Tasos Pap

Σακίδιο Πλάτης

10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha Mt 125 (125cccc) AGV K3 SV KTM RC 390 (373cccc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα παιδιά,

Μου σκίστηκε το σακίδιο που χρησιμοποιούσα καθημερινά για το πήγαινε έλα μου στην Αθήνα και επείγομαι λοιπόν για καινούργιο Backpack.

Οι προδιαγραφές που ψάχνω είναι οι εξής:

- Αδιάβροχο πλήρως και όχι Water Resistant.

-Χωρητικότητα από 20 μέχρι 30 λίτρα με χώρο για λάπτοπ τουλάχιστον 15 ιντσών.

-Σίγουρα θα ήθελα να έχει σωστή πρόσδεση, δηλαδή να έχει κάποιο προσανατολισμό μοτοσυκλέτας.

-Το κόστος θα προτιμούσα να είναι μικρότερο των 120 ευρώ, ωστόσο είμαι διατεθειμένος να το υπερβώ για κάτι εξαιρετικό.

Τώρα στο δια ταύτα, τα σακίδια που έχω εντοπίσει με μία πρόχειρη αναζήτηση είναι τα εξής:

-SW Moteck Triton https://www.motoraid.eu/sw-motech-backpack-triton

-Chaft Fusion https://www.stelpet.gr/Proion/22584/985/Tsanta-platis-Chaft-Fusion-DA508-25L-mauri-asimi/

-Kriega R30 https://www.motoraid.eu/kriega-r30

-Acerbis no water backpack http://e-motovinios.gr/index.php/catalog/product/view/id/4705/s/acerbis-water-21644-319/?___store=admin

-Oxford Aqua B25 http://e-motovinios.gr/index.php/catalog/product/view/id/9411/s/oxford-aqua-b-25-black-grey/?___store=admin

-Kappa  DRY PACK WA402S http://www.ridersmarket.gr/exoplismos-motosykletas/exoplismos/tsantes-plaΪnes---piso/tsanta-platis-dry-pack-wa402s-kappa-p-287.html

Αυτά παιδιά! Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μία γνώμη για τα συγκεκριμένα ή οποιοδήποτε άλλο γνωρίζει με αυτά τα χαρακτηριστικά θα μου ήταν πολύ χρήσιμο!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

Συγγνωμη για τη διαφημιση :blush:, αλλα αν θες ριξε μια ματια κι εδω. Νομιζω σε καλυπτει σε ολα* και λειτουργει και ως προστατευτικο πλατης (CE Level 1). Φυσικα εκτος απο εσενα θα προστατευσει και το περιεχόμενό της σε περιπτωση πτωσης.

*το μονο που δεν ξερω ειναι για το λαπτοπ, καθως το δικο μου ειναι 17.3" και οπως λενε και οι Τρυπες "τι κριμα, τι κριμα ,τι κριμα - δε χωρα πουθενα, πουθενα, πουθενα". 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστώ για την άμεση απόκριση. Η ένστασή μου σε αυτό είναι η αδιαβροχοποίηση. Βλέπω review στο revzilla που το θεωρεί water resistant και όχι waterproof.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha ΜΤ09 SR (847cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 2 ώρες, το μέλος Tasos Pap έγραψε:

Ευχαριστώ για την άμεση απόκριση. Η ένστασή μου σε αυτό είναι η αδιαβροχοποίηση. Βλέπω review στο revzilla που το θεωρεί water resistant και όχι waterproof.

Δεν ξέρω τι θα μπορούσε να είναι πιο αδιάβροχο. Όλο το σώμα είναι σκληρό πλαστικό και το καπάκι είναι ναιλον. Anyways, θα σου πουν και τα παιδιά άλλες προτάσεις. :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Daytona

Δημοσιεύτηκε

Κλικ μι

δες και εδώ. Ακόμα τρέχει σαν τιμή. Δεν νομίζω να χωράει στην θήκη λαπτοπ 15αρη. Χύμα ναι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 10 ώρες, το μέλος koukou έγραψε:

Κλικ μι

δες και εδώ. Ακόμα τρέχει σαν τιμή. Δεν νομίζω να χωράει στην θήκη λαπτοπ 15αρη. Χύμα ναι.

9,99??? Σαν να μας κάνουν πλάκα....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki '05 KLR (685cc) KTM SMR (990cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Κοίταξε να σου πω εγώ πήρα μπακπακ της dell με 30-35 ευρώ αν θυμάμαι καλά, είναι water resistant, αλλά επειδή χωράει γάντι μέσα ένα 15.6 λαπτοπ, του περνάς μια σακούλα σκλαβενίτης 4 λεπτών του ευρώ και είναι μια χαρά waterproof ip68. Την αλήθεια, μια φορά το είχα χωρίς σακούλα και έριχνε πολλή βροχή, ωστόσο είδα μετά ότι ενώ το πάνω μέρος της τσάντας είχε βραχεί, το μέσα ήταν ασήμαντα νωπό και το λαπτοπ εντελώς στεγνό! (διαδρομή 20 λεπτών με βροχή).

Το μοντέλο λέγεται Dell professional backpack 15 και έχει 1 θήκη για λαπτοπ και άλλες 2 για περιφερειακά, χωράει άνετα ένα σετ ρουχαλάκια μέσα και έχει θήκες για παουερμπανκ κλπ κλπ. Επίσης έχει και αντανακλαστικες γραμμές μπρος πίσω!

Τροποποιήθηκε από τον Dennis_K

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth S2Tech Titanium Kawasaki H2 SX

Δημοσιεύτηκε

Εγώ έχω πάρει σακίδιο από τα Admiral σε καλοκαιρινή προσφορά στα 10,50 € . Δεν είναι κάτι το τρομερό αλλά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σχεδόν παντού ( εγώ τουλάχιστον από κάθε μέρα μέχρι διακοπές ). Το λαπτοπ σου το χωράει κανονικά αλλά δεν έχει υφασμάτινη θήκη για να το κρατάει ( μπορείς να το φτιάξεις και εσύ ο ίδιος ) το εξωτερικό υλικό του είναι Nylon και μπορεί να αντέξει νερό πως ένα σημείο χωρίς να περάσει από μέσα. Αυτό που μου άρεσε πολύ είναι πως έχει πλαστικά- κυκλικά- φωσφοριζέ λουράκια για να ανοίγουν οι θήκες ( μπορείς να ανοίξεις και με τα γάντια φορεμένα ) 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-09 TRACER Shoei NXR Black Ant

Δημοσιεύτηκε

δες και το σακιδιο της givi το xstream xs318. εχει καλυμα αδιαβροχο και θηκη μεταφορας κρανους. επισης χωραει πολυ πραμα. 30 λιτρα και σχημα εργονομικο. 

εχω αυτο και της kriega to r20. αλλο στυλ τα Kriega σκυλια αλλα καποια μοντελα δεν κανουν για καθημερινη μετακινηση, αντιθετα ειναι πλατφορμες τουρισμου και commuting και το χτιζεις οπως εσυ θες  αλλα το καλυτερο ειναι το quadlock συστημα που μεταφερει βαρος μπροστα στο στηθος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki z1000sx (1043cc) Shoei GT-Air

Δημοσιεύτηκε

Έγώ έχω το Kriega R35, έσυ θέλεις μάλλον το R30 για να είναι εντελώς αδιάβροχο, και το μόνο που έχω να πω είναι ότι είναι σκυλί! Του έχω κάνει τα πάνδεινα, το έχω γεμίσει με ό,τι μπορείς να φανταστείς και, ακόμα και όταν είχε μέσα τα πλατάρια του σκύλου, δεν το καταλάβαινεις σχεδόν καθόλου εν κινήσει. Το μόνο αρνητικό είναι η τιμή του: 250+ είναι πολλά λεφτά για ένα σακίδιο... αλλά πάλι, ό,τι πληρώνεις παίρνεις!! :-)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα