pavlospao13

Εσυ τι θα διαλεγες;

16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda cbf (125cc) Harley Davidson 883 iron

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπερες σε ολη την παρεα!!!

Εχω μια απορια προς ολους εσας για το τι θα κανατε...

Τελευταια επεσε στο τραπεζι η ιδεα για αμαξι..χμ...δεν με χαλαει ειναι η αληθεια το γουσταρω απλα δεν γινεται να αφησω τελειως μηχανακι καθως κινουμε καθημερινα κεντρο...

Η ερωτηση λοιπον ειναι...

Αν ησουν 21 θα επερνες μια μηχανη να βγαλεις τα γουστα σου σαν πιτσιρικας ή θα ειχες αμαξι και ενα σκουτερ/παπι...γιατι και αμαξι και μηχανη δεν συντηρουντε μαζι...οι αμφιβολιες για τι ειναι πιο σωστο πολλες...απο την μια αν παρω μηχανη κλασσικα το χειμωνα βροχες,κρυο,κινδυνος..απο την αλλη αμαξι και σκουτερακι/παπι απο τα 21 ισως και να το μετανιωνω που βιαστικα να μεγαλωσω..απο τη  αλλη ισως βγει και σε καλο...anyway εσυ τι θα εκανες φιλε μου που μπαινεις στον κοπο να απαντησεις :)

Τροποποιήθηκε από τον pavlospao13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Εδω στον βορρα που μενουμε εμεις το αυτοκινητο ειναι το ¨αναγκαιο κακο¨  Βεβαια εξαρταται απο καποιους παραγοντες, εσυ το χρειαζεσαι για να πηγαινεις στη δουλεια-σχολη ή τελος παντως καπου που πρεπει να εισαι καθημερινα καιμπαντα στην ωρα σου? εχει μεσα μαζικης μεταφορας οπως μετρο εκει που μενεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

κοιτα...αυτη τη στιγμη εχω ενα cbf 125...τιμιο μεν αλλα ειμαι 185,110 κιλα δεν κανει για μενα..μετα το καλοκαιρι που θα γυρισω απο σεζον θα φυγει...εγω ειμαι καθε μερα κεντρο γιατι πηγαινω σχολη....τα μμμ τα σιχαινομαι δεν τα μπορω...προτιμω να παω με ποδια παρα με μμμ...οταν βρεχει σκεψου δεν παω καθολου σχολη για να μην παρω μμμ...απλα οταν θα γυρισω απο σεζον λογικα θα δουλευω και βραδυ (μαγειρας)οποτε είτε παρω αμαξι είτε μηχανη χρειαζεται μεσο...απλα στο κςφαλι μου μια παιζει η κασετα του εισαι 21  γιατι να σοβαρευτεις απο τωρα και να μην παρεις κανα 3-4 χρονια μηχανη και μετα να παρεις αμαξι απο την αλλη λεω το γκαζι ειναι πολυ γλυκο και επειδη ειμαι μικρος θα θελω περισσοτερο συνεχεια..οσο ωριμος και να ειμαι παλι καποια στιγμη θα ξεφυγω ολοι το κανουμε...απο την αλλη κινηση με το αμαξι απο την αλλη κρυο και βροχες με μηχανη...γενικα γινεται ενας πανικος...συγνωμη για το τεραστιο μνμ 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Για αμαξακι εισαι, το οτι εισαι 21 δε σημαινει οτι ντε και καλα πρεπει να παρεις μηχανη, εχεις πολλα χρονια ακομα μπροστά σου για να χαρεις τις μηχανες, τωρα καλο ειναι να παρεις κατι που θα σε εξυπηρετει περισσοτερο, ειναι ωραιο να εχεις τη μηχανη που γουσταρεις αλλα το θεμα ειναι να μπορεις και ναντην καβαλησεις, εγω σε καποια φαση ειχα ενα παπι, ενα hornet, το XR ,ενα DT125 στο χωριο μου, και ενα Citroen Saxo, μαντεψε με τι κυκλοφορουσα...

Τροποποιήθηκε από τον Tasos Meli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM 900 - R850R

Δημοσιεύτηκε

Αφου εισαι σε διλλημα, σημαινει οτι κανεις τη δουλεια σου με αυτοκινητο. Απο τα δυο, θεωρω οτι προτεραιοτητα εχει το 4τροχο.

Αμαξι και σκουτερ ή παπι απο μενα. Θα μετανιωσεις καθως θα μεινει η κ@υλα για τη μηχανη, αλλα εαν τελικα παρεις μηχανη θα μετανιωσεις πολυ περισσοτερο...

Εχεις μπροστα σου ολο τον χρονο να αγορασεις οσες μηχανες θες.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Wave (110cc) AGV K-3 SV Kawasaki Z (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Η φάση σου είναι αμάξι & μικρό δίκυκλο, όχι αναγκαστικά μηχανή.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
now_PCX125 (125cc) Bell Qualifier who knows?

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 ώρες, το μέλος pavlospao13 έγραψε:

Καλησπερες σε ολη την παρεα!!!

Εχω μια απορια προς ολους εσας για το τι θα κανατε...

Τελευταια επεσε στο τραπεζι η ιδεα για αμαξι..χμ...δεν με χαλαει ειναι η αληθεια το γουσταρω απλα δεν γινεται να αφησω τελειως μηχανακι καθως κινουμε καθημερινα κεντρο...

Η ερωτηση λοιπον ειναι...

Αν ησουν 21 θα επερνες μια μηχανη να βγαλεις τα γουστα σου σαν πιτσιρικας ή θα ειχες αμαξι και ενα σκουτερ/παπι...γιατι και αμαξι και μηχανη δεν συντηρουντε μαζι...οι αμφιβολιες για τι ειναι πιο σωστο πολλες...απο την μια αν παρω μηχανη κλασσικα το χειμωνα βροχες,κρυο,κινδυνος..απο την αλλη αμαξι και σκουτερακι/παπι απο τα 21 ισως και να το μετανιωνω που βιαστικα να μεγαλωσω..απο τη  αλλη ισως βγει και σε καλο...anyway εσυ τι θα εκανες φιλε μου που μπαινεις στον κοπο να απαντησεις :)

Κράτα το Cbf , πάρε ένα μικρό αμάξι (ένα Yaris 1000cc ) για να μην έχεις τρελά κόστη και όλα θα έρθουνε σιγά σιγά, λίγη υπομονή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος crussifier έγραψε:

Κράτα το Cbf , πάρε ένα μικρό αμάξι (ένα Yaris 1000cc ) για να μην έχεις τρελά κόστη και όλα θα έρθουνε σιγά σιγά, λίγη υπομονή.

καταρχιν ευχαριστω πολυ ολου σας για τις απαντησεις σας...καπως ετσι την βλεπω την δουλεια απλα το cbf θα το αλλαξω γιατι δεν με βολευει καθολου...ευχαριστω παντως για την βοηθεια..ατχιζω να πιστευω τελικα οτι αυτο ειναι πιο σωστο...εχω ενα καλοκαιρι μπροστα μου να το σκεφτω αλλα μ φντ εκει θα καταληξω...

εε πιστευω και μεχρι 4000 που θελω να δωσω βρισκω πολυ καλο μικρο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard (939 SPcc)

Δημοσιεύτηκε

αν είσαι ο παύλος που νομίζω,τα'χουμε πει κι από κοντά,οπότε σαν ανακεφαλαίωση ΜΟΝΟ CBF :laugh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 11 λεπτά, το μέλος pavlospao13 έγραψε:

καταρχιν ευχαριστω πολυ ολου σας για τις απαντησεις σας...καπως ετσι την βλεπω την δουλεια απλα το cbf θα το αλλαξω γιατι δεν με βολευει καθολου...ευχαριστω παντως για την βοηθεια..ατχιζω να πιστευω τελικα οτι αυτο ειναι πιο σωστο...εχω ενα καλοκαιρι μπροστα μου να το σκεφτω αλλα μ φντ εκει θα καταληξω...

εε πιστευω και μεχρι 4000 που θελω να δωσω βρισκω πολυ καλο μικρο...

μέχρι 4 χιλιάρικα παίρνεις και καινούργιο Benelli 250άρι και είσαι κύριος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

το μικρο πηγαινε στο αμαξι :Ρ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 λεπτά, το μέλος pavlospao13 έγραψε:

το μικρο πηγαινε στο αμαξι :Ρ

φακ :P

Σίγουρα κάτι αξιόλογο βρίσκεται με 4Κ και σε κουτί πάντως :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εννοειται αυτο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος gerokost έγραψε:

μέχρι 4 χιλιάρικα παίρνεις και καινούργιο Benelli 250άρι και είσαι κύριος

Να ρωτησω,ποιος ο λογος να παρει καποιος το benelli αντι για το duke το 200αρι ας πουμε; Αν θυμαμαι καλα το δουκακι ειναι στα ιδια αλογα, ειναι ελαφρυτερο και οπως και να το κανουμε ειναι και κτμ. Δεν το εχω ψαξει και πολυ βεβαια απλα μου κανει εντυπωση η συχνοτητα που με την οποια προτεινεται πλεον η benelli.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 18 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Να ρωτησω,ποιος ο λογος να παρει καποιος το benelli αντι για το duke το 200αρι ας πουμε; Αν θυμαμαι καλα το δουκακι ειναι στα ιδια αλογα, ειναι ελαφρυτερο και οπως και να το κανουμε ειναι και κτμ. Δεν το εχω ψαξει και πολυ βεβαια απλα μου κανει εντυπωση η συχνοτητα που με την οποια προτεινεται πλεον η benelli.

ας πάρει ότι θέλει, αν και για αμάξι μιλάει για τα 4κ :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

και για μηχανακι να εδινα πολυ μικρο-στενο το κτμ για εμενα...πανεμορφο βεβαια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού