Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
AbyssD

Προτασεις για πρωτο μηχανακι

13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM Duke 390 (390cccc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα παιδιά ανοίγω ξανά θέμα γιατί θα χρειαστώ τις συμβουλές σας ώστε να επιλέξω το πρώτο μου μηχανάκι.

Ηθελα να πάρω την Duke 390 2017 αλλά θα πρέπει να μαζεύω λεφτά για πολύ καιρό και η αλήθεια ειναι οτι θα ήθελα να πάρω κάτι πιο σύντομα οπότε είμαι σε δίλημμα, οι επιλογές μου είναι να πάρω ένα παπί να κάνω την δουλεία μου και να πάρω αργότερα την μηχανή που θέλω? Και αν ναι πιο να επιλέξω σε μεταχειρισμένο? Η να προτιμήσω μηχανή αλλά σε κάτι ποιο οικονομικό?

Επεσα πάνω στις Bajaj Pulsar NS 200
την Bajaj Dominar 400 η οποιες εχουν μοτερ απο KTM (διορθωστε με αν κανω λαθος) και ειναι και αντιπροσωπος της KTM

Μετα εχουμε την Ιταλικη Benelli BN 251

Και τελευταια την CFMoto NK 200 και 400.

Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σας για ολα αυτα και αν ειναι αξιοπιστες εταιρειες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard Evo (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Μεταχειρο το πρώτο 390;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα!Τι δίπλωμα έχεις και τι ποσό διαθέτεις;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 (390cccc)

Δημοσιεύτηκε

Δίπλωμα θα πάρω το απεριόριστων κυβικών για παπί διαθέτο μέχρι 1000-1500 και για μηχανή ίσως μέχρι 3600

Οχι δεν εννοούσα μεταχειρισμένη Duke 390.. Duke μόνο καινούργια θα έπαιρνα. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YS125

Δημοσιεύτηκε

πάρε κάτι μεταχειρο για αρχή μην κλαις τα λεφτά σε περίπτωση πτώσης...και αν είσαι αθήνα θα πρότεινα μοτοσυκλέτα με συμπλέκτη ή παπί για αρχή να μάθεις να κινείσαι στους δρόμους και μετά πας σε μεγαλύτερο..επίσης στην όλη αγορά σκέψου και αν έχεις πάρκινγκ πολύ σημαντικό ειδικά αν θα πάρεις καινούρια μηχανή τελικά. καλή αναζήτηση!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 (390cccc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος aleile έγραψε:

πάρε κάτι μεταχειρο για αρχή μην κλαις τα λεφτά σε περίπτωση πτώσης...και αν είσαι αθήνα θα πρότεινα μοτοσυκλέτα με συμπλέκτη ή παπί για αρχή να μάθεις να κινείσαι στους δρόμους και μετά πας σε μεγαλύτερο..επίσης στην όλη αγορά σκέψου και αν έχεις πάρκινγκ πολύ σημαντικό ειδικά αν θα πάρεις καινούρια μηχανή τελικά. καλή αναζήτηση!

Λόγο των ληστών αναφέρεσαι στο parking? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ότι θα έρθει ο ληστής, θα σου βάλει το πιστόλι στο μέτωπο, και θα σου πει το Μπαχάχ ή την ζωή σου, αυτό ξεπερνάει και το σενάριο Star Trek.

:laugh:

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard Evo (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 10 ώρες, το μέλος AbyssD έγραψε:

Δίπλωμα θα πάρω το απεριόριστων κυβικών για παπί διαθέτο μέχρι 1000-1500 και για μηχανή ίσως μέχρι 3600

Οχι δεν εννοούσα μεταχειρισμένη Duke 390.. Duke μόνο καινούργια θα έπαιρνα. 

Αυτό λέω, γιατί δεν παίρνεις το παλιό μεταχειρισμένο; υπάρχουν κάποια με 10κ χλμ. Αστεία μεταχείριση. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YS125

πριν 2 ώρες, το μέλος AbyssD έγραψε:

Λόγο των ληστών αναφέρεσαι στο parking? 

λόγω πιθανής κλοπής ναι..γενικά...δες τις ανάγκες σου τί θα εξυπηρετεί καλύτερα για τις μετακινήσεις σου εντός και εκτός πόλης, βάλε τα κάτω σε ένα χαρτί, κόστος σέρβις, κατανάλωσης κλπ ανάλογα με τα έσοδα που διαθέτεις..μη δώσεις όλες σου τις οικονομίες με τη μία για μια μηχανή και συνυπολόγισε οπωσδήποτε ένα ποσό για το δικό σου εξοπλισμό και προστασία...συμφωνώ με τον Τάκη Μπ. μεταχειρισμένο ελαφρώς,  μια χαρά..

Τροποποιήθηκε από τον aleile
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 (390cccc)

Πριν το 2017 η Duke δεν μ αρεσει και το 2017 έχει κάποιες βελτιώσεις οι οποίες αξίζουν.. 

Με βλέπω να παίρνω μεταχειρισμένο παπί να κάνω την δουλειά μου απλώς.. Στις άλλες εταιρείες δεν αναφέρθηκε κάνεις βλέπω οπότε δεν νομίζω να είναι καλές.. 

Ευχαριστώ πολύ όλους όσους απάντησαν μέχρι τώρα.. 

Τροποποιήθηκε από τον AbyssD

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

To Μπατζάτζ (όπως προφέρεται)  , RS200 το είχα οδηγήσει σε ένα event , είναι ποιοτικό (φωτιζόμενα οργανάκια κ διακόπτες) , έχει πολύ οκ μοτέρ για 200cc
(βλέπει πάνω απο 140km/h) και με 3 μπουζί στην ανάφλεξη σε σχέση με το αδερφό Duke , είναι εύκολο στην οδήγηση και δεν νομίζω να καίει πολύ , ανταλλακτικά και service σε όσους καταπιάνονται με ΚΤΜ. Εντύπωση μου έκανε επίσης οτι απο κραδασμούς πήγαινε πολύ καλά (λίγους) , ανέβηκα στα καπάκια στο Duke 390 και ήταν πολύ πιο αισθητοί.

Σαν μειονέκτημα , άγνωστο ακόμα σαν αξία μεταπώλησης , άγνωστη η αξιοπιστία (λογικά πρέπει να είναι οκ) ,

λίγο περίεργη εμφάνιση και καθρέπτες οι οποίοι δεν διπλώνουν.

Το προτείνω για πρώτη μηχανή μετά κι απο test ride βέβαια.

Εναλλακτικά, στα 2500-2700 χτυπάς CBR250R , το οποίο επίσης είναι φοβερό για πρώτο μηχανάκι και όχι μόνο.

ΥΓ αν μπορείς ψάχνεσαι για μηχανάκι με ABS.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 17 ώρες, το μέλος aleile έγραψε:

Eπίσης στην όλη αγορά σκέψου και αν έχεις πάρκινγκ πολύ σημαντικό ειδικά αν θα πάρεις καινούρια μηχανή τελικά. καλή αναζήτηση!

Πολυ ευστοχη παρατηρηση, αλλα αφορα μονο την αγορα ΚΤΜ. Στα υπολοιπα που σκεφτεται ο φιλος δεν υπαρχει κινδυνος. :tongue:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 (390cccc)

Δημοσιεύτηκε

Για Benelli τι εχετε να πειτε?  http://www.benelli-moto.gr/motosikletes/bn-251/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο