κατεβασμα στη ραμπα :laugh:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 λεπτά, το μέλος noodles έγραψε:

δες το λες και φθηνο, ακριβο ειναι για 150 κυβικα μηχανακι. χονδρικα 15ευρω εχει ο ιμαντας και αλλο τοσο οι μπιλιες. αν γιναν ολα οπως πρεπει ειναι λογικη τιμη.

@pitapola σε ss τα 120$ ειναι μονο το ανεβασμα-κατεβασμα στη ραμπα :laugh:

:tooth:

Τι να πω, το πιο μικρο μηχανακι που ειχα ηταν 600 κυβικα οποτε μου φανηκαν πολυ λιγα τα 120. Αλλα οποως τα λες μαλλον ειναι νορμαλ.

Οταν διαβασα τις εργασιες που εχουν να γινουν εγω υπολογιζα κανα 300αρι. Εκτος τοπου και χρονου ειμαι τελικα. :_whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

ακριβο ειναι για 150 κυβικα μηχανακι.

Ειναι δυνατον? Μοναδικο κριτηριο ειναι τα κυβικα ??

Ενα συνεργειο χρεωνει εργατωρα και αναλωσιμα.

1 λιτρο λαδι, μεσες ακρες στα 12€

1 μπουζακι 8€

1 φιλτρο αερα 5€

1 ιμαντας 20€

1 σετ ραουλα & γλιστρες στα 15€

οι παραπανω τιμες τελειως κουκουρουκου, ετσι; Αντε καντα ολα ενα μπακαλικο συνολο στα 60€

Για μια ωρα δουλεια περιπου μπορει και μιαμιση... Καλα ειναι, δεδομενου οτι η εργατοωρα στα εξουσιοδοτημενα ειναι ενα 35άρι!

Εαν βαλεις και καθαρισμο σε οτι ανοιγει (π.χ. CVT ή φιλτροκουτι) οπως επισης και τυχον αλλους ελεγχους για να επισημανει κατι που ειδε, ειναι ΟΚ τα 120€.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα
Sign in to follow this