pavlospao13

Και τωρα τι;

18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda cbf (125cc) Harley Davidson 883 iron

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπερα στην παρεα !!αφου λοιπον με χιλια ζορια καταφερα να δωσω το beverly που μου εφαγε την ψυχη και τα λεφτα ηρθε η ωρα για αγορα νεας!Λοιπον για μενα..ειμαι 1.85 109 κιλα.

αραια και που παιρνω δικαβαλο.

Δεν ειμαι της ταχυτητας.θελω ενα μηχανακι που να μην ζοριζεται με εμενα μονο πανω και μεχρι 300 κυβικα.δεν θελω σκουτερ.Επισης θελω να ειναι μοντελο 2010 και μετα.σκεφτομαι για το λυκακι της wolf το 250.ομορφο και διαβαζω καλα λογια...αλλα σαν εμφανιση με τρελανε το duke 200.αλλα διαβαζω οτι ειναι μικρο και δεν θα με βολεψει.δεν εχω οδηγησει ποτε το duke μονο λυκο...ομως ειμαι γενικα ανοιχτος σε προτασεις..οτι πηρα πριν του 2010 μου βγηκε σαπιο..δεν το ξαναρισκαρω..και λεπτομερη ελεγχο αυτη τη φορα..ταβανι τα 2000-2100 ευρω..δεν θελω να τρεχω..απλα το θελω για μετακινησεις κεντρο,στη σχολη μου στη δουλεια μου και να παιρνω που και που τη μανα μου απο δουλεια.ευχαριστω πολυ!

Τροποποιήθηκε από τον pavlospao13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

πολυ καλη επιλογη το wolf.

το duke ειναι λιγο μικρο ναι, επισης δε νομιζω να βρεις σε τετοιο budget.

cbr και περισσοτερο το cbf ειναι στην κατηγορια και στο budget που εχεις.

πηγαινε δες τα ολα σε αντιπροσωπεια-εμπορο και ανεβα πανω τους να δεις ποιο σου κανει. οπου σου αρεσει περισσοτερο το παιρνεις (μετα απο καλο ελεγχο ετσι.):winking:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος noodles έγραψε:

πολυ καλη επιλογη το wolf.

το duke ειναι λιγο μικρο ναι, επισης δε νομιζω να βρεις σε τετοιο budget.

cbr και περισσοτερο το cbf ειναι στην κατηγορια και στο budget που εχεις.

πηγαινε δες τα ολα σε αντιπροσωπεια-εμπορο και ανεβα πανω τους να δεις ποιο σου κανει. οπου σου αρεσει περισσοτερο το παιρνεις (μετα απο καλο ελεγχο ετσι.):winking:

Φιλε μου καταρχιν σε υπερευχαριστω για την απαντηση σου!λοιπον μου εκατσε μεγαλη στραβη την γκαντεμια μου!ειχα υπολογισει οτι θα εδινα το δικο μου 1600 +κατι λιγα απο γονεις και θα το επερνα αλλα...δημιουργηθηκαν τεραστια εξοδα απο το πουθενα και αναγκαστικα εχω ταβανι 1300 ευρα...οποτε μονοδρομος το 125 ...αυτα εχουμε αυτα θα παρουμε..λοιπον...εχω δυο επιλογες μετα απο πολυ ψαξιμο...cbf του 2012 με 62000 χλμ μς καινουργια λαστιχα κτλπ στα 1000 ευρω ή wolf 125 του 2013 με 11000 χλμ στα 1200 ευρω;οτι περισσεψει προφανως ειναι υπερ μου...παπι οχι δεν παω για κανενα λογο...απλα κολλαω λιγο στη διαφορα χιλιομετρων αλλα και στη διαφορα injection-καρμπιρατερ...και χρειαζομαι αμεσα μηχανακι για να πω οτι κανω υπομονη να μαζεψω παλι ωστε να παω σε 250...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

επισης μολις εμαθα οτι εχει σταματησει και η παραγωγη του wolf...δεν ξερω αν παιζει κανενα ρολο αυτο σε θεμα ανταλλακτικων...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

θα σου ελεγα να παρεις αυτο με το injection, αλλα δεν ειναι λογος για να κολλησεις σ'αυτο.

γενικα ομως, καλυτερα να παρεις αυτο που θα βρεις σε καλυτερη κατασταση.

η sym απο οσο γνωριζω υπαρχει ακομα στην ελλαδα σαν εταιρια περισσοτερο στα σκουτερ. το οτι εχει σταματησει η παραγωγη δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν ανταλλακτικα.

αν κλεισει η εταιρια τοτε θα εχεις προβλημα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ααα οκ καταλαβα φιλε μου!!ειδα το cbf αλλα δεν ενθουσιαστικα με τα χιλιομετρα και την κατασταση...τωρα παω να δω το λυκακι!θα εχετε συντομα ενημερωση!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ακυρο τελικα και το λυκακι το συγκεκριμενο...που θα παει θα βρω ενα αξιοπρεπεστατο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μετα απο συνομιλια με τον μηχανικο που εδινε το cbf  και επειδη κολλαγα στα χιλιομετρα μου ειπε για το μοτερ οτι ειναι αριστο και οτι μου δινει εγγυηση 1 χρονο σε περιπτωση που παθει κατι μοτερικα το μηχανακι να το φτιαξει ο ιδιος τσαμπα!!!οποτε απο αυριο θα ειμαι κατοχος!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 600E (600cc) AGV GT Veloce Ducati Hypermotard Evo (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

μην πάρεις wolf 125,10000000 φορές cbf και δεν το λέω σε καμία περίπτωση επειδή είχα cbf,το wolf είναι ο ορισμός της αναξιοπιστίας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου!!ναι η αληθεια διαβασα περιεργα πραγματα για το 125...οπως και να χει πηγα στο cbf και αυριο θα το εχω στην κατοχη μου...πριν 2 μηνες τα εκραζα μεχρι θανατου τα 125 ειδικα τα cbf αλλα τρελαθηκα μς το ποσο βολικα ειναι και εχω ενθουσιαστει οσο δεν παει για αυτην την αγορα...εαν μου αρεσει αρκετα ισως και να το σκεφτομουν σοβαρα και για να επερνα του χρονου καινουργιο...του 2018 ειναι απιστευτο!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 29 λεπτά, το μέλος pavlospao13 έγραψε:

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου!!ναι η αληθεια διαβασα περιεργα πραγματα για το 125...οπως και να χει πηγα στο cbf και αυριο θα το εχω στην κατοχη μου...πριν 2 μηνες τα εκραζα μεχρι θανατου τα 125 ειδικα τα cbf αλλα τρελαθηκα μς το ποσο βολικα ειναι και εχω ενθουσιαστει οσο δεν παει για αυτην την αγορα...εαν μου αρεσει αρκετα ισως και να το σκεφτομουν σοβαρα και για να επερνα του χρονου καινουργιο...του 2018 ειναι απιστευτο!!

Μπράβο ρε Παύλο,θα το χαρείς πολύ το cbfάκι,3-4 γνωστές ζημιές,χάλια πλαστικά,αλλά όλα τα άλλα είναι πραγματικά άψογα.Στην υπογραφή μου έχω και το club μας,μπες να πεις ένα γεια.

Το καινούργιο cb125r είναι όντως πάρα πολύ όμορφο και high end όσον αφορά τα χαρακτηριστικά του,αλλά η τιμή είναι απλησίαστη για τα δικά μου στάνταρ τουλάχιστον.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οι ζημιες ποιες ειναι?επισης εγινα εχθες το βραδυ μελος στο club!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 4 ώρες, το μέλος pavlospao13 έγραψε:

Οι ζημιες ποιες ειναι?επισης εγινα εχθες το βραδυ μελος στο club!

Καλώς ήρθες πρώτον.Περιμένουμε φωτογραφία της κούκλας όταν την πάρεις.

Ζημιές χιλιοειπωμένες,εξάτμιση,πηνία,τρόμπα βενζίνης και με επιφύλαξη σου λέω καμπάνα(την έχει βγάλει σε κάποια άτομα για να αξίζει αναφορά,αλλά δεν είναι και στάνταρ κατά την άποψή μου).Προσωπικά το είχα το μηχανάκι μου 28κ χλμ(και 2.5 χρόνια) και εξ αυτών έβγαλε μόνο την εξάτμιση(είναι οδηγίσιμο το μηχανάκι,χαλάει το διάφραγμα και απλά κουδουνίζει).Πηνία μπορείς να τα φτιάξεις με 50-100 ευρώ,ενώ για καινούργια πας γύρω στα 150 αν θυμάμαι καλά.Εγώ τα έφτιαξα με το που το πήρα και δεν έκαναν κιχ.Τρόμπα βενζίνης δεν θυμάμαι τιμή,αλλά ευτυχώς την βγάζει νωρίς συνήθως οπότε στα μεταχειρισμένα δεν είναι πάντα πρόβλημα.

Παρ'το με το καλό,μάζεψε 5-10-20 απορίες και καν'τες μας μαζεμένες εδώ ή στο κλαμπ για να είσαι ενημερωμένος για το τι καβαλάς(πχ πιέσεις ελαστικών,ποια ελαστικά να βάλεις,λάδια,τακάκια,σιαγώνες κλπ κλπ)

Τροποποιήθηκε από τον ΤάκηςΜπ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Εγινε φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ!ισχυει παντως για τα πλαστικα ειναι λιγο οτι ναι αλλα απο την στιγμη που φενονται ωραια δεν με πειραζει καν :) και εξατμιση εχει αλλαχθει απο τον προηγουμενο :)

Τροποποιήθηκε από τον pavlospao13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Kαλησπερα και παλι στην παρεα!11 μερες με το cbfaki και τελικα ξενερωσα πολυ πιο γρηγορα απο οτι περιμενα...μου εχει φανει η διαφορα απο το beverly 250 στην ταχυτητα παρα πολυ και τωρα για να πιασω τα 100 μου φαινεται λες και θελει εναν αιωνα..γενικα σαν μηχανακι πολυ τιμιο και οικονομικο αλλα δυστυχως παραμενει 125...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800xr (800cc) Honda Transalp (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 3/31/2018 at 0:04 ΠΜ, το μέλος pavlospao13 έγραψε:

δεν θελω να τρεχω..απλα το θελω για μετακινησεις κεντρο,στη σχολη μου στη δουλεια μου και να παιρνω που και που τη μανα μου απο δουλεια.ευχαριστω πολυ!

αυτα εγραψες παραπανω φιλε μου, θα επρεπε να το περιμενεις... Θες ή δεν θες να "τρεχεις" τελικά...?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 125M (125cc)

Δημοσιεύτηκε

CBF 125 θα σου σπάσει τα νεύρα.

Είχα CBF 125 για περίπου 1,5 χρόνο.

Είμαι 1.95 ύψος και 92 κιλά με δικάβαλο θα έχεις πολύ πρόβλημα.

Άσε που είναι αερόψυκτο και άμα βολτάρεις στην κίνηση θα έχεις τεράστιο πρόβλημα στο μισάωρο σταμάτα ξεκίνα.

Απο ταχύτητα, μοναχός μου σκυμμένος έβγαζε κάπου στα 120 τελική και έτριζαν όλα.

Καλύτερα για εμένα να μαζέψεις λίγα ακόμα και να κοιτάξεις για περισσότερα κυβικά.

Εγώ με 2100 πήρα ninjaki άριστο με 20 χιλιάδες χιλιόμετρα.

Μπορείς να δείς και κάτι σε super motard που θα σε βολέψει πχ FMX 650 στα 1500-1800 ευρώ.

CBR 125 για ψηλά αγκόρια είναι σαν να οδηγάς πατίνι.
Κοίτα και το Derbi Senda 125 παίζει στα λεφτά που ψάχνεις και έχει ψυγείο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 12 ώρες, το μέλος leftlane έγραψε:

αυτα εγραψες παραπανω φιλε μου, θα επρεπε να το περιμενεις... Θες ή δεν θες να "τρεχεις" τελικά...?

δεν θελω να τρεχω πολυ...απλα θα ηθελα να εχω λιγη δυναμη παραπανω...δεν με με νοιαζει να πιασω 160 τελικη...απλα θα ηθελα να εχω λιγη παραπανω ροπη...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα