Xristos4

Daytona Dy 125 ή τι άλλο ?

10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Αλλος Lifan (110cc) Agv Yamaha Crypton x (130cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 ώρες, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Έλα τον ύμνο λέμε!! :_rock-on:

Μαγκες καλησπερα..πρωτη φορα μπαινω σε διαδικτιακη παρεα..εχω ενα κινεζο παπι το οποιο μετα απο δεκα χρονια παραδιδει πνευμα (cheetah 50cc) βεβαια το κουπι το τραβηξε ο κινητηρας λιφαν 110 ο οποιος μπορω να πω τα πηγε περηφημα..δεν ζητησε τιποτα παραλογο..μια φορα δισκακια θυμαμαι να του εχω αλαξει εκτος φυσικα τα λαδακια μπουζια κλπ λογικα..το μηχανακι το εχω απο ταδεκαξι και τωρα ειμαι 27 οπως μπορειτε να καταλαβετε τα πρωτα 4-5 χρονια ηταν ερα για περα καγκουροχρονια με σουζιδια εντο μπερν αουτ κλπ βλακειες της ηλικιας που ευτυχως δεν μας αφησαν κανενα κουσουρι..τα υπολοιπα χρονια πολυ λογικη χρηση σπιτι δουλεια και κανα καφε..θελω να παρω ενα  καινουργιο και δεν ξερω αν το daytona 125 dy  ειναι καλη επιλογη..για τον λογο αυτο μπηκα στο ιντερνετ να ψαξω πληροφοριες και βρηκα την ωραια παρεα σας..

Μαλλον εκανα λαθος και απαντησα στο σχολιο του φιλου πιο πανω..συγνωμη δεν ηξερα που επρεπε να πατησω...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

πριν 3 ώρες, το μέλος Xristos4 έγραψε:

Μαλλον εκανα λαθος και απαντησα στο σχολιο του φιλου πιο πανω..συγνωμη δεν ηξερα που επρεπε να πατησω...

Γι΄αυτό είμαστε εδω. Μετακινηθηκε στην μικρη κατηγορία, όπου θα λάβεις πιο σωστες απαντησεις.

Καλως ήρθες στο ΜΒ !

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda wave (110ίcc) zen Honda CB 500x (471cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλωσόρισες . Εγώ το dy θα το περνα με κλειστά μάτια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
yamaha crypton (135cc)

Δημοσιεύτηκε

Μια χαρά είναι το dy 125.

Έχω το E3 2.5 χρόνια και έχουμε κάνει μαζί 15.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ΕΥΧΑΡΙΣΡΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΕΣ!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Address 125 (125cc) LS2 Rookie FF-352 Ducati 996 (2001) (996cc)

Δημοσιεύτηκε

Εχουνε κυκλοφορησει ενα καρο DY-125 εξω. Η Daytona πλεον ειναι δοκιμασμενη μαρκα με αρκετα ανταλλακτικα και απο οσο ξερω το DY μπορει να παρει και πραγματα απο Supra πανω του. Τωρα επισης το DY125 εχει ανανεωθει κιολας και βγαινει σε εκδοση με injection και CBS (συστημα συνδιασμενης πεδησης) αρα εκτος του οτι ειναι και πιο συγχρονο σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο θα εχει και καλυτερη οικονομια καυσιμου (λογο του ψεκασμου) και πιο ομαλη λειτουργεια και αποδοση σε σχεση με ενα καρμπυρατερ και ολα αυτα κοντα στα 1400 αν θυμαμαι καλα (μιλαμε για κουτι το μηχανακι και οχι μεταχ/νο). Δεν εχω ακουσει για βλαβες και θεματα σε αυτο το μηχανακι αρα αποτελει αξιοπιστο παπι γενικα. Αν και εγω απο θεμα εμφανισης και μονο θα χτυπαγα το Sprinter το οποιο ειναι και πιο επιθετικο σε looks. Απο μοτερ αυτα τα 2 αν δεν κανω λαθος εχουνε ακριβως ιδιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ευχαριστω man...απο πολλουσ τα εχω ακουσει αυτο μαγκες και λεω να το χτυπησω...!!!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Address 125 (125cc) LS2 Rookie FF-352 Ducati 996 (2001) (996cc)

Δημοσιεύτηκε

Το DY125 ή το Sprinter? Απλα η μόνη διαφορά που έχουνε είναι η εμφάνιση, το μοτέρ είναι το ίδιο ακριβώς 125αρι και το Sprinter ολοκαίνουριο είναι στα 100€ παραπάνω αν θυμάμαι καλά. Απο εκεί και πέρα όποιο σου κάνει κέφι :winking:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Schuberth

Δημοσιεύτηκε

Απλά να έχεις στο μυαλό σου κάτι , το sprinter με 50-60 χιλιόμετρα και οδόστρωμα βρεγμένο σου φτάνει νερό μέχρι και τα γόνατα ( λόγο ανύπαρκτης ποδιάς ) εννοείται, πως τα παπούτσια γίνονται εντελώς χάλια. Λογικά το dy θα είναι πολύ καλύτερο σε αυτό.

Για μερικούς μπορεί να ακούγεται ασήμαντο αλλά αν η δουλειά σου θέλει κάποιο (έστω και στο ελάχιστο) συγκεκριμένο ντύσιμο είναι πρόβλημα. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DAYTONA DY 50rs (50cccc) Vision Str

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλησπέρα σας.

Ως κάτοχος του μοντέλου της εταιρίας, θα σου πω τα εξής: 

• Πολύ καλή τιμή για την κατηγορία του, για τα κυβικά του και με γνώμονα την αξιοπιστία του, φθηνό θα έλεγα, σε σχέση με αντίστοιχα πιο ακριβά. 
  • Όλοι οι κινητήρες που βγήκαν δεν είχαν κανένα θέμα και αξιόπιστοι. 
  • Τα πλαστικά (που πριν ακόμη πάρω το δικό μου) έλεγαν κατά καιρούς (μη ιδιοκτήτες) ότι έτριζαν, μεγάλο ψέμα.

Αυτό που πρέπει να δεις και γενικά ο κάθε άνθρωπος που θέλει να αγοράσει έναν εργάτη όπως είναι τα παπιά, είναι βάση της χρήσης τους. Έχω δει σε μαγαζί ως μεταφορική να το σκίζουν σε καθημερινή χρήση και να μη κάνει κιχ...... Από την άλλη έχω δει και άλλα παπιά να τα σκίζουν (επώνυμα) και να μη ξέρουν τι θέλουν από συντήρηση. Το σημαντικό είναι πως στα λεφτά του αξίζει μια προσέγγιση και δε χρειάζονται και πολλές λεπτομέρειες να ψάξεις να βρεις. Σε περίπτωση που προσέγγιζε τα 2κ τότε και μόνο θα άξιζε να ασχοληθείς με συγκρίσεις. 

Μ.Ε.

Τροποποιήθηκε από τον billdv50
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση