antonisweb

KTM Duke 200 vs Benelli Bn251

62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Και στο καινούριο, μπορείς να κάνεις τα σέρβις σε νόμιμο συνεργείο εμπιστοσύνης της επιλογής σου, και να ισχύει η εγγύηση κανονικά. Απαραίτητη προυπόθεση να είναι ΝΟΜΙΜΟ το συνεργείο, και να χρησιμοποιηθούν ανταλλακτικά-αναλώσιμα των προδιαγραφών που λέει ο κατασκευαστής.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki sv (650cc) Mt revenge limited-evo Honda cr (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Συντροφε τσεκαρε κι αυτη..https://www.car.gr/10725804-bajaj-dominar-400-abs

Μαλλον φοραει το  μοτερ της ktm rc 390.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB500X 2016 (500cc) HJC RPHA-10 Plus

Δημοσιεύτηκε

Συγνώμη, αλλά το πρόγραμμα σέρβις του BN251 το έχετε δει; :blink:

https://49f44b141764baa2639d-7ed4c224bc1671c64dae8740f0861232.ssl.cf6.rackcdn.com/assets/manuals/OwnersManual_BN_251_2016.pdf

Σελίδα 48....

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 Nolan N87

Δημοσιεύτηκε

πριν 4 ώρες, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

https://49f44b141764baa2639d-7ed4c224bc1671c64dae8740f0861232.ssl.cf6.rackcdn.com/assets/manuals/OwnersManual_BN_251_2016.pdf

Σελίδα 48....

too much ε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (200cc) Nolan N86

Δημοσιεύτηκε

πριν 14 ώρες, το μέλος antonisweb έγραψε:

Σκέφτομαι μήπως με τα ίδια λεφτά που κάνει το 200 καινούργιο πάρω το 390 μεταχειρισμένο (1,5-2 χρονών) που ότι και να συμβεί το πάω σε κοντινό συνεργείο εμπιστοσύνης και καθαρισα :winking:

Το καλύτερο απ'όλα κατα τη γνώμη μου.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 20 ώρες, το μέλος antonisweb έγραψε:

Σκέφτομαι μήπως με τα ίδια λεφτά που κάνει το 200 καινούργιο πάρω το 390 μεταχειρισμένο (1,5-2 χρονών) που ότι και να συμβεί το πάω σε κοντινό συνεργείο εμπιστοσύνης και καθαρισα :winking:

Αυτο να κανεις :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 Nolan N87

Δημοσιεύτηκε

Ενδεικτικά σε τι τιμές παίζουνε τα σερβις στο 390?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (390cc) HJC is-17

Δημοσιεύτηκε

Εγώ το πρώτο που έκανα στον χρόνο πανω έδωσα 120€,κάπου εκεί παίζουν νομίζω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 Nolan N87

Δημοσιεύτηκε

Την 3/22/2018 at 0:37 ΠΜ, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Και στο καινούριο, μπορείς να κάνεις τα σέρβις σε νόμιμο συνεργείο εμπιστοσύνης της επιλογής σου, και να ισχύει η εγγύηση κανονικά. Απαραίτητη προυπόθεση να είναι ΝΟΜΙΜΟ το συνεργείο, και να χρησιμοποιηθούν ανταλλακτικά-αναλώσιμα των προδιαγραφών που λέει ο κατασκευαστής.

Αυτό είναι μεγάλο θέμα απ'οτι έχω καταλάβει..

Θεωρητικά καλύπτεσαι αν έχεις κάνει τα προγραμματισμενα service αλλά τι γίνεται αν προκύψει πρόβλημα με μηχανή εντός εγγύησης?

Έχεις κανείς καμία αντίστοιχη εμπειρία? 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

Την 3/22/2018 at 8:53 ΠΜ, το μέλος enterprise-psi έγραψε:

Σελίδα 48....

Έχεις δίκιο μου είχε διαφύγει και απο ότι είδα και το 302 έχει παρόμοια τακτική συντήρηση,είναι μια πολιτική της benelli η οποία νομίζω οτι προέρχεται απο το παρελθόν.

δες και το ιταλικό TNT1130 σελ 52

Λογικά θα πάρει κάποιο χρονικό μέχρι να αποκτήσουν τεχνογνωσία για να γίνουν πιο αραιά τα σερβις. Δεν είναι κάτι καινούργιο ιερά τέρατα όπως η ντουκάτι μέχρι το 2000 ήταν σε παρόμοια τακτική.    

Οκ στο νέο που δεν πιάνουν τα χέρια του θα χρειαστεί περισσότερα λεφτά σε συντηρήσεις. Στον μυημένο δεν είναι πρόβλημα  

Την 3/21/2018 at 7:02 ΜΜ, το μέλος pitapola έγραψε:

Παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση που παιζουν τοσο πολυ πλεον τα Βenelli σαν επιλογη σε τετοιες συζητησεις. Μονο εγω ειμαι που δε θα εδινα τα ωραια μου λεφτακια για ενα μηχανακι που δεν εχει κυκλοφορησει σχεδον καθολου για να μαθουμε τι ρολο βαραει απο πλευρας αξιοπιστιας; Ιταλοκινεζικο ειναι αλλωστε, συνεργασια των δυο γιγαντων αξιοπιστιας δηλαδη... Ακομα και στα ΚΤΜ που εχουν τα θεματα τους, τουλαχιστον εχεις μια ιδεα τι να περιμενεις. Ξερεις να κλεισεις τις Τριτες σου ρε αδερφε. Αν το αλλο θελει και δευτερη μερα τη βδομαδα μαστορα;

το project με τα benelli δεν είναι νέο είναι βασισμένο σε μια σειρά κινητήρων και τεχνογνωσίας απο το άμεσο παρελθόν με τις σχεδιαστικές τάσης της εποχής. Ηταν και  είναι μια εταιρεία που ενώ όλοι οι κατασκευαστές ψάχνονται όλοι να ρίξουν ποιότητα σε πλαστικά και περιφερειακά για λόγους κέρδους αυτοί βάζουν ρυθμιζόμενες αναρτήσεις ακτινικές τρομπες έχουν φανταστικους σε ήχο χροιά κινητήρες σε πανέμορφα ιταλικά σχήματα όπως όλοι η σειρά των ιταλικών TNT πριν 20-30 χρόνια και όλα αυτά σημερα σε ένα ελκυστικό οικονομικό πακέτο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GN250 (249cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος doctoras9 έγραψε:

Δεν είναι κάτι καινούργιο ιερά τέρατα  της αξιοπιστίας όπως η ντουκάτι μέχρι το 2000 ήταν σε παρόμοια τακτική.    

:tooth:

το project με τα benelli δεν είναι νέο είναι βασισμένο σε μια σειρά κινητήρων και τεχνογνωσίας απο το άμεσο παρελθόν με τις σχεδιαστικές τάσης της εποχής. Ηταν και  είναι μια εταιρεία που ενώ όλοι οι κατασκευαστές ψάχνονται όλοι να ρίξουν ποιότητα σε πλαστικά και περιφερειακά για λόγους κέρδους αυτοί βάζουν ρυθμιζόμενες αναρτήσεις ακτινικές τρομπες έχουν φανταστικους σε ήχο χροιά κινητήρες σε πανέμορφα ιταλικά σχήματα όπως όλοι η σειρά των ιταλικών TNT πριν 20-30 χρόνια και όλα αυτά σημερα σε ένα ελκυστικό οικονομικό πακέτο.

Ωραίο το ποιηματάκι, αλλά δεν αλλάζει σε τίποτα την πραγματικότητα. Είναι καινούρια μηχανάκια που δεν έχουν δοκιμαστεί. Αν και από το πρόγραμμα σέρβις τους βλέπω πως ούτε οι ίδιοι οι κατασκευαστές τους τα εμπιστεύονται. Όποιος θέλει να κάνει τον beta tester πληρώνοντας, δικαίωμά του I guess.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

Ποιηματάκι?? Ντροπή

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Address 125 (125cc) LS2 Stream Evo FF320 Suzuki V-Strom 650-XT (650cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Πριν κάνα 2 εβδομάδες είδα στο mototriti διαγωνισμό για να κερδίσεις ένα απο 4 μηχανάκια μέσα σε αυτά και το ΒΝ251 (τα άλλα 3 είναι ενα Brixton BX125R, ενα SYM Magic SR και ένα Kymco People 150) φυσικά και έβαλα συμμετοχή και ελπίζω μπας και μου πέσει κάνα ΒΝ στα χέρια μου :thumbsup:

Όπως είπανε και μερικά παιδιά παραπάνω. Μάζεψε μερικά λεφτά ακόμα και πήγαινε στο Duke 390. Το Duke 200 και το ΒΝ 251 έχουνε πάνω κάτω ίδιο γκάζι. Για το Benelli δεν ξέρω αλλά για το 200αρι το Duke θα δεις με τον καιρό οτι όντως είναι λίγο και θα θελήσεις κάτι μεγαλύτερο. Το 390αρι δεν είναι κάνα θυρίο σε φάση Yamaha R6 ούτε έχει τρελή διαφορά σε κόστος που έχει να κάνει με συντήρηση, μετακίνησεις κλπ. Εξάλλου γιατί να βγάλεις δίπλωμα Α κατηγορίας και να πάρεις καινούριο ένα μηχανάκι που είναι 200 με 250 κυβικά και τελικιάζει 20 χιλιόμετρα παραπάνω απο ενα 125αρι παπί (γιατί και τα 2 απο οσο έχω δει τελικιάζουνε στα 130 άντε 130κατι). Απο άποψη ομορφιάς και τα 2 για εμένα είναι πολύ ωραία εξωτερικά.

Το 390 εκτός οτι είναι ΚΤΜ άμα σε προβληματίζει το όνομα Benelli πιστεύω είναι πιο κοντά σε μηχανή (έστω και μικρή κοντά στα 400 κυβικά) και σαν απόδοση αλλά και σαν στήσιμο κλπ.

Αυτά είναι προσωπική μου άποψη ωστόσο. Εξάλλου με το 390 θα μπορείς να κάνεις πολύ πιο άνετα βόλτες όπως Ηράκλειο - Χανιά που είναι η αντιπροσωπεία της ΚΤΜ και φυσικά όσες ακόμα βόλτες θελήσεις.

Τροποποιήθηκε από τον ShapeshifterGR98

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 Nolan N87

Δημοσιεύτηκε

Τελικά πήρα το KTM Duke 390!!!

9000χλμ, αγορασμένο 9/16 σε πάρα πολύ καλή κατάσταση, 3,5 χιλιάρικα.

Πιστεύω ήταν καλή ευκαιρία και το τσίμπησα!Τι λέτε κι εσείς;

Αρέσει σε 11 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλορίζικο!

Βάλε και καμια φωτο :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke (200cc) Nolan N86

Δημοσιεύτηκε

Καλοτάξιδος! Δώσε φωτο στο λαό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia caponord abs (998cc) kabuto aeroblade MV Agusta veloce (800cc)

Δημοσιεύτηκε

φωτο απο το πιστολακι

καλοριζικο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 Nolan N87

Δημοσιεύτηκε

Θα δώσω πιο μετά γτ δεν προλάβει!

Ρε παιδια ενα πράγμα με χαλάει, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έχει βγάλει όλα τα αυτοκόλλητα :_unsure:

Που θα βρω καινούργια να βάλω;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) HJC IS17 Yamaha Ténéré 700

Δημοσιεύτηκε

Καλοριζικο και καλοταξιδο, αυτοκολλητα εχει και στο e-bay αν δεν βρεις σε λογικη τιμη σε καποιο καταστημα - αντιπροσωπεια.

Θεωρω καπως ξεπερασμενη τη μοδα που βγαζαμε τα αυτοκολητα απο τα μηχανακια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Address 125 (125cc) LS2 Stream Evo FF320 Suzuki V-Strom 650-XT (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος φίλε! Περιμένουμε και φωτογραφίες απο το εργαλείο!

Αυτοκόλλητα σετ γνήσια μπορείς να βρεις ή σε αντιπροσωπεία της ΚΤΜ όπως είπε και ο Τάσος παραπάνω ή απο internet σίγουρα βρίσκεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Benelli BN 251 (250cc) Triumph Bonneville T120 (1200cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Αφού άρχισες να σκέφτεσαι προς παραπάνω κυβικά, εγώ σου προτείνω το Benelli 302!

Υ.Γ.: πολύ αργά όπως βλέπω, έκανες την επιλογή σου! Ε, καλορίζικο λοιπόν!

Τροποποιήθηκε από τον TKM

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f gs (650cc) Triumph Street triple

Δημοσιεύτηκε

πριν 27 λεπτά, το μέλος TKM έγραψε:

Αφού άρχισες να σκέφτεσαι προς παραπάνω κυβικά, εγώ σου προτείνω το Benelli 302!

Υ.Γ.: πολύ αργά όπως βλέπω, έκανες την επιλογή σου! Ε, καλορίζικο λοιπόν!

Φίλε μου ξεκίνα να χρησιμοποείς browsers οπως Mozilla, Chrome, Safari και ασε τον Internet Explorer.  

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 39 λεπτά, το μέλος elmacho έγραψε:

Φίλε μου ξεκίνα να χρησιμοποείς browsers οπως Mozilla, Chrome, Safari και ασε τον Internet Explorer.  

χαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχχα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Duke 390 Nolan N87

Δημοσιεύτηκε

Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες;;;:_unsure::_unsure:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 15 λεπτά, το μέλος antonisweb έγραψε:

Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες;;;:_unsure::_unsure:

Κλικ μι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού