kpapageo

Versys Χαλασάκι Βέρσις - Ιστορία για αγρίους Versys broken valve

140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

@kpapageo κωστα λυπαμαι παρα πολυ για οτι σε βρηκε. ελπιζω συντομα να επανελθεις με νεο 2τροχο. οι δυσκολες καταστασεις ειναι για να μας κανουν δυνατορους και σοφοτερους...

μου ερχονται στο μυαλο πολλες λεξεις για να χαρακτηρησω την kawasaki οπως επισης και τον αντιπροσωπο της περιοχης.

απαραδεκτη η εταιρια που δεν εκανε πραγματικα τιποτα, εστω και μια συζητηση για πιθανες-συμφαιρουσες λυσεις. στην ουσια σου το λεει κανονικα στα μουτρα "χεστηκαμε για εσας τους 5-10 πελατες εκει στην ελλαδα, σα να μην υπαρχετε ειστε για εμας". ο αντιπροσωπος ομως ειναι πολυ φαουλ. οχι γιατι δεν εκατσε να ασχοληθει με το μηχανακι σου, αλλα περισσοτερο γιατι το πηρε απο σενα πχ 1000ε, εβαλε αλλο μοτερ με πχ αλλα τοσα (να επισκευασε το ιδιο χλωμο το κοβω), και το πουλαει να βγαλει 2πλασιο + κερδος.

τα χλμ και η χρηση που εγινε στο μοτο δεν ειναι τιποτα, σχετικα για το οποιο εχει σχεδιαστει. το οποιοδηποτε οχημα δε το αγοραζεις με ημερομηνια ληξης.

η απορια μου ειναι η εξης: 

γιατι καρφουνουν βαλβιδες τα μοτερ αυτα, εχει βρει κανεις λογικη εξηγηση? γινεται σε συγκεκριμενα χλμ η οχι?

γινεται πχ μετα απο ρυθμισμα βαλβιδων η λογο αρυθμιστων βαλβιδων? 

μετα απο αλλαγη στη χαρτογραφηση? 

Τροποποιήθηκε από τον noodles
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 ώρα, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Να αντιστρέψω την ερώτηση; Ο μάστοράς μου και επίσημος ντίλερ της Ντουκάτι, μου έβαλε 10-40 λάδι αντί για 15-50 που ορίζει ο κατασκευαστής. Έχω το δικαίωμα ως καταναλωτής να ζητήσω αντικατάσταση μοτοσυκλέτας επειδή αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνει ζημιά;

Δεν πολυκαταλαβαινω τον συσχετισμο,αλλα θα προσπαθησω να απαντησω,

Συνηθως ο κατασκευαστης δινει καποιο λαδι για συγκεκριμενες καιρικες συνθηκες.Απο εκει και περα ο καθε αντιπροσωπος αποφασιζει ποιο ειναι το σωστο ιξωδες για την περιοχη του.Συνηθως σε ενημερωνει και αφηνει σε εσενα την τελικη αποφαση.Αντικαθιστωντας το 10-40 με 15-50 δεν παιρνεις την μηχανη στο χερι,αρα δεν θα ειναι αυτος ο λογος που επαθε την ζημια,αρα θεωρω παραλογο να ζητηθει αντικατασταση..

Σε περιπτωση ομως που ο κατασκευαστης οριζει συνθετικο και αυτος σου βαλει φουλ συνθετικο,η σου βαλει χυμα απο βαρελι,πιθανοτατα θα υπαρξει σοβαρη ζημια που ωφειλεται σε ασχετοσυνη η δολο.Σε αυτη την περιπτωση θα εχεις ολο το δικιο με το μερος σου.

ΥΓ.Παλαιοτερα αν εβαζες αλλο λαδι απο αυτο που προτεινε ο κατασκευαστης (πχ alfa romeo-selenia) o εξουσιοδοτημενος σου εκανε νουμερα.Τωρα ειναι υποχρεωμενος να αποδεχτει οποιο λαδι εχει τα χαρακτηριστκα που οριζει ο κατασκευαστης.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 44 λεπτά, το μέλος noodles έγραψε:

@kpapageo κωστα λυπαμαι παρα πολυ για οτι σε βρηκε. ελπιζω συντομα να επανελθεις με νεο 2τροχο. οι δυσκολες καταστασεις ειναι για να μας κανουν δυνατορους και σοφοτερους...

μου ερχονται στο μυαλο πολλες λεξεις για να χαρακτηρησω την kawasaki οπως επισης και τον αντιπροσωπο της περιοχης.

απαραδεκτη η εταιρια που δεν εκανε πραγματικα τιποτα, εστω και μια συζητηση για πιθανες-συμφαιρουσες λυσεις. στην ουσια σου το λεει κανονικα στα μουτρα "χεστηκαμε για εσας τους 5-10 πελατες εκει στην ελλαδα, σα να μην υπαρχετε ειστε για εμας". ο αντιπροσωπος ομως ειναι πολυ φαουλ. οχι γιατι δεν εκατσε να ασχοληθει με το μηχανακι σου, αλλα περισσοτερο γιατι το πηρε απο σενα πχ 1000ε, εβαλε αλλο μοτερ με πχ αλλα τοσα (να επισκευασε το ιδιο χλωμο το κοβω), και το πουλαει να βγαλει 2πλασιο + κερδος.

τα χλμ και η χρηση που εγινε στο μοτο δεν ειναι τιποτα, σχετικα για το οποιο εχει σχεδιαστει. το οποιοδηποτε οχημα δε το αγοραζεις με ημερομηνια ληξης.

η απορια μου ειναι η εξης: 

γιατι καρφουνουν βαλβιδες τα μοτερ αυτα, εχει βρει κανεις λογικη εξηγηση? γινεται σε συγκεκριμενα χλμ η οχι?

γινεται πχ μετα απο ρυθμισμα βαλβιδων η λογο αρυθμιστων βαλβιδων? 

μετα απο αλλαγη στη χαρτογραφηση? 

Για θεμα ψυξης στη συγκεκριμενη βαλβιδα εχω ακουσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki z Kawasaki h2 mach iv (750cc)

.

Τροποποιήθηκε από τον pa18

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 14 λεπτά, το μέλος pa18 έγραψε:

Αν το πας σε μάστορα που δεν ακολουθεί αυτά που λεει η εταιρεία αλλάζεις μάστορα χθες, αν τον αφήνεις και κανει του κεφαλιού του πανω στην περιούσία σου είσαι συνένοχος και καλα να πάθεις, δεν αξίζει και δεν θα καταφέρεις να βγάλεις ακρη όταν θα γίνει η ζημιά και μετα θα μπαίνεις σε διαφορα φόρουμ και θα γράφεις για τον ταδε μαστορα το ταδε συνεργείο και την κωλο εταιρία μαζι με ολους τους αντιπροσώπους της γιατι δεν σου δίνουν καινούργιο μοτο η γιατι δεν στο φτιάχνουν τζαμπα.

Αυτο ακριβως λεω.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia SΧ 125 (124,8cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδιά, να πω ότι μιλούσαμε για κάνα σιδεροφάγο να πάει στο διάολο. Αλλά μιλάμε για τον kpapageo, ο οποίος μέχρι και τα σέρβις που έκανε μόνος του τα έκανε με ευλάβεια, με βάση το workshop manual και μέχρι και δυναμόκλειδο χρησιμοποιούσε (ανάθεμα κι αν έχω δει έναν εξουσιοδοτημένο να σφίγγει στην ροπή που προτείνει ο κατασκευαστής). Όλοι μας πιστεύω καταλαβαίνουμε μέσα από τα λεγόμενα του στο φόρουμ ότι επρόκειτο για νοήμονα άνθρωπο, ο οποίος (είμαι σίγουρος) έχει το μυαλό να επιλέξει έναν σωστό μάστορα...

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 λεπτά, το μέλος pan(dvs) έγραψε:

Αυτο ακριβως λεω.

Λαθος παράθεση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 9 λεπτά, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Ρε παιδιά, να πω ότι μιλούσαμε για κάνα σιδεροφάγο να πάει στο διάολο. Αλλά μιλάμε για τον kpapageo, ο οποίος μέχρι και τα σέρβις που έκανε μόνος του τα έκανε με ευλάβεια, με βάση το workshop manual και μέχρι και δυναμόκλειδο χρησιμοποιούσε (ανάθεμα κι αν έχω δει έναν εξουσιοδοτημένο να σφίγγει στην ροπή που προτείνει ο κατασκευαστής). Όλοι μας πιστεύω καταλαβαίνουμε μέσα από τα λεγόμενα του στο φόρουμ ότι επρόκειτο για νοήμονα άνθρωπο, ο οποίος (είμαι σίγουρος) έχει το μυαλό να επιλέξει έναν σωστό μάστορα...

Αυτο ειναι κατι που φαινεται.Το κακο ειναι οτι επεσε σε ατομα που ψαχνουνε ευκαιρια για να βγαλουνε την ουρα τους απ εξω και ακρη δεν θα βγαλει.

Απο την αλλη πολλες φορες επελεξα μαστορες τους οποιους θεωρουσα σωστους,οπως ξαναειπα,αλλα δυστυχως μονο την λαμογια ειχανε στο νου τους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 λεπτά, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Σε καμια περιπτωση δεν κατηγορούμε τον Kpapageo απλα η συζήτηση πήγε στο ότι συνήθως δεν μπορείς να βγάλεις ακρη όταν θα γίνει η ζημια ουτε από τις εταιρίες αλλα και ουτε από τα μαστόρια, φυσικα αν ο μαστορας κάνει μλκια και γίνει η ζημιά τότε γίνετε ακόμα πιο ωραίο γιατι θα προσπαθεί να σου αποδείξει ότι οι υπάλληλοι των εταιριών είναι ηλίθιοι και ότι αυτός τα ξέρει καλύτερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
HJC R-Pha 10+ Ducati MTS Tricolore (1200cc)

@pan(dvs) Οι άλλοι που την έπαθαν δεν ξέρω τι έκαναν οπότε μπορώ να μιλήσω μόνο για μένα. Κατ'αρχάς το πρόβλημα (έτσι όπως το βλέπω εγώ με τις όποιες μηχανολογικές γνώσεις έχω) δεν είναι κάτι που συσχετίζεται με τα λάδια. Αν ήταν έτσι, το πρώτο πράγμα που θα με ρωτούσε ο αντιπρόσωπος θα ήταν αν είχα λάδια μέσα ή τι λάδι είχα. Επίσης, για ότι εργασία γινόταν σε μηχανικό, πάντα αγόραζα εγώ τα αναλώσιμα και του τα πήγαινα και πάντα σε όλες τις εργασίες ήμουν μπροστά. Για την ιστορία, τα λάδια που χρησιμοποιούσα ήταν τα ημισυνθετικά Bel Ray 10w40. Μάλιστα τα ίδια λάδια χρησιμοποιεί και ο αντιπρόσωπος.

@noodles Ευχαριστώ Βάγγο, να'σαι καλά! Αυτό που συζητιέται είναι ότι ο υπαίτιος είναι το φτωχό μείγμα σε συνάρτηση με την ψύξη της βαλβίδας εξαγωγής όπως είπε και ο @Dant3 Μάλιστα, εξουσιοδοτημένο Kawasaki συνεργείο στην Αθήνα επιβεβαιώνει ότι όντως το μεγαλύτερο μέρος του προβλήματος βρίσκεται στο φτωχό μείγμα και συμβουλεύει τους κατόχους να γίνει επαναχαρτογράφηση. Τώρα, το κάνει γιατί είναι έτσι όντως, γιατί το πιστεύει ή γιατί θέλει να βγάλει κέρδος από αυτό, who knows.

@pa18 Μια ειρωνεία διακρίνω στο μήνυμα που έσβησες και δεν καταλαβαίνω από που πηγάζει. Προφανώς έχεις βγάλει το συμπέρασμα ότι τα σκάτωσε ο μηχανικός μου, όπως και τόσοι άλλοι μηχανικοί ανά τον κόσμο, οι πελάτες των οποίων έμειναν με το μοτέρ στο χέρι.

@ibar132 Εσύ φταις ρε? Αααχ και μου το λεγε η γειτόνισσα, κρέμασε ένα ματάκι στον καθρέφτη :tooth:

Τροποποιήθηκε από τον kpapageo
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καμια σχέση φίλε στο μην που εσβησα εγραφα για την ερώτηση που έγινε από τον Gouky7 πιο πάνω αν σε ένα μοτο που ο κατασκευαστής λεει να μπεί λάδι 15w50 ο μάστορας βάλει 10w40

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Κ13R Honda NC Το ορθοδοξο (700cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 5 λεπτά, το μέλος pa18 έγραψε:

Καμια σχέση φίλε στο μην που εσβησα εγραφα για την ερώτηση που έγινε από τον Gouky7 πιο πάνω αν σε ένα μοτο που ο κατασκευαστής λεει να μπεί λάδι 15w50 ο μάστορας βάλει 10w40

Δεν είδα τι έγραψες ώστε να απαντήσω , σόρρυ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 1 λεπτό, το μέλος Gouky7 έγραψε:

Δεν είδα τι έγραψες ώστε να απαντήσω , σόρρυ.

Είναι η παράθεση στο 5ο μηνυμα και γράφω τι θα έκανα αν ο μαστορας δεν ακολουθει αυτά που λέει ο κατασκευαστης και κανει του κεφαλιού του με αφορμή αυτό που εγραψες για τα λαδια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 ώρες, το μέλος kpapageo έγραψε:

@pan(dvs) Οι άλλοι που την έπαθαν δεν ξέρω τι έκαναν οπότε μπορώ να μιλήσω μόνο για μένα. Κατ'αρχάς το πρόβλημα (έτσι όπως το βλέπω εγώ με τις όποιες μηχανολογικές γνώσεις έχω) δεν είναι κάτι που συσχετίζεται με τα λάδια. Αν ήταν έτσι, το πρώτο πράγμα που θα με ρωτούσε ο αντιπρόσωπος θα ήταν αν είχα λάδια μέσα ή τι λάδι είχα. Επίσης, για ότι εργασία γινόταν σε μηχανικό, πάντα αγόραζα εγώ τα αναλώσιμα και του τα πήγαινα και πάντα σε όλες τις εργασίες ήμουν μπροστά. Για την ιστορία, τα λάδια που χρησιμοποιούσα ήταν τα ημισυνθετικά Bel Ray 10w40. Μάλιστα τα ίδια λάδια χρησιμοποιεί και ο αντιπρόσωπος.

Σιγουρα δεν σχετιζεται με τα λαδια,αυτο το ανεφερα γενικα.Οπως ειπα και πιο πανω:"Το κακο ειναι οτι επεσε σε ατομα που ψαχνουνε ευκαιρια για να βγαλουνε την ουρα τους απ εξω και ακρη δεν θα βγαλει."

Δεν υπαρχει δικαιολογια για μια καλοσυντηρημενη μηχανη,οταν κουρευει τις βαλβιδες.Η εταιρεια επρεπε να αλλαξει με ευθυνη της το μιγμα,γιατι υποθετω οτι ειχε αρκετα περιστατικα.Ο αντιπροσωπος επρεπε να σε καλυψει για καθαρα ηθικους λογους.Πολλα επρεπε, αλλα τιποτε δεν εγινε.

Η ουσια ειναι οτι εσυ εμεινες αμηχανος και ισως εγινες...και εμεις μαζι σου. λιγο σοφοτεροι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Την 18/12/2017 at 10:37 ΜΜ, το μέλος The Dread Rider έγραψε:

Ρε παιδιά, να πω ότι μιλούσαμε για κάνα σιδεροφάγο να πάει στο διάολο. Αλλά μιλάμε για τον kpapageo, ο οποίος μέχρι και τα σέρβις που έκανε μόνος του τα έκανε με ευλάβεια, με βάση το workshop manual..... 

Δεν αμφισβητει κανεις τον kpapageo. 

Δυστυχως αυτο το ρισκο το εχουμε ολοι οσοι κανουμε service μονοι μας.  

Οσο σωστος και καλυτερος να εισαι απο τον μηχανικο,  δεν μπορεις να αποδειξεις τιποτα απο την στιγμη που δεν υπαρχει η γ@μημενη σφραγιδα της αντιπροσωπίας. . 

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

Ηλία αν η αντιπροσωπία ΔΕΝ θέλει, δεν πάει να τα έκανες όλα τα σέρβις και τις αλλαγές λαδιών μαζί στον αντιπρόσωπο θα βρεί τρόπο να μεταφέρει την αστοχία του προιόντος που υποτίθεται καλύπτει σε ατυχία μεμονωμένο περιστατικό και δεν θα σε καλύψει 

αυτά έγιναν δεν είναι υποθετικό σενάριο 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Σωστο και αυτο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Αχ αθωα μου παιδια, σχεδον σας ζηλευω που σας φανηκε περιεργο οτι αφαιρεσε 40κ χιλιομετρα ο αντιπροσωπος.

Εδω και χρονια εχουμε ποσταρει αποδεδειγμενα τι τσιρκο παιζει με τους εμπορους και τα χιλιομετρα.
Εκτος απο καποιες ελαχιστες εξαιρεσεις, ΟΛΟΙ τα γυριζουν.

Το κλασσικο ειναι να βλεπεις μοτο με 15 και κατι χιλιαδες χιλιομετρα, που κανονικα ειχαν 40-50κ.
Καμια φορα βλεπεις και με 30κατι χιλιαδες, μιας και μερικοι τα γυριζουν λιγο λιγοτερο(λογικα για να ειναι πιο πιστευτο με βαση τις φθορες).

Τωρα αυτα που εχουν 50 χιλιαδες κτλπ. ειναι λογικα απο τις εξαιρεσεις που δεν τους τα γυρισαν.

Οσο για το θεμα, το περιεργο θα ηταν να εβγαζες ακρη φιλτατε.
Εδω μηχανακια με εγγυηση βγαζουν καταστροφικες βλαβες και οι αντιπροσωποι βρισκουν τροπο να κατηγορισουν τον αγοραστη.
Ειδικα με κατι Honda και μπιελες και αλλα ωραια(innova, wave κλασσικα), εχω ακουσει για τυπο με καινουργιο μηχανακι που εβγαλε καταστροφικες ζημιες και του ελεγαν οτι εφταιγε αυτος επειδη... το εσκιζε(αυτο θα ειδε στην κρυσταλλινη σφαιρα του ο εμπορος..).

Δεν υπαρχει σωτηρια, να μη σου τυχει ειναι. Οποτε ισως βρες καποια παρηγορια στο οτι δε μπορουσες να κανεις τιποτα γι΄αυτο και απλα δε σε ηθελε.

Τροποποιήθηκε από τον CptAngel
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πολύ σωστά όλα τα παραπάνω, δεν υπάρχει σωτηρία. Μέλος σε διπλανό φόρουμ ανέφερε περίπτωση με ER6N εντός εγγύησης με το ίδιο πρόβλημα, όπου πάλι η Kawasaki δεν τον κάλυψε. Και μετά ήλπιζα εγώ ότι θα βρω άκρη..

:mB_faskelo: στα μούτρα μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

@kpapageo μίλα μας λίγο για την επόμενη , έτσι για να αλλάξουμε λίγο κλίμα. Ό,τι έγινε προφανώς και δεν ξεγράφει. Τι σχέδια έχεις; 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

πριν 2 ώρες, το μέλος kpapageo έγραψε:

Πολύ σωστά όλα τα παραπάνω, δεν υπάρχει σωτηρία. Μέλος σε διπλανό φόρουμ ανέφερε περίπτωση με ER6N εντός εγγύησης με το ίδιο πρόβλημα, όπου πάλι η Kawasaki δεν τον κάλυψε. Και μετά ήλπιζα εγώ ότι θα βρω άκρη..

:mB_faskelo: στα μούτρα μου.

Διαβάζοντας την ιστορία σου στεναχωρέθηκα 2 φορές. Μια γιατί είδα έναν άνθρωπο που με κόπο αγόρασε μια μηχανή για να κάνει τη δουλειά του, τις βόλτες του, τα ταξίδια του και λίγα χρόνια μετά είδε τον κόπο του και τα όνειρα του να σκορπάνε σαν χαρτοπόλεμος... Επιπλέον βρέθηκες αντιμέτωπος και με τους Έλληνες μαφιόζους της αντιπροσωπείας.

Και άλλη μια γιατί βλέπω την αγαπημένη μου kawasaki να εχει πάρει την κατηφόρα στο θέμα της ποιότητας. Αυτό είναι το τίμημα όταν μεταφέρεις την παραγωγή σε χώρες με φθηνά χέρια. 

Σημαντικό, μάλλον το πιο σημαντικό θα έλεγα το ότι αυτή η ζημιά ευτυχώς δεν είχε και άλλες συνέπειες που θα μπορούσαν να οδηγήσουν σε κάποιο ατύχημα. 

Ευχόμαστε σύντομα να πάρεις ότι λαχταρά η καρδιά σου. Εγώ προτείνω αυτό. 

https://www.car.gr/10465590-jawa-350-ts-type-638

Δε σπάει, δε χαλάει και θα σε πάει για πλάκα μέχρι την άλλη άκρη της γης. 

Τροποποιήθηκε από τον jawaforever
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet (599cc) agv k5 Honda cbr1000rr (1000cc)

Φίλε kpapageo ειλικρινά στεναχωρήθηκα σαν να το είχα πάθει εγώ. Απαράδεκτη η συμπεριφορά και η πρόταση που σου έκαναν οπότε προτείνω επικοινωνία με kawasaki Ιαπωνίας όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω. Αυτό όμως που με βγάζει από τα ρούχα μου είναι η απατεωνιά – λαμογία του εμπόρου που το πούλησες ...............λέω εγώ τώρα μήπως μήπως αντί να το συζητάμε να κάναμε καμία καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή και παράλληλα να του ρίχναμε τρελό τρολάρισμα στην αγγελία να βοηθήσουμε να μην την πατήσει ο επόμενος σύντροχος που θα αγοράσει μηχανάκι με σχεδόν σίγουρη σοβαρή μηχανική βλάβη και μούφα χιλιόμετρα;;;;;;;; Είναι κρίμα ρε παιδιά.

=================

Διαγραφή link 

=================

Για πάμε!!!!

Τροποποιήθηκε από τον ksino1100
Διαγραφή link καταστήματος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda xr (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Και εγω μαζι σας και κατα 99,99% παιζει απατεωνια, αλλα μηπως πρεπει να ημαστε λιγο πιο προσεκτικοι με τα site επιχειρησεων που βαζουμε γιατι εμεις ημαστε "ανωνυμοι" αλλα κατηγορουμε συγκεκριμενη επιχειρηση, (που δεν εχει εκφραστει, οσο οφθαλμοφανες και αν ειναι η κατασταση);

Επισης ο χρηστης του kpapageo δεν συνδεσε απαραιτητα το περιστατικο με τη συγκεκριμενη επιχειρηση. Ουτε κατηγορησε καποιον δημοσια. Η αγγελια που εβαλε ηταν απο το site car.gr (που χρησιμοποιειται κατα κορον ακομα και απο ασφαλιστικες για προσδιορισμο μοντελου-τιμης) και ηταν μια αγγελια μιας μοτοσυκλετας ιδιας με τη δικη του για να εχουμε κατα νου για πιο μοντελο αναφερομαστε.

Σαν μεσος χρηστης - αναγνωστης εγω καπως ετσι τα καταλαβα παντως...

Αν καποιος γνωριζει συγκεκριμενες ενεργειες που μπορουμε πρακτικα να κανουμε για την κατασταση, πειτε...

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την καλή σας διάθεση αλλά προσοχή σε αυτά που λέμε και κάνουμε, ο @kalimera8764 ξέρει τι λέει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πάνω που ετοιμαζόμουν να γράψω πως δεν καταλαβαίνω τι εννοεί ο 599 , έγραψε ο kalimera αυτό που θα έπρεπε να είναι προφανές σε όλους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα