BlackDiamond

Καινούργια Μοντέλα Daytona ( X310 / R310 )

424 μηνύματα σε αυτό το θέμα

BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε σοβαρευτείτε λίγο, σας υπόσχομαι πως ό,τι λέει το άρθρο δεν τα κάνει ούτε το Μουλτιστράντα στο βαθμό που περιγράφεται

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha XT1200Z (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Το συγκεκριμένο μονοκύλινδρο on-off θέλει να ξεφύγει από τα στάνταρ των κινέζικης κατασκευής μοτοσυκλετών, ενώ σε συνδυασμό με τον πλούσιο εξοπλισμό του, που δεν υπάρχει αντίστοιχο επίπεδο στον ανταγωνισμό της κατηγορίας, να δημιουργήσει μία ξεκάθαρη διαφορά. Πράγματι ξεφεύγει από τα δεδομένα της προέλευσής του, πράγμα που δεν σημαίνει αυτομάτως πως είναι αντίστοιχο με τις ποιοτικότερες μοτοσυκλέτες που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή. Τον αντίκτυπο που δημιουργεί στον περίγυρο δεν είναι δύσκολο να τον αντιληφθείς, καθώς τις μέρες που το είχαμε στα χέρια μας ξεπερνούσαμε σε δημοτικότητα ακόμη και τους επίκαιρους, υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους! Δεν υπήρχε άνθρωπος να μην ρωτήσει για το Daytona και μάλιστα μέσα από ευρύ και ποικίλο ηλικιακό φάσμα. Χάρη στο μέγεθός και την εμφάνισή του, δεν αυτοπεριορίζεται σε μια μερίδα υποψήφιων αναβατών (κυρίως νέων), αλλά "απλώνει τα πλοκάμια του" σε ένα μεγαλύτερο κοινό, ακόμη και σε αυτούς που μέχρι τώρα δεν είχαν σκεφτεί καν τα on-off ως πρώτη τους μοτοσυκλέτα. Όπως θα διαβάσετε στην αναλυτική και πλήρη δοκιμή στο τεύχος Ιουνίου του ΜΟΤΟ, το σύνολο του Τ310 συνιστά έναν πραγματικά ολοκληρωμένο χαρακτήρα, πολυδιάστατο με πολλές πτυχές, που μπορεί να ικανοποιήσει διαφορετικά "θέλω" και ανάγκες, από commuting μέχρι ταξίδι.

Το μεγάλο όμως ερώτημα και η αγωνία, αν θέλετε, όλων όσων προσέγγιζαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το μονοκύλινδρο της Daytona, ήταν το ποιοτικό επίπεδο της κατασκευής και η αντοχή στον χρόνο. Γι' αυτό το λόγο το Τ310, όπως και κάθε άλλη μοτοσυκλέτα φυσικά που δοκιμάζουμε στο περιοδικό, μπήκε κάτω από το μικροσκόπιο του ΜΟΤΟ προκειμένου να το ψάξουμε και να εντοπίσουμε όλα εκείνα τα στοιχεία που μαρτυρούν τόσο το παρελθόν (σε ό,τι αφορά την φιλοσοφία σχεδιασμού και κατασκευής) όσο και το μέλλον του συνολικού πακέτου. Όλα τα… ευρήματα, να υπενθυμίσουμε, ότι θα τα διαβάσετε στο πλήρες τεστ του τεύχους 595 (θα βρίσκεται στα περίπτερα την Παρασκευή 31 Μαΐου), αλλά μπορείτε να πάρετε μια πρώτη γεύση από τώρα, μιας και σας δίνουμε την δυνατότητα να ρίξετε μια μικρή μάτια πίσω από την κουρτίνα του άρθρου που έρχεται.
Να ξεκινήσουμε λέγοντας πως για να βρούμε πράγματα που αξίζει να αναφερθούν, ψάξαμε πολύ κι αυτό συγκαταλέγεται στα συν του μικρού μονοκύλινδρου. Η πρώτη εικόνα μόλις αντικρίζεις το Τ310 αφήνει θετικές εντυπώσεις, κυρίως λόγω της ποιότητας της βαφής πάνω στις πολυεπίπεδες επιφάνειες του φαίρινγκ και των πλαϊνών πλαστικών. Τα ίδια τα πλαστικά μέρη είναι καλοφτιαγμένα με σωστή ευκαμψία, αλλά η συναρμογή τους απέχει από το ιδανικό, καθώς σε αρκετές περιπτώσεις ακούς τριξίματα, όπως για παράδειγμα στο μούτρο και την ζελατίνα. Επιπλέον, αν και εδώ πρέπει να σημειώσουμε ότι πρόκειται για μοτοσυκλέτα προ-παραγωγής όπως μας ενημέρωσε η αντιπροσωπεία, φαίνεται ότι υπήρξαν μικρά θεματάκια στα καλούπια των πλαστικών, καθώς σε μια-δυο περιπτώσεις διαπιστώσαμε μικρές ατέλειες, κυρίως στην εσωτερική, άβαφη, πλευρά τους. Ομοίως, η εφαρμογή κάποιων πλαστικών καπακιών (κάτω από τα όργανα στη θήκη για το keyless πομπό και κάτω από τη σέλα το κάλυμμα της ασφαλειοθήκης) δεν είναι η καλύτερη δυνατή, με προδιάθεση σε βάθος χρόνου να μην είναι και αποτελεσματική.

Τέτοιες μικρές παραλείψεις υπάρχουν κι αλλού, αλλά πρέπει να προσπαθήσεις αρκετά για να τις βρεις, όπως μερικές βίδες που στηρίζουν διάφορα πλαστικά και βάσεις οι οποίες περισσεύουν (αν σκύψεις για να δεις κάτω από το ρύγχος θα πάρεις μια εικόνα) και οι βίδες στα καπάκια του κινητήρα που έχουν διάφορα μεγέθη και δείχνουν ανοξείδωτες, αλλά αυτό είναι κάτι που θα επιβεβαιωθεί σε βάθος χρόνου. Από την άλλη, δεν χρειάζεται ιδιαίτερο ψάξιμο για να διαπιστώσεις ότι η LCD οθόνη δεν αποδίδει σωστά σε συνθήκες δυνατού φωτισμού, με την ένδειξη της ταχύτητας να είναι έως και δυσανάγνωστη. Περιθώρια επίσης βελτίωσης υπάρχουν και στο φινίρισμα , όπως σε μερικές κολλήσεις του πλαισίου και στην εξάτμιση αλλά και στα βουρτσισμένα μπράτσα στις ζάντες όπου αν ρίξεις μια πιο προσεκτική ματιά, θα διαπιστώσεις το τελείωμα είναι τραχύ κι όχι ομοιόμορφο, δίχως όμως να χαλά ιδιαίτερα το συνολικό αποτέλεσμα. Όμως, ο γενικός κανόνας είναι ότι η συνολική ποιότητα βρίσκεται σε πολύ καλό επίπεδο, ενώ όλα όσα έχουμε να πούμε για το T310, θα αναλυθούν πλήρως στο τεύχος Ιουνίου του MOTO.

Διότι για να είμαστε αντικειμενικοί, υπάρχουν πολλά περισσότερα σημεία πάνω στο Τ310 που αξίζουν και με το παραπάνω τα θετικά σχόλια. Λεπτομέρειες που τονίζουν εμφατικά ότι οι μοτοσυκλέτες της Zontes δημιουργήθηκαν με ιδιαίτερη προσοχή και υψηλά στάνταρτ, από μια εταιρεία που διαφέρει σε φιλοσοφία από όσα γνωρίζουμε για τα κινέζικα εργοστάσια, κάτι άλλωστε που είχαμε διαπιστώσει και από την δοκιμή του R310 προς τα τέλη της περασμένης χρονιάς. Το κουμπί, για παράδειγμα, που "ξυπνάει" την μπαταρία από το rest mode όταν μείνει καιρό η μοτοσυκλέτα ακίνητη, οι ρυθμιζόμενες μανέτες, το αλουμινένιο ψαλίδι με τα ενισχυτικά "νεύρα", η εξαιρετική χωροταξία των καλωδιώσεων και των σωλήνων που δεν μαρτυρούν σε καμία περίπτωση προχειρότητα στην κατασκευή και ο τρόπος που ανοίγει ηλεκτρικά το κάλυμμα της τάπας του ρεζερβουάρ, δεν είναι κάτι που συναντάς ούτε σε αυτή την κατηγορία τιμής, ούτε σε αυτή την κατηγορία μοτοσυκλετών.

Ακόμη και ο εξοπλισμός της, που συμπεριλαμβάνει την βασική μονάδα ABS της Bosch, το σύστημα ψεκασμού της Delphi που χρησιμοποιείται ευρέως σε μικρές μοτοσυκλέτες που κατασκευάζονται στην Ασία και έχει αποδείξει την αξιοπιστία του όλα αυτά τα χρόνια και η ηλεκτρικά ρυθμιζόμενη ζελατίνα, αποτελούν ενδείξεις ότι η Zontes δίνει ιδιαίτερο βάρος στα προϊόντα της αλλά και έναν premium χαρακτήρα για τα δεδομένα της κινεζικής μοτοβιομηχανίας.
Το πώς μεταφράζονται όλα αυτά στο δρόμο και αν η συμπεριφορά της μοτοσυκλέτας συνάδει με το γενικότερο ποιοτικό σύνολο, θα το διαβάσετε όπως είπαμε και πιο πριν, στην πληρέστατη και αναλυτική δοκιμή που θα φιλοξενείται στο τεύχος Ιουνίου του ΜΟΤΟ!

Πηγή

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZR7(S) (750cc) Αλλος ποιος ξερει

Δημοσιεύτηκε

Πάντως ένα που είδα από κοντά, με αγχωσε λίγο η ανομοιόμορφια στο σχεδιασμό και λίγο τα δισκόφρενα που ήταν μια σταλιά και σε πάχος... 

Είχα ρωτήσει αν έχουν τεστ ραιντ σε μια αντιπροσωπεία, και με κοίταζαν σαν ουφο. 

Κάποιος το έχει είχε αγοράσει αυτό που είχε εκεί. Πως στο καλό τα παίρνουν χωρίς δοκιμή; 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp 600 (600cc) Triumph Bonneville T120 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Πάντως εγώ έχω κάνει τεστ ράιντ σε δυο Daytona.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 ώρες, το μέλος TKM έγραψε:

Πάντως εγώ έχω κάνει τεστ ράιντ σε δυο Daytona.

Ε και για πες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Moto Μαίου έχει τέστ το 310. Για να δούμε...

BTW τευχάρα πρέπει να είναι το Μαίου, δείτε τι έχει για τεστ

Τροποποιήθηκε από τον FlyingInADream
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp 600 (600cc) Triumph Bonneville T120 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 4/25/2019 at 0:39 ΠΜ, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Ε και για πες

Είχα γράψει όταν το είχα κάνει... ήταν στο Rockstar 400 και στο Oldtown 125.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dominator (650cc) Shoei Raid 2-Momo Fighter

Δημοσιεύτηκε

Ο αντιπρόσωπος Χανίων έχει ακόμα το test ride 310 που είχα κάνει βόλτα. Αν κατέβεις Κρήτη για Πάσχα, πέρνα μια βόλτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva planet (125cc) Bimota db6 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Πάντως το μότο που το τεστάρε από τους κραδασμούς έφυγε το δεξί κρύσταλλο του καθρέφτη και πάνω από τα 140 δε θέλει να μείνει η ζελατίνα στη ψηλή θέση για πάνω από 2 χλμ και αρκετά άλλα αυτά ήταν για μένα τα 2 ποιο τρανταχτά φάουλ ποιότητας σαν κατασκευή από το άρθρο που διάβασα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ήταν όμως μοντέλο προπαραγωγής, λέει επίσης, όπως και για κραδασμούς που δημιουργούν πρόβλημα στον οδηγό μέσα σε μια ώρα σε μεγάλες ταχύτητες, αλλά και ασύμετρα κενά στα πλαστικά συνμια γενική αίσθηση μέτριας ποιότητας.

Λέω, ΑΦΟΥ κυκλοφορήσει το ΕΠΟΜΕΝΟ τεύχος (για να μην κατηγορηθούμε ότι έχασαν πωλήσεις του τεύχους) , να σκανάρω το άρθρο, και να το ποστάρω εδώ. Θα δούμε

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 ώρες, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Ήταν όμως μοντέλο προπαραγωγής, λέει επίσης, όπως και για κραδασμούς που δημιουργούν πρόβλημα στον οδηγό μέσα σε μια ώρα σε μεγάλες ταχύτητες, αλλά και ασύμετρα κενά στα πλαστικά συνμια γενική αίσθηση μέτριας ποιότητας.

Λέω, ΑΦΟΥ κυκλοφορήσει το ΕΠΟΜΕΝΟ τεύχος (για να μην κατηγορηθούμε ότι έχασαν πωλήσεις του τεύχους) , να σκανάρω το άρθρο, και να το ποστάρω εδώ. Θα δούμε

Να σου πω την αλήθεια το προπαραγωγης το ακούω βερεσέ και δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή δικαιολογία του εισαγωγέα απέναντι στους δημοσιογράφους. Αστοχία υλικού να το δεχτώ και κάλυψη εντός εγγύησης ναι μάλιστα και δείχνει και σοβαρότητα από τον εισαγωγέα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εχω ερώτηση. Απο πού και έως πού χαρακτηρίζεται το Τ μοντέλο ως in/off;

Oτι δηλώσεις είσαι, το ξέρω, αλλά οκ η Ζοντες κι ο αντιπρόσωπος μπορεί να λενε οτι θέλουν.  Εμείς εδώ γιατί το καταπινουμε έτσι αμάσητο;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το multistrada γιατί το λένε οι περισσότεροι ον οφφ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Αντιγράφω εδώ την εμπειρία μου από το testride του μοτο: Παιρνω για το zontes t310 . Εχει συζητηθει αρκετα στις παρέες, ειδικά σε μη έχοντες (πολύ) χρημα σαν εμένα. Μου ειχε κινήσει τοσο πολύ τη περιεργεια με τον εξοπλισμό και τη τιμή του στα 4.000 ευρω που λεω ευκαιρια να το οδηγήσω να δω τι γινεται. Οπως το ειχα δει και απο κοντα σε μια αντιπροσωπεια, η ποιοτητα των πλαστικων και της βαφής και συναρμογων δεν ειναι καλή. Εμφανισιακά μου δινει την εντύπωση οτι εχουν βαλει ο,τι τους εχει φανει απο αλλες εταιρες, οτι εχουν σκεφτει σε ενα καπως μη αρμονικό συνδιασμο. Αναμενομενο ομως, οκ. Τουλάχιστον αν οδηγικά ειναι καλο, ισως μπορεις να τα παραβλεψεις δεδομενου του εξοπλισμου του. 

Το βάζω μπροστά. Παθαινω σοκ (ναι σχεδον κυριολεκτικα) απο την οθόνη. ΑΘΛΙΑ, Γραφικά χειροτερα απο gameboy χωρις υπερβολη. Εξοπλισμος για εντυπωσιασμο στα χαρτια χωρις τη παραμικτη ουσια. Φανταστειτε οτι οσο το οδηγησα, ακομα και οταν εκανα σκια με το χερι, ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΕΙΔΑ ΜΕ ΠΟΣΑ ΠΗΓΑΙΝΑ. Στο ρελαντι δεν ειχει κραδασμους, η θεση οδηγησης ειναι πολυ καλη ομως. ανετη και με το παραπανω. Στις στροφες ενοιωθα οτι δε καταλαβαινω που τι κανει ο εμπρος τροχος, και τα φρενα ειχαν πολυ πολυ μεγάλη ασάφεια. Νομιζω επιβραδυναν ικανοποιητικα (αφου ποτε δεν εμαθα με ποσα πηγα), αλλα χωρις αισθηση. Ο κινητήρας προθυμος να δουλέψει, αλλα με αρκετους κραδασμους ψηλα. Τωρα ομως φορτωμενο με δυο ατομα, δε ξερω πως θα τα πηγαινε, πιστευω θα ζοριζοταν αρκετά. Κλείνοντας να πω οτι ακομα και αν η αξιοπιστια των μηχανικών μερων του αποδειχτει καλη και ακομη και αν τα πλασικα δε ξεβάουν, θεωρω τα 4000 υπερβολικά πολλά λεφτα για αυτο που παιρνεις. Χιλιες φορες ενα καλο μεταχειρισμενο. Απο τη μια τα ποιοτικα μικρα εχουν ξεφυγει σε τιμη δυσαναλογη των επιδοσεων τους απο την άλλη τουτο με τη καλυτερη τιμη μου φάνηκε πολυ κακο σα σύνολο

Υγ. Πραγματικά ελπίζω να είμαι υπερβολικός και να μείνει ευχαριστημένος οποίος το πάρει. 

Τροποποιήθηκε από τον GavriilVet
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

20.05 (και άλλα σημεία αλλά εδώ δεν κρατήθηκα)

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σου φεύγει απτα χέρια δεν ξερω αμα καβαλας

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θέλει αντισπιν το 300ρι κτήνος γιατί άμα το ανοίξεις φεύγει..... Μάλιστα 

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati multistrada (1200cc)

πριν 3 ώρες, το μέλος GavriilVet έγραψε:

Θέλει αντισπιν το 300ρι κτήνος γιατί άμα το ανοίξεις φεύγει..... Μάλιστα 

Εδω κοντεψε να εχει μεγαλυτερη ροπη απο το gsr600. 

Καλα είπαμε να διαφημισεις ενα προιον αλλα εδω το γα... ς και ψοφησε.... 

Ααα και οσοι το παρετε παρτε και ενα αλεξιπτωτο γιατι με τοσα nm δε μπορει να το φρεναρει κανενα δισκοφενο 

Μπεεεεεε... 

Τροποποιήθηκε από τον spiros!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

- Θα ήθελε τράξιον γιατί σε απότομο άνοιγμα γκαζιού το πίσω φεύγει

...μετά από 5 δευτερόλεπτα....

- Το πίσω στο πολύ νερό δεν γλιστράει.

Φιλαράκι έκανες την ορθότερη επιλογή μοτοσυκλέτας για το IQ σου.

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 19 λεπτά, το μέλος Gouky7 έγραψε:

- Θα ήθελε τράξιον γιατί σε απότομο άνοιγμα γκαζιού το πίσω φεύγει

...μετά από 5 δευτερόλεπτα....

- Το πίσω στο πολύ νερό δεν γλιστράει.

Φιλαράκι έκανες την ορθότερη επιλογή μοτοσυκλέτας για το IQ σου.

Τι να κλασει το gsr....

Αυτος απο gsr πηγε σε daytona 300 και προσπαθει να πεισει τον εαυτο του οτι ειναι καλυτερο. 

Αυτο λεγεται αναγκη ψυχαναγκαστικης υποβολης του εαυτου του σε κατι μη αληθινο.  

Αυτο το πετυχαινεις και με ενα μπουκαλι τζονι με 18 ευρω. Δε χρειαζεται να χαλασεις 4000 ευρω. 

Αν ηταν νορμαλ και αντικειμενικος θα ελεγε οτι ηθελε να αγορασει κατι οικονομικο και καινουριο και το γουσταρε εμφανισιακα και το πηρε. Απλα ντομπρα. 

Εγω την daytona την εχω σε εκτιμηση οσον αφορα παπια. Για την αξια τους ειναι τιμια. 

Αλλα 4000 δε θα δινα να παρω καινουρια μοτοσυκλετα daytona επειδη μοιαζει με μοτοσυκλετα μεγαλυτερης αξιας. 

Με 4000 επαιρνα dorsoduro

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δεν κατηγορω τον ιδιοκτητη. Ισα ισα, ειναι χαρακτηριστικο δειγμα αναβατη που θα αγοραζε αυτη τη μηχανη. Αλλα ο παρουσιαστης για το συγκεκριμενο βιντεο θελει πολυ κραξιμο. Τι το εφερες το παιδι να σου πει για τη μηχανη μετα απο μισο ντεποζιτο που εχει καψει; Και στο πρωτο σταδιο του στρωσιματος. Μιση ωρα βιντεο για να ακουμε ενα ανθρωπο να μιλαει για μια μηχανη που την εχει οδηγησει σχεδον οσο και η διαρκεια του βιντεο. Ε, δε θα αρχισει να λεει βλακειες απο ενα σημειο και μετα; Λογικο ειναι. Ας κανανε την παρουσιαση κανα μηνα μετα τουλαχιστον. Εκτος κι αν φοβοντουσαν οτι μεχρι τοτε θα ειχαν ηδη αρχισει να βγαινουν οι βλαβες. 

edit: @spiros!!!

Αν προσεξεις το παιδι λεει απλα πως "ειχε οδηγησει μια GSR600" (~@20:50). Εγω δεν καταλαβα πως ηταν ιδιοκτητης, ουτε την ιπποδυναμη ηξερε να πει. Δεν πολυστεκει κιολας απο GSR να πηγε σε παπι και μετα σε Τσοντες.

Τροποποιήθηκε από τον pitapola
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Ίσως φανώ κακός και σκληρός δεν μου αρέσει και δεν θέλω να προσβάλω αλλά ..... μόνο εμένα μου φαίνεται υπερβολικά χαζός σε αυτά που λέει? ( όχι μόνο σε αυτό το video ) . 

Από τον τρόπο που μιλάει , τι λέει και πάνω από όλα πως, ότι πιο φθηνό βρει αυτός ( δεν πα να είναι πετραδάκι, το ονομάζει διαμάντι ) .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος BlackDiamond έγραψε:

ότι πιο φθηνό βρει αυτός ( δεν πα να είναι πετραδάκι, το ονομάζει διαμάντι ) .

Οτι του δώσουν οι αντιπροσωπειες φίλε, το παιδί βγάζει μεροκαματάκι.

πριν 1 ώρα, το μέλος BlackDiamond έγραψε:

Ίσως φανώ κακός και σκληρός δεν μου αρέσει και δεν θέλω να προσβάλω αλλά ..... μόνο εμένα μου φαίνεται υπερβολικά χαζός σε αυτά που λέει? ( όχι μόνο σε αυτό το video ) .

Ducati είχε. Η έτσι έχει πει πολλές φορες. Δεν μπορούσε λεει να το υποστηρίξει οικονομικά και ο Ρομποτης του έδωσε ενα παπι κινεζικο και βρήκε την υγειά του.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

πριν 30 λεπτά, το μέλος costikos έγραψε:

Οτι του δώσουν οι αντιπροσωπειες φίλε, το παιδί βγάζει μεροκαματάκι.

Παιδί ακριβώς δεν θα τον έλεγα.... Το καταλαβαίνω πως το λες αλλά κάτι συγκρίσεις του τύπου ( sprinter με crypton x ) τις θεωρώ απλά ανούσιες. Έχουν να κάνουν σχεδόν την ίδια "αποστολή" και τα δύο απλά έχουν τεράστια διαφορά στην ποιότητα και τι προσφέρουν.

Αν κάποιος πει ότι δεν με ενδιαφέρει η απόδοση / τριξίματα / αξιοπιστία / στήσιμο / ομορφιά κτλπ απλά θέλω κάτι να με πάει και να με φέρει με προσοχή και όσο πιο φθηνό .... ναι είναι καλό. Όχι όμως να λες πως το μοντέλο σου είναι καλύτερο από κάτι που κοστίζει τα διπλάσια λεφτά ( μάλλον κάποιοι λόγοι θα υπάρχουν ΈΣΤΩ και εμφανισιακά ) .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Συμφωνω με τον απο πανω. 

Το σπριντερ ειναι ωραιο παπι σε καλα λεφτα και αξιοπιστο. 

Δεν μπορεις ομως να το βαλεις στο ιδιο μετρο με τα yamaha και τα honda. 

Το ιδιο ακριβως ακριβως κανει και με τα μοτοσυκλετακια. Δεν ειναι δυνατον αυτα να συγκριθουν με τα αντιστιχα cbx 500 η δε ξερω γω τι. 

Να λεγαμε για τα cf moto ισως ναι να υπαρχει καποιο μετρο συγκρισης με honda η yamaha 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα